Menu

Włosy zaczesane do tyłu

Krótkie włosy zaczesane do tyłu
Krótkie włosy zaczesane do tyłu

Krótkie włosy zaczesane do tyłu

Krótkie fryzury damskie to hit tej wiosny. Są łatwe w utrzymaniu, praktyczne i pięknie podkreślają kształt twarzy. Można z nich tworzyć fryzury, które podkreślają piękno wystających kości policzkowych. Ważne jest jednak, by dobrać krótką fryzurę odpowiednią do kształtu twarzy. Do jakiego kształtu twarzy pasują? Jak ułożyć włosy? Przyjrzyjmy się, więc bliżej temu tematowi – Fryzury damskie krótkie: Włosy zaczesane do tyłu

Do jakiego kształtu twarzy pasują włosy zaczesane do tyłu?

Krótkie fryzury damskie powinny przede wszystkim wybierać osoby o dużej pewności siebie. Krótkie włosy pozostawiają odrobinę mniej pola do manewru przy modelowaniu, więc może być trudniej ukryć nimi mankamenty urody.

Krótkie włosy sprawdzają się przede wszystkim przy twarzy w kształcie diamentu lub rombu. To twarz, która u góry i u dołu ma kształt lekko trójkątny. Dobrze, jeśli fryzura jest uzupełniona krótką, postrzępioną grzywką. Zasłoni ona czoło i pomoże nadać mu pożądany kształt.

Krótkie włosy będą też pasowały do twarzy owalnej. To wyjątkowy kształt, który nie potrzebuje zbytniego wysmuklenia ani złagodzenia rysów twarzy. Dzięki temu można pozwolić sobie na małe szaleństwo przy wyborze fryzury. Twarze w tym kształcie wyglądają dobrze w praktycznie każdej fryzurze, z wyjątkiem tych najkrótszych i typowo męskich.

W krótkich włosach będą też dobrze wyglądały panie z trójkątną twarzą. Zazwyczaj mają one też silnie zarysowane kości policzkowe, które krótsze fryzury podkreślają i wydobywają. Przy tym kształcie warto jednak poeksperymentować z grzywką, by uzyskać jak najlepszy efekt. Można ją wykorzystać do zrównoważenia szerszej brudy (gdy wierzchołek trójkąta znajduje się do góry) lub do zmniejszenia czoła, gdy wierzchołkiem trójkąta jest broda.

Włosy zaczesane do tyłu

Najbardziej znana i rozpoznawana fryzura z krótkich włosów polega na zaczesaniu ich do tyłu. W ten sposób uzyskuje się bardzo ciekawy, drapieżny look rodem z wybiegów mody.

Jego uzyskanie wcale nie jest takie trudne. To klasyczna fryzura, która ma wiele zwolenniczek i fanek. Niestety nie każdemu pasuje.

Najlepiej sprawdza się na włosach grubych i ciężkich. Przy tych zbyt cienkich może doprowadzić do tego, że włosy będą wyglądały na przetłuszczone. Jeśli, więc chcesz zaczesać się do tyłu na jakieś wielkie wyjście lub imprezę to dobrze będzie, jeśli kilka dni wcześniej wykonasz próbę i przekonasz się, czy ta fryzura jest dla Ciebie. Pamiętaj, że taka próba to tylko kilka chwil, a może Ci oszczędzić mnóstwo stresu przed samym wyjściem.

Warto też dodać, że włosy zaczesane do tyłu dobrze wyglądają ze zdecydowanym, imprezowym make-upem, szczególnie dobrze sprawdzi się smokey eyes.

Fryzura włosy zaczesane do tyłu krok po kroku

  1. Umyj i wysusz włosy. Nie nakładaj na nie zbyt wielu kosmetyków. Niech będą lekkie. Po umyciu nie nakładaj na nie żadnych olejków, ani dodatkowych kosmetyków. Najlepiej już w czasie suszenia staraj się zaczesywać włosy do tyłu. Im bardziej Ci się to uda, tym łatwiej będzie Ci później ułożyć fryzurę. Warto, więc się postarać, bo ułatwi to dalszą pracę nad stylizacją.
  2. Ponownie zaczesz włosy do tyłu przy pomocy grzebienia lub szczotki. Szczególnie skup się na grzywce i pasemkach z boku twarzy. Wszystkie muszą być ułożone w jednym kierunku i nic nie powinno odstawać. Pojedyncze włoski będzie można jeszcze poprawić w późniejszym etapie, ale im ich będzie mniej, tym lepiej.
  3. Na dłonie nakładamy żel lub pastę fryzjerską. Nie potrzebujemy jej dużo, ale trzeba ją rozprowadzić dokładnie po całych dłoniach. Produkt powinien też znaleźć się pomiędzy palcami. Dzięki temu będzie nakładany na pasemka ze wszystkich stron równocześnie. W ten sposób można uzyskać efekt trójwymiarowości fryzury. Po prostu nie będzie wyglądała płasko.
  4. Równymi ruchami przeczesujemy włosy palcami tak, by rozprowadzić po nich stylizator. Zaczynamy od skroni i powoli przechodzimy do drugiej skroni. Co ważne ruchy wykonujemy od czubka głowy aż do końców włosów. Muszą być pokryte kosmetykiem na całej długości, by osiągnąć pożądany efekt. Pożądane jest nawet, by na włosach pozostawał ślad po poszczególnych ruchach. Chodzi o to, by włosy układały się w leżące obok siebie wypukłe kosmyki.
  5. Fryzurę warto utrwalić delikatnym powiewem suszarki, skupiając się szczególnie na linii włosów. Trzeba to robić ostrożnie, bo zbyt mocny nawiew może zniszczyć stylizację. Najlepiej jest robić to z dość małej odległości i przy słabym nawiewie. W zupełności wystarczy chłodne powietrze.
  6. Włosów nie powinnaś już rozczesywać, bo zepsujesz efekt stylizacji. Jeśli chcesz coś poprawić to używaj wyłącznie własnych dłoni. Rób to delikatnie i ostrożnie. Dobrze, jeśli jeszcze raz upewnisz się, że wszystkie włosy są zaczesane do tyłu i że nic nie odstaje.

To jak długo fryzura się utrzyma i będzie dobrze wyglądała zależy głównie od tego jakiej jakości stylizatora użyjesz. Trwalszy i mocniejszy, da dłuższy efekt. Jednakże trzeba uważać, bo wiele stylizatorów ma w swoim składzie alkohol, który może przesuszać włosy. Jeśli jednak nie używasz go codziennie, to nie masz się czego obawiać.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.