Menu

Fryzury na komunię

Fryzury na komunię
Fryzury na komunię

Fryzury na komunię

Nie ulega wątpliwości, że zawsze w maju powraca do nas temat modnych fryzur komunijnych. Oczywiście jest to bardzo ważne wydarzenie, dlatego też wielu rodzicom zależy na tym, aby ich dzieci wyglądały w tym dniu pięknie i unikatowo. Elegancka fryzura dziecka podczas komunii jest niesłychanie ważnym elementem całego wyglądu zarówno u wszystkich dziewczynek, jak i chłopców.

Kwestia ta oczywiście nie tylko istotna jest dla samych rodziców, ale także przede wszystkim dla dzieci, które mają już jakąś świadomość na temat wyglądu i prezentowania się. To oczywiście kluczowa sprawa, gdyż zarówno w kościele, jak i na sali jest wiele osób, gości, którzy zwracają szczególną uwagę na dziecko przyjmujące pierwszą komunię świętą.

Ponadto, tego dnia robionych jest bardzo wiele zdjęć, nagrań, filmów, które są pamiątką na całe życie. Dobrze byłoby więc odpowiednio się zaprezentować. Właśnie dlatego zdecydowanie warto bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się na jaką modną fryzurę obecnie należy postawić.

Modne fryzury na komunię

Na samym wstępie warto zacząć od fryzur dla chłopców, które są zdecydowanie mniej kłopotliwe i znacznie prostsze do wykonania. Największą popularnością cieszy się obecnie uczesanie wykonane z niewielkim udziałem gumy, bądź żelu do włosów. Te produkty tak naprawdę zapewniają możliwość stworzenia różnych kombinacji.

Inną z kolei opcją, szczególnie dla chłopców z trochę dłuższymi włosami jest fryzura na tzw. „jaskółkę”. Wiele osób decyduje się też chociażby na zwykłą fryzurę męską, która jest odpowiednio dobrana do owalu danej twarzy. Taka naturalność zapewni chłopakowi komfort i wygodę. Nie ma też co zbytnio przesadzać, gdyż po prostu dana osoba będzie czuła się w tym dniu niekomfortowo, ponieważ może nie zdążyć przyzwyczaić się do zupełnie nowych włosów.

Jeśli natomiast chodzi o płeć piękną, to tutaj mamy zdecydowanie większy wachlarz możliwości. Rozwiązań jest naprawdę wiele i zarówno dziewczynki, jak i ich rodzice niejednokrotnie nie mogą zdecydować się na wybór odpowiedniej fryzury.

Przede wszystkim na samym początku warto zacząć od najbardziej popularnej opcji, która chyba nigdy nie wyjdzie z mody. Mowa tu oczywiście o lokach. Mogą być one lekko skręcone na końcach, jak i również nawet mocniej splecione i udekorowane wianuszkiem. Oprócz falowanych włosów można również postawić na zupełnie proste, luźno puszczone włosy.

Co ciekawe, coraz więcej obecnie dziewczynek decyduje się także na zaczesanie lekko do tyłu. Jest to fryzura, która dodaje takiemu dziecku powagi, a tym samym świetnie wpasowuje się do charakteru tego ważnego, uroczystego wydarzenia. Nie bez znaczenia jest także kolejna propozycja. Modne stają się coraz bardziej również upięcia. Istotne jest to, aby górne kosmyki tworzyły rodzaj opaski. To zdecydowanie fryzura, która zasługuje na uwagę wszystkich. Tak też będzie z pewnością i w dniu pierwszej komunii świętej, gdzie przyciągnie wzrok wielu osób. Jeśli doda się do tego jakieś białe dodatki lub też kwiaty, to jeszcze bardziej fryzura ta stanie się unikatowa, jedyna w swoim rodzaju.

Jak uczesać chłopca na komunię?

Nie ulega wątpliwości, że na ten temat poniekąd odpowiedź została już udzielona. Jak doskonale wiemy, w tym przypadku nie ma większych problemów. Jeśli chcemy stworzyć którąś z wyżej wymienionych fryzur to warto zaopatrzyć się w porządny grzebień, a także kosmetyki. Mowa tu chociażby o lakierze, a także przede wszystkim żelu.

Takie fryzury można wykonać zarówno samemu, jak i również skorzystać z pomocy profesjonalisty. W przypadku chłopców kluczowe jest tylko i wyłącznie umycie, wypielęgnowanie włosów, a także przede wszystkim wcześniejsze dokładne strzyżenie. Jeśli chodzi natomiast o samo modelowanie, to jest to kwestia około 10 minut.

Czynność ta więc nie sprawiać żadnych większych problemów. Co więcej, zabiera naprawdę mało czasu, w porównaniu z uczesaniem dziewczynek. Zarówno rodzice, jak i sam chłopiec nie muszą więc zbytnio przejmować się tą kwestią, gdyż z pewnością świetnie sobie z nią poradzą, nawet bez pomocy fryzjera.

Jak uczesać dziewczynkę na komunię?

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że w przypadku dziewczyn o wiele lepiej sprawdzą się dłuższe włosy. Wynika to oczywiście z tego, iż po prostu krótkie włosy nie dają zbyt wielu możliwości jeśli chodzi o wystylizowanie, czy stworzenie jakiejś kreatywnej fryzury. Zupełnie inaczej jednak sytuacja ta wygląda w przypadku długich włosów. Najlepiej sprawdzą się te gładko zaczesane i zebrane w wysoki kok ozdobiony gumką. Co więcej, inną opcją jest chociażby zaplecenie wianka.

Taka fryzura szczególnie mocno pasuje do charakteru całego tego ważnego wydarzenia. Należy zdawać sobie sprawę, że równie dobrze zaprezentuje się sam warkocz. Powinien być upięty luźno. Świetnie byłoby również, gdyby został ozdobiony wiankiem z żywych kwiatów. To także opcja, która rewelacyjnie wpasowuje się do całej tej ceremonii, która właśnie uwieńczona jest wieloma kwiatami i bukietami. Pozostając przy temacie warkoczy, zdecydowanie warto wspomnieć o kolejnym rozwiązaniu. Dobrze byłoby postawić chociażby na dwa delikatne warkocze schodzące się z tyłu głowy. Powinny one opadać na rozpuszczone włosy. Taka fryzura sprawia, że dana dziewczynka z pewnością wyróżni się z tłumu. Co ciekawe, inną opcją jest uczesanie charakteryzujące się prostotą, czyli długie, wyprostowane włosy. Należy je zebrać z jednej strony za ucho.

Ponadto, dobrym rozwiązaniem w tym przypadku będzie ozdobienie ich jakąś stylową, odświętną spinką. Niektóre osoby decydują się także na uniwersalną fryzurę, która nie będzie zbytnio nadmiernie się wyróżniała. Mowa tu chociażby o włosach, które są delikatnie splecione na dole. U góry zaś królować będzie biała, komunijna opaska. Warto jednak pamiętać, że przy tej opcji należy także postawić na prostotę w ubiorze. Wtedy wszystko zdecydowanie dobrze będzie do siebie pasowało.

Wykonanie komunijnej fryzury krok po kroku

Oczywiście, bardzo duża część rodziców i dzieci komunijnych zastanawia się jak właściwie wykonać taką fryzurę samemu w domu. Co ciekawe, opcją, która jeszcze nie była wspominana jest upięcie skromnego koka na głowie dziewczynki. To rozwiązanie, którego jak najbardziej możemy podjąć się sami bez większego doświadczenia i umiejętności. Dzięki temu nie będziemy musieli iść do fryzjera, a tym samym możemy zaoszczędzić część pieniędzy. Należy przede wszystkim zacząć tą czynność od zaczesania wszystkich włosów dziecka do tyłu. Ponadto, dobrze byłoby także dodatkowo uformować kok. Używa się do tego specjalnej gąbki, która oczywiście nie kosztuje zbyt wiele. Warto również do takiej fryzury dodać coś od siebie, aby stała się odświętna i pasowała do tej uroczystości. Dobrze byłoby u jej podstaw założyć piękny wianek. Może to być również ozdobna gumka do włosów najlepiej w białym kolorze. Przy wykonywaniu wszelkich takich fryzur komunijnych dobrze jest zaopatrzyć się chociażby w lakier, gumki, wsuwki, spinki, czy oczywiście wianek.

Oprócz tego, można nawiązać także do wcześniej wspomnianej już opcji, czyli do falowanych włosów. To uczesanie akurat również jesteśmy w stanie zrobić samodzielnie w domu. Jest to oczywiście chyba najprostsza fryzura komunijna, co wcale nie znaczy, że najmniej efektowna. Warto postawić jednak na delikatne fale, a nie na mocno zakręcone włosy. Takie rozwiązanie będzie nawet pasowało również do krótkich włosów. Dobrze byłoby także pamiętać o użyciu lakieru, jednak kluczowe jest to, aby nie przesadzić z jego ilością, gdyż przynosi to czasami negatywne skutki. Może to nawet doprowadzić do tego, że twarz dziecka stanie się znacznie bardziej przytłoczona, czego z pewnością nikt z nas by nie chciał.

Co więcej, pozostając przy tym temacie należy wspomnieć, iż jeśli któraś z dziewczynek ma bardzo proste włosy to może pomysł ich falowania niekoniecznie się sprawdzi. Naprawdę nie warto przekształcać na siłę pięknego wyglądu dziewczynki. Może okazać się właśnie, że akurat te dane włosy sprawiają wiele problemów i ich zakręcenie jest niemal niemożliwe. W tych przypadkach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na wszystkie innej wyżej wymieniane rozwiązania. Jeśli jednak włosy dziewczynki mają tendencję do kręcenia się to jak najbardziej warto postawić na to rozwiązanie. Ponadto, dobrze byłoby pamiętać, że tylko niektóre fryzury da się wykonać samemu w domu. W pozostałych przypadkach jednak zdecydowanie warto, aby to fryzjer zajął się włosami, gdyż ma w tym ogromne doświadczenie.

Podsumowując, jak doskonale widać temat ten jest naprawdę obfity i bogaty w wiele ciekawych informacji. Można poruszyć tutaj dużą ilość interesujących nas wątków, a tym samym rozmawiać o fryzurach komunijnych naprawdę długo. Jak wiemy, przygotowanie takiej fryzury jest znacznie łatwiejsze w przypadku chłopca. Nie dość, że nie sprawia żadnych większych problemów, to jeszcze zabiera naprawdę mało czasu. Oczywiście, zupełnie inaczej jest w przypadku dziewczynek.

Nie ulega wątpliwości, że w artykule padło wiele pomysłów na ciekawe i piękne fryzury. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że są to tylko i wyłącznie luźne propozycje. Oczywiście istnieje z pewnością również wiele innych uczesań, które także zapewnią dobrą prezentację. Jak najbardziej można kierować się tymi wyżej wymienionymi, jednak nie jest to w żadnym stopniu konieczne. Istotne jest przede wszystkim to, aby zarówno w przypadku chłopaków, jak i dziewczynek cała fryzura przypadła im do gustu.

Jeśli dziecku taka fryzura kompletnie się nie spodoba to z pewnością w znacznym stopniu przełoży się to także na duży dyskomfort podczas trwania tak ważnego wydarzenia, jakim jest oczywiście pierwsza komunia święta. Właśnie dlatego dobrze byłoby, aby wcześniej przed wizytą u fryzjera, dziecko zdecydowało na jaką fryzurę chce konkretnie postawić. Nie ma sensu oczywiście się do niczego zmuszać.

Odpowiedni wybór z kolei z pewnością zaowocuje świetnym wyglądem, a także przede wszystkim doskonałym samopoczuciem. To, jak wyglądamy przekłada się przecież w kolosalnym stopniu na nasze odczucia podczas trwania konkretnego dnia.