Menu

Warkocz wianek

Warkocz wianek
Warkocz wianek

Warkocz wianek

Ślub i wesele to szczególna okazja, kiedy to kobieta pragnie wyglądać spektakularnie i czuć się komfortowo bez obawy o to, że coś mogłoby pójść nie po jej myśli. Liczy się więc wszystko: odpowiednio dobrany makijaż, suknia, która podkreśla kształty i tuszuje mankamenty, a także damska fryzura. Bardzo często ten ostatni aspekt wyglądu jest najbardziej problematyczny. Liczy się nie tylko bowiem to, co nam się podoba, ale też fryzura na wesele, która sprawi, że będziemy wyglądać naprawdę olśniewająco.

Zastanawiając się nad tym, jakie uczesanie będzie warte uwagi, warto mieć na względzie fryzury, które wracają do łask, na przykład warkocz w formie wianka.

Warkocz w formie wianka

Fryzury damskie na wesele, a wśród nich warkocz w formie wianka to propozycja dla kobiet, które nie boją się odświeżać uczesań modnych za młodości naszych babć i prababć. Jest to wybór godny rozważenia tym bardziej, że właśnie ponownie wraca do łask. Ma on wiele zalet, o czym można przekonać się, czytając dalszą część tego artykułu. Dowiesz się z niego, w jaki sposób wykonać to wyjątkowe uczesanie, a także o tym, które kobiety o danych rysach twarzy będą prezentować się w nim najbardziej korzystnie.

Warkocz w formie wianka – do jakiego kształtu twarzy?

Na warkocz w formie wianka powinny przede wszystkim zdecydować się kobiety, które mają owalną twarz. Ta grupa dziewczyn tak naprawdę może uważać się za prawdziwe szczęściary, ponieważ będą wyglądać twarzowo praktycznie w dowolnie wybranej fryzurze. Zatem nawet jeśli nie mają długich włosów, a jedynie średniej długości, w dalszym ciągu mogą liczyć na to, że będą się doskonale prezentować w takim warkoczu dookoła głowy.

Z kolei kobiety o kwadratowej i o okrągłej twarzy również mogą rozważyć takie uczesanie, chociaż może być ono w tym przypadku nieco ryzykowne. Największym problemem, z którym trzeba się tutaj zmierzyć, są rzucające się w oczy kości policzkowe. Jednak można temu zaradzić: trzeba tylko wypuścić kilka kosmyków z warkocza, tak by luźno opadały na policzki. Zatem rozluźniamy nieco warkocz i wyjmujemy kosmyki w miejscu, gdzie jest to najbardziej pożądane i problem w zasadzie mamy z głowy.

Warkocz w formie wianka – jaki styl będzie odpowiedni?

Wybierając wianek, nawiązujemy nieco do stylu folkowego. Jednak tylko wtedy, gdy uczeszemy się w sposób tradycyjny, a gry wypuścimy parę kosmyków, możemy takie uczesanie uznać za zdecydowanie w innym stylu. Przede wszystkim taką fryzurę można połączyć ze stylem boho, vintage lub grunge. Jeśli nasz warkocz nie jest ciasno zapleciony, a właśnie z luźno wystającymi kosmykami, wtedy do takiego wyglądu bardzo dobrze pasują wszelkie koronkowe suknie.

Jeśli należymy do niepoprawnych romantyczek i pragniemy podkreślić naszą delikatność i dziewczęcość, wtedy to uczesanie będzie dla nas jak znalazł. Plotąc wianek, możemy zebrać wszystkie włosy, bądź też upleć tylko taki fragment nad czołem, który z powodzeniem zastąpi przepaskę. Wianek będzie idealny, jeżeli myślimy o tym, by fryzurą odjąć sobie kilka lat. To się uda, jednak tylko wtedy, gdy to uczesanie zestawimy z delikatnym makijażem w postaci lekkiego cienia do powiek i błyszczyku o naturalnym odcieniu. Warto dodać, że jest to uczesanie wyjątkowo komfortowe, które nigdy nie przeszkadza i którego nie trzeba co chwilę poprawiać. Doskonale sprawdza się na wszelkie uroczystości, w tym także na wesele i na ślub.

Jak krok po kroku zapleść warkocz wianek?

  1. Najpierw musimy odpowiednio przygotować włosy. Zatem przed zaplataniem powinny być one rozczesane i wyprostowane.
  2. Wianek pleciemy, zbierając najpierw włosy ze skroni.
  3. Te pasma dzielimy na trzy części i zaplatamy warkocz, dobierając partie z pozostałych pasm, tak, jak to się robi, gdy plecie się warkocz francuski.

Jeśli nie wiesz, jak zapleść warkocz francuski, już wyjaśniamy, o co chodzi.

  1. W pierwszej kolejności zbieramy włosy, które znajdują się na czole i skroniach.
  2. Następnie dzielimy je na trzy części z tyłu głowy i oddzielamy od siebie. Mamy więc pasmo prawe, lewe i środkowe.
  3. Nieprzemiennie zaplatamy warkocz przekładając raz prawe pasmo na środkowe, a raz lewe na środkowe.
  4. Do tak zaplatanego warkocza dodajemy dodatkową partię, którą zbieramy z boku głowy. Wplatamy je do tego pasma, które akurat znajduje się najbliżej.
  5. Tak postępujemy zarówno przy pleceniu warkocza z prawej strony, jak i z lewej strony, pamiętając o tym, by po lewej stronie przekładać pasma naprzemiennie, a więc raz z jednej strony, a raz z drugiej.

Zaplatając wianek wokół głowy w taki sposób, jak to ma miejsce przy pleceniu wianka francuskiego, można mieć pewność, że będzie on dobrze przylegać do głowy i że podczas wesela się nie rozpadnie. Obierając taki sposób plecenia, dobieramy pasma z prawej i z lewej strony, a środek pleciemy oddzielnie.

Na koniec, by warkocz przypominał wianek, łączy się obydwie części. Można tutaj posłużyć się niewidocznymi wsuwkami. By jeszcze mieć pewność, że wianek się będzie trzymać na sto procent, powinnyśmy utrwalić go lakierem. Jeśli zależy nam na tym, by nasza fryzura była także kolorystycznie dobrana pod naszą suknię, możemy wpiąć we wianek ozdobne dodatki w postaci spinek z kwiatami.

Najpopularniejsze fryzury damskie na wesele to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.