Menu

Prosta grzywka

Prosta grzywka
Prosta grzywka

Prosta grzywka

Fryzury damskie z grzywką ponownie wracają do łask. Zarówno kobiety mające długi, jak też krótsze włosy mogą zdecydować się na ich wykorzystanie.

Jeśli chce się postawić na taki typ fryzury ważne jest sprawdzenie przy jakim kształcie twarzy będzie się ona wyjątkowo prezentowała. Grzywka pozwala stworzyć modnie prezentujące się włosy. Dodatkowo są to fryzur, które korazją się z nowoczesnym wizerunkiem. W ten sposób posiadanie grzywki jest doskonałym rozwiązaniem, jeśli chce się zmienić wygląd oraz stworzyć bardziej współczesny wizerunek.

Dla kogo prosta grzywka?

Proste kobiece fryzury z prostą grzywką w największym stopniu sprawdzą się u kobiet mających owalną twarz. Wynika to przede wszystkim z faktu, że przy takiej twarzy niemal każdy typ ułożenia włosów jest w stanie szczególnie ładnie się prezentować.

Jest to również typ włosów, który może być zastosowany u posiadaczek podłużnej twarzy. Wykorzystanie prostej grzywki pozwala między innymi ograniczyć mankamenty w postaci wysokiego czoła oraz długiej brody. Można takie mankamenty zmniejszyć w optyczny sposób. Warto jest decydować się na podcięcie włosów, które z jednej strony jest proste, a jednocześnie zapewnia długość włosów, które będą sięgać ponad linię brwi.

Wady i zalety fryzur z prostą grzywką

Decydowanie się na fryzury z grzywkami ma swoje wady oraz zalety. Minusem decydowania się na takie przycięcie włosów jest tendencja do znacznie szybszego przetłuszczania się tak podciętych włosów. Wynika to ze stykania się włosów bezpośrednio ze skórą na czole. Niezbędne jest z tego powodu codzienne pielęgnowanie. Jednocześnie dużo więcej czasu będzie się poświęcało na wykonanie modelowania. Gdy chce się zachować grzywkę wówczas konieczne będzie regularne jej podcinanie, gdyż włosy szybciej rosną.

Trzeba brać pod uwagę, że przy bardzo cienkich włosach grzywki mogą się nie sprawdzić. Takich włosów jest mało, więc optycznie może to niezbyt korzystnie się prezentować. Natomiast generalnie do wykonanie grzywek niezbędne jest posiadanie odpowiedniego pasma włosów. Jeśli włosy są rzadkie i cienkie wówczas decydowanie się na grzywkę nie jest właściwym rozwiązaniem. Problemy przy tworzeniu prostych grzywek mogą również sprawiać włosy kędzierzawe.

Atutem zdecydowania się na grzywki jest możliwość stworzenia modnej fryzury. Postawić można zawsze na takie wersje, które są zgodne z najnowszymi trendami. Nie ma większego problemu by postawić na kształt, który jest odpowiednio dopasowany zarówno do kształtu twarzy, ale również wieku. Powala to stworzyć taką fryzurę, która będzie dopasowana do indywidualnych preferencji oraz będzie się wyjątkowo prezentowała.

Modne fryzury damskie z grzywką

Do modnych grzywek można obecnie zaliczyć:

  • fryzury z prostą grzywką, prostymi włosami,
  • fryzury z grzywkami prostymi i kręconymi włosami ,
  • fryzury z grzywkami zaczesanymi do tyłu.

Jednym z ciekawych typów fryzur jest prosta grzywka z prostymi włosami. To rozwiązanie dla tych kobiet, które szukają fryzury, która będzie charakteryzowała się elegancją. Jednocześnie ten typ włosów prezentuje się bardzo kobieco.

Dodatkowo fryzura sprawdzi się na co dzień i na specjalne okazje. Postawienie na takie przygotowanie włosów to doskonałe rozwiązania dla tych kobiet, które mają grube oraz proste włosy. Jeśli chodzi o typ twarzy to jest to rozwiązanie idealne dla kobiet mających owalną lub podłużną, ale szczupłą twarz.

Innym pomysłem może być krótka fryzura z grzywką, gdzie włosy są zaczesywane do tłu. Jest to doskonałe rozwiązanie szczególnie na specjalne okazje. Na taką fryzurę można zdecydować się przy przygotowaniach włosów na wieczorne wyjścia. Atutem takiego podcięcia włosów jest możliwość zarówno odmłodzenia, a jednocześnie wyeksponowania twarzy.

Jednocześnie nie trzeba się martwić koniecznością poświęcania nadmiernej ilości czasu na modelowanie. Przy wielu typach grzywek właśnie modelowanie jest minusem, gdyż może być pracochłonne oraz zajmować dużo czasu.

Jak stworzyć prostą grzywkę krok po kroku?

Gdy chce się przygotować prostą grzywkę trzeba brać pod uwagę, że wcale nie jest to takie łatwe zadanie. Pomimo, że taka fryzura ma w nazwie słowo prosta to bardzo trudne może być uzyskanie równego podcięcia.

Jednocześnie problemem jest to, że wszelkie nierówności są bardzo widoczne. Nie prezentują się one estetycznie. Zatem szczególnie przy pierwszym przygotowywaniu takiej grzywki bardzo ważne jest, by przy pierwszym cięciu zachować nieco więcej włosów. Ma to znaczenie, gdyby okazało się, że trzeba będzie dodatkowo wyrównywać włosy. Zachowanie choćby jednego centymetra włosów pozwala następnie wykorzystać taki zapas włosów do wyrównywania powstałych nierówności.

Do tworzenia prostej grzywki trzeba zebrać włosy w trzech miejscach, czyli w okolicach nosa oraz środka oczu przy źrenicy.

Następnie należy dokonać równych cięć na określonej wysokości. Dobrze jest wówczas patrzeć prosto przed siebie, co może znacznie ułatwić dokonanie szybkich cięć. Jeśli uzyska się równe podcięcia wówczas grzywka prosta będzie się wyjątkowo prezentowała.

Stworzyć można zarówno modną, jak też łatwą w utrzymaniu fryzurę.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.