Menu

Romantyczne fale

Romantyczne fale
Romantyczne fale

Romantyczne fale

Romantyczne fale są w modzie od lat. To fryzura wieczorowa, który się nie starzeje. Doskonale prezentują się na dłuższych włosach, ale można je stylizować już na włosach sięgających do końca żuchwy. To fryzura damska, którą można ułożyć w domu, nawet nie posiadając szczególnego talentu manualnego.

Do jakiego kształtu twarzy pasują romantyczne fale? Jak je zrobić?

Do jakiego kształtu twarz pasują romantyczne fale?

Jak już wspomniano, romantyczne fale mogą być stylizowane już na włosach sięgających do końca żuchwy. Pasują, więc do większości kształtów twarzy. Szczególnie dobrze sprawdzą się jednak przy buzi w kształcie kwadratu. Dzięki nim twarz jest delikatniejsza i bardziej kobieca.

Przy twarzach okrągłych, długie fryzury mogą nadać wysmuklenia. Twarz wydaje się dłuższa i trochę bardziej wyciągnięta.

Przy twarzy podłużnej, delikatne fale mogą skrócić twarz. Tutaj warto też podkreślić, że im dłuższe włosy, tym fale wyglądają bardziej imponująco.

Zawsze modna fryzura romantyczne fale

To lekka i bardzo kobieca fryzura. Fale nosi się rozpuszczone tak, by mogły się poruszać razem z ruchami głowy. To ponadczasowa fryzura, która jest wybierana nie tylko na co dzień, ale też na wielkie wyjścia. To dobra propozycja na romantyczną randkę we dwoje, wesele koleżanki czy też na komunię siostrzeńca. Romantyczne fale to ulubiona fryzura gwiazd, więc często można ją zobaczyć na czerwonym dywanie.

Metod ich przygotowywania jest bardzo wiele. Od takich, które nie wymagają zbyt wiele pracy, aż po starannie opracowywanie każdej fali.

Najprostszą metodą otrzymania fal jest związanie w warkocz wilgotnych włosów. Splot powinien być możliwie ciasny. W takiej fryzurze najlepiej jest zostać na noc. Rano można rozpleć warkocz i utrwalić fale lakierem. Potem można już tylko cieszyć się z prostej i efektownej fryzury.

Romantyczne fale bez użycia ciepła krok po kroku

To metoda dla tych, którzy nie chcą używać na swoich włosach urządzeń, które wykorzystują podwyższoną temperaturę.

 1. Zwiń koszulkę lub mały ręcznik w okrąg. Powinien mieć taką średnicę, żebyś mogła położyć go sobie na głowie jak wianek. Wystarczy zwinąć materiał w ciasny rulon, a następnie obie końcówki związać gumką recepturką lub kawałkiem sznurka.
 2. Zwilż włosy. Nie mogą być mokre, ale powinny być wilgotne. Możesz to zrobić przy pomocy spryskiwacza.
 3. Rozczesz dobrze włosy. Te znad czoła zaczesz do przodu. Połóż wianek z ręcznika na głowie i zaplataj wokół niego pojedyncze pasma włosów. Końcówki zabezpieczaj wsuwkami. Musisz tak owinąć każde kolejne pasemko włosów. Im będą one ciaśniej oplecione wokół wianka, tym drobniejsze fale uzyskasz.
 4. Idź spać z wiankiem na głowie. Kiedy go rano usuniesz, Twoje włosy będą miały naturalny, pofalowany wygląd. Dla utrwalenia wyglądu spryskaj włosy lakierem.

Romantyczne fale z użyciem ciepła krok po kroku

 1. Spryskaj włosy środkiem chroniącym je przed wysoką temperaturą. Włosy nie mogą być nim przemoczone, a jedynie zwilżone. Jeśli staną się zbyt mokre to odczekaj chwilę. Stosowanie wysokiej temperatury – od lokówki lub prostownicy – na mokrych włosach może je poważnie uszkodzić, a nawet spalić.
 2. Skręcaj loki lokówką, zaczynając od skroni. Kręć je od twarzy i delikatnie ściągaj je z nagrzanej lokówki. Skręcaj pasmo po paśmie, bardzo uważając żeby nie skręcić dwa razy tego samego pasma. Może to zwiększyć ryzyko spalenia włosów. Na tym etapie nie przejmuj się, że loki są zbyt ciasne, bo za parę chwil staną się rozluźnione. Jeśli potrafisz to możesz też zastąpić lokówkę prostownicą. Warto jednak zaznaczyć, że wymaga to już pewnej wprawy i doświadczenia. Obu tych urządzeń trzeba używać dość sprawnie, by nie przedłużać ekspozycji włosa na temperaturę.
 3. Spryskaj włosy suchym szamponem. Niech dostanie się do wnętrza fryzury. W tym celu możesz też unieść część włosów i użyć środka również tam. Następnie rozprowadź środek rękoma. Niech dostanie się wszędzie i nada fryzurze objętości. Suchy szampon w sposób niewidoczny oblepia włosy, unosi je u nasady i nadaje włosom objętości. To właśnie on jest sekretnym składnikiem, dzięki któremu fryzura wygląda imponująco i bardziej majestatycznie.
 4. Wyczesz suchy szampon. Najlepiej jest to robić pasmo po paśmie. Tak, by wyciągnąć go też z tych głębokich warstw fryzury. Najprościej jest podzielić fryzurę na sekcje. Każdą z nich osobno wyczesywać, po czym unosić włosy i odkładać je na bok. Później wszystkie włosy skieruj znów do tyłu. Nie musisz ich już rozczesywać, możesz to zrobić rękoma lub po prostu potrząsnąć głową, by włosy ułożyły się naturalnie.
 5. Utrwal fale lakierem. Nie przesadzaj, by nie stały się sztywne. Fale mają wyglądać dość naturalnie. Fryzura z fal powinna utrzymać się przynajmniej przez kilka godzin. Jej trwałość jest uzależniona od jakości lakieru do włosów. Im jest trwalszy tym fale dłużej wytrzymają. Warto też podkreślić, że fale nigdy nie rozprostują się do końca same. Mogą być luźniejsze, ale nie znikną całkowicie.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

 • fryzura bob,
 • kucyki,
 • warkocze.