Menu

Kokarda z włosów

Fryzura kokarda z włosów
Fryzura kokarda z włosów

Kokarda z włosów

Wesele to dosyć ważna uroczystość, dlatego należy zadbać, aby ładnie się prezentować. Zwłaszcza gdy pełnimy funkcję druhny. Przede wszystkim najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić to dobranie odpowiedniej fryzury na wesele.

Modna kokarda z włosów

Z pozoru dobranie właściwego uczesania nie jest łatwą sprawą, jednak gdy postawimy na prostotę wszystko zmieni się diametralnie. Fryzura damskie na wesele, a zwłaszcza kokarda z włosów będzie idealnym wyjściem.

Jest to przede wszystkim prosta i dosyć dziewczęca fryzura, która idealnie się sprawdzi na takie wydarzenie. Jej wykonanie to dosyć prosta oraz niewymagająca dużego nakładu czasu czynność. Jeżeli zdecydujemy się na to rozwiązanie będziemy jedynie musieli się zaopatrzyć w:

 • gumki do włosów,
 • prostownicę,
 • lakier do włosów,
 • wsuwki,
 • a także wosk nabłyszczający.

Jeśli będziemy mieli wszystkie potrzebne rzeczy można przejść do działania.

Miejmy również na uwadze, że kokarda z włosów wygląda bardzo elegancko. Zwłaszcza jeżeli do dopniemy pojedyncze kwiaty w samym środku kokardy. Wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa będziemy wyglądać zmysłowo i olśniewająco. Najważniejszą zaletą jest fakt, iż sami, bez pomocy fryzjera możemy wykonać takie dzieło sztuki, które będzie przyciągać wzrok każdego z gości.

Do jakiego kształtu twarzy pasuje kokarda z włosów?

Zapewne wiele osób zastanawia się, do jakiego kształtu twarzy będzie najlepiej pasować kokarda z włosów. Ta damska fryzura z pewnością podkreśla unikatowy charakter włosów. Warto również pamiętać, iż najlepsze efekty uzyskamy, gdy nasze włosy będą sięgały co najmniej do ramion, ponieważ im dłuższe, tym łatwiej stworzyć kok na kształt kokardy.

Takie uczesanie w stu procentach jest modne oraz dodaje uroku. Kokarda z włosów pozwoli wyglądać kobiecie bardzo pięknie.

Jest rekomendowana każdej pani. Jednakże pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest umiejętne dostosowanie fryzury do konkretnego typu urody, czyli w głównej mierze do kształtu twarzy. Nie zapominajmy również, iż odpowiednio dobrane uczesanie pozwoli podkreślić kobiece atuty, a także zatuszować niedoskonałości.

W wypadku, jeśli nie jesteśmy określić czy fryzura będzie na nas ślicznie wyglądała warto zapytać o poradę specjalistę, dzięki czemu będziemy mieli stuprocentową pewność. Jeśli chcemy w większym stopniu wiedzieć, czy fryzura będzie pasować należy zastosować się do pewnych kroków.

Pierwsza najważniejsza sprawa to prawidłowe rozpoznanie kształtu twarzy, dzięki czemu będziemy wiedzieli, czy uczesanie korzystnie wpłynie na jej wygląd.

Następną metodą będzie diagnoza na podstawie zdjęcia, czyli, krótko mówiąc, spinamy włosy tak, aby twarz była całkowicie odsłonięta. Później robimy zdjęcie, na którym będziemy ustawieni en face, co pozwala spojrzeć na naszą twarz z dystansu, przez co znacznie łatwiej jest ocenić jej kształt. Jeśli nasz twarz jest owalna, mamy pewność, że kokarda z włosów będzie dobrym wyborem, gdyż ludzie o takich rysach wyglądają korzystnie w większości uczesań i długości włosów, co jest naprawdę ogromną zaletą.

W kwestii, gdy mamy inny kształt twarzy najlepiej spytać o poradę profesjonalnego fryzjera, który na co dzień zajmuje się takimi sprawami. Podsumowując kokarda z włosów to dosyć ciekawa propozycja, z której warto skorzystać w sytuacji, gdy wybieramy się na wesele bądź ważną uroczystość.

Kokarda z włosów krok po kroku

 1. Pierwszym krokiem, który będziemy musieli wykonać będzie wyprostowanie włosów prostownicą oraz związanie je w kucyk tuż przy karku. Pamiętajmy, aby dobrać taki kolor gumki, który najlepiej będzie pasował do odcienia naszych włosów. W przypadku, gdy nasze włosy się puszą należy je wygładzić sięgając po malutką ilość żelu do włosów bądź spryskując je lakierem.
 2. Doskonałym posunięciem będzie, jeśli umieścimy kucyk na szczycie głowy, co sprawi, że kok będzie wyżej, natomiast jego boki będą widoczne również z przodu.
 3. Następną czynnością, którą powinniśmy wykonać będzie wydzielenie niedużego pasma włosów z kucyka, a potem okręcany nim gumkę, tak aby całkowicie ją zakryć.
 4. Później końcówkę pasma przypinamy wsuwką od spodu fryzury.
 5. Rozdzielamy kucyk na w miarę dwie równe części. W sytuacji, gdy chcemy sobie pomóc, możemy skorzystać ze spiczastej części grzebienia fryzjerskiego.
 6. Sięgamy po prostownicę i każdą z części kucyka lekko zakręcamy.
 7. W dalszej kolejności zawijamy pasma tworzące pętle, czyli w skrócie boki kokardy.
 8. Po jakimś czasie przypinamy pasma wsuwkami po bokach bardzo blisko gumki. W tej sytuacji kluczową sprawą jest, by obie części kokardy miały taką samą wielkość. Weźmy także pod uwagę, iż nawijając włosy na dłoń uzyskamy równą wielkość obu części kokardy.
 9. Kolejnym ważnym elementem będzie w głównej mierze delikatne rozłożenie obu boków koka po to, aby utworzyć bardziej rozłożyste i równomierne kokardy. Na tym etapie należy również pamiętać, żeby luźną część włosów, czyli końce kokardy puścić swobodnie na karku. Jeżeli chcemy je lekko zakręcić warto skorzystać z pomocy prostownicy.
 10. Ostatnim manewrem, który będziemy musieli wykonać będzie spryskanie całej fryzury lakierem do włosów,dzięki czemu utrwalimy cały efekt. W tym momencie fryzura jest zrobiona jak należy.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

 • fryzura bob,
 • kucyki,
 • warkocze.