Menu

Krótkie cięcie zaczesane na bok

Krótkie cięcie zaczesane na bok
Krótkie cięcie zaczesane na bok

Fryzury damskie krótkie – krótkie cięcie zaczesane na bok

Wiosna już zawitała do parków i ogrodów a wraz z nią przyszedł czas na dokonanie zmian w naszym życiu. Warto zacząć je od wyglądu, gdyż nic nie dodaje tak energii jak nowy, świeży look.

Super pomysłem będzie postawienie na odważne rozwiązania, takie jak krótka damska fryzura.

W poniższym tekście weźmiemy pod lupę krótkie fryzury damskie z grzywką na bok. Przekonamy się do kogo pasują najbardziej, jakie są ich zalety i jak stylizować je na co dzień, by doskonale się prezentowały.

Jeżeli rozważasz zmiany w wizerunku i masz co do nich wątpliwości, zawsze marzyłaś o krótkiej fryzurze lub jesteś już posiadaczką podobnej fryzury i szukasz wskazówek stylizacyjnych serdecznie zapraszamy do lektury artykułu!

Do jakiego kształtu twarzy pasuje krótkie cięcie zaczesane na bok?

Nie ma co ukrywać, że krótkie fryzury przeznaczone są dla odważnych kobiet, które nie boją się spojrzeń i dobrze odnajdują się w byciu w centrum uwagi. Nie oznacza to oczywiście, że powinnyśmy rezygnować z tej fryzury, jeżeli nie czujemy się wystarczająco pewne siebie. Być może to właśnie nowa fryzura doda nam zdecydowania i sprawi, że poczujemy się pewnie.

Jednak z uwagi na to, że krótkie cięcie bez wątpienia odsłania wiele, najlepiej sprawdzi się ono w przypadku kobiet o regularnych rysach twarzy i przylegających uszach.

Lepiej prezentowały się będą w niej także panie o symetrycznym kształcie głowy, chociaż ten wymóg jest już sprawą drugorzędną – włosy można zawsze odpowiednio wymodelować.

Co do kształtu twarzy to krótka fryzura sprawdzi się najlepiej u osób z owalną lub trójkątną twarzą. Niestety, kobiety o kwadratowym lub mocno okrągłym kształcie twarzy mogą nie wyglądać w takim uczesaniu korzystnie, chociaż oczywiście i w tej zasadzie znajdą się wyjątki.

Warto jednak dokładnie przemyśleć wariant krótkiej fryzury z grzywką i szczegółowo omówić go z fryzjerem zanim podejmiemy ostateczną decyzję. Krótki włosy pozostawiają bowiem o wiele mniej możliwości do zmiany w przypadku nie odpowiadającej nam aranżacji.

Na jakie okazje sprawdzi się krótkie cięcie?

Jeżeli decydujemy się na nową fryzurę, szczególnie jeżeli jest ona dla nas dużą zmianą np. wybierzemy krótką, zaczesaną na bok fryzurę po latach posiadania długich włosów warto wykorzystać potencjał zmiany.

Doskonałą okazją, aby zaprezentować się znajomym i rodzinie w nowej, wiosennej odsłonie będzie np. duża impreza. Oczywiście zbyt dobrym pomysłem nie będzie udanie się w tym wydaniu na ślub, gdyż prawdopodobnie skradniemy cały show państwu młodym, ale wszelkie inne uroczystości jak najbardziej nadają się na nasz debiut w roli chłopczycy 🙂

Ogromnym plusem naszego uczesania jest bowiem jego uniwersalność. Wielu osobom krótkie włosy u kobiet mogą błędnie kojarzyć się z brakiem powagi. Nie jest to jednak prawda, a krótkie cięcie zaczesane na bok wspaniale sprawdzi się na rockowych koncertach, jak i dostojnych balach czy w biurze. Wszystko zależy bowiem od stylizacji włosów i dodatków. Pewniakiem jest natomiast, że krótka fryzura w towarzystwie pięknego makijażu, długiej sukni do ziemi i szpilek zrobi niesłychaną furorę.

Jak układać tego typu damską fryzurę ?

Stylizacja krótkich fryzur może wydawać się nam z początku kłopotliwa i czasochłonna jednak zapewniamy, że bardzo szybko każda posiadaczka krótkiej fryzury nabierze wprawy w porannym układaniu i stanie się ono szybkie i przyjemne.

Niemniej jednak prawdą jest, że proponowane przez nas uczesanie wymaga codziennej stylizacji, bez której nie będzie prezentowało się tak jakbyśmy tego chciały. Jak ułożyć krótkie, zaczesane na bok włosy? Poniżej przedstawimy tutorial, w którym opiszemy wszystkie czynności krok po kroku. Zaczynamy:

  1. Włosy należy umyć i osuszyć ręcznikiem. Podczas stylizacji muszą być one wilgotne.
  2. Przed rozpoczęciem modelowanie możemy spryskać włosy mgiełką nawilżającą lub regenerującą, by nadać im połysk.
  3. Puder do stylizacji uniesie nasze włosy u nasady i sprawi, że nabiorą one większej objętości, dlatego możemy użyć go w kilku miejscach przy skórze. Należy jednak nie przesadzić z jego ilością.
  4. Rozpoczynamy suszenie, które jest najważniejszą częścią procesu modelowania. Niezbędnym sprzętem, który pozwoli nam je przeprowadzić będzie: oczywiście suszarka, okrągła szczotka i opcjonalnie suszarka. Część włosów, która ma stanowić naszą grzywkę zaczesaną na bok, zaczesujemy szczotką w odpowiednim kierunku, zaś pozostałą część włosów w przeciwnym.
  5. Nawijamy włosy na szczotkę i rozpoczynamy tzw. stylizację na gorąco, dzięki której nasze włosy uzyskają pożądany kształt. Rozpoczynamy od strony głowy, na której chcemy mieć mniejszą część włosów.
  6. Powoli przechodzimy do środka głowy i suszymy w ten sam sposób resztę kosmyków. W tym momencie możemy zaobserwować działanie użytego przez nas pudru, który dodatkowo unosi nasze włosy u nasady.
  7. Na końcu suszymy tył włosów.
  8. Kiedy fryzura będzie już sucha modelujemy ręką ostatnie niesforne kosmyki.
  9. Utrwalamy uczesanie przy pomocy lakieru.
  10. Gotowe! Możemy cieszyć się doskonałą fryzurą.