Menu

Bob z grzywką

Bob z grzywką
Bob z grzywką

Bob z grzywką

Fryzury z krótkimi włosami cieszą się w ostatnim czasie dużym powodzeniem wśród pań w każdym wieku. Krótkie włosy bowiem, nie tylko są praktyczne i wygodne, ale pięknie wystylizowane – bardzo efektowne i seksowne. Co ciekawe, wiele kobiet właśnie z krótszymi fryzurami czuje się bardziej kobieco i pewnie, niż jak miały włosy np. do pasa.

Jaka fryzura obecnie wiedzie prym wśród pań? Niewątpliwie hitem jest bob z prostą grzywką!

Bob z prostą grzywką

Bob z prostą grzywką to fryzura damska, która charakteryzuje się prostą linią cięcia (dookoła głowy). Może to być długość do szyi lub może to być bardzo modny obecnie – long bob – czyli długość do ramion.

Bob słynie także z tego, że włosy z przodu są odrobinę dłuższe niż tył. Dzięki temu, takie cięcie pięknie podkreśla rysy twarzy oraz ogólny wygląd pań. Przy tej kobiecej fryzurze nieodłącznym elementem jest grzywka. I tu w zależności od preferencji i upodobań pań, może być ona całkowicie prosta (cięcie równie np. na linii brwi) lub grzywka na skos (opadająca delikatnie na czoło i skronie). Całość świetnie się komponuje i tworzy naprawdę bardzo ciekawy efekt.

Bob – dla każdego?

Bob z prostą grzywką jest aktualnie bardzo modną fryzurą, którą często swoim klientkom polecają profesjonalni fryzjerzy. Wiele pań jednak zastanawia się, czy taki bob pasuje do ich kształtu twarzy, do samych włosów oraz do stylu, jaki noszą na co dzień.

Mimo, iż taki bob jest uważany powszechnie jako fryzura uniwersalna i ponadczasowa, która spokojnie sprawdzi się u większości pań, to jednak nie każda z nas będzie wyglądać w niej perfekcyjnie.

Na szczęściem dobrzy fryzjerzy znają sztuczki, które mogą tego boba modyfikować, by spokojnie dostosować go do różnych typów twarzy. Jak się bowiem okazuje, pewne tricki sprawiają, że fryzura staje bardziej dopasowana do swojej właścicieli i dzięki niej można uwydatnić pewne zalety twarzy oraz schować kilka jej mankamentów.

Do jakiego kształtu twarzy pasuje bob?

Panie, które mają bardzo okrągłe buzie, mogą zdecydować się na boba, którego długość kończy się kilka centymetrów za brodą. Wówczas, delikatnie wysmukli on twarz oraz sprawi, że ukryje się ona pod tak bujną fryzurą. Dodatkowo, odpowiednio prosta grzywka (np. odrobinę za brwi), która swobodnie opada na czoła również w takiej kombinacji wygląda całkiem dobrze.

Z kolei, w przypadku osób, które mają twarz pociągłą, najlepiej sprawdzi się bob, kończący się zaraz przy brodzie. Taka długość doda dziewczęcego uroku oraz objętości twarzy. Proporcje dzięki takiej fryzurze zostaną zachowane a panie będą wyglądać o kilka lat młodziej.

A co z paniami, które mają kwadratową twarz? Bob u takich pań będzie wyglądał dobrze, gdy będzie sięgał minimum za brodę oraz będzie odpowiednio wycieniowany. Przy twarzy kwadratowej bardzo dobrze wygląda też prosta, lecz nie gęsta grzywka, która sprawia wrażenie bardzo delikatnej i subtelnej.

Jak ułożyć boba krok po kroku?

Fryzura bob nie jest dość wymagającą fryzurą w codziennych stylizacjach. Oczywiście, dużo zależy od jakości i struktury włosa, gdyż nie każdy rodzaj włosa podatny jest na szybkie ułożenie i różne zabiegi. W przypadku boba, ważne jest jego odpowiednie ułożenie.

Rano, dobrze jest umyć włosy, by były świeże i puszyste. Następnie, włosy trzeba wysuszyć, jednocześnie czesząc je za pomocą grubej, okrągłej szczotki. Warto zwrócić uwagę, by góra była bardziej napuszona niż końcówki włosów – wówczas bob prezentuje się dużo lepiej. Kolejny krok, to stylizacja. Można wygładzić włosy za pomocą prostownicy lub specjalnej „gorącej” szczotki.

Można także na chwilę użyć termoloków na czubek włosy, by ładnie je podnieść. Całość fryzury dobrze jest utrwalić mocnym lakierem. Niektóre panie stosują także na końcówki odrobinę wosku. Dla pań, które nie mają zbytnio czasu rano na takie zabiegi poleca się stosowanie wałków na noc. Dzięki temu rano ma się dużo mniej pracy przy włosach, gdyż są one po nocy bardzo ładnie podniesione.

Jak wynika z powyższego, bob z prostą grzywką wcale nie jest trudną i czasochłonną fryzurą. Oczywiście, mniej pracy mają panie, które mają naturalnie proste jak druty włosy, gdyż u nich cała fryzura naturalnie, samodzielnie „się układa”.

Panie, które mają kręcone włosy również mogą sobie na takiego boba pozwolić, gdyż przy delikatnych falach i odpowiednim cieniowaniu wygląda on niezwykle efektownie.

Najwięcej pracy mają jednak kobiety, które posiadają dość niesforne włosy, które nie są podatne na pracę z urządzeniami takimi jak prostownica czy suszarka. Im zdecydowanie ciężej będzie zrobić idealnego boba. Jednak nie jest to niemożliwe, gdyż w dobrych zakładach fryzjerskich jest wiele zabiegów, które wpływają na strukturę włosa (jak np. kreatywność prostowanie włosów). Po takim zabiegu włosy prezentują się zdecydowanie lepiej, a obcięte na boba – wówczas nie wymagają już tyle pracy od swojej właścicielki. Ważne jest, by dbać o ich długość oraz pamiętać także o grzywce, która musi również posiadać wygodną długość, by nie przeszkadzała nam w codziennych zajęciach.

Najpopularniejsze fryzury damskie to: