Menu

Fryzura asymetryczna z długą grzywką

Fryzura asymetryczna z długą grzywką
Fryzura asymetryczna z długą grzywką

Fryzura asymetryczna z długą grzywką

Nadeszła wiosna a wraz z nią czas na zmiany! Potrzebujesz gruntownej odmiany, która pozwoli Ci ruszyć z miejsca? Szukasz bodźca, który pobudziłby Cię do działania.

Zacznij od ciekawej krótkiej fryzury! Zdecydowana zmiana wizerunku sprawi, że poczujesz moc i siłę oraz dowiesz się wielu rzeczy o sobie. Mimo że może wydawać się to płytkie zmiany w wyglądzie naprawdę potrafią dać nam wiele wiary w siebie, pewności i zdecydowania. W poniższym tekście opiszemy dokładnie, jak radzić sobie z odważną fryzurą na krótkich włosach.

Zapraszamy do lektury!

Fryzury damskie krótkie – asymetria z długą grzywką

Do odważnych świat należy! Warto więc postawić na zdecydowaną, odważną fryzurę.

Jeżeli nigdy nie miałaś jeszcze krótkich włosów, czas przekonać się, jak będziesz się w nich czuła. Natomiast, jeżeli od dawna już preferujesz krótkie fryzury, mamy dla Ciebie coś specjalnego: asymetryczną krótką fryzurę z długą grzywką.

Zanim jednak udasz się do fryzjera, warto przekonać się, dla jakich osób dedykowane jest wspomniane uczesanie.

Do jakiego kształtu twarzy pasuje?

Oczywiście, jednym z ważniejszych czynników wpływających na naszą decyzję jest kształt twarzy.

W krótkich, asymetrycznych fryzurach zdecydowanie najlepiej będą prezentowały się osoby o twarzach trójkątnych i owalnych.

Jednak długa grzywka wyłącznie z jednej strony twarzy będzie świetnie wyglądała także przy twarzy okrągłej, która wiele zyska dzięki uczesaniu. Taka stylizacja bowiem wyszczupli optycznie twarz i sprawi, że będzie ona bardziej pociągła.

Osoby o twarzach kwadratowych również mogą pozwolić sobie na taką fryzurę, gdyż przy odpowiedniej stylizacji złagodzi ona rysy szczęki i będzie wyglądała niezwykle korzystnie. Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że krótkie włosy przyciągają uwagę do twarzy i sprawiają, że jest ona na pierwszym planie. Są to więc propozycje fryzjerskie dla osób czujących się dobrze z ciekawskimi spojrzeniami, lubiących intrygować i być w centrum zainteresowania.

Dla kogo fryzura asymetryczna z długą grzywką?

Krótkie fryzury są świetnym rozwiązaniem dla osób prowadzących aktywny styl życia np. często bywających na basenie. Sprawiają one zdecydowanie mniej kłopotów, nie plączą się i szybko schną, chociaż często bywają trudne w stylizacji na początkowym etapie.

W krótkich włosach nie będą czuły się dobrze osoby przy kości, natomiast bardzo korzystnie będą wyglądały w nich osoby o niskim wzroście ze względu na optycznie wydłużenie szyi oraz całej sylwetki.

Fryzura z asymetryczną grzywką na krótkich włosach jest doskonałym pomysłem dla kobiet w każdym wieku, zarówno studentek, jak i dojrzałych pań. Takie cięcie jest także doskonałym remedium na cienkie i bardzo delikatne włosy, które w takiej stylizacji zyskają objętość i będą wyglądały naprawdę zjawiskowo. Oczywiście jest to zdecydowanie opcja dla kobiet z prostymi włosami.

Jak stylizować?

Jak już wspomniano krótkie włosy z asymetryczną grzywką bywają ciężkie do poskromienia w codziennej stylizacji. Należy pamiętać, że krótkie fryzury wymagają używania dużej ilości odżywek, masek i serum, a także olejków i sprayów nabłyszczających, by prezentowały się jak najlepiej. Niestety również konieczne będzie codzienne mycie głowy.

Jak więc przeprowadzić poranną stylizację krok po kroku?

 1. Na wilgotne, umyte włosy nakładamy ulubioną odżywkę w sprayu, która sprawi, że nie będą się one puszyć ani kręcić. Należy rozprowadzić odżywkę po całych włosach, ale również uważać, by nie przesadzić z ilością. Sprawi to, że włosy będą przeciążone, przez co wyglądać będą na tłuste, a takiego efektu z pewnością chcemy uniknąć.
 2. Następnie w końcówki grzywki wcieramy odżywczy olejek dowolnej firmy.
 3. W dalszej części przychodzi czas na suszenie. Do tego procesu potrzebować będziemy: okrągłej szczotki o średnicy około 7 cm, chociaż w zależności od indywidualnych potrzeb i upodobań może mieć ona oczywiście inny rozmiar oraz suszarki, którą należy ustawić na średnią temperaturę.
 4. Zaczynając od tyłu głowy nawijamy pasma na szczotkę i przykładamy do nich suszarkę, wykonując krótkie ruchy. Dzięki temu zabiegowi włosy podniosą się i zyskają na objętości.
 5. Przechodzimy stopniowo do przednich części głowy, cały czas układając grzywkę na wybraną stronę.
 6. Samą grzywkę zostawiamy na koniec, a kiedy już i ona będzie odpowiednio ułożona, sprawdzamy, gdzie fryzura wymaga poprawek.
 7. Jeżeli zdarzy się, że za bardzo podkręciłyśmy końcówki zaokrągloną szczotką możemy śmiało wyprostować je prostownicą.
 8. Na koniec w górne partie włosów należy wetrzeć odrobinę pasty do układania, co zapewni naszej fryzurze trwałość i sprawi, że zachowamy świeży wygląd przez cały dzień.
 9. Finalny kształt dopracowujemy za pomocą szczotki.
 10. Gotową fryzurę delikatnie spryskujemy lakierem do włosów.

Na samym początku stylizacja krótkich włosów z asymetryczną grzywką może wydawać się procesem niezwykle skomplikowanym i czasochłonnym. Jednak wymaga on po prostu przyzwyczajenia i wprawy, którą z pewnością osiągniemy już po paru dniach i nawet nie zauważymy jak szybko i sprawnie będziemy układać nasze włosy.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

 • fryzura bob,
 • kucyki,
 • warkocze.