Menu

Proste włosy z prostą grzywką

Proste włosy z prostą grzywką
Proste włosy z prostą grzywką

Proste włosy z prostą grzywką

Proste włosy z prostą grzywką – może to dla Ciebie? W oczekiwaniu na otwarcie salonów fryzjerskich warto już teraz pomyśleć nad odmianą wyglądu. Po stresującym czasie pandemii to doskonały sposób na poprawę humoru. Jeśli do tej pory żartowałaś, że grzywka tak ci urosła, że może służyć do zasłaniania twarzy zamiast maseczki, to z pewnością rozważasz fryzury damskie długie – proste włosy z prostą grzywką to jedna z propozycji. Czy taka fryzura damska będzie dobra akurat dla ciebie?

Komu pasuje prosta grzywka?

Taki sposób uczesania jest dobry przede wszystkim dla osób z twarzą owalną oraz podłużną. Jeśli masz długą brodę, wysokie czoło, szczupłą twarz – grzywka optycznie je skróci. Musimy rozczarować osoby o kwadratowym lub okrągłym kształcie twarzy – ta fryzura nie będzie dla was odpowiednia (choć możecie wypróbować grzywkę na bok czy też asymetryczną). Nie będzie też pasować osobom o rzadkich i cienkich włosach. Panie o twarzy przypominającej trójkąt mogą poeksperymentować – ważne jednak, aby grzywka w tym przypadku sięgała linii brwi, nie zapominajcie też o jej lekkim postrzępieniu. A co z romantycznymi okularnicami? Prosta grzywka plus kwadratowe oprawki to złe połączenie. Ale jeśli dobierzesz małe okulary w innym kształcie, może się okazać, że wyglądasz całkiem nieźle!

Proste włosy z prostą grzywką – na jakie okazje?

Długie, proste włosy z grzywką łatwo upiąć w zgrabny kucyk, kok albo zapleść w warkocz. Można też zostawić je w modnej w tym sezonie długości do ramion, rozjaśnić dzięki balejażowi, stylizacji ombre lub sombre.

Okazuje się, że prosta, ale klasyczna fryzura ma wiele wdzięku, stąd będzie pasować nie tylko w oficjalnych sytuacjach, jak wyjście do pracy, wykład na uczelni czy prowadzenie szkolenia online. Pamiętacie Basię Trzetrzelewską, słynną piosenkarkę jazzową? Kruczoczarne włosy, prosta grzywka i radość z muzykowania. Długie włosy z prostą grzywką to także atrybut włoskiej aktorki, Moniki Bellucci. Za to Ani Lewandowskiej, polskiej sportsmenki, żony piłkarza Roberta Lewandowskiego, chyba nie musimy wam przedstawiać? Ani Katarzyny Żak? No, chyba że akurat gra Solejukową. Wtedy nie ma prostej grzywki, ale zwróćcie uwagę, że grzywka niezbyt dobrze się czuje schowana pod piekarskim czepkiem.

Czy jednak taka fryzura pasuje na… ślub?

Czemu nie! Jeśli masz gęste, mocne włosy, wystarczy tylko wygładzić je prostownicą lub szeroką szczotką, a następnie ujarzmić białym welonem czy też wpleść delikatne ozdoby, podkreślające ich piękno i naturalność. Możesz też fantazyjnie je upiąć, zostawiając z boku delikatne kosmyki. Z pomocą dobrej fryzjerki taka fryzura odmłodzi cię, doda świeżości, a co ważne – wytrzyma nie tylko do sesji fotograficznej podczas wesela, ale do białego rana.

Jak ułożyć prostą grzywkę?

Być może prosta grzywka kojarzyła wam się dotąd z „Zaczarowanym Ołówkiem”, ale nie martwcie się. Aby wyczarować klasyczną, kobiecą fryzurę, skierowaną szczególnie dla kobiet o prostych i gęstych włosach, fryzjer nie będzie używać doniczki ani fajerki! Jeśli zwykle zazdrościłaś rozwianych loków kobietom z kręconymi włosami, pomyśl, że u nich taka fryzura się nie utrzyma – mają delikatne włosy, podatne na skręcanie, zwłaszcza w wilgotny dzień.

Jednym z plusów klasycznego uczesania z prostą grzywką jest tymczasem łatwość stylizacji. Wystarczy płaska lub okrągła szczotka i suszarka – i po umyciu włosów szybko osiągniemy oczekiwaną fryzurę. Nałóż nieco pianki na wilgotne włosy, zaczesz je gładko na czoło, a następnie skieruj na grzywkę strumień powietrza z góry (wystarczy lekki nawiew). Użycie szczotki doda włosom sprężystości, a jeśli uznasz, że efekt nie jest zadowalający, skorzystaj z prostownicy. Możesz też utrwalić fryzurę lakierem.

Kłopoty z grzywką – jak sobie radzić?

Warto pamiętać, że grzywka, leżąc blisko skóry głowy, przetłuszcza się szybciej niż reszta włosów. Jeśli lubisz aktywność fizyczną – częste wizyty na siłowni, biegi, jazdę na rowerze, możesz sobie wyobrazić, że już wkrótce zamiast bujnych włosów nad czołem pojawią się tłuste strąki. Ten problem może się także pojawić, jeśli masz tłustą cerę, zwłaszcza na czole.

Aby uniknąć mało estetycznego efektu, pamiętaj o higienie głowy (w ostateczności od czasu do czasu możesz użyć suchego szamponu). A jeśli w gorący, letni dzień niewiele da się zrobić – spróbuj zapleść grzywkę, spiąć, albo skorzystać z takich ozdób do włosów jak przepaski czy chusty. Zwróć też uwagę, żeby nie chodzić spać z mokrymi włosami ani nie spać na brzuchu – rano Twoja grzywka może przybrać niespotykane – i niepożądane – kształty. Na szczęście wszelkie wicherki można uładzić za pomocą wody i pianki. Pięknie uczesaną grzywkę spłaszcza i elektryzuje długie noszenie czapki (z drugiej strony, trudno jej nie nosić zimą). Ponieważ grzywka rośnie także w szybszym tempie, dobrze co kilka tygodni udać się do fryzjera, który odpowiednio ją przytnie – w końcu włosy uparcie włażące w oczy mogą podrażnić nawet najbardziej cierpliwe osoby. A przecież dzięki odpowiedniej fryzurze chcemy wyglądać pięknie i poprawić sobie humor, a nie złościć się na siebie, spoglądając w lustro.