Menu

Long bob z grzywką i bez grzywki

long bob
long bob

Long bob z grzywką i bez grzywki

Bob – w tej fryzurze kobiety zakochały się po raz pierwszy w latach 20. XX wieku. Uczesanie to powróciło w nieco innej odsłonie w latach 60. i właśnie z tego okresu panie czerpią inspiracje po dziś dzień. Obecnie long bob wyraźnie różni się od pierwowzoru.

Zamiast wycieniowanego tyłu, włosy są najczęściej proste, skracane na odpowiednią, zadowalającą długość. Dzisiejszy bob odróżnia się od swojego poprzedniego wzorca długością i sposobem cięcia. Eleganckie kobiety wybierają fryzurę damską long bob ze względu na to, że bez problemu można ją dopasować do siebie; jest bardziej delikatna, niż dawna wersja i łatwo można o nią dbać w swoim domowym zaciszu.

Long bob daje multum możliwości – można upiąć włosy na wiele sposobów. To sprawia, że mnóstwo kobiet nie zamieniłoby tej fryzury na żadną inną. Long bob to uniwersalny styl, który przypadł do gustu paniom noszącym się w sposób wyjątkowo kobiecy.

Long bob – z grzywką czy bez?

Fryzura damska włosy do ramion long bob z grzywką i bez grzywki to jedne z najczęściej wyszukiwanych rodzajów cięć w obecnych czasach. Zastanawiając się nad tym, czy wybrać takie cięcie z grzywką, czy bez warto przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy odsłonić czoło, czy też je przykryć, bo long bob prezentuje się dobrze w jednej, jak i w drugiej wersji.

Jeśli rozważamy wariant z grzywką, możemy też sprawić, by nasza fryzura była bardziej charakterna i postawić na długą grzywkę, przykrywającą linię brwi. Innym rozwiązaniem jest grzywka, która przypomina odwróconą literę V, subtelnie rozchodząc się na boki. Taki wybór będzie idealny dla pań, które chcą wyglądać twarzowo, ale też bardziej kobieco.

Dla kogo long bob będzie idealną fryzurą?

Niezależnie od tego, czy chcemy zdecydować się na cięcie long bob z grzywką, czy bez, warto wziąć pod uwagę to, jakiego kształtu mamy twarz.

Dla kobiet o wyrazistej żuchwie i trójkątnych, bądź kwadratowych rysach najlepiej sprawdzi się long bob w wersji retro. Tym bardziej będzie to dobry wariant, jeśli dodatkowo kobiety te mają niskie czoło – wyrazista, prosta grzywka sprawi, że ten szczegół nie będzie się tak bardzo rzucać w oczy. Long bob w tym przypadku zda egzamin, jeśli fryzura będzie sięgać co najmniej do ramion. To właśnie w takim wydaniu włosy prezentują się najbardziej naturalnie, a przy tym optycznie sprawiają wrażenie bardziej gęstych i bujnych, co dodaje pewności siebie.

Chcąc nieco zakryć wyraziste kości policzkowe, można zdecydować się na uczesanie long bob z wycieniowanymi pasemkami z przodu.

Z kolei kobiety o okrągłej twarzy najlepiej odnajdą się we fryzurze, która będzie idealnie prosta, bez cieniowania, sięgająca poniżej ramion. Najlepszym rozwiązaniem jest taki long bob z przedziałkiem na środku. Długie pasma, które rozchodzą się równomiernie po obu stronach doskonale wysmuklą zbyt okrągłe rysy twarzy.

Jeśli kobiety narzekają na cienkie pasma, wtedy long bob będzie dla nich wybawieniem. Dzięki tej fryzurze włosy sprawiają wrażenie lepiej uformowanych i nie są przyklapnięte. Dobre cięcie spowoduje, że pasma wydadzą się też optycznie bardziej gęste, a przy tym lżejsze, dlatego też taki look zdecydowanie odmłodzi.

Natomiast wycieniowany long bob jest najbardziej wskazany dla gęstych włosów. Odpowiednio przycięte pasma z przodu powodują, że fryzura staje się lekka, a wygląd odświeżony. Jeśli kobiety nie mają ochoty na drastyczną zmianę swojego wizerunku, a jednak chciałyby coś zmienić na plus, to w takim przypadku cieniowany long bob będzie w sam raz.

Fryzura long bob – jak ją ułożyć krok po kroku

W związku z tym, że long bob może przybierać wiele różnych wariantów, najlepiej skupić się na najbardziej klasycznym wariancie, czyli na prostym cięciu włosów sięgających do ramion. Jeśli chcemy zdecydować się na fryzurę long bob z grzywką, musimy najpierw wyprostować wszystkie pasma. Następnie za pomocą szczotki odpowiednio podwijamy końcówki do wewnątrz, by nadać włosom pożądany look, czyli wygląd w stylu retro.

Z kolei, by ułożyć long boba bez grzywki, potrzebujesz tylko ułożyć włosy za pomocą szczotki w taki sposób, by przedziałek znalazł się w najbardziej zadowalającym dla ciebie miejscu. Możesz zrobić go na środku, by wysmuklić twarz, bądź też z boku, stawiając na asymetrię, czyli na większość włosów znajdującą się po jednej stronie.

Ciekawym pomysłem jest też long bob w postaci fal. By uzyskać taki efekt, myjemy głowę, suszymy, wcieramy w nie piankę, a potem lekko ugniatamy w dłoniach. Jeśli nasze włosy nie dają się tak łatwo wymodelować, możemy wetrzeć piankę, a następnie użyć prostownicy i na koniec delikatnie rozdzielić pasma palcami.

Jeśli zależy nam na tym, by nasza fryzura dobrze prezentowała się na co dzień, takie zabiegi w zupełności wystarczą. Jeżeli szykuje się w naszym życiu jakaś szczególna okazja, na przykład ważna, rodzinna uroczystość, taka jak wesele, wtedy warto poświęcić swoim włosom nieco więcej uwagi, układając je w bardziej wymyślny sposób. By wybór uczesania przychodził nam zawsze łatwo, musimy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na to, jakie mamy rysy twarzy i jaka fryzura by je podkreśliła lub zamaskowała.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.