Menu

Półokrągła grzywka

Półokrągła grzywka
Półokrągła grzywka

Fryzury damskie półokrągła grzywka

Odpowiednio dopasowana do twarzy fryzura damska jest w stanie znacznie lepiej się prezentować. Można dodatkowo podkreślić w ten sposób walory urody.

Zastosowanie we fryzurach grzywek to sposób na stworzenie modnych i ładnie prezentujących się włosów, natomiast trzeba brać pod uwagę, że w poszczególnych sezonach zmieniają się nieco trendy, a co za tym idzie inne typy grzywek zdobywają popularność.

Dopasowanie grzywki do kształtu twarzy

Zanim wybierze się typ grzywki niezbędne jest określenie typu twarzy, co pozwala na wybranie takiego podcięcia, które będzie w stanie skutecznie ukrywać mankamenty. Warto jest dodatkowo sprawdzić, które podcięcia są szczególnie modne.

Myśląc się o fryzurze damskiej z grzywką niezbędne jest określenie tego przy jakim kształcie twarzy sprawdzi się określony typ grzywki. Trzeba bowiem brać pod uwagę, że przy każdej fryzurze właśnie kształt twarzy odgrywa kluczową rolę. Z jednej strony można odpowiednim podcięciem włosów ukryć wiele mankamentów, a z drugiej strony zły wybór może podkreślać owe mankamenty.

Generalnie można wyróżnić takie, podstawowe kształty twarzy:

  • owalny,
  • okrągły,
  • kwadratowy,
  • podłużny.

Fryzura jest w stanie w bardzo skuteczny sposób podkreślić zalety wybranego kształtu twarzy, jednak znacznie ważniejsza jest możliwość ograniczania uwypuklania mankamentów.

Przy pewnych kształtach twarzy można znacznie łatwiej dopasować różne fryzury. Do takich zalicza się twarz owalna, do której pasuje niemal każdy typ fryzury. Decydując się na grzywkę przy takim kształcie twarzy zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest prosta wersja.

Oczywiście ważne jest odpowiednie dopasowanie długości grzywek, czy odpowiednie wykonanie cieniowania. Doskonałym pomysłem przy różnych długościach grzywki jest zastosowanie falowania. Tak przygotowane włosy doskonale komponują się z owalną twarzą.

Półokrągła grzywka do okrągłej twarzy

W przypadku okrągłego kształtu twarzy trzeba brać pod uwagę, że grzywki mogą tworzyć wrażenie grubszej twarzy. Jednak zdecydowanie się na odpowiednio wykonane cięcia i typy grzywek można stworzyć bardzo ciekawie prezentujące się fryzury, które wcale nie będą uwypuklały mankamentów tego typu twarzy. Najlepszym rozwiązaniem będzie grzywka półokrągła, która jest krótka pośrodku, ale znacznie dłuższa na bokach.

Jak samodzielnie wykonać grzywkę?

Wiele kobiet ma obawy przed samodzielnym realizowaniem grzywek. Taka stylizacja bywa trudna do wykonania szczególnie, gdy nie posiada się doświadczenia w realizowaniu określonych typów cięć włosów.

Źle wykonane cięcia mogą niestety oszpecić twarz. Jeśli chce się samodzielnie stworzyć grzywkę warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze dobrze jest wykonywać obcinanie włosów, które są suche. Wynika to z faktu, że włosy które są obciążone wodą stają się nieco dłuższe. W ten sposób można takie włosy nadmiernie przyciąć. Jeśli nie ma się doświadczenia w cięciu mokrych włosów wówczas zdecydowanie warto poczekać, aż włosy w pełni wyschną.

Ważne jest zadbanie również o wybór odpowiednich nożyczek. Zdecydowanie warto postawić na takie, które są specjalnie przeznaczone do obcinania włosów. Niekoniecznie takie nożyczki trzeba kupować w najdroższych wersjach, ale specjalnie przeznaczone do cięcia włosów akcesoria są znacznie wygodniejsze podczas stylizowania. Dodatkowo ich wykorzystanie zmniejsza ryzyko wykonania niewłaściwych cięć.

Przy braku posiadania doświadczenia przy obcinaniu włosów warto jest unikać wykonywania dużych cięć. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest nieprzesadzanie z obcinaniem włosów. Cięcie małymi etapami to zawsze możliwość wykonania poprawek, gdy nie jest się zadowoloną z uzyskanego efektu. Warto jest po stworzeniu grzywki umyć włosy, co pozwala zobaczyć efekt i ewentualnie można dokonać kolejnych poprawek, gdy nie jest on zadowalający.

W jaki sposób można przygotować typ półokrągłej grzywki?

Przygotowanie grzywki na półokrągło nie jest trudnym zadaniem. Przygotowując się do wykonania takiej grzywki trzeba na początku odpowiednio uczesać włosy.

Niezbędne jest gładko rozczesać włosy w półokrągłej linii przedziałka. Następnie włosy trzeba zebrać i ułożyć w trójkąt z przodu twarzy.

Przy tworzeniu takiego trójkąta trzeba pamiętać o tym, by był on ułożony precyzyjnie, w taki sposób, aby dolne jego kąty sięgały do końca brwi. Gdy właściwie rozczesało oraz zebrało się włosy w okolicach nosa należy zdecydowanym ruchem dokonać cięcia.

Znacznie trudniejsza jest do przygotowania półokrągła grzywka, która ma być nieco dłuższa. Wówczas konieczne jest dodatkowe wycieniowanie włosów. Jeśli nie ma się doświadczenia w realizowaniu takich grzywek wówczas zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest udanie się do doświadczonego fryzjera. Samodzielnie może być bowiem trudne uzyskanie symetrycznego podcięcia obu boków oraz delikatnego wycieniowania włosów. Natomiast bardzo krótka półokrągła grzywka jest znacznie łatwiejsza do wykonania. Pozwala to nawet osobom, które pierwszy raz chcą wykonać taką grzywkę poradzić sobie z właściwym podcięciem włosów.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.