Menu

Dwa kucyki

Fryzury dla dziewczynek - dwa kucyki
Fryzury dla dziewczynek – dwa kucyki

Dwa kucyki dla dziewczynki

Dwa kucyki to fryzura dla dzieci, która choć raz musi znaleźć się na głowie małej dziewczynki. Uwielbiają ją mamy, jak i same zainteresowane małe modnisie. Gdy u córeczki pojawiają się pierwsze włoski, jest to jedna z pierwszych fryzur, które da się uczesać na małej główce. Bez względu na długość włosów, na dodatki – zawsze prezentuje się pięknie i stylowo.

U kogo najlepiej sprawdzają się dwa kucyki i co warto o nich wiedzieć? Zapraszamy poniżej.

Fryzury dla dziewczynek – dwa kucyki

Fryzura dla dziewczynek dwa kucyki znana jest od dziesiątek lat. Już w dawnych czasach, mamy czesały ją swoim dobrze ułożonym córkom, by podkreślić ich urok oraz młody wiek. Obecnie, wiele dziewczynek nosi tą fryzurę zarówno ze względów wizualnych (uroczo się w niej wygląda), jak i praktycznych (jest bardzo wygodna). Można zaobserwować, że nawet u rocznych dziewczynek, które tak naprawdę cieszą się kilkoma centymetrami włosów – dwie kitki wyglądają gustownie. Ważne jest jednak, by mamy pamiętały w tym przypadku o miękkich, delikatnych gumkach, które nie będą ciągnąć skóry u dzieci. U starszych dziewczynek – przedszkolnych i wczesnoszkolnych – można zrobić już naprawdę okazałe dwie kitki. Wówczas, warto zastosować mocniejsze i solidniejsze gumki do włosów, które z powodzeniem utrzymają grubsze kosmyki. Taka fryzura bardzo często widoczna jest u dziewczynek na różnych przedstawieniach oraz na imprezach okolicznościowych.

Dwa kucyki na bal

Czy dwa kucyki u dzieci mogą być idealną fryzurą na bale i większe wyjścia? Zdecydowanie tak. Mamy bardzo często sięgają po nią właśnie wtedy, gdy chcą nie tylko ubrać dzieci wyjątkowo, ale i uczesać je również stosownie do okazji. Wówczas, najlepiej postawić na dwa, równe sobie kucyki zrobione albo z tyłu głowa, albo po bokach. Należy tu bezwzględnie pamiętać o równym przedziałku oraz o tym, by kucyki były związane takimi samymi gumkami. Gdy chce się podkreślić wyjątkową okazję, można wówczas do kucyków dodać duże kokardy. Mogą to być gumki wyposażone od razu w kokardki, spinki z kokardami lub tasiemki, z których mamy samodzielnie stworzą na głowach córek piękne, pokaźne kokardy. Niezwykle uroczo wyglądają dwa kucyki z kokardkami w kolorze czerwonym, fioletowym czy różowym, których końce spadają na kosmyki włosów.

Do jakich dziewczynek pasują dwa kucyki?

Dwa kucyki pasują praktycznie do każdej młodej buźki. Doskonale podkreślą okrągłą twarz, jak i uroczo dopasują się do buzi smukłej czy kwadratowej. Dla dziewczynek, które mają szczupłą twarz poleca się wypuszczenie dwóch kosmyków na buźkę, by delikatnie ją uzupełniała. Co ciekawe, taka fryzura sprawdzi się na każdych włosach. Przy cięższych i gęstych – warto pamiętać o solidnych gumkach, które te dwa kucyki utrzymają. Przy cieniutkich włosach można zastosować pewne tricki, by tych włosków wydawało się więcej. Można je delikatnie pofalować (mokrymi palcami mamy) lub z dwóch kucyków zrobić warkoczyk, sprężynkę, kłoska lub takiego małego koczka. Wówczas fryzura będzie prezentować się bardzo efektownie.

Dlaczego dzieci kochają dwa kucyki?

Dwa kucyki noszą bohaterki ze znanych wszystkim nam bajek. Dwa kucyki wyglądają zawsze dziewczęco i słodko. Ponadto, ta fryzura jest niewątpliwie szybko i rano zawsze znajdzie się chwila, by wykonać ją na głowie naszych córek. Plusem jest także to, iż jest wygodna dla samych dzieci. Włosy przy niej się nie plączą, nie opadają na twarz oraz nie przeszkadzają podczas zabawy. Dwa kucyki poza tym można urozmaicać w dowolny sposób. I co najważniejsze, jest to jedna z pierwszych fryzur, którą uczą się robić na swojej głowie same dzieci.

Jak urozmaicić fryzurę dwa kucyki?

Niby prosta fryzura, a pozwala ona mamom (i dzieciom) na tak wiele modyfikacji. Dwa kucyki można bowiem ozdabiać wieloma dodatkami, które są bardzo efektowne i modne. Do dwóch kucyków pasują bowiem wszelkiego rodzaju opaski (które zresztą dzieci kochają). Małe dziewczynki przepadają bowiem za opaskami ozdobionymi motylkami, kwiatuszkami oraz cyrkoniami. Do opasek świetnie wyglądają także różnego rodzaju spinki i wsuwki, które jeszcze bardziej pozwolą zrobić precyzyjną i wygładzoną fryzurę. Dwa kucyki można także udekorować wspomnianymi wyżej kokardkami, które mama może zrobić sama z tasiemki lub które można kupić w sklepach z dodatkami do włosów. Dwa kucyki można nosić zarówno latem, jak i zimną, gdyż nie przeszkadza im nawet sama czapka.

Jeżeli nasze małe księżniczki lubią się czesać to zdecydowanie warto postawić na tą fryzurę, która jest szybka i łatwa w wykonaniu. Warto także uczyć nasze dzieci same się czesać, by już w wieku wczesnoszkolnym tworzyły takie fryzury najpierw na lalkach a później na sobie. Dużym plusem jest to, że dwa kucyki zrobi także bez problemu tatuś. Ta fryzura bowiem wychodzi nawet mężczyznom, którzy niekoniecznie przepadają za czesaniem włosów swoim córkom. Bardziej odważne mamy również mogą sobie pozwolić na taką fryzurę. Można także zmodyfikować ją i stworzyć np. dwa równoległe do siebie niechlujne koczki, które wyglądają bardzo modne i efektownie u pań w każdym wieku.

Najpopularniejsze fryzury dla dziewczynek to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.