Menu

Fryzura do ramion bez grzywki

Fryzura do ramion bez grzywki
Fryzura do ramion bez grzywki

Fryzura do ramion bez grzywki

Fryzura damska do ramion bez grzywki to jedno z najbardziej pożądanych cięć ostatnich lat. Ze względu na szeroki wachlarz możliwości ułożenia fryzury do ramion, takie cięcie sprawia, że w naszym wyglądzie nie ma nudy. Taki efekt uda się osiągnąć nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na najbardziej uniwersalny wariant, czyli na proste cięcie.

Modę na taki look zapoczątkowały gwiazdy i modelki, a biorąc pod uwagę łatwość, z jaką można ułożyć taką fryzurę, cięcie to upodobały sobie również eleganckie i niezależne kobiety spoza świata show-biznesu.

Czy jednak każda dama będzie tak samo dobrze prezentować się w takiej fryzurze – o czym pamiętać, zanim zdecydujemy się skrócić włosy do długości sięgającej nieco za lub przed ramiona? I najważniejsze – jak osiągnąć efekt, z którego będziemy w pełni zadowolone?

Fryzura do ramion z przedziałkiem na środku

Fryzura do ramion jest w zasadzie wskazana dla wszystkich kobiet, jednak jeśli zdecydujemy się na takie cięcie z przedziałkiem, wtedy warto pamiętać o tym, gdzie go umiejscowić. Kobiety, które mają owalną twarz lepiej zaprezentują się we fryzurze do ramion, jeśli przedziałek znajdzie się na środku. Z takiego efektu będą również zadowolone panie o szerokiej żuchwie i bardziej „kanciastych” rysach twarzy. Równomiernie opadające włosy idealnie bowiem zatuszują takie detale.

Fryzura do ramion z przedziałkiem z prawej lub z lewej strony

Natomiast dla kobiet, które nie są zadowolone ze zbyt okrągłej twarzy lepszym wyborem będzie cięcie do ramion z przedziałkiem znajdującym się z prawej, bądź z lewej strony.

Wprowadzając taki rodzaj asymetrii uda się optycznie nieco wydłużyć twarz i zasłonić jej wyjątkową krągłość.

Fryzura do ramion – dla kogo szczególnie polecana?

Na cięcie do ramion powinny przede wszystkim zdecydować się dziewczyny, których problemem są cienkie włosy. Jeśli pasemka są dodatkowo suche i zniszczone różnymi eksperymentami w salonach fryzjerskich, za pomocą takiej fryzury włosy będą wyglądać na znacznie zdrowsze.

W dodatku taka fryzura sprawi, że cienkie kosmyki optycznie nabiorą objętości.

Fryzura do ramion – jak ułożyć proste cięcie?

Proste pasma do ramion nie wymagają szczególnej pielęgnacji, a ułożenie takiej fryzury nie zajmuje wiele czasu. Praktycznie każda dziewczyna bez problemu poradzi sobie sama. Wystarczy bowiem tak naprawdę nałożyć na umyte włosy wygładzającą odżywkę. Kosmetyk ten należy dobrać ze względu na rodzaj włosów.

Przykładowo sięgniemy po inną odżywkę do farbowanych pasm i po inną do cienkich kosmyków. W tym drugim przypadku kosmetyk powinien zapewnić odpowiednie wygładzenie, a także puszystość, jednak bez przeciążania włosów. Nałożony kosmetyk powinien pozostać na włosach przez około dwie-trzy minuty, po czym należy go spłukać letnią wodą, a by domknąć łuski warto jeszcze chwilę potrzymać pasma pod zimnym strumieniem.

Oprócz odżywki, warto zaopatrzyć się w olejek pielęgnacyjny, który powinnyśmy nałożyć na końcówki. Dzięki niemu będą one grubsze, a tym samym włosy będą sprawiały wrażenie gęściejszych. Jeśli zależy nam na fryzurze o większej objętości, wystarczy tylko suszyć włosy głową do dołu. Ostatni krok to przeciągnięcie po pasmach szczotką. Dzięki temu będą wygładzone i wyprostowane.

Jeśli jesteś perfekcjonistką, możesz skorzystać z prostownicy do włosów. W ten sposób nie trzeba się obawiać o to, że końcówki nie będą idealnie równe.

Jak ułożyć fryzurę do ramion w wersji naturalnej?

Jeśli zależy nam na tym, by nasza fryzura układała się naturalnie w taki sposób, jakbyśmy dopiero co wstały z łóżka, możemy tak naprawdę zrezygnować z kosmetyków w tym przypadku, ograniczając się do pianki. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na cieniowanie. W ten sposób fryzura będzie lżejsza. Taki zabieg warto rozważyć, gdy mamy grube pasma włosów.

Natomiast kobiety, które pragną aby na ich głowie znajdował się uporządkowany nieład, powinny zdecydować się na specjalną stylizację. Niezależnie od tego, jaki wariant będzie dla nas najbardziej dogodny i wskazany, w każdym przypadku po umyciu włosy wymagają suszenia na okrągłej szczotce. Korzystając z takiego akcesorium, mamy pewność, że pasma będą falować. By taki efekt się utrzymał, należy na koniec delikatnie wmasować w kosmyki piankę.

Układanie kręconej fryzury do ramion

Kręcone włosy mogą mieć w każdym paśmie taką samą długość, bądź też można je poddać cieniowaniu, by sprawiały wrażenie lżejszych. Jednak na taki krok powinny zdecydować się przede wszystkim kobiety, które nie mają cienkich pasm. By móc cieszyć się pięknymi lokami, wystarczy po umyciu nakręcić włosy na wałki, papiloty, bądź na termoloki i po trzech godzinach wyswobodzić pasma z wybranego rodzaju wałków.

Następnie pasma rozczesujemy lekko palcami, a na koniec spryskujemy lakierem, by zachować uzyskany efekt na dłużej. Warto tutaj pamiętać, by nie stosować zbyt wielu kosmetyków w postaci żelów, czy pianek. Takie dodatki sprawiają bowiem, że fryzura nie będzie sprawiać wrażenia lekkiej, więc nie uda się uzyskać zamierzonego rezultatu.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.