Menu

Włosy różnej długości z grzywką na skos

Włosy różnej długości z grzywką na skos
Włosy różnej długości z grzywką na skos

Włosy różnej długości z grzywką na skos

Fryzury damskie z grzywką, a zwłaszcza uczesania różnej długości z grzywką na skos cieszą się popularnością od wielu, wielu lat. Możliwe, że zmieniają się cięcia, ale wciąż grzywka to grzywka – raz prosta, kiedy indziej ścięta na skos, wycieniowana lub zwyczajnie długa, sięgająca za brwi.

Której kobiecie pasuje jaka grzywka? Jak to się przekłada na kształt twarzy? Jak dbać o grzywkę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Kto najlepiej wychodzi z grzywką?

Jeśli nie możemy obejść się bez grzywki, a widzimy, że mamy cienkie włosy, można spróbować ją zagęścić. Wystarczy obciąć nieco pasma, które znajdują się od spodu i w ten sposób uda się uzyskać efekt większej objętości. Kosmyki z wierzchu będą bowiem jeszcze wypychane przez te, które są pod nimi.

Gdy naszym problemem są cienkie włosy, najlepiej postawić wtedy na damską fryzurę nie wymagającą cieniowania. Asymetria może bowiem doprowadzić do przesuszania się i rozdwajania końcówek. Natomiast gdy grzywka jest zbyt gęsta, można ją odświeżyć i sprawić, że stanie się lżejsza, gdy obetnie się niektóre pasma i wystrzępi końcówki.

Nie ma tak naprawdę jakiejś szczególnej grupy kobiet, która wypadałaby z grzywką lepiej, niż inna. Oczywiście grzywkę należy umiejętnie dobrać do wieku i do kształtu twarzy. Młodszym dziewczynom najlepiej będzie w grzywce niesymetrycznej, a dojrzałe kobiety powinny postawić na mniejszą ekstrawagancję i na prostotę. Grzywka najlepiej się słucha, gdy układa się ją za pomocą okrągłej szczotki, bądź przy użyciu wałków rzepowych.

Najlepsza grzywka dla kobiet o okrągłej twarzy

Kobiety, które mają okrągłą twarz nie mogą tak przebierać jak te o owalnej twarzy, ale wciąż jest wiele rozwiązań. Przede wszystkim dobra będzie grzywka półokrągła. Jeżeli zaś poszukujemy czegoś bardziej nowoczesnego i na czasie, możemy zdecydować się na skośną, pocieniowaną grzywkę.

Taka grzywka bardzo dobrze współgra z fryzurą, która sięga za ramiona, a więc z klasycznym bobem. By wyszczuplić twarz, warto rozważyć czesanie się w ten sposób, by przedziałek znajdował się na jednym, bądź na drugim boku. Tak ułożona fryzura sprawia, że okrągłe rysy udaje się korzystnie wysmuklić.

Owalna twarz – jaka pasuje do niej grzywka?

Kobiety o owalnej twarzy nie mają zwykle najmniejszych problemów ani z doborem fryzury, ani grzywki, ponieważ we wszystkim wyglądają idealnie. Mogą jednak zaprezentować się albo dobrze, albo zjawiskowo. W tym drugim przypadku najlepiej zdecydować się na fryzurę typu long bob, bądź na pixie look.

Jeśli zaś chodzi o dobór grzywki, to warto zdecydować się tutaj na proste cięcie. Dla kobiet, które chcą mieć bardziej charakterną stylizację, lepsza może być grzywka ścięta po skosie, jeśli tylko włosy są dość gęste. Natomiast te damy, które chciałyby odjąć sobie nieco lat, mogą zdecydować się na pofalowaną grzywkę. By wyglądać olśniewająco w każdym z tych wariantów cięć, należy jedynie dbać o to, by fryzura nie była oklapnięta.

Kobieta z grzywką pasującą do kwadratowej twarzy

Nie da się ukryć, że dla kobiet o kwadratowej twarzy dobór fryzury i grzywki stanowi nie lada zagwozdkę. Jednak nie ma rzeczy niemożliwych – wystarczy tylko zwrócić uwagę na newralgiczne strefy i postarać się dobrać do nich jak najlepszy wariant, który je albo zamaskuje, albo odsłoni. Najlepszym wyborem mogą być cięcia, które nie są proste. Wszelkie więc rozwiązania z cieniowaniem i nierównościami jak najbardziej wchodzą w grę. Dzięki nim rysy twarzy nabiorą większej łagodności.

Jeśli zaś chodzi o samą grzywkę, to nie może być ciężka. Podobnie jak sama fryzura, także i ten element powinien być pocieniowany, ukośny i wystrzępiony. Warto też wziąć pod uwagę grzywkę, która lekko faluje – takie rozwiązanie sprawi, że twarz również nie będzie sprawiać wrażenia zbyt kanciastej.

Kobiety o takich rysach twarzy najlepiej będą wyglądać we fryzurze do ramion. Jest to wariant nie tylko korzystny ze względów czysto wizualnych, ale również doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na tym, by nasz wizerunek był na czasie. Long bob jest bowiem cały czas modny.

Jaka grzywka do prostokątnej twarzy?

Jeśli naszym problemem jest wysokie czoło i szczupła, choć wyraźnie zarysowana broda, wtedy trzeba sięgnąć po solidną grzywkę, czyli taką, która jest gęsta i prosta. Wybierając właśnie taki przód fryzury, możemy skutecznie odwrócić uwagę od zbyt pociągłych kształtów. Twarz wyda się optycznie krótsza, a czoło nieco niższe. Można także zastanowić się nad wyborem grzywki, która jest ścięta na ukos, bądź też długa, sięgająca za brwi.

Dłuższa wersja grzywki ma wiele zalet, a jedną z nich jest to, że możemy ją dowolnie układać, dlatego też niezależnie od fryzury, uda nam się codziennie zaprezentować nieco zmieniony wygląd.

Dobierając fryzurę do takiego kształtu twarzy, warto zdecydować się na wszelkie cięcia, które wymagają cieniowania. Twarz uda się optycznie wysmuklić, gdy będą ją okalać loki, bądź fale, toteż powinnyśmy wziąć takie uczesanie również pod uwagę. Zatem po raz kolejny przychodzi nam z pomocą fryzura typu long bob, tym razem w wersji nieco pofalowanej.

Grzywka – idealna dla kobiet o trójkątnej twarzy

O ile u kobiet o innych rysach twarzy trzeba się chwilę zastanowić nad tym, czy grzywka będzie im pasować, o tyle u pań o trójkątnej twarzy takie skojarzenie nasuwa się wręcz samo. Grzywka może naprawdę zdziałać tutaj cuda, poczynając od tego, że dzięki niej udaje się skutecznie zamaskować zbyt wystające, duże czoło. Jednak jaki rodzaj grzywki wybrać – w tym przypadku zdecydowanie warto postawić na grzywkę w kształcie odwróconej litery V tak, by rozchodziła się ona na boki. W ten sposób będzie ona sprawiać wrażenie lekkiej.

Jednak kobiety o takich rysach mają o wiele szerszy wybór, jeśli chodzi o rodzaj grzywki. Inne dobre rozwiązania, to pasma całkowicie zakrywające czoło, kończące się przed linią brwi. Grzywka najlepiej zaprezentuje się tutaj w takim wydaniu, jeśli będzie prosta lub lekko zaokrąglona. Twarz stanie się wówczas bardziej proporcjonalna, a przy tym jej rysy uda się korzystnie złagodzić.

Idealną fryzurą będzie zaś każda długość byle tylko fryzura nie była za bardzo ugrzeczniona. Najlepiej więc sprawdzi się tutaj jakiś rodzaj chaosu, drobne fale, czy rozrzucone włosy na różne strony, bądź tylko na jeden bok. Takie cięcie idealnie wręcz maskuje trójkątny kształt twarzy.

Jak dbać o grzywkę?

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj grzywki się zdecydujemy, o każdą trzeba dbać tak samo precyzyjnie i systematycznie. Przede wszystkim wśród naszych podręcznych kosmetyków powinien znaleźć się dobry lakier do włosów. By efekt był zadowalający, najlepiej rozprowadzać go z większej odległości, by pasma się nie posklejały i by nie oklapły. Zatem w pierwszej kolejności warto zamówić sobie lakier sprawdzonej marki, bądź też taki, który poleca nam nasza przyjaciółka.

Oprócz lakieru bardzo użyteczne i pomocne są kosmetyki utrwalające w postaci pasty. Dzięki nim grzywka nabiera charakteru i wymiarowości, a przy tym mamy tę pewność, że każde pasmo pozostanie dokładnie tam, gdzie tego chcemy. Niewątpliwą zaletą takich dodatków jest to, że kosmetyki te są bardzo wydajne, więc wystarczy tak naprawdę odrobina, by uzyskać pożądany efekt i to bez względu na to, jaka akurat na dworze jest aura.

Czy można samemu skrócić grzywkę?

Czy można – oczywiście, że tak. Jednak na początek dobrze by było mieć idealny wzorzec, dlatego też pierwsze cięcie powinien wykonać profesjonalista. Mamy wtedy pewność, że grzywka uzyska odpowiednią długość i kształt, a przy okazji będziemy wiedzieć, jak się w ogóle zabrać za skracanie końcówek.

Kiedy już będziemy chciały przystąpić do skracania grzywki, warto pamiętać o tym, by nie robić tego na mokrych włosach. Rezultat może być wówczas przeciwny do zamierzonego, bo pasma po skracania mogą być zbyt krótkie.

W przypadku gdy zależy nam na tym, by obciąż grzywkę równo, bierzemy jeden suchy kosmyk i obcinamy, a później takie pasmo służy nam za wzór do obcięcia pozostałych. Jeśli natomiast pragniemy wykreować nowy look i nieco postrzępić końcówki, taki efekt uda nam się osiągnąć, gdy skrócimy jeden kosmyk o połowę centymetra. Udało się – no to teraz taką czynność musimy powtarzać przy co drugim lub trzecim kosmyku.

Najpopularniejsze fryzury damskie z grzywką to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.