Menu

Warkocz dobierany

Fryzury damskie na wesele - warkocz dobierany
Fryzury damskie na wesele – warkocz dobierany

Fryzury damskie na wesele – warkocz dobierany

Ślub i wesele dla każdej panny młodej to wyjątkowe przeżycie, wybieramy termin wesela, salę, potrawy, kwiaty i to co panny młode lubią najbardziej, czyli suknię, makijaż i perfekcyjną damską fryzurę. Przy tym ostatnim punkcie zatrzymajmy się na chwilę.

Najmodniejsze fryzury weselne

Najmodniejsze ostatnio fryzury damskie na wesele to:

 • warkocz dobierany,
 • fale,
 • loki,
 • efektowne upięcia.

Możemy wybrać, którąś z wyżej wspomnianych, ale można też połączyć warkocz dobierany z falami, lokami i dodatkowo upiąć włosy w subtelny koczek na karku, zapleść włosy do końca lub zostawić luźno opadające, pofalowane pasma. Taki warkocz wygląda naprawdę zjawiskowo. Jeśli dodatkowo wpleciemy we włosy wstążki, kwiaty, koraliki, lub inne ozdoby, fryzura nabierze wyjątkowego ślubnego charakteru.

Czy warkocz dobierany pasuje do każdego kształtu twarzy?

To pytanie zadaje sobie wiele dziewczyn, które marzą o warkoczu, ale mają wątpliwości czy rzeczywiście będą w nim dobrze wyglądały. No cóż, odpowiedź jest bardzo prosta: ten typ warkocza pasuje do każdego kształtu twarzy.

Jest jednak jeden warunek sukcesu – musimy znaleźć doświadczonego fryzjera, który zna tajniki swojego zawodu i bez problemu dopasuje fryzurę do kształtu głowy.

Najprościej będzie w przypadku właścicielek owalnych rysów, w tym przypadku praktycznie każdy warkocz będzie się prezentował dobrze, jeśli mamy twarz okrągłą, trójkątną, kwadratową czy podłużną wystarczy, że stylistka lub stylista przeniesie środek ciężkości na bok głowy lub wyciągnie pasma, tak by swobodnie opadały na twarz, zbyt wysokie czoło przykryje grzywką, a resztę włosów zaplecie i ułoży tak by całość wyglądała pięknie.

Nie tylko kształt twarzy i rodzaj urody należy wziąć pod uwagę w tego typu uczesaniu. Każdy ma inny rodzaj włosów, nie wszystkie się tak samo układają, mogą w inny sposób reagować na kosmetyki, więc jeśli chcemy, by wszystko było tak jak należy pamiętajmy o fryzurze próbnej, dla nas będzie to gwarancją, że w dniu ślubu nie będzie przykrych niespodzianek, a styliście da możliwość dopracowania uczesania, tak żeby wyglądało jak najlepiej.

Rodzaje warkoczy dobieranych

Następny etap to bardziej szczegółowy wybór fryzury damskiej na wesele:

 • warkocz dobierany francuski,
 • warkocz dobierany holenderski,
 • włosy zaplecione w kłos,
 • fryzura w kształcie korony.

Wszystkie te rodzaje warkoczy charakteryzuje to, że zaplata się je z trzech lub dwóch podstawowych pasm, dobierając stopniowo pozostałe włosy i komponując jednocześnie całość uczesania.
Mamy kilka możliwości wyboru, ale zawsze uzgadniajmy szczegóły ze stylistą, który będzie ostatecznie odpowiedzialny za fryzurę.

Pamiętajmy też o tym, że fryzura weselna rządzi się zupełnie innymi prawami niż te na inne okazje. Musi przetrwać uroczystość ślubu i całonocne wesele, więc fryzjer posłuży się trwalszymi i mocniejszymi lakierami, piankami i innymi technikami niż w przypadku codziennego ułożenia włosów. Przygotujmy się na lokowanie, prostowanie, tapirowanie, zaplatanie i upinanie.

Po umyciu głowy, by włosy lepiej „współpracowały”, fryzjer najczęściej spryskuje je lakierem lub utrwala pianką, by nie osypywały się i nie wymykały z rąk i fryzury, ale wszystko zależy od stylisty i od tego jaki ostateczny kształt ma mieć fryzura.

Zaplatanie warkoczy krok po kroku

Warkocz dobierany francuski

 1. By wykonać ten rodzaj warkocza należy część włosów zebrać na czubku lub na boku głowy (w zależności od kształtu głowy i formy fryzury).
 2. Następnie trzeba podzielić je na trzy jednakowej grubości pasma.
 3. Kolejny krok to zaplecenie jak w przypadku zwykłego warkocza, czyli pasmo zewnętrzne przekładamy górą, a następnie do dołu pomiędzy dwa pozostałe pasma.
 4. Tak samo trzeba postępować z pozostałymi pasmami zaplatając raz z jednej raz z drugiej strony, z tą różnicą, że do pozostałych pasm dokładamy pasma luźnych włosów.
 5. Powtarzając te czynności stopniowo przechodzimy do dołu głowy, zaplatając do końca długości włosów i związując gumką lub formując inaczej w zależności od zamierzonego rodzaju fryzury.

Warkocz dobierany holenderski

Ten rodzaj warkocza w zasadzie niewiele różni się od warkocza francuskiego. Jedyna różnica polega na tym, że pasma włosów nie są zaplatane od góry, a od dołu ku górze pomiędzy pasmami. W ten sposób nadajemy fryzurze trójwymiarowości, a włosy zyskują na objętości.

Włosy zaplecione w koronę

By zrobić ten rodzaj fryzury włosy zaczynamy zaplatać z boku głowy, a dalej podobnie jak w przypadku wyżej wymienionych warkoczy tyle, że formujemy warkocz wokół głowy, tworząc kształt korony.

Warkocz grecki, czyli kłos

Warkocz grecki zaplatamy dzieląc włosy na dwa pasma i przeplatamy je na przemian dobierając pasma z luźnych włosy z boków. Najefektowniej wygląda upleciony z cienkich pasemek.

Ostateczny kształt fryzury

Jaką ostatecznie formę przyjmie warkocz i cała fryzura zależy od kreatywności fryzjera, który dobierze ją do założeń i stylu panny młodej. Pewne jest, że w takiej fryzurze damskiej na weselu – warkoczu dobieranym – niezależnie od rodzaju – będzie wyglądała modnie, stylowo i niewątpliwie pięknie.

Najpopularniejsze fryzury damskie na wesele to:

 • fryzura bob,
 • kucyki,
 • warkocze.