Menu

Fryzury dla mężczyzn z zakolami

Fryzury dla mężczyzn z zakolami
Fryzury dla mężczyzn z zakolami

Fryzury dla mężczyzn z zakolami

Problem zakoli dotyka ogromną ilość mężczyzn. Co ciekawe, nie ma znaczenia w tym wypadku wiek, ponieważ już na bardzo wczesnym etapie życia, duża część męskiej populacji cierpi z tego powodu. Na szczęście poprzez dobranie odpowiedniej fryzury stosunkowo łatwo można w całkiem dużym stopniu zamaskować zakola. Dobór męskiej fryzury zależy jednak oczywiście w dużym zakresie do typu zakoli, a także od wieku konkretnego mężczyzny. Jak zatem odpowiednio dobrać fryzury męskie dla panów z zakolami?

Które fryzury męskie są modne?

Każdy mężczyzna, który cierpi z powodu zakoli, chciałby nie tylko skutecznie poradzić sobie z tym problemem, lecz również w miarę możliwości modnie wyglądać. Nic więc dziwnego, że szukając recepty na zakola, nie patrzy się na pierwsze z brzegu rozwiązania, lecz na takie, które będą estetyczne i na czasie.

Jakie zatem fryzury pomogą zamaskować zakola, a jednocześnie będą modne i na czasie? Szczególnie polecić można takie fryzury jak:

Long Hair

Doskonałym rozwiązaniem na powstawanie zakoli, są długie i gęste włosy, które skutecznie zamaskują wszelkiego rodzaju niedociągnięcia w tym zakresie,

Messy Hair

Tak zwana fryzura w nieładzie, to zawsze doskonałe rozwiązanie, aby przykryć pewne niedoskonałości związane z posiadanymi włosami. Odpowiednie jej przycięcie pozwala w bardzo efektywny sposób zakryć wszelkiego rodzaju problemy z zakolami,

Quiff

Fryzura męska, która, choć wymaga nieco więcej umiejętności od fryzjera, to jednak daje ogromnie pozytywnie efekty w zakrywaniu zakoli,

French Crop

Jeśli szuka się maksymalnie efektywnej fryzury w zakrywaniu zakoli, to nie można pominąć French Crop. Jest to fryzura, która jest często dyskusyjna dla wielu mężczyzn pod względem estetycznym, lecz nie da się zaprzeczyć, że mało która fryzura jest w stanie z nią konkurować w maskowaniu problemu zakoli.

Oprócz tych często bardzo fantazyjnych fryzów, które jak wiadomo, nie każdemu panu mogą odpowiadać, bardzo dobrym rozwiązaniem jest fryzura krótka lub też bardzo krótka. Poprzez skrócenie włosów, często do radykalnie małej długości, można w szybki i wygodny sposób uzyskać fryzurę, która równie doskonale co wyżej wymienione będzie sprawdzała się, jako maskowanie zakoli. A jakby tego było mało, krótka fryzura powoduje, że każdy pan wygląda w niej bardzo męsko.

W jakim wieku jaka fryzura?

Jak więc widać po powyższym przykładzie, sposobów i najróżniejszych fryzur, które pomogą poradzić sobie z problemem zakoli, jest naprawdę sporo. Jednak zarówno styl, jak i charakter proponowanych fryzur jest często bardzo różny i niekoniecznie musi pasować każdemu. Trudno jest rozpatrywać w takim wypadku kwestie gustu, czy też aparycji pasującej do danej fryzury.

Najlepiej wziąć pod uwagę po prostu wiek danego mężczyzny, ponieważ to właśnie on w największym stopniu określa to, czy dana fryzura będzie mu pasowała, czy też lepiej, aby nie czesał się w taki sposób. Jak to więc przedstawia się na przykładzie zaproponowanych wyżej fryzur na zakola?

Jeśli chodzi o mężczyzn w wieku młodym, to dla nich istnieje w tym wypadku bardzo szerokie pole do działania. Pasować będzie do tego wieku praktycznie każda zaproponowana wyżej fryzura. Nie ma znaczenia czy taki mężczyzna wybierze fryzurę typu French Crop, czy też może Long Hair lub Messy Hair. W każdej z nich, o ile będzie dobrze wykonana, będzie prezentował się niezwykle atrakcyjnie.

Inaczej jednak sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn w średnim wieku i starszych. W związku z tym, że ich wiek jest już znacznie bardziej szacowny, nie mogą oni pozwolić sobie na fryzurę młodzieniaszka. Z tego powodu mężczyzna w takim wieku musi z pewnością zrezygnować z fryzur takich jak Quiff lub też French Crop, ponieważ wyglądałby w nich zwyczajnie niepoważnie. Co jednak ciekawe, mężczyzna w tym wieku doskonale będzie wyglądał w dłuższych włosach, a także w bardzo krótkich.

Jeśli jest się odpowiednio odważnym, można nawet pokusić się o włosy w stylu Messy Hair, lecz tu wiele zależy do ogólnego stylu, w jakim dany facet się na co dzień ubiera.

Jak ułożyć krok po kroku?

No dobrze, skoro ma się już wybrane odpowiednie fryzury, które dostosowane są zarówno do potrzeb danego faceta, jak i jego stylu, a co najważniejsze również jego wieku, można następnie przejść do tego, jak daną fryzurę ułożyć.

Rzecz jasna najłatwiejsze w tym wypadku są fryzury krótkie i bardzo krótkie, które wykonuje się nawet i samodzielnie w ciągu zaledwie kilkunastu minut przy użyciu maszynki. Co innego jednak, gdy ma się do czynienia z fryzurami znacznie bardziej skomplikowanymi.

Zdecydowanie najskuteczniej maskującą zakola fryzurą jest French Crop. Żeby ją jednak wykonać, fryzjer musi z dużą precyzją poprowadzić całe cięcie, co spowoduje, że włosy w pełni naturalny sposób uformują się zgrabnie na czole, skutecznie maskując wcięcie po bokach, dzięki czemu zakola staną się całkowicie niewidoczne.

Świat fryzjerski doskonale zna rewelacyjne sposoby na ukrywanie zakoli, dlatego warto z nich skorzystać, aby poprawić swój wgląd, ale też i samopoczucie.