Menu

Fryzury dla chłopców

Fryzury dla chłopców
Fryzury dla chłopców

Fryzury dla chłopców

Szukasz modnej i gustownej fryzury dla dziecka? Chcesz, by w konkretnym cięciu synek czuł się pewnie i swobodnie? Bardzo dobrze trafiłaś.

Poniżej przedstawiamy najmodniejsze fryzury dla chłopców, które cieszą się już ogromnym powodzeniem wśród małych mężczyzn. Irokezy, fryzury z długimi włosami, fryzury z kręconymi włosami oraz uczesania, które zakryją wszelkie mankamenty są prawdziwą ozdobą na głowie Twojego dziecka.

Jak z tych wszystkich propozycji wybrać najodpowiedniejszą dla charakternego chłopca? Jakie uczesanie dla chłopaka sprawdzi się w przedszkole i szkole? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

Modne fryzury dla chłopców

Modne fryzury dla chłopców
Modne fryzury dla chłopców

Na początek warto podkreślić, iż każda fryzura, którą noszą nasi synowie wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Nawet najmodniejsze, najbardziej efektowne uczesania źle wyglądają, gdy włosy są przetłuszczone, nieodpowiedniej długości lub matowe. Warto dbać i przypominać naszym małym mężczyznom, by systematycznie myli głowę oraz by regularnie odwiedzali swoich ulubionych fryzjerów.

Dobrze jest także postawić na odpowiednie preparaty dla młodych włosów, które sprawią, że włosy będą bardziej odżywione, będą szybciej rosły oraz znacznie lepiej będą się prezentować na co dzień.

Dbałość o włosy to pierwszy i najważniejszy krok do efektownego uczesania, a takich może być naprawdę sporo.

Jak przejrzymy katalogi z fryzurami dla dzieci czy też znane i lubiane programy telewizyjne z udziałem dzieci można zauważyć pewne trendy, które królują na głowach małych celebrytów. Do takich zalicza się między innymi irokez czyli fryzura z uniesionymi włosami. Fryzura ta jest modna od dobrych kilku lat, jednak z rok na rok ewoluuje i fryzjerzy proponują je coraz to nowocześniejsze wersje. Ta fryzura świetnie prezentuje się na młodych chłopcach, którzy chcą wyglądać jak ich tatusiowie i chcą nosić podobne do nich uczesania.

Kolejnym bardzo modnym przykładem jest fryzura dla chłopców z grzywką. To uczesanie, było jest i zapewne długo jeszcze będzie modne, gdyż szczególnie mamy uwielbiają w takiej wersji swoich synów. Młodzi panowie z włosami mniej więcej do ucha i z delikatnie pocieniowaną grzywką na bok wyglądają niezwykle uroczo.

Innym wiodącym prym uczesaniem jest fryzura na tzw. Davida Beckhama. Jest to fryzura stworzona z dość krótkich włosów, których część ładnie zaczesuje się na dany bok. Wprowadza ona trochę ekstrawagancji w wyglądzie małych chłopców, pozostawiając ich nadal bardzo w bardzo chłopięcym wydaniu.

Irokez – fryzura dla chłopca, która nigdy nie wyjdzie z mody

Fryzura irokez u chłopców wygląda niezwykle nowocześnie, ciekawie i elegancko. Fryzjerzy bardzo chętnie wykonują taką fryzurę u małych chłopców, którym chcą dodać odrobinki „zawadiackości”.

Jak wykonać taką fryzurę? Tutaj liczy się odpowiednie cięcie. Dzięki temu ułożenie tych włosów będzie zajmować w domu zaledwie kilka sekund. O dobrym cięciu świadczy także fakt, iż do ułożenia fryzury nie są potrzebne żądne środki do włosów typu lakier, żel czy wosk do włosów.

Irokez u chłopca wcale nie musi być wysoki. Mamy najczęściej decydują się na dosłownie kilka centymetrowe pasma, które stercząc świetne wyglądają przy tak młodej buźce. Dodatkowo, to uczesanie podoba się także samym zainteresowaniem. Mali chłopcy zazwyczaj nie preferują kilkunastominutowego stania przed lustrem, nie przepadają za grzebieniami oraz ich czesaniem. Jednak, gdy zobaczą na swojej głowie taki efekt – zdecydowanie zawsze poprawia im się humor.

Fryzura dla chłopca na samuraja (pochodna irokeza)

Ta fryzura to nowoczesna wersja irokeza. Można zobaczyć ją u synów światowych gwiazd oraz celebrytów. Wymaga ona jednak sporo odwagi od chłopca (i jego rodziców ) oraz bardzo dobrego fryzjera, który zechce ją wykonać na kręcącej się na wszystkie strony głowie.

Fryzura na samuraja opiera się także na irokezie, którego pasma są zdecydowanie dłuższe (mają nawet kilkanaście centymetrów). Wymaga ona dość sporo cierpliwości w jej układaniu, dlatego też nie poleca jej się zbyt małym chłopcom.

Irokez to fryzura zdecydowanie dla chłopców, którzy chodzą już do szkoły i sami potrafią postawić sobie włosy na żel.

Polega ona na tym, iż na czubku głowy lub delikatnie z jego boku z dłuższych pasemek tworzy się wspomnianego wcześniej irokeza (może on być ustawiony totalnie na wprost, może być także lekko przechylony na którąś stronę).

Boki w tej fryzurze są natomiast mocno ogolone. Fryzura w tej wersji najlepiej wygląda, gdy jest doprecyzowana i perfekcyjne ułożona. Gdy chłopcy nie chcą ustawiać włosów „na samuraja”, z tym cięciem może być jednak pewien problem, gdyż wygolone części znacznie wyróżniają się od dłuższych pasm pozostawionych na czubku głowy.

Jest to fryzurka dla chłopca, która zdecydowanie jest w modzie i o której usłyszymy na pewno jeszcze nie raz. Kto wie, być może nasi synowie, właśnie taką zapragną mieć w nadchodzące lato na swojej głowie?

Fryzura „na garnek”

Jeszcze 30 lat temu to był prawdziwy hit. Dziś, można obserwować takie uczesanie tylko na zdjęciach. Dawniej, wiele mam nie wyobrażało sobie swojego synka bez fryzury która potocznie określana była „garnek”.

Fryzura ta wyróżniała się tym, że wszystkie włosy dookoła głowy obcięte były w takiej samej długości. Najczęściej długość ta wynosiła przed lub za ucho. Obowiązkowym elementem każdej fryzury dla chłopca na garnek była prosta, gęsta grzywka.

Niestety fryzurę robiono wszystkim dzieciom – nie patrząc jaki rodzaj włosów dzieci posiadają oraz jaki kształt twarzy mają. Fryzura na garnek to obecnie jedna z tak bardzo znienawidzonych fryzur u dzieci. Mimo, iż można by powiedzieć, że fryzura „na garnek” zapoczątkowała późniejszego boba, to jednak chłopów nigdy ona nie wygląda dobrze. A co ciekawe, dawniej „na garnek” obcinano nie tylko chłopców, ale i dziewczynki. Mnóstwo dzieci w tym samym przedszkolu, czy szkole miało takie samo uczesanie.

Fryzura z wzorkami dla chłopaka

Fryzury dla chłopców wzorki to prawdziwy hit ostatnich sezonów.

Modne fryzury chłopięce z wyraźnie wygolonymi maszynką wzorkami często można spotkać na ulicach większych miast. I co ciekawe, na taką fryzurę u swoich synów decyduje się coraz więcej rodziców.

Dzieci chodzące do żłobka, przedszkolaki oraz pierwszoklasiści dumnie prezentują swoje głowy, gdy z boku lub z tyłu mają wygolone nie duże ale za to jak efektowne wzorki. Wiele mam zastanawia się, czy taka fryzura jest dobra dla tak małych dzieci, jednak fryzjerzy zgodnie przekonują, że tak. Odrobina szaleństwa nikomu nie zaszkodzi. Szczególnie maluchom, którzy chcą wyglądać i czuć się wyjątkowo.

Takie wzorki wykonamy u dobrych fryzjerów. Robi się to za pomocą specjalnego sprzętu do wycinania delikatnych szlaczków na głowie. Osoby, które maja ogromną wprawę – mogą to także zrobić dobrą maszynką do strzyżenia włosów.

Jak ta fryzura powinna wyglądać w ostateczności? Najlepiej, gdy włosy są krótkie (kilkucentymetrowe) a z boku lub z tyłu widnieje na nich zrobiony delikatny wzorek.

Jakie wzorki są obecnie w modzie? Niektóre mamy stawiają na bardzo efektowne zygzaki, inne na delikatne fale, a jeszcze inne na coś w stylu pajęczyny czy kratek. Prawdziwi mistrze strzyżenia są w stanie nawet na takiej małej główce zrobić piłkę lub napis.

Fryzury dla chłopców z długimi włosami

Nie jest powiedziane, iż chłopcy mają nosić tylko i wyłącznie krótkie włosy. Wręcz przeciwnie.

Wielu rodziców są tak zachwyconych jakością i wyglądem włosów swoich dzieci, że stawiają u swoich synów na dłuższe włosy, które wyglądają naprawdę bardzo naturalnie i elegancko.

Modnych fryzur dla chłopca z długimi włosami jest całkiem sporo. Rodzice mogą postawić na fryzury chłopięce, których długość kończy się mniej więcej koło ucha lub w okolicach ramion.

Niektórzy chłopcy nie pozwalając sobie ścinać włosów noszą także włosy dłuższe (np. do łopatek, a nawet do pasa). Takie włosy u chłopców zdecydowanie nie powinny nikogo dziwić i wielu fryzjerów na całym świecie wręcz namawia rodziców, by nie obcinali pięknych włosów swoim synom, tylko dlatego, że większość kolegów nosi bardzo krótkie fryzury.

Dłuższe włosy u małych dżentelmenów to przywilej i ogromne wyróżnienie. Dlatego też warto to pielęgnować i zachęcać swoich synów, by ci od małego stawiali na indywidualność i oryginalność.

A co z takich dłuższych włosów można zrobić? Nie jest tajemnicą, że od zeszłego lata bardzo modne są uczesania, które uzyskamy tylko i wyłącznie z dłuższych włosów.

Jedną z nich jest efektowny i stylowy kucyk – gumką związujemy pasma z tyłu głowy (mniej więcej na środku). Chłopcy wyglądają w takiej wersji rewelacyjnie.

Kolejna propozycja to niechlujne koczki (jest to fryzura, którą z powodzeniem od kilku sezonów noszą także panie).

Jak ja wykonać u małych panów? Wystarczy zaczesać wszystkie włosy do tyłu (i to najlepiej przy czubku głowy), związać gumką i nie wykładać wszystkich pasm tylko gumką zakręcić je tworząc delikatną bombkę na głowie.

Taka fryzura jest nie tylko efektowna, ale i bardzo wygodna. Wielu chłopców, którzy na co dzień noszą dłuższe włosy, chętnie czeszą je w ten sposób podczas zabawy lub treningów sportowych. Chętnie na taką fryzurę stawiają również latem, gdy chcą by podczas codziennych czynności długie włosy im nie przeszkadzały. Takie rozwiązanie jak najbardziej się sprawdza oraz pozostanie na topie przez co najmniej kilka następnych sezonów.

Fryzury dla chłopców z grzywką

Jak wspomniano na początku, fajne fryzury dla chłopców z grzywką są strzałem w dziesiątkę. Wielu rodziców obawia się ich ze względu na porównania do dziewczynek. Tak, tak grzywka często kojarzona jest z dziewczynkami. Jednak obecne trendy fryzjerskie bardzo zachęcają panów zarówno tych młodszych, jak i starszych na fryzury z grzywką, które są niezwykle urocze.

Bardzo modne są uczesania w stylu Justina Bibera czyli postrzępione na całej głowie włosy z delikatnie opadającą grzywką na bok. Tak świetnie wyglądają zarówno ci mniejsi, jak i stars chłopcy.

Mali panowie, którzy chcą mieć grzywkę jednak niekoniecznie na czole – również mogą postawić na nowoczesną fryzurę, która taki model przewiduje. Jest to uczesanie, w którym włosy można układać na każdą stronę, a grzywka (obcięta na skos) może być zaczesana albo na któryś z boków albo do tyłu.

Dla chłopców o bardzo dziecięcej twarzy polecana jest także fryzura, którą styliści określają „dla biznesmena” – są to dłuższe włosy ze znacznie dłuższą grzywą, którą zaczesuje się na bok. Taka fryzura idealnie wygląda zwłaszcza z przedziałkiem. Najlepiej jest prezentuje, gdy jest perfekcyjnie uczesana i nie odstaje każdy włosek. Właśnie tak wiele mam czesze swoje pociechy na bale, ważne wydarzenia w przedszkolu lub w szkole oraz na imprezy rodzinne.

Fryzury dla dzieci z kręconymi włosami

A co zrobić, gdy nasz synek posiada śliczne, gustowne loczki?

Absolutnie nie wolno ich strzyc, tylko pielęgnować. Wielu chłopców w najmłodszych latach swojego życia posiada loki, które niestety z czasem przekształcają się w zupełnie proste, jak druty włosy. Jeżeli jednak nasza pociecha ma śliczne loczki – warto to podkreślić bardzo dobrym cięciem.

Loki u chłopca (zupełnie jak u dorosłego) najlepiej się prezentują, gdy są naturalne, nie specjalne wystylizowane, świeże oraz bardzo dobrze obcięte. Tu niewątpliwie liczy się fachowe cięcie, które powinno być bardzo precyzyjnie. Loczki wymagają bowiem specjalnego cieniowania, dzięki któremu dużo lepiej się układają.

Loczki u chłopców najlepiej wyglądają, gdy są dłuższe tu poleca się szczególnie wszelkie fryzury do ramion, które są wygodne (gdyż w każdej chwili można te włosy związać w kucyk) oraz dobrze wyglądają nawet rozpuszczone (pod warunkiem, że nie opadają dziecko na twarz) podczas zabawy.

Fryzura dla chłopaka z odstającymi uszami

Nie od dziś wiadomo, że dobra fryzura to taka, która potrafi uwydatnić wszystkie nasze zalety oraz ukryć wszelkie mankamenty. I choć mówi się, by dzieci od najmłodszych lat nie uczyć kompleksów ani tego, by się wstydziły swoich niedoskonałości, to są po prostu czasami takie rzeczy, które im przeszkadzają i na które bardzo się denerwują.

Do takich należą niewątpliwie odstające uszy u chłopców, na które często zwracają uwagę koledzy, drwiąc z tego. Wówczas dobrym rozwiązaniem jest zasłonięcie ich dobrym uczesaniem dla chłopca. Poleca się tu szczególnie wszelkie cięcia, które zakończone są na długość sięgającą do ramion lub jeśli nasze dziecko chce mieć krótsze włosy – do kości policzkowych.

Takie cięcie fantastycznie zakryje odstające uszy oraz uwydatni ładną buzię, wąską i smukłą szyję lub inne pozytywne strony malucha.

To samo dotyczy wszelkich znamion i blizn, które również często przeszkadzają dzieciom. Wielu chłopców boryka się z takimi problemami, które niezbyt według nich wyglądają. Nieefektowne są duże pieprzyki czy wspomniane wcześniej sporych rozmiarów znamiona lub blizny. Je również można bez problemu zakryć dobra fryzurą.

I tu wielu chłopców stawia na „boby” czyli fryzury, które np. dookoła głowy są równo ścięte. Jeżeli mamy trudne znamiona w okolicach uszu również warto tu postawić na dobre cięcie – odpowiednie cieniowanie z efektem znacznie gęstszych włosów sprawdzi się w tym przypadku idealnie.

Fryzury do koloru włosów

Czy kolor włosów naszego dziecka ma znaczenie przy wyborze odpowiedniej fryzury?

Zdecydowanie tak. Są dzieci, które mają mocno ciemne włosy wraz z ciemną oprawą twarzy i zapuszczenie u nich długich włosów – sprawiłoby, że wyglądałyby one bardzo mrocznie.

To samo u dzieci, które są blondynami o jasnej karnacji. W tym przypadku postawienie z kolei na bardzo krótkie włosy – dałoby wrażenie, że ich na głowie po prostu nie ma.

Dlatego też, tak ważne jest dobranie odpowiedniej fryzury nie tylko do kształtu twarzy, ale także do koloru włosów naszego malca.

Im ciemniejszy kolor, tym fryzura powinna być bardziej stonowana. Im jaśniejszy – tym można zaszaleć z cięciem, cieniowaniem i stworzeniem różnym asymetrycznych pasm na głowie.

Wiele mam dla dzieci, które mają niecodzienny kolor włosów – wybiera fryzury, poprzez które tak naprawdę ich kolor „znika”. Na pierwszy rzut oka bowiem wyróżnia się świetne cięcie, z mocnymi pasmami oplatającymi twarz oraz z ciekawą grzywką niż np. rozmyty i nieokreślony wprost kolor włosów naszego dziecka.

Fryzury dla chłopców na różne okazje

Fryzury dla chłopców na różne okazje
Fryzury dla chłopców na różne okazje

Zdarza się tak, że nasze dziecko wybiera się na ważny bal, imprezę, urodziny kolegi czy na ważną uroczystość rodzinna i tak jak inni – chce w tym dniu wyglądać wyjątkowo i efektownie. Wówczas wiele mam zastanawia się jaka fryzura dla chłopca najlepiej sprawdzi się na daną uroczystość, jaki efekt będzie najbardziej pożądany.

Na takie okazje warto postawić na klasykę i fryzury, które są wystylizowane z cięć, które nasi chłopcy posiadają na co dzień (lub lekko dopieszczone). Czasami niektóre mamy chcą, by dziecko naprawdę wyglądało oryginalnie w tym dniu i np. decydują się na farbowanie włosów swojego malca – co nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem dla tak młodych i naturalnych jeszcze włosów.

Na okazje takie jak wesele, rocznice ślubu, urodziny czy imprezy do przedszkola lub szkoły – warto uczesać naszego synka wyjątkowo i stylowo. Użycie preparatów takich jak żel na włosy, guma do włosów czy lakier utrwalający – jednorazowo jest jak najbardziej dopuszczalne, gdyż dzięki nim fryzura będzie utrzymywać się znacznie dłużej.

Bardzo pasują na takie okazje fryzury, o których była mowa na początku artykułu. Wszelkie różnorodne irokezy oraz fryzury na samuraja mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyż dobrze pasują zarówno do męskiego, dziecięcego garnituru, jak i białej koszuli i jeansów. Taka chłopięca fryzura jest także bardzo prosta w wykonaniu, więc każda mama bez problemu stworzy w swojej łazience dzieło niczym z najlepszego i najpopularniejszego salonu fryzjerskiego.

Kolejną propozycją są fryzury na bazie specjalnego cięcia. Wszelkie krótkie uczesania cieniowane, które wymagają określonej rozmiarów maszynki – idealnie się sprawdzą dla małych gentlemanów. Bardzo często do nich właśnie dodawane są wszelkie wzorki (o których mowa była także wcześniej). Fryzury te świetnie sprawdzają się szczególnie latem, gdy dzieci mają gołą głowę a nie ukrytą ją pod czapką.

Chłopcy na weselach czy balach przedszkolnych robią furorę, gdy mają na głowę ciekawe napisy. Jest to bardzo ciekawy i nowoczesny trend, który niekoniecznie kochają wszyscy rodzice, jednak szaleją za nim zdecydowanie ich pociechy.

Jeżeli nasz synek ma dłuższe włosy – bardzo szykowne będzie ich związanie.

Zawsze zmiana fryzury – nawet najprostsza jest dobra i zauważalna przez nasze otoczenie. Młodym panom poleca się więc zaczesanie wszystkich włosów wysoko do góry i zrobienie z nich efektownego kucyka. Najlepiej w tej wersji wyglądają chłopcy, którzy mają nie za długie włosy, bowiem taka kitka nie powinna opadać na twarz ani na tył głowy.

Furorę robi najbardziej uczesanie, gdy kucyk uniesiony jest do góry a wszystkie włosy perfekcyjnie ułożone np. do tyłu lub na bok. Jeszcze efektowniej całość wygląda, gdy rodzice pozwolą dziecku nałożyć na włosy trochę żelu – wówczas mamy fryzurę, którą mogą pochwalić się gwiazdy w niejednym amerykańskim filmie.

Ostatnia propozycja idealna na ważne uroczystości to tzw. „niesforny nieład na głowie”. W wielu filmach młodzieżowych można zaobserwować fryzury dla chłopców w wieku od 10 do 13 lat, którzy mają dłuższe włosy (mniej więcej do ucha) tak postrzępione i pocieniowane, że każdy układa się na zupełnie inną stronę. Jest to fryzura rodem z Hollywood, która świetnie przyjęła się również u naszych dzieci.

Wielu chłopców najlepiej się czuje, gdy ma włosy naturalne, niewystylizowane, które samoczynnie dobrze się układają. By tak się stało kolejny raz – wymagane jest perfekcyjne cięcie, jednak dobrzy fryzjerzy potrafią na głowach naszych pociech zrobić prawdziwe cuda. Dlatego też taka fryzura to jedna z klasycznych, prostszych wersji, którą chętnie stosują młodzi chłopcy na większe wyjścia.

Jaka fryzura do jakiego kształtu twarzy chłopca, wieku i koloru włosów?

Jak dobrać fryzurę do wieku i kształtu twarzy?
Jak dobrać fryzurę do wieku i kształtu twarzy?

Czasami zdarza się tak, że mama przychodzi z synkiem do fryzjera i chce zrobić mu konkretną fryzurę a fryzjer protestuje.

Dlaczego? Fryzjerzy profesjonaliści często widzą, czy dana fryzura lub uczesanie będzie pasowała do konkretnego kształtu twarzy lub ogólnej aparycji dziecka.

Nawet jeśli chodzi o fryzury dziecięce powinno się tu także stosować pewne wskazówki, gdyż nie każda fryzura świetnie będzie wyglądać przy danej twarzy. Nasze dzieci bowiem (podobnie jak my dorośli) mamy różne buzie. Jedni chłopcy mają bardzo okrągłe twarzyczki, inni w kształcie jajka (owalne), jeszcze inni mają buzie kwadratowe, a niektórzy chłopcy buźki w kształcie trójkąta czyli z wyraźnie szczuplejszą szczęką a szerszym czołem.

Nie każda fryzura dla dziecka będzie wówczas idealnie pasować do każdej buzi. To widzi bardzo szybko profesjonalny fryzjer, który wówczas proponuje mamom inne cięcia lub pewne odstępstwa, dzięki czemu dana fryzura lub uczesanie sprawi, ze twarz ta odzyska swoje proporcje.

Dodatkowo u dzieci ważny jest także kolor włosów oraz ich struktura. Jak wiadomo, mali chłopcy włosów nie farbują i nie zawsze rodzice stosują u nich specjalne zabiegi pielęgnacyjne na włosy (zazwyczaj jest to dobry szampon dla dzieci, czasami szampon z odżywką dla dzieci w jednym). Dlatego też, tylko i wyłącznie fryzjer manewrować może w pewien sposób buzią tylko i wyłącznie za sprawą nożyczek i stosownego cięcia. Coraz więcej mam zupełnie zgadza się z tym poglądem, gdyż same po sobie wiedzą, że fryzura u dziecka powinna być odpowiednio dobrana do niego. I to nie tylko do kształtu jego buzi, ale do stylu życia (czy dziecko jest aktywne, czy uprawia sporty, czy jest raczej nieśmiałe itp). Takie aspekty warto wziąć pod uwagę szukając idealnego uczesania dla swojej pociechy.

Niezwykle ważny jest tu kształt twarzy, gdyż w głównej mierze to od niego zależy, czy dane uczesanie pasuje do chłopca, czy też nie.

Okrągła twarz

Wielu chłopaków o okrągłej buzi wybiera cięcia potocznie zwane „na garnek”. Mali chłopcy mają wówczas wszystkie włosy dookoła równej długości, z wyraźnym przedziałkiem na środku głowy, który jeszcze bardziej tą twarz poszerza i zaokrągla w bardzo niewłaściwy sposób.

W tym przypadku, dla dzieci z okrągłą buzią warto postawić na włosy dłuższe, proste o równym cięciu, ale kończące się gdzieś w granicach ramion. Do twarzy okrągłej pasuje idealnie grzywka (taka asymetryczna na skos świetnie twarz wydłuży oraz wysmukli), dzięki czemu będzie wyglądała ona na szczuplejszą.

Do okrągłej twarzy pasują także krótkie fryzury, które również są delikatnie wydłużą. Mogą to być delikatne irokezy, fryzury z grzywkami podniesionymi na dany bok. Zdecydowanie warto unikać wszelkich fryzur bardzo gładkich.

Objętość przy takich proporcjach jest zdecydowanie mile widziana. Mamy, które mają chłopców o bardzo okrągłej buzi, często decydują się także na cieniowane włosy, tak by włosy te mogły swobodnie opadać na twarz z dwóch stron i delikatnie ją zakryć. Taki zabieg pozwoli nam wydłużyć optycznie twarz naszego skarba, a opadające włosy na twarz delikatnie po bokach ją zakryją.

Kwadratowa buzia

Kolejny kształt twarzy to buzie kwadratowe. Chłopcy o buźce kwadratowej powinni postawić na mocne fryzury, które nadadzą charakteru naszej twarzy i odwrócą uwagę od takich proporcji. Dobrze jest tą twarz lekko zakryć, dlatego tez wszelkie gęste grzywki są w tym przypadku mile widziane.

Do buzi kwadratowej, mamy często stosują także fryzury asymetryczne, czyli część włosów jest krótko wystrzyżona (lub wręcz ogolona) a część pasemek jest dłuższa. W tym przypadku świetnie sprawdzą się wszelkie cięcia asymetryczne, które wykonują dobrzy fryzjerzy. Niewątpliwie warto tu dodać, że odpowiednie cięcie nawet przy bardzo cienkich lub krótkich włosów jest w stanie optycznie je zagęścić oraz całkowicie zmienić kształt buzi dziecka.

Dobre cięcie sprawia także, że włosy zupełnie inaczej się układają. Nawet po trzech miesiącach, kiedy to mamy z powrotem wracają do fryzjera z dzieckiem – fryzura chłopca wygląda dobrze, mimo iż włosy są znacznie dłuższe.

Przy twarzy kwadratowej, wielu chłopców bardzo lubi wiązać włosy. Nie poleca się jednak tutaj kucyków z tyłu głowy. Lepiej wybierać te modniejsze wersje, czyli delikatne kucyki lub małe koczki na czubku głowy. Mamy stosując taką fryzurę u swojej pociechy, szybko zauważą jak twarz dziecka potrafi złagodnieć i inne cechy przestają być zupełnie widoczne.

Twarz owalna

Dzieci, które mają twarz owalną – mogą pozwolić sobie na całkiem spory wybór fryzur. Do takiej twarzy pasuje bowiem naprawdę wiele wersji, dlatego też mamy tak często w takim przypadku chętnie eksperymentują.

Twarz owalna u dzieci charakteryzuje się równymi proporcjami. Takie dzieci nazywa się często „baby face”, gdyż ich buźka bardzo długa przypomina twarz takiego małego, słodkiego bobaska. W tym przypadku, dzieci mogą pozwolić sobie na całkowite odsłonięcie buzi i ich mamy wybierają zazwyczaj krótko obcięte, przystrzyżone włosy z delikatnie dłuższą górą.

W przypadki blondynów o takiej ładnej, smukłej twarzy – mamy wybierają dłuższe fryzury (np. do ramion), gdyż ich dzieci prezentują się wówczas iście anielsko. W przypadku chłopców z kolei o ciemniejszych rysach czyli ciemnych włosach, ciemnych oczach i bardzo ciemnej oprawie twarzy (brwi, rzęsy) – powinno postawić na się krótsze uczesanie (niekoniecznie mocno przystrzyżone fryzury).

Włosy naturalne, takie sprawiające wrażenie lekko rozczochranych również w tym przypadku będą bardzo trafnym rozwiązaniem.

Jak wynika z przytoczonych przykładów, owalną twarz  chłopca jest chyba najłatwiej ozdobić o ciekawą i modną fryzurę. Dlatego też, można obserwować wiele modeli dziecięcych z taką buzią na łamach gazet oraz w telewizji. To oni właśnie prezentują zarówno te klasyczne, jak i bardzo ekstrawaganckie fryzury.

Dlaczego? Gdyż na nich wiele uczesań wygląda świetnie.

Twarz w kształcie trójkąta

Kolejna buźka to twarz trójkątna. Chłopcy, którzy są raczej szczupli z natury najczęściej posiadają taką delikatną, smukłą buźkę. Często przy takim kształcie twarzy zdarza się, że fryzury chłopców również są delikatne i zwiewne.

My zdecydowanie odradzamy taką wersję rodzicom, i pokazujemy, iż warto postawić na coś mocniejszego. W tym przypadku świetne będą mocne, ostre cięcia. Wygolona część głowy, wraz z dłuższym bokiem może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Również naprawdę długie fryzury  dla chłopców o takim kształcie twarzy będą naprawdę wskazane.

Chłopcy o jasnej oprawie twarzy z blond włosami mogą pozwolić sobie na dłuższe włosy (za ramiona a nawet do pasa). Jeżeli tylko są one w dobrej kondycji i dziecku nie sprawia problemów noszenie długich, rozpuszczonych włosów to jak najbardziej – taki styl jest teraz na czasie i warto takie włosy u swojego dziecka zapuszczać.

Proste fryzury dla chłopców krok po kroku

Proste fryzury dla chłopców krok po kroku
Proste fryzury dla chłopców krok po kroku

Mamy, które mają córki spędzają wiele godzin na wymyślaniu fryzur oraz czesaniu swoich pociech. Z synkami jest trochę inaczej, gdyż większość chłopców w młodym wieku stawia raczej na bardzo krótkie (kilkucentymetrowe ) fryzury. Jednak, gdy nasz synek chce mieć trochę dłuższe włosy to warto pozwolić mu zobaczyć siebie w takiej wersji. Tym bardziej, że modnych jest teraz rozmaita ilość fryzur, które różnią się między sobą długością, sposobem uczesania, ciekawymi elementami zastosowanymi w cięciu oraz innymi, innowacyjnymi sposobami, związanymi z takim cięciem.

Poniżej podpowiadamy, jak uczesać naszego syna na co dzień oraz na większe wyjście. Jak się okazuje, taki zabieg nie wymaga wcale wizyty u profesjonalnego fryzjera, gdyż dzięki podstawowym akcesoriom dobrą fryzurę można stworzyć samodzielnie i to w swojej łazience.

Jak to zrobić? O krótkie włosy też trzeba dbać i nawet, gdy nasz mały synek ma naprawdę krótką fryzurę – warto od małego uczyć go, że włosy najlepiej wyglądają, gdy są porządnie umyte, wysuszone oraz uczesane (lub jak kto woli wystylizowane).

Taką codzienną pielęgnację warto więc zacząć od szybkiego umycia włosów pod letnią wodą i nałożenia na nich odrobiny szamponu. Dla dzień nie poleca się specjalnych odżywek na włosy ani innych środków. U większości chłopców wystarczy następnie przetrzeć włosy ręcznikiem lub lekko podsuszyć je suszarką.

Gdy mamy do wystylizowania naprawdę krótkie włosy na co dzień – właściwe nasza fryzura jest już prawie gotowa. Dobrze jednak uczyć nasza pociechę, by korzystał z grzebienia i choć trochę przeczesywał codziennie włosy grzebykiem.

Gdy mamy jednak fryzurę z dłuższymi pasmami, wówczas pielęgnacja wygląda trochę inaczej.

Wielu chłopców takie dłuższe pasma lubi mieć „postawione” w określony sposób. By tak się stało, i by włosy trzymały się przez cały dzień (i podczas różnych zabaw) w stanie idealnym – warto na specjalne okazje użyć do tego lakieru wzmacniającego ich trwałość lub żelu do włosów.

Tak naprawdę wystarczy odrobina na końcówki palców, by włosy precyzyjnie ułożyć na głowie dziecka.

To samo dotyczy irokeza. Tutaj po wysuszeniu włosów dobrze jest nałożyć na włosy dziecka piankę. To dzięki niej, włosy będą sztywniejsze i bardziej podatne na ułożenie.

By tak się stało, warto je kilka razy przeczesać grzebykiem a następnie dłońmi ułożyć je w określony kształt.

Gotową już fryzurę spryskamy lakierem (nie dość mocnym) i gotowe.

Fryzura taka spokojnie wytrzyma nie jeden bal w przedszkolu, nie jedną imprezę urodzinową kolegi oraz nie jedną uroczystość rodzinną. Co ciekawe, obecnie bardzo modne są różne dodatki do włosów, które mogą stosować także chłopcy. Dla chłopców bardzo modne są stylowe apaszki i bandamki, które można efektownie przewiązać przez głowę.

Jest to trend, który przyszedł do Polski z Hollywood i który coraz częściej można zaobserwować również u naszej polskiej młodzieży. Wiele mam (szczególnie latem) zawiązuje u swoich chłopców takie ozdoby, dzięki którym wyglądają oni naprawdę szykownie.

Warto tu także wspomnieć o wszelkich czapeczkach na głowę oraz daszkach, które niestety znacznie mogą pogorszyć fryzurę naszego dziecka. Jeżeli mamy bowiem w domu małego fana wszelkich czapeczek baseballówek oraz różnorodnych daszków – to w tym wypadku najbardziej efektowne będą fryzury, gdzie dominują albo krótkie włosy albo tzw. artystyczny nieład. Wszelkie irokezy lub dłuższe włosy zdecydowanie w takim przypadku nie wchodzą w grę.

Dobry fryzjer

Mamy, które mają w domu małych dżentelmenów spokojnie mogą ich wystylizować na bardzo szarmanckich kawalerów. Jest wiele bowiem ciekawych, eleganckich i co najważniejsze komfortowych fryzur chłopięcych, które wyróżniają się szybką stylizacją i oryginalnością.

Bez względu na to, czy nasz synek posiada włosy blond, czarne, brązowe czy rude – warto zwracać uwagę na kształt twarzy dziecka oraz na jego charakter, by doprać odpowiednie uczesanie dla niego.

Niewątpliwie ważne jest także dobre, precyzyjne cięcie, które wykonać można w sprawdzonych salonach fryzjerskich. By ostrzyc dobrze tak młodego człowieka, trzeba jednak kilku lat doświadczenia oraz pewnej wprawy, by nie tylko zachęcić dziecko do kilkunastominutowego siedzenia na krześle fryzjerskim, ale także by móc wykonać na jego głowie szereg zabiegów.

Odpowiednie podejście, chęć zaprzyjaźnienia się z dzieckiem – to ważne cechy fryzjera, na które często zwracają uwagę rodzice, poszukując odpowiedniej osoby, które wykona konkretną stylizację na głowach naszych pociech.

Nasi chłopcy mogą być niezwykle efektownie uczesani. Mamy mają więc ręce pełne roboty, gdyż chcą, by mali dżentelmeni zarówno na co dzień, jak i od święta prezentowali się bardzo dobrze. Dzięki temu, że uczymy naszych małych panów od małego dbać o włosy oraz odpowiednio je układać, dzieci szybciej sami się nauczą tej czynności i razem ze swoimi tatusiami przed lustrem będą stylizować swoje włosy.

Co ciekawe, już kilkulatkowie potrafią samodzielnie umyć swoje włoski, przeczesać je grzebieniem oraz delikatnie na końcówki pasm nałożyć żel. Wielu chłopców, którzy mają dłuższe włosy doskonale wie, że nieczesane – plączą się i wyglądają nieefektownie, dlatego tez sami wiążą je w kucyk lub uczą się robić typowego chłopięcego warkocza.

U chłopców z długimi włosami często pojawiają się także różne ozdoby typu dredy czy warkoczyki afrykańskie – ale to już zupełnie inny temat, który raczej dotyczy starszych panów niż przedszkolnych czy szkolnych maluchów. Niewątpliwie dbać o włosy trzeba zawsze.

Sprawdź modne fryzury dla chłopców