Menu

Hair strobing

Hair strobing
Hair strobing

Hair strobing

W każdym kolejnym sezonie pojawia się nowa modna stylizacja włosów. Od 2015 roku coraz więcej kobiet decyduje się na szczególny rodzaj koloryzacji, czyli na hair strobing. Na czym polega fenomen tej stylizacji, czym ona jest i komu pasuje – o tym, a także o wielu innych przydatnych informacjach można przeczytać w tym artykule.

Czym jest hair strobing?

Obecnie kobiety, kiedy tylko pragną zmienić nieco swój wizerunek, decydują się na określony wariant koloryzacji włosów. Dzięki takiemu zabiegowi można optycznie odjąć sobie lat, na przykład poprzez ukrycie pod farbą pierwszych siwych włosów.

Co ciekawe farbowanie włosów to trend, który cieszy się powodzeniem wśród coraz młodszych kobiet, więc na takie rozwiązanie decydują się dzisiaj nawet młode dziewczyny. Wśród tych technik koloryzacji, które pojawiły się w salonach fryzjerskich stosunkowo niedawno, jest dostępny hair strobing.

Najpierw z takim rodzajem farbowania zaprzyjaźniły się znane postaci ze świata gwiazd, a obecnie coraz chętniej wybierają je także te kobiety, które zwyczajnie pragną atrakcyjnie wyglądać i mieć modną damską fryzurę.

Strobing najpierw stał się modny w makijażu, a pojęcie to oznacza rozświetlenie. Zatem kobiety malowały się w określony sposób, by rozświetlić swoją twarz, a teraz trend ten stał się modny także w odniesieniu do włosów.

Na czym polega hair strobing – jest to rodzaj koloryzacji, w której rozjaśnia się poszczególne pasma włosów. Najczęściej wybiera się te kosmyki naturalnie rozświetlane przez światło słoneczne. Farbowanie to polega na tym, że dobiera się dwa różne odcienie farb – jeden jest jaśniejszy, a drugi ciemniejszy od naturalnego koloru naszych włosów. By uzyskać jak najlepszy efekt, uwzględnia się nie tylko sam odcień włosów, ale też kolor cery i rysy twarzy.

Jeżeli taką koloryzację wykona się prawidłowo, otrzymuje się rozświetlone włosy, które prezentują się bardzo naturalnie. Włosy wyglądają tak, jakby były muśnięte przez słońce, a najlepsze jest to, że taką fryzurę można sobie sprawić o dowolnej porze roku i za każdym razem wyglądać równie atrakcyjnie.

Czym wyróżnia się hair strobing w wersji naturalnej?

Hair strobing w wersji naturalnej
Hair strobing w wersji naturalnej

Chcąc uzyskać taki efekt, jaki zapewnia koloryzacja hair strobing, wystarczy pozwolić oddziaływać promieniom słonecznym na pasma włosów. Taki zabieg może być jednak szkodliwy dla kosmyków, gdyż może doprowadzić do ich nadmiernego przesuszenia.

Natomiast, gdy włosy są suche, łatwo się łamią i tracą swój naturalny blask. Zatem by włosy wyglądały zdrowo najlepiej potraktować je odpowiednią odżywką, która nawilża. Przydatne mogą być także preparaty, dzięki którym uda się ochronić kosmyki przed zbyt intensywnym promieniowaniem.

Jeśli jednak obawiamy się zbyt długiej ekspozycji włosów na promienie słoneczne, warto zdecydować się na alternatywę w postaci preparatu rozświetlającego. Dzięki niemu włosy staną się nieco jaśniejsze, a przy tym nie stracą swojego blasku i będą w pełni odżywione. Kosmetyki tego typu najlepiej zamówić bezpośrednio w renomowanym sklepie fryzjerskim.

Hair strobing krok po kroku?

Jak farbować włosy krok po kroku
Jak farbować włosy krok po kroku

Hair strobing to nowoczesna metoda rozjaśniania włosów. Rozświetla się te partie, na które zwykle pada światło. By uzyskać zadowalający efekt, nakłada się dwa rodzaje farby – jedna jest o dwa tony jaśniejsza od naturalnego koloru włosów, a druga o dwa tony ciemniejsza.

Za każdym razem można uzyskać nieco inny efekt, ponieważ nawet pomimo personalizacji tej koloryzacji, nie istnieje jej jeden standardowy typ. Najlepszy efekt uzyskuje się wtedy, gdy rozjaśnione pasma pozwalają podkreślić lub wyszczególnić te partie, które zwykle słońce rozjaśnia w naturalny sposób.

Można również rozświetlić pasma w stylu hair strobing bez farbowania. By tego dokonać, warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki rozświetlające, które nie tylko gwarantują doskonały efekt, ale również odżywiają włosy, regenerują je i nadają głęboki, naturalny połysk. To zaś co jest najważniejsze, gdy korzysta się z preparatów rozświetlających to to, że nie obciążają one w żaden sposób poszczególnych pasm.

Dobrą wiadomością jest to, że aplikacja takich kosmetyków jest niezwykle prosta i zajmuje raptem kilka minut. By cieszyć się z dobrego efektu, wystarczy umyć włosy i na mokre, ale odciśnięte ręcznikiem nanieść kosmetyk i przeczesać włosy grzebieniem, by go dobrze rozprowadzić po wszystkich kosmykach na całej ich długości. Po odpowiednim czasie podanym przez producenta, włosy należy dobrze spłukać.

Koloryzacja hair strobing – dla kogo będzie najlepsza?

Na hair strobing mogą się tak naprawdę zdecydować kobiety w dowolnym przedziale wiekowym. Dzięki rozświetlonym pasmom rozjaśnia się także skóra twarzy, dzięki czemu można uzyskać efekt naturalnego odmłodzenia. W ten sposób zyska na tej koloryzacji cały nasz wizerunek, a my poczujemy się bardziej atrakcyjnie i świeżo.

Przeczytaj też:

[rpi]

Szczególnie zaś ten rodzaj farbowania włosów jest zalecany kobietom, które chciałyby za pomocą koloryzacji sprawić, by ich włosy nabrały optycznie większej głębi i objętości. Ponadto z uwagi na to, że koloryzację można personalizować, za pomocą hair strobing można efektownie rozświetlić okolice wokół oczu, a także kości policzkowe. Pomimo tego, że taki rodzaj koloryzacji sprawdzi się u każdej kobiety, najlepiej z taką stylizacją prezentują się panie o okrągłej twarzy.

Twarz okrągła

Hair strobing u kobiet z okrągłą twarzą sprawi, że rysy się optycznie wydłużą i wyszczuplą. Taki efekt uda się uzyskać szczególnie wtedy, gdy rozjaśni się pasma wokół spodu włosów. Z kolei ciemne pasma powinny się pojawić na ciemieniu i wokół kości policzkowych.

Twarz owalna

U kobiet o owalnej twarzy można zastosować najwięcej różnych metod kolorystycznych i za każdym razem uzyskać doskonały efekt. Warto w tym przypadku rozświetlić pasma, które znajdują się pod spodem, by wyglądać najlepiej. Rozjaśnione pasma mogą również pojawić się wzdłuż kości policzkowych, co pozwoli podkreślić atuty swojej twarzy.

Twarz w kształcie serca

Kobiety o twarzy w kształcie serca mają szerokie czoło i zwężający się podbródek. By nieco nadać pełnego wyglądu szczupłym policzkom, warto rozjaśnić pasma wokół ciemienia, a te najjaśniejsze powinny okalać brodę. W ten sposób uda się sprawić, by twarz optycznie sprawiała wrażenie bardziej okrągłej.

Twarz w kształcie kwadratu

Panie o kwadratowej twarzy mają kości policzkowe, czoło i linię żuchwy o tej samej szerokości, a linia żuchwy jest dodatkowo mocno zaznaczona. By nieco złagodzić takie rysy i sprawić, by twarz wydała się bardziej szczupła i delikatna, warto rozjaśnić pasma znajdujące się z przodu. Dobry, łagodzący efekt zapewni także rozjaśnienie kosmyków przy skroni i w okolicy kości policzkowych.

Z kolei kobiety, które mają suche i zniszczone włosy powinny zdecydować się na hair strobing za pomocą kosmetyków rozświetlających, by jeszcze bardziej nie osłabiać pasm, które wymagają regeneracji i odżywienia.

Hair strobing – jak długo utrzymuje się efekt?

Koloryzacja hair strobing utrzymuje się zwykle przez mniej więcej sześć do ośmiu tygodniu. Efekt ten można jednak wydłużyć, by nie trzeba było zbyt szybko ponownie odwiedzać salonu fryzjerskiego. By tego dokonać warto rozejrzeć się za szamponami i odżywkami, dzięki którym można zadbać o to, by kolor włosów dłużej zachował swój odcień. Najlepsze preparaty nie zawierają siarczanu, a także mają składniki, które odpowiadają za to, że kolor nie blaknie. W sprzedaży są dostępne kosmetyki utrwalające kolor, które można dobrać do danego odcienia, w tym m.in. dla brunetek lub dla blondynek.

Hair strobing w domu – jak wykonać?

Chcąc samodzielnie rozjaśnić i przyciemnić poszczególne pasma, warto w pierwszej kolejności uwzględnić naturalny kolor włosów, a także odcień cery. Dobierając farbę z uwzględnieniem tych dwóch aspektów powinno przynieść jak najlepsze rezultaty po koloryzacji. Kluczowe jest w tym przypadku to, by mieć dobre oko do jaśniejszych i ciemniejszych odcieni, w których będzie nam do twarzy. Hair storbing w domu warto zacząć od tego, by przywrócić włosom ich naturalny kolor.

Następnie powinniśmy przejrzeć się w lustrze, by zaobserwować, w jakim miejscu światło naturalnie rozjaśnia nasze włosy. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na to, gdzie dokładnie zaczynają się uwydatniać kości policzkowe. Biorąc pod uwagę takie detale, można skutecznie dobrać kolor farby, decydując się na tę, która będzie albo o jeden odcień, albo o dwa jaśniejsza od naszego naturalnego koloru włosów. By uzyskać możliwie jak najbardziej naturalny efekt, musimy wybrać pasma, które poddamy rozjaśnianiu w taki sposób, by udało się wyodrębnić miejsca jaśniejsze i ciemniejsze na całej długości i objętości włosów w naszym naturalnym kolorze.

Decydując się jednak na hair strobing w domu, najlepiej poprosić o czyjąś pomoc. Wynika to stąd, że nie jest łatwo samemu ufarbować pasma, które znajdują się z tyłu. Można co prawda wyposażyć się w specjalny zestaw do koloryzacji pasemek z czepkiem z dziurkami, z czepkiem foliowym lub z folią aluminiową. Niemniej jeśli nie ma się doświadczenia, farbowanie może przynieść więcej szkód, niż pożytku, zwłaszcza, jeśli nie uda się sprawić, by ufarbowane kosmyki wyglądały naturalnie, jakby zostały rozjaśnione przez promienie słoneczne.

Hair strobing u fryzjera jak wygląda, ile trwa i jakie są ceny?

Wybierając profesjonalny hair strobing w renomowanym salonie fryzjerskim, można się spodziewać, że fryzjer za każdym razem wybierze najbardziej odpowiedni odcień lub kilka odcieni farb. Poza tym będzie on potrafił wykonać efektowną koloryzację na włosach, które są nie tylko gęste, regularne i puszyste, ale też na tych cienkich i nieregularnych.

Koloryzacja najczęściej wygląda tak, że poszczególne ufarbowane pasma fryzjer zawija w folię. W ten sposób można mieć pewność, że nie pojawią się żadne nieestetyczne plamy. Poza tym rodzaj farby dobiera się w zależności od tego, w jakim stanie są nasze włosy. Ma to olbrzymie znaczenie z racji tego, że w przypadku stosowania mieszanek trzeba liczyć się z tym, że takie farby są dość mocne. Sama koloryzacja włosów trwa natomiast mniej więcej dwie godziny. Z kolei koszt zabiegu jest uzależniony od tego, jak długie pasma wymagają farbowania. Dlatego też cena może się wahać od ok. 150 zł do ok. 400 zł.

Cena nie jest może zbyt atrakcyjna, jednak wykonując zabieg w profesjonalnym salonie mamy pewność, że po farbowaniu nasze włosy nie stracą blasku, a łuski pasm zostaną domknięte, więc kondycja kosmyków po koloryzacji się nie pogorszy. Poza tym w renomowanym salonie fryzjer stosuje wyłącznie sprawdzone preparaty, zapewniające ochronę i połysk włosom, a także utrwalające naniesiony kolor. Wybierając hair strobing u profesjonalisty, można spodziewać się jak najlepszych efektów, w tym tego, że stylizacja nada włosom plastyczności i pasma będą optycznie wyglądać na bardziej gęste, niż faktycznie są.

Zobacz też

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów Masz zniszczone włosy o małej objętości? Loki puszące się na wszystkie strony? Zszarzałe i szorstkie w dotyku włosy o rozdwojonych końcówkach? Wszystkie te przypadłości jasno wskazują na brak właściwego odżywienia włosów. To właśnie w celu dostarczenia odpowiednich substancji stosuje się olejowanie włosów. Coraz więcej kobiet decyduje się na wypróbowanie naturalnych olejków roślinnych do pielęgnacji włosów, a zdecydowana większość z nich bardzo sobie chwali tego rodzaju kurację. Na czym polega olejowanie włosów? Olejowanie włosów to prosty zabieg pielęgnacyjny, który polega na delikatnym wcieraniu naturalnego oleju roślinnego w strukturę włosów. Oleje zawierają wysokiej jakości składniki odżywcze, które znacząco poprawiają wygląd […]

Jak zafarbować włosy, by wyglądać modnie w sezonie zimowym 2022/2023?

Jeżeli Twój kolor wymaga zmiany, odświeżenia, albo znudziła Ci się Twoja fryzura, czas coś z tym zrobić. Ale jakie kolory są obecnie na czasie? Przecież chcesz czuć się pięknie i nie wiesz, co wybrać, a także jak pielęgnować włosy po farbowaniu. Jak nie zniszczyć ich tym zabiegiem? Jakie kolory? W tym sezonie szczególną popularnością cieszą się ciepłe odcienie farb do włosów. Do łask wraca również czerwień i kolor rudy, a także delikatny, kremowy fiolet. Zimny, platynowy blond raczej nie jest modny w tym sezonie, stawiajmy zatem raczej na naturalne kolory słonecznego blondu czy kasztanowego brązu. Ponownie na czasie jest „mokry […]

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze