Menu

Krótka fryzura z grzywką

Krótka fryzura z grzywką
Krótka fryzura z grzywką

Krótka fryzura z grzywką

Krótkie fryzury damskie to wybór, na który stawia coraz więcej kobiet. Takie włosy dają wiele możliwości i są łatwiejsze w pielęgnacji niż długie fale. Co ważne, krótkie fryzury też można doskonale stylizować i wykorzystywać je do przygotowania niezwykłego looku. Tym bardziej że wystarczy tylko kilka chwil, żeby całkowicie zmienić charakter fryzury.

Jakie, więc są fryzury damskie krótkie: Krótka fryzura z grzywką. Przy jakim kształcie wyglądają najlepiej? Jak je układać?

Do jakiego kształtu twarzy pasuje krótka fryzura z grzywką?

Krótkie fryzury najlepiej wyglądają przy twarzy w kształcie trójkąta. Jednak, jeśli czoło jest wyraźnie szersze od brody, to warto zadbać o rozwichrzoną grzywkę, która je trochę przykryje.

Krótkie włosy dobrze będą też wyglądały przy twarzy owalnej. Ten typ urody charakteryzuje to, że przy prawie każdym cięciu wyglądają dobrze. Trzeb też pamiętać, że krótsze włosy będą też dobrze wyglądały przy twarzy podłużnej. Sprawdzi się przy nich dobrze skrojona grzywka.

Krótkie włosy mogą też nosić osoby, które mają twarz w kształcie diamentu. To dość rzadko spotykany kształt, w którym czoło i broda są wyraźnie zwężone lub nawet trójkątne.

Modna krótka fryzura z grzywką

To fryzury, które są dość popularne u kobiet i dziewcząt w każdym wieku. Wynika to z tego, że pasują do wielu kształtów twarzy i mają ogromny potencjał. Wystarczy odrobina wyobraźni, by całkowicie zmienić wygląd fryzury i to we własnym domu!

Krótka fryzura z grzywką na bok krok po kroku

Wersja prosta i piękna – z przedziałkiem

Krótkie włosy wyglądają bardzo dobrze z przedziałkiem na środku. To bardzo prosta i klasyczna fryzura w stylu lat dziewięćdziesiątych. Była ona popularna wtedy, a teraz wraca do łask. Trzeba jednak pamiętać, by nie stosować je przy okrągłej twarzy. W takim wypadku takie włosy się po prostu nie sprawdzą. Przy pozostałych typach – można próbować.

 1. W mokrych włosach wyznacz przedziałek. Możesz sobie w tym pomóc ołówkiem lub grzebieniem. Niech wszystkie włosy będą rozdzielone na dwie strony, tak by na środku został wyraźny przedziałek.
 2. Oddziel też włosy, które mają być grzywką.
 3. Zaczesz je do przodu tak, by były oddzielone od reszty głowy wyraźnym przedziałkiem.
 4. Następnie zabierz się za suszenie włosów. Musisz suszyć je warstwami, ale tak by nie zburzyć wyznaczonych przedziałków.
 5. Jeśli fryzura będzie wydawała Ci się zbyt płaska, to możesz dodać jej objętości przy pomocy suchego szamponu, który trzeba też dobrze wyczesać.
 6. Fryzurę na koniec warto utrwalić niewielką ilością lakieru.

Fryzura z grzywką – fale i loki

Przy takiej długości włosów można sobie też pozwolić na fryzury z falami albo delikatnymi lokami.

 1. Najprostszy sposób na ich stworzenie to wklepanie w wilgotne włosy pianki, a następnie wysuszenie ich z wykorzystaniem dyfuzora. Dyfuzor to końcówka do suszarki do włosów, która najczęściej jest dołączona do zestawu. To okrąg, który ma kilka małych dysz. Przepuszcza ona powietrze właśnie tymi małymi otworami. Oznacza to, że włosy są suszone przez wiele małych strumieni powietrza, a nie przez jeden duży.
 2. Na koniec warto też zgnieść włosy rękoma.
 3. Przy tej stylizacji nie można zapominać o grzywce. Ją też trzeba dobrze wysuszyć i zadbać o właściwy skręt włosów.
 4. Na koniec spryskaj włosy lakierem. Dzięki niemu fryzura utrzyma się dłużej. Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzać z jego ilością. Jego zadaniem jest utrwalenie fal, ale nie nadanie im wrażenia skorupy.

Wersja dziewczęca – dla uczennicy

 1. Umyj włosy szamponem, a później nałóż na nie odżywkę lub maskę.
 2. Po odczekaniu wymaganego czasu spłucz preparat i złap za suszarkę do włosów.
 3. Włosy susz na okrągłej szczotce. Staraj się wyciągać każde pasemko. Grzywkę zostaw lekko wilgotną. Ułożysz ją palcami. Grzywka powinna być dość płaska i uklepana. Dzięki temu będzie wyglądać dziewczęco i skromnie.
 4. Jeśli boisz się, że włosy z grzywki się rozsypią, możesz przymocować je przy pomocy wsuwki albo ozdobnej klamerki.

To fryzura, która nadaje się idealnie dla młodszych dziewczynek oraz pań, które chcą wyglądać delikatnie i dziewczęco. To bardzo wdzięczna fryzura, którą można nosić na każdą okazję.

Wersja z pazurem

 1. Chcąc przygotować dla siebie drapieżną fryzurę, umyj głowę jak zwykle.
 2. Włosy powinnaś wysuszyć, ale bez użycia szczotki lub grzebienia. Pochyl głowę w dół i susz ją strumieniem powietrza skierowanym na dół.
 3. Włosy rozczesuj jedynie palcami.
 4. W czasie suszenia nie pomijaj grzywki. Przekładaj ją raz na prawo i raz na lewo. Dzięki temu włosy będą wyglądały jak smagane wiatrem.
 5. Kiedy skończysz suszyć włosy, podnieś się i palcami popraw fryzurę.
 6. Na koniec, utrwal ją lakierem lub pastą do włosów. Dzięki temu efekt wiejącego wiatru utrzyma się dłużej.

Taka fryzura była niezwykle popularna w latach dwutysięcznych i możesz też kojarzyć ją z Meg Ryan. To jak bardzo drapieżne będzie to uczesanie zależy od tego, jak dużo trudu włożysz w suszenie. Im więcej będziesz przekładać włosy i szaleć z suszarką, tym większy efekt nieładu uda Ci się osiągnąć. Nie bój się, że powstaną kołtuny. Przy krótkich włosach splątanie ze sobą pasm jest dość trudne.

Najpopularniejsze fryzury damskie to: