Menu

Klasyczne fale

Klasyczne fale
Klasyczne fale

Fryzury damskie na wesele – klasyczne fale

Fale to bez wątpienia jedna z tych fryzur, które kobiety wybierają coraz częściej, kiedy mają w planach organizację swojego wesela. Od dłuższego czasu można zauważyć wyraźny trendy – przyszłe panny młode, a także druhny wybierają stylizacje, w których czują się przede wszystkim swobodnie i naturalnie.

Nie może więc dziwić to, że delikatne, miękko układające się klasyczne fale cieszą się tak dużą popularnością. Poza tym jak żadna inna damska fryzura, ta potrafi wydobyć z osobowości to, co najlepsze, podkreślając kobiecość.

Fale – jaki kształt twarzy pasuje do nich najbardziej?

Klasyczne fale – można by rzec, że takie weselne uczesanie jest jednym z bardziej uniwersalnych i w związku z tym każdej kobiecie będzie w nim do twarzy. Jednak przede wszystkim warto rozważyć taką fryzurę, jeśli mamy twarz o okrągłych, bądź o trójkątnych rysach.

By taka fryzura zdała egzamin na sto procent, włosy nie mogą być ani za długie, ani zbyt krótkie. Najlepszym wariantem jest cięcie sięgające do ramion. Wtedy to bowiem mamy pewność, że uda się ładnie zaakcentować poskręcane pasma, co nie zawsze udaje się w przypadku, gdy włosy są znacznie dłuższe.

Kobiety o okrągłych rysach twarzy mogą skutecznie optycznie wydłużyć twarz, jeśli zdecydują się na fryzurę niesymetryczną. Asymetria pozwala odwrócić uwagę od krągłości, a do tego takie uczesanie powoduje, że wygląda się świeżo, lekko i ujmująco, jako że taka fryzura jest niezwykle romantyczna. Dzięki asymetrycznym falom twarz wyda się smuklejsza i takie wrażenie będzie można odnieść także do całej sylwetki.

Na klasyczne fale mogą się także zdecydować przyszłe panny młode, które mają bardziej „kanciaste” rysy twarzy typowe dla kwadratowego, bądź prostokątnego kształtu. Można mieć tutaj pewność, że dzięki falom uda się z powodzeniem złagodzić rysy twarzy. Fale ładnie ukryją mocno podkreśloną linię żuchwy, czy też wyraźnie odznaczające się kości policzkowe.

Klasyczne fale – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Klasyczne fale bardzo dobrze się prezentują. Można pozostawić włosy pofalowane bez żadnych dodatków, jako fryzurę okolicznościową, bądź też zdecydować się na różne jej wariacje. Być może właśnie ta cecha sprawia, że kobiety tak chętnie decydują się na takie rozwiązanie. Fale mogą mieć tę samą długość, bądź też można poddać włosy lekkiemu cieniowaniu.

Taką fryzurę warto niekiedy wzbogacić ozdobnymi akcentami w postaci wsuwek lub spinek. Falujące włosy najlepiej prezentują się wtedy, gdy kobieta ma na sobie suknię, która odsłania zarówno plecy, jak i ramiona. Jeśli planujemy klasyczne fale na wesele, najlepiej sięgnąć po klasyczną suknię o prostym kroju. Wtedy nie tylko dobrze się zaprezentujemy, ale też uda nam się efektownie zwrócić uwagę na naszą fryzurę.

Kolejnym atutem tej damskiej fryzury jest to, że jej przygotowanie jest dość łatwe i nie zajmuje wiele czasu. By mieć pewność, że fale przetrwają przez całą uroczystość, można je dodatkowo utrwalić, na przykład za pomocą sprayu z solą morską. Utrwalając włosy w ten sposób można mieć pewność, że fryzura się utrzyma i nie będzie sprawiać wrażenia ciężkiej. Te kobiety zaś, które mają naturalne, kręcone włosy, w zasadzie nie mają zbyt wiele pracy z układaniem fryzury – wystarczy tylko odpowiednio ułożyć loki, by fale dobrze się prezentowały.

Jak samodzielnie ułożyć klasyczne fale krok po kroku

By efekt napawał nas dumą i dodawał pewności siebie, potrzebujemy tak naprawdę trzech niezbędnych akcesoriów kosmetycznych. Mianowicie prostownicy, lokówki, bądź też termoloków.

Odbieramy lokówkę lub termoloki w zależności od tego, jak długie mamy pasma. W zależności od tego, jak bardzo chcemy mieć pofalowane włosy, dobieramy odpowiednią średnicę loka. Dłuższe włosy lepiej się prezentują z lokami o większej średnicy, a krótsze z tymi o mniejszej.

  1. Od czego zacząć – przede wszystkim musimy zrobić przedziałek. Jeśli zależy nam na klasycznych lokach, przedziałek będzie na środku, a jeśli na asymetrycznych, przedziałek znajdzie się albo bardziej po lewej, albo bardziej po prawej stronie, według własnego upodobania.
  2. Następnie włosy dzielimy na cztery strefy w taki sposób, by od ucha do ucha zaznaczyć je za pomocą prostopadłej linii względem wcześniej wyznaczonego przedziałka.
  3. Następnie bierzemy do ręki pasmo włosów z jednej z tych stref i zakręcamy, używając do tego wcześniej już wspomnianej prostownicy, lokówki, bądź też termoloków. Pamiętamy tutaj o tym, by średnica loka była adekwatna do długości włosów.
  4. Tworzymy loka poprzez zawinięcie pasma włosów w rulon, kierując je w stronę cebulek.
  5. Gdy ta sztuka już nam się uda, przypinamy loka za pomocą spinki.
  6. Analogicznie postępujemy z pozostałymi włosami, starając się za każdym razem zawijać loki z pasm o takiej samej lub zbliżonej objętości i szerokości.
  7. Kiedy już wszystkie loki są przypięte spinkami do głowy, musimy odczekać aż ostygną i dopiero wtedy nadchodzi moment, by je rozwinąć.
  8. Na koniec loki delikatnie pociągamy szczotką i modelujemy pasma w taki sposób, by uzyskać fale o równomiernej strukturze i o powtarzalnym kształcie.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.