Menu

Warkocz do ramion

Warkocz do ramion
Warkocz do ramion

Warkocz do ramion

Każda twarz wygląda nieco inaczej i zupełnie inaczej prezentuje się w różnych fryzurach. Możliwości jest wiele, jednak nie każda będzie pasować do konkretnego układu twarzy, długości podbródka czy wysokości czoła.

Do jakiej twarzy pasuje warkocz do ramion?

Fryzura damska warkocz do ramion najlepiej sprawdzi się przy twarzy owalnej. Jest to kształt twarzy, który charakteryzuje się stosunkowo szerokim czołem oraz podbródkiem nieco tylko węższym od linii kości policzkowych. Taka twarz cechuje się dość wyraźnymi rysami i symetrią.

Włosy związane w warkocz świetnie się sprawdzają przy takiej twarzy, gdyż podkreślają jej naturalne proporcje i regularne rysy. Osoby o dość dużym czole powinny do warkocza dołączyć grzywkę kończącą się mniej więcej w linii brwi.

Jak ułożyć warkocz do ramion krok po kroku

Można wyróżnić kilka najpopularniejszych splotów warkoczy do ramion. Każdy z nich wygląda nieco inaczej i prezentuje się w odmienny sposób, ale wszystkie z pewnością dodają uroku. Ich wykonanie nie jest bardzo trudne, choć w niektórych przypadkach może wymagać nieco praktyki.

Z włosów o długości do ramion można uzyskać kilka efektownych splotów.

Warkocz klasyczny

To najprostszy splot do warkocza. Aby go stworzyć, należy dokładnie rozczesać włosy, a następnie możliwie dokładnie podzielić je na trzy równe pasma. Następnie należy wziąć jedno z bocznych pasm i przełożyć je NAD pasmem środkowym (wówczas to skrajne pasmo staje się środkowym). Następnie należy chwycić drugie skrajne pasmo i przełożyć je nad (nowym) środkowym. Proces ten należy powtarzać do końca włosów lub do uzyskania odpowiedniej długości.

Jak widać, wykonanie klasycznego warkocza nie jest trudne, a taka fryzura wygląda bardzo efektownie i stanowi świetne uzupełnienie wielu stylizacji. Zrobienie warkocza w stylu klasycznych zajmuje tylko kilka chwil, ale pozwala na uzyskanie świetnego efektu.

Warkocz dobierany – francuski oraz holenderski

Można wyróżnić dwa typy warkoczy dobieranych – francuskie oraz holenderskie. Najpopularniejszym rodzajem, znanym wszystkim jako warkocz dobierany, jest jego typ francuski. Jego wykonanie jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku warkocza klasycznego, ale też pozwala uzyskać znacznie bardziej spektakularny efekt.

Przed rozpoczęciem plecenia, podobnie jak w poprzednim przypadku, należy dokładnie rozczesać włosy. Następnie trzeba wybrać niewielkie pasmo włosów z czubka głowy i podzielić je na trzy, zaplatając podobnie jak klasyczny warkocz. Przy każdym następnym przeplataniu, należy dobrać pasmo włosów do warkocza.

W ten sposób powoli dodaje się do warkocza wszystkie włosy, uzyskując bardzo ciekawy efekt. Choć uzyskanie równego warkocza o zbliżonej grubości pasmach wymaga nieco praktyki, nie jest w praktyce ta trudne, jak by się mogło zdawać. Już po kilku czy maksymalnie kilkunastu próbach takie zaplatanie warkocza dobieranego w typie francuskim będzie przychodzić z łatwością.

Warkocz holenderski, który jest kolejnym typem warkocza dobieranego, uzyskuje się w identyczny sposób jak warkocz typu francuskiego, ale pasma włosów należy przekładać pod, a nie nad sobą. W ten sposób uzyskany splot jest niejako odwrócony w stosunku do klasycznego dobieranego. To pozwala uzyskać bardzo intrygujący efekt, który z pewnością przyciągnie wiele spojrzeń.

Podobnie jak w przypadku dobieranego w stylu francuskim, istotne jest zachowanie równych pasm, jednak jest to tylko i wyłącznie kwestia praktyki.

Warkocz kłos

To bardzo efektowny splot, często wykorzystywany nawet przez zawodowe modelki podczas sesji czy pokazów. Pozwala uzyskać naprawdę ładny splot, a jeden niewielki trik pomaga także optycznie zwiększyć ilość włosów.

Podobnie jak w pozostałych przypadkach warkoczy, i w tym wypadku ogromne znaczenie ma dokładne rozczesanie włosów, tak, aby poszczególne pasma łatwo się rozdzielały i nie plątały się ze sobą.

Osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kłosem, wygodniej będzie zrobić go na kucyku. Następnie należy podzielić włosy na dwie, równe części.

Następnie, należy wziąć niewielki kosmyk włosów z prawego pasma i przełożyć go od góry do pasma lewego, dołączając go do niego.; Tę samą procedurę trzeba powtórzyć, przekładając niewielką ilość włosów z lewego pasma do prawego.

Tę czynność powtarza się aż do samego końca włosów (w przypadku kłosa w ten sposób jest najbardziej efektowny). Można sobie pozwolić na wariacje, na przykład plotąc go na bok (wówczas włosy należy ułożyć na bok i w ten sposób zaplatać) i lekko poluzowując – dla uzyskania bardziej romantycznego efektu.

Wszystkie te typy warkoczy wyglądają niezwykle efektownie i pozwalają na uzyskanie świetnych efektów przy minimalnym nakładzie pracy. Aby nieco urozmaicić fryzurę, można na przykład wpleść w warkocz świeże kwiaty czy zakończyć go gumką z kokardą.

Warkocz to bardzo uniwersalna fryzura, która wygląda efektownie właściwie przy wszystkich kolorach włosów. Zaplecione kosmyki latem do sukienki pozwalają uzyskać niezwykle romantyczny efekt, który z pewnością zachwyci wiele osób.

Miłego zaplatania!

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.