Menu

Długie proste włosy z grzywką

Fryzura dla dziewczynki długie włosy z grzywka
Fryzura dla dziewczynki długie włosy z grzywka

Fryzura dla dziewczynki długie proste włosy z grzywką

Małe dziewczynki podobnie jak dorosłe kobiety pragną wyglądać pięknie i stylowo. Nic więc dziwnego, że dla nich również powstają najnowsze trendy, jakie obowiązują w danym sezonie. Jak zatem czesać małe dziewczynki?

Długie włosy z grzywką

Jak wiadomo nie od dziś, grzywka zawsze jest modna i nigdy się nie starzeje. Jest to fryzura, która z pewnością sprawdzi się zarówno u dorosłych kobiet jak i w przypadku małych dziewczynek. Zastanawiacie się czasem jako rodzic, w jaki sposób mamy uczesać swoją córeczkę, by wyglądała oryginalnie, ale również, by czuła się komfortowo?

Nic prostszego! Poniżej podpowiadamy, jakie fryzury dla dzieci są teraz najmodniejsze.

W ostatnim czasie hitem stało się połączenie zwykłej, prostej grzywki i długich prostych włosów. Można by rzec, że to tak naprawdę nic nadzwyczajnego, jednak sama prostota i wykonanie fryzury potrafią sprawić cuda. Czy ta fryzura dla dziewczynek będzie nadawała się dla każdej małej kobiety i jak prawidłowo układać włosy?

Do jakiego kształtu twarzy pasują proste włosy z grzywką?

Proste, długie włosy sprawdzą się tak naprawdę w każdym przypadku. Ich dużym plusem jest możliwość upięcia w wygodny kucyk czy stworzenie pięknych fryzur. Jednak grzywka nie jest już tak uniwersalna, jak zwykłe proste włosy.

Dla kogo będzie ona najodpowiedniejsza? Otóż grzywka prosta z pewnością sprawdzi się u dziewczynek, których kształt twarzy jest zbliżony do owalnego. Pozwoli to na uwypuklenie twarzy, natomiast jeśli wolelibyśmy lekko skrócić twarz, to sprawdzi się w tym przypadku grzywka lekko ukośna, którą często polecają fryzjerki w przypadku włosów o dużej objętości.

W przypadku okrągłej twarzy lepszym rozwiązaniem okaże się półokrągła grzywka, która wysmukli twarz. Długie proste włosy w połączeniu z taką grzywką zdecydowanie wyszczuplą twarz młodej damy.

Natomiast grzywka do kwadratowego kształtu twarzy powinna być lekka, asymetryczna. Nie należy decydować się w tym przypadku na ciężkie grzywki, które tylko dodatkowo dociążą twarz.

Na jakie okazje sprawdzi się taka fryzura?

Długie włosy z prostą grzywką na czole to tak naprawdę fryzura uniwersalna i nadająca się na każdą okazję. O tym, jak powinna wyglądać w danym momencie, decydują nasze własne plany i pomysły kreatywnego uczesania.

W przypadku fryzury dla dziewczynek długie włosy i grzywka na pewno sprawdzą się w przypadku uczęszczania do szkoły czy do przedszkola. Długie włosy można w bardzo szybki sposób spiąć, co sprawi, że nie będą one przeszkadzały dziecku w nauce czy zabawie.

Taka dziewczęca fryzura może również sprawdzić się na różnego rodzaju imprezach okolicznościowych czy balach. Bo czy małe dziewczynki nie wyglądają pięknie w długich rozpuszczonych włosach lub w schludnie upiętym koku? Efekt księżniczki jest w tym wypadku gwarantowany. Wystarczy tylko zainspirować się pomysłami na fryzury, jakie znajdziemy w internecie i możemy zacząć kombinować!

Długie proste włosy z grzywką, jak ułożyć krok po kroku?

Wbrew pozorom, grzywka, czy to prosta czy skośna nie jest tak bardzo problematyczna, jak to się wszystkim wydaje.

Podstawową zasadą w jej układaniu i pielęgnacji jest po prostu fakt, że nie należy chodzić spać z mokrą grzywką. Rano efekt może okazać się straszny. Zatem, aby uniknąć niechcianego wyglądu, lepszym rozwiązaniem będzie mycie grzywki rano i jej wysuszenie. Po takim zabiegu grzywka nie powinna przysparzać większych problemów.

Jednak jak ułożyć resztę włosów? Otóż wszystko zależy od otaczających nas okoliczności. Jeśli nasze dziecko wybiera się do szkoły, najprostszym rozwiązaniem będzie związanie włosów w zwykły wysoki kucyk.

Zainwestujmy w ciekawe gumki, które dziecko będzie z chęcią nosiło. Upięcie takich włosów zajmuje dosłownie chwilę, a jest bardzo wygodne i stwarza super efekty. W przypadku, gdy mamy w planach stworzenie czegoś więcej na głowie naszych dzieci, z pomocą przychodzą kolorowe spinki, prostownica lub lokówka. Oczywiście wymaga to chwili czasu, ale zapewniamy, jest tego warte.

Jak krok po kroku pokręcić lub wyprostować długie włosy? Na początek pamiętajmy o tym, że włosy powinny być idealnie suche, w przeciwnym razie możemy je spalić poprzez działanie wysokiej temperatury. Włosy prostować należy od góry do dołu, aby nie ciągnąć za ich końce. W ten sposób unikniemy efektu rozdwojonych końcówek, a włosy będą wyglądały jak po wyjściu od fryzjera.

To samo tyczy się kręcenia włosów. Można tego dokonać poprzez stosowanie prostownicy lub lokówki. Należy pamiętać o delikatnych ruchach, aby nie popalić włosów. Na koniec warto wpiąć we włosy kolorowe spinki lub nałożyć wianek czy opaskę, które dodadzą uroku całej fryzurze.

Chcemy, aby nasze małe królewny wyglądały pięknie każdego dnia? Nic prostszego! Udajmy się na wizytę do dobrego fryzjera, który zadba o prawidłową kondycję włosów i doradzi, jak należy odpowiednio je czesać i stylizować. Dajmy się ponieść fantazji i stwórzmy ciekawe kompozycje z długich włosów. Dodatkowo oryginalności całej fryzury doda z pewnością grzywka prosta czy lekko skośna. Bądźmy kreatywni i poeksperymentujmy z pięknymi włosami.