Menu

Fryzura męska kręcone włosy

Fryzura męska kręcone włosy
Fryzura męska kręcone włosy

Fryzura męska kręcone włosy

Kręcone włosy u mężczyzny to prawdziwy atut. Pofalowane lub pokręcone jak korkociąg włosy zwiększają objętość fryzury i przyciągają wzrok.

Z poniższego artykułu dowiesz się do jakiego kształtu twarzy pasują poszczególne fryzury na kręcone włosy i jak je ułożyć krok po kroku.

Krótko ścięte kręcone włosy

Krótko przycięte nożyczkami loki nie będą się widocznie kręciły, jednak zachowają swoją teksturę, dzięki czemu włosy będą wydawały się o wiele gęstsze i to niezależnie od ich pigmentacji. Taka schludna męska fryzura dobrze sprawdzi się u panów, którym zależy na profesjonalnym wyglądzie. Bardzo dobrze będą się w niej prezentowali mężczyźni z wydatnymi szczękami i o owalnych rysach twarzy. Uważać powinno się, jeśli ma się twarz trójkątną lub kwadratową, ponieważ bardzo krótkie fryzury w nieodpowiedni sposób uwydatniają takie rysy.

Średniej długości loki

Przy intensywnie kręconych włosach warto trochę je zapuścić i pozwolić im żyć ich własnym życiem. Średniej długości włosy będą równomiernie odstawały na wszystkie strony, prezentując objętość loków w pełnej krasie. Taka fryzura jest schludna i nadają się doskonale do biznesowego wizerunku. Długie włosy należy starannie pielęgnować, a czasem można nawet dodatkowo je dokręcić, jeśli loki zaczynają tracić swój naturalny kształt, kiedy włosy stają się zbyt długie. Kręcone włosy średniej długości pasują nawet panom o okrągłych twarzach, jednak taki wizerunek może nie być odpowiedni dla mężczyzn ze szczególnie uwydatnioną szczęką.

Mocno przycięte boki z wystylizowaną górą

Taka fryzura zarezerwowana jest dla mężczyzn młodych duchem, którzy uwielbiają zwracać na siebie uwagę. Mocno wygolone boki będą tworzyły duży kontrast z zapuszczonymi u góry głowy lokami. Kręcone włosy są doskonałe w stylizacji i często wystarczy jedynie położyć się spać z mokrą głową lub użyć nieco pasty do stylizacji, aby nadać takim włosom pazura i stworzyć godną uwagi stylizację. Krótsze włosy po bokach mogą również płynnie przechodzić w nieco dłuższą górę dzięki cieniowaniu. Tego rodzaju fryzura idealna jest dla mężczyzn z wąską szczęką, ale może również sprawdzić się u panów o okrągłej twarzy, gdzie pozwoli ja wydłużyć i stworzy kontrast z okrągłą szczęką. Oczywiście w zależności od stopnia kręcenia się włosów oraz od naturalnych preferencji można zapuścić włosy na górze głowy mniej lub bardziej.

Włosy kręcone z asymetryczną grzywką

Grzywka z kręconych włosów to zupełnie nowe możliwości stylizacji. Bardziej stonowane fryzury z przedłużoną grzywką mogą prezentować się bardzo klasycznie i elegancko, szczególnie, jeżeli pozostawione zostaną również włosy po bokach głowy. Taka fryzura może być dowolnie stylizowana i będą w nie wyglądać również mężczyźni o kwadratowych i okrągłych kształtach twarzy, ponieważ fryzura pozwoli odwrócić uwagę od najmocniejszych cen takiej urody.

Włosy kręcone z dłuższą górą

Fryzury męskie na kręcone włosy z dłuższą górą i z przyciętymi bokami będą się doskonale prezentowały u mężczyzn o każdym kształcie twarzy, chociaż na długość postawionych do góry włosów powinni uważać mężczyźni o szczególnie pociągłych rysach twarzy. Kręcone włosy nadają fryzurze z dłuższą górą wyjątkowego charakteru, sprawiając, że fryzura ta pełna jest zadziorności oraz młodzieńczego ducha. Oczywiście mężczyźni, którym zależy na profesjonalnym i stonowanym wizerunku mogą rozważyć bardziej klasyczne fryzury, jednak warto przekonać się, jak łatwo można stylizować tak obcięte kręcone włosy.

Kręcone włosy zaczesane do tyłu

Nieco dłuższe włosy kręcone zaczesane do tytuły to doskonały kompromis pomiędzy luźnym i eleganckim stylem. Na taką fryzurę mogą sobie pozwolić nawet poważni biznesmeni, którzy na co dzień chodzą w garniturach. Aby cieszyć się dłuższą fryzurą należy zapuścić przede wszystkim grzywkę oraz włosy po bokach głowy, natomiast włosy z tyłu można przyciąć do długości pozostałych, kiedy te zostaną już zaczesane.

Włosy muszą być odpowiednio długie, aby po zaczesaniu utrzymał je ich własny ciężar. W przeciwnym razie nie pomogą żadne ilości żelu lub pasty do włosów. Dłuższe loki mają ciekawą teksturę i przyciągają uwagę swoją objętością. W tej fryzurze dobrze powinni wyglądać wszyscy mężczyźni poza tymi obdarzonymi twarzami okrągłymi i kwadratowymi.

Długie kręcone włosy

Długie włosy u mężczyzn na dobre zagościły wśród modnych fryzur. Oczywiście potrzeba cierpliwości, aby zapuścić takie włosy, jednak zdecydowanie warto. Długie loki można nosić rozpuszczone lub związać je w niedbały męski kok, który tworzy luźni i niezobowiązujący wygląd. Długie włosy kręcone należy starannie pielęgnować. Ta fryzura nie będzie pasowała panom o okrągłym i kwadratowym kształcie twarzy. Włosy ściągnięte do tyłu mogą natomiast nie wyglądać najlepiej u mężczyzn o twarzy trójkątnej.

Fryzura na żołnierza

Kręcone włosy można oczywiście ściąć tuż przy samej głowie, jednak czy nie szkoda pozbawiać się atutu w postaci kręconych loków? Taka fryzura nie wymaga żadnej dodatkowej pielęgnacji, a włosy można samodzielnie przyciąć w domu maszynką elektryczną. Fryzura na żołnierza pasuje mężczyznom o owalnej i o kwadratowej twarzy. Unikać jej powinni przede wszystkim panowie o okrągłym i trójkątnym kształcie twarzy.

Najpopularniejsze fryzury męskie to:

  • krótkie włosy,
  • średnie włosy,
  • długie włosy.