Menu

Warkocz kłos

Warkocz kłos
Warkocz kłos

Warkocz kłos

Dziewczynki niezwykle efektownie wyglądają w warkoczach. A mamy kochają tak czesać swoje pociechy. Dlatego też, często można spotkać w przedszkolach i szkołach dziewczynki, które mają na głowie precyzyjnie wykonane fryzury warkocze. Wiele mam odkąd ma córki, nauczyło się wielu fryzur dla dziewczynek.

Dziś, powiemy coś więcej na temat warkocza – kłosa, który jest bardzo oryginalny, efektowny i niezwykle szybki w wykonaniu. Do kogo pasuje warkocz kłos oraz jak go wykonać? Podpowiadamy poniżej.

Fryzury dla dziewczynek – warkocz kłos

Już od najmłodszych lat nasze córeczki uczymy czesać włosy. Jeżeli długość ich włosów pozwala, mamy zaczynają robić na ich głowach prawdziwe cuda.

Kucyki, warkocze, kłosy, warkocze odwrócone, warkocze – korony oraz wiele, wiele innych fryzur, które zaskakują oryginalnością oraz precyzyjnym wykonaniem. Jeśli nasze córki mają włosy minimum do łopatek – można na ich głowie stworzyć piękny, elegancki, unikatowy warkocz kłos.

Ta fryzura znana jest bowiem od setek lat i uchodzi za naprawdę królewską stylizację. Co ciekawe, jest ona bardzo prosta w wykonaniu, więc niepotrzebnie wiele mam obawia się, że sobie z nią nie poradzi. Tak naprawdę bez znaczenia jest kolor włosów czy ich grubość – warkocz kłos wychodzi na każdym rodzaju włosa bez problemu.

Co warto wiedzieć o tym warkoczu?

Warkocz kłos najlepiej zrobić z włosów, które nie są tzw. pierwszej świeżości.

Dlaczego? Gdyż takie świeżo umyte i wysuszone włosy są sypkie i niezbyt łatwo podzielić je pasma, a później nimi manewrować. Oczywiście to kwestia wprawy, więc absolutnie nie należy się zrażać.

Również i z dopiero co umytymi włosami, wiele mam bez problemu poradzi sobie i stworzy na głowie swojej córki wymarzonego kłosa.

Taki kłos (zresztą podobnie) jak inne warkocze może być zrobione na środku, z tyłu głowy. Można go zrobić na boku, z części lub ze wszystkich włosów. Można zrobić jednego kłosa, dwa lub nawet kilka.

Może on stanowić także tylko uzupełnienie lub część jakieś fryzury. W zależności od jego rozmiaru oraz precyzji osoby, która go robi, może być bardziej ściśnięty, jak i luźniejsze (zarówno jedna, jak i druga wersja są obecnie bardzo modne).

Fryzura dla dziewczynki stylowy kłos

Jak widać z powyższego, takie upięcie wcale nie jest trudne. Dodatkowo, wiele mam z czasem modyfikuje fryzury dla dzieci, tworząc z nich prawdziwe dzieła sztuki. Do takich warkoczy można bowiem dodać kolorowe tasiemki, można także urozmaicić je kolorowymi wsuwkami lub błyszczącymi, małymi spinkami – żabkami. Bardzo efektownie warkocz kłos wygląda w połączeniu z wianuszkiem wykonanym z dużych, całkowicie naturalnych kwiatów.

Jest to obecnie jedna z najmodniejszych i ciekawszych fryzur, które można spotkać na głowach dziewczynek, które wybierają się do pierwszej komunii świętej.

Warkocz kłos pasuje każdej dziewczynce. W zależności od kształtu twarzy można zastosować pewne tricki, które delikatnie zakryją to, co chcemy ukryć.

W przypadku dziewczynek, które mają bardzo smukłą i rozciągłą twarz, można zrobić kłosa wysokiego, a włosy na górze delikatnie wysunąć, by stworzyć efekt puszystej, bujniejszej fryzury.

Z kolei, u dzieci, które mają twarz okrągłą lub kwadratową można zostawić asymetryczną grzywkę na skos lub delikatne wyciągnąć pasma, które będą swobodnie opadać na twarz.

Przy buźce trójkątnej można kłosa zapleść bardziej na bok, by opadał na ramię (jeśli długość włosów nam na to pozwala). Jeżeli mamy dysponują czasem mogą także pokusić się o zrobienie dwóch kłosów (każdy po boku z równej części włosów).

Jak zrobić warkocz kłos krok po kroku?

Jak zrobić takiego warkocza kłosa? Podpowiadamy krok po kroku mamom, iż jest to banalnie proste.

 1. Na początek należy bardzo dobrze rozczesać włosy naszego dziecka.
 2. Następnie, wybieramy niewielką partię włosów z czubka głowy i dzielimy ją na dwa równe sobie pasma.
 3. Następnie ze skraju jednej części oddzielamy pasmo i teraz dokładamy je do części przeciwnej.
 4. Taką samą czynność wykonujemy po drugiej stronie – czyli oddzielamy cienkie pasemko ze skraju i teraz dokładamy do przeciwnej strony. Wówczas można zaobserwować że na głowie z pasemek powstał krzyżyk (jeżeli widzimy taki efekt, możemy być przekonane, że wszystkie wychodzi zgodnie z planem).
 5. Następnym krokiem jest powrót do poprzedniej strony (już nie do pasm).
 6. Z włosów po bokach wybieramy nowe cienkie pasmo i dokładamy je do pasma po drugiej stronie (tego już zebranego).
 7. Tę samą czynność wykonujemy z drugiej strony – czyli z luźnych włosów oddzielamy pasemko i dokładamy do przeciwnej strony pasm, które trzymamy w dłoni. Wówczas w efekcie na włosach otrzymujemy coś a la kratkę.
 8. Dalej robimy to samo, bierzemy cienkie pasmo, dokładamy do przeciwnej stronie. Z drugiej strony czynność jest powtarzamy.
 9. Na górze można już powoli obserwować, iż tworzy się kłos. Teraz można modyfikować, czy chcemy bardziej ściśnięty i mocny warkocz, czy też zależy nam luźniejszym splocie.

Zrobienie takiej fryzury na początku może zająć nam od 20 do 30 minut. Później, gdy nabierzemy wprawy, wystarczy dosłownie kilka minut, by osiągnąć taki efekt.

Najpopularniejsze fryzury dla dziewczynek to:

 • fryzura bob,
 • kucyki,
 • warkocze.