Menu

Fryzury do szkoły

Fryzury do szkoły
Fryzury do szkoły

Najlepsze fryzury do szkoły

Włosy to niekwestionowany atut urody. Już małe dziewczynki ekscytują się upinaniem włosów przed wyjściem do szkoły. Oczywiście wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby nastolatek, a następnie młodych kobiet, które na co dzień uczą się w liceach i na uczelniach. W poniższym poradniku zestawione zostały te bardziej i te mniej popularne fryzury, które doskonale nadają się na różne etapy edukacji. Fryzury zostały podzielone również ze względu na długość włosów.

Fryzury do szkoły dla małych dziewczynek

Większość dziewczynek uwielbia szykować się do szkoły i wybierać wymyślne fryzury. Poniżej przedstawiono upięcia i fryzury dla włosów różnej długości, które z całą pewnością im się spodobają.

Fryzury noszone w tak młodym wieku nie muszą wyglądać poważnie. Dziewczęta uwielbiają podkreślać swoją indywidualność poprzez noszone fryzury.

Fryzury do szkoły dla długich włosów

Małym dziewczynkom chyba najłatwiej jest zapuścić długie włosy i zdecydowanie warto to zrobić, ponieważ zaplecione z nich warkocze i inne upięcia prezentują się wspaniale. Długie włosy spięte w odpowiedni sposób nie będą przeszkadzały w zabawie, jednocześnie zapewniając dziewczęcy wygląd.

Warkocz dobierany dookoła głowy

Ta efektowna fryzura z całą pewnością spodoba się właścicielce długich włosów. Aby ją przygotować, należy zebrać włosy z czubka głowy i związać je w kucyk. Następnie z nieupiętych włosów plecie się warkocz w kierunku ucha w taki sposób, aby jego trzecie pasmo stanowiły włosy wyciągane z kucyka. Plecenie warkocza należy kontynuować dookoła włosy, aż zostanie krótki kucyk, który można schować pod warkocz.

Warkocz duński

Charakterystyczny wygląd warkocza duńskiego bierze się ze sposobu jego zaplatania, który jest odwrotny do tego znanego z warkoczy francuskich. W przypadku warkocza francuskiego pasma przekłada się pod spodem, natomiast pasma w warkoczu duńskim przekładane są jedno nad drugim, co sprawia, że warkocz jest jakby wypukły. Włosy zebrane z boku głowy należy podzielić na trzy pasma, a następnie zaplatać według powyższych wskazówek.

Kokardki z włosów

Tego rodzaju fryzura prezentuje się wyjątkowo efektywnie, choć wcale nie jest trudna! Przygotowanie fryzury rozpoczyna się na podzielenie włosów z przedziałkiem na dwie części. Następnie oddziela się trzecią część włosów z kucyka, oddzielone pasmo dzieli się na dwie równe części i przy ich pomocy zaplata się kokardę u podstawy kucyka. Kokardki należy zabezpieczyć gumkami i opleść je włosami dla lepszego efektu.

Fryzury do szkoły dla średnich włosów

Nowa fryzura to zawsze doskonała okazja do pochwalenia się przed koleżankami. Średnie włosy mogą prezentować się wspaniale i wciąż będzie możliwe zaplecenie ich w efektowny warkocz. Oczywiście włosy średniej długości są łatwiejsze w pielęgnacji i nie trzeba ich nieustannie szczotkować.

Kokarda z włosów

Dziewczęta uwielbiają kokardy upinane na głowie. Fryzura ta wcale nie jest trudna! Wystarczy związać włosy na czubku głowy gumką, ale w taki sposób, żeby zostawić kitkę włosów. Powstałą w ten sposób pętelkę należy podzielić na

Kucyki na boki

Dwa kucyki po bokach głowy to klasyczna dziewczęca fryzura, która nie wymaga szczególnego nakładu pracy. Włosy wystarczy podzielić na dwie części z przedziałkiem na środku, a następnie zebrać je gumkami w dwa kucyki nad uszami. Starszym dziewczynkom może się spodobać asymetryczny kucyk na bok.

Prosty warkocz kłos

Warkocz kłos zapleciony z tyłu głowy również będzie się wspaniale prezentował. Aby przygotować tego rodzaju uczesanie wystarczy zaczesać włosy do tyłu i podzielić je na dwie równe części. Następnie zaplata się warkocz przekładając po kolei cienkie pasma na jedną i na drugą stronę, aż powstanie pełen warkocz.

Fryzury do szkoły dla krótkich włosów

Wielu dziewczynkom pasować będą również krótkie włosy, które zdecydowanie przyciągać będą uwagę. Tego rodzaju fryzury cieszą się dużą popularnością, ze względu na ich lekki i dziewczęcy charakter. Fryzura tego rodzaju jest bardzo funkcjonalna i świetnie sprawdzi się w przypadku dziewczynek, które lubią sport.

Krótkie włosy z wygolonym tyłem

Krótkie włosy bez grzywki zwisają luźno i sprawiają zawadiackie wrażenie. W tego rodzaju fryzurkach tył włosów jest delikatnie podgalany, aby włosy lepiej się układały.

Krótkie włosy z grzywką

Bardzo krótkie obcięcie asymetryczne z grzywką zaczesywaną na bok również będzie ciekawie się prezentowało. Grzywkę można dodatkowo przytrzymać w miejscu przy użyciu ozdobnej spinki.

Modne fryzury do liceum

Fryzury damskie do szkoły pozwalają wyrazić swój niepowtarzalny charakter. Starannie przygotowane upięcie włosów pozwoli wyróżnić się z tłumu i zwrócić na siebie uwagę.

Oczywiście fryzury noszone w liceum powinny być zgodne z regulaminem szkoły i nie powodować kontrowersji. Poniżej przygotowany został obszerny zestaw fryzur, które można stworzyć z włosów różnej długości.

Fryzury do liceum dla długich włosów

Z włosów długich można tworzyć najbardziej skomplikowane upięcia. Oczywiście zaplecenie skomplikowanych warkoczy wymaga czasu i wprawy, jednak efekt zdecydowanie jest tego warty. O długie włosy należy starannie dbać, a jeśli są wrażliwe, to powinno się unikać stylizacji na gorąco. Poniższe fryzury z całą pewnością skutecznie przyciągną uwagę.

Warkocz z przodu głowy

Ciekawie prezentuje się uczesanie z cienkim warkoczem z przodu. Włosy czesze się z przedziałkiem z boku głowy, a następnie zaplata się prosty warkocz dobierany tak, aby znikał wśród rozpuszczonych włosów. Włosy można dodatkowo ułożyć przy pomocy lokówki, aby dodać im objętości.

Uczesanie z opaską

Ciekawą propozycją jest prosta fryzura z ozdobną opaską. Rozpuszczone włosy należy zabrać opaską i nieco je wyciągnąć, aby luźno wystawały spod opaski. Taka fryzura to ciekawa odmiana i doskonałe wyjście kiedy brakuje czasu.

Włosy zaplecione za opaskę

Uczesanie to jest podobne do poprzedniego, jednak po nałożeniu na włosy opaski zaplata się za nią kolejne pasma, następnie zbiera się końcówki włosów razem i zaplata się je pryz pomocy gumki w luźny kok z tyłu głowy. Taka fryzura z całą pewnością pozwoli zrobić wrażenie.

Warkoczyki dobierane

Efektywnie wyglądają również dwa warkoczyki dobierane. Włosy wystarczy podzielić przedziałkiem na środku głowy, a następnie zacząć zaplatać dwa warkoczyki dobierane. Należy pamiętać o tym, aby ciasno pleść włosy, dzięki czemu powstaną dwa długie i cienkie warkoczyki, które wspaniale będą się prezentowały.

Fryzury do liceum dla średnich włosów

Średniej długości włosy wymagają zdecydowanie mniej nakładów pracy, aby zapewnić im odpowiednią pielęgnację i aby ułożyć je w efektowną fryzurę. Z takich włosów również zapleść można wiele warkoczy lub przyciąć je w niestandardowy sposób. Warto wypróbować taką fryzurę, aby odkryć czy pasuje ona do naszego charakteru.

Prosty kok

Ta prosta fryzura może zostać zapleciona na ostatnią chwilę. Włosy należy luźno spleść gumką z tyłu głowy, a następnie przedzielić włosy pomiędzy głową, a gumką na dwa pasma i przełożyć przez nie resztę włosów. Następnie należy delikatnie podwinąć włosy i schować je pod gumkę. Upięty w ten sposób kok zabezpiecza się wsuwkami.

Upięcie w stylu boho

Lekki i romantyczny styl boho cieszy się ogromną popularnością. Do tego upięcia wystarczy zrobić przedziałek z boku głowy i chwycić pasmo włosów znad czoła, następnie skręcając je wokół własnej osi i opleść za ucho. Tak samo należy zrobić z drugiej strony głowy u upiąć włosy przy pomocy wsuwek. Następnie trzeba zebrać resztę włosów w kucyk i zapleść z niego kok, który powinien pozostać w nieładzie.

Włosy wiązane w supeł

Ta zawadiacka fryzura jest wyjątkowo łatwa do szybkiego upięcia. Włosy wystarczy zaczesać na jedną stronę głowy i podzielić je na dwa pasma. Następnie włosy trzeba związać w dwa supły, w tak sposób, aby powstał z nich estetyczny guz. Następnie należy zabezpieczyć włosy tak blisko węzła, jak to tylko możliwe i wystylizować luźno zwisające końcówki.

Fryzury do liceum dla krótkich włosów

Krótkie włosy zdecydowanie przyciągają uwagę i są niezwykle praktyczne. Tego rodzaju fryzurka nie pasuje wszystkim, jednak w czasach liceum piękne jest to, że można sobie swobodnie pozwolić na tego rodzaju eksperymenty. Krótko ścięte włosy mogą dodawać młodzieńczego wigoru lub delikatnego charakteru chłopczycy.

Włosy na jeża

Krótko ścięte włosy na jeża to zdecydowanie rozwiązanie dla odważnych. W takiej krótkiej fryzurce dobrze będą wyglądać dziewczyny o delikatnej urodzie i kształtnej głowie. Jeśli eksperymentować to właśnie w liceum!

Postrzępione krótkie włosy

Krótkie włosy postrzępione przy pomocy nożyczek również mogą dobrze się prezentować. Ta przypominająca męskie strzyżenie fryzura jest łatwa do stylizacji przy pomocy właściwej pianki do włosów.

Modne fryzury na uczelnię

Fryzurom noszonym na uczelnię bliżej raczej do poważnych stylizacji, niż do beztroskich eksperymentów z włosami, jednak nie jest to sztywną regułą. Na tym etapie wiadomo już jakie fryzury najlepiej pasują do naszego typu urody, dzięki czemu można w pełni wykorzystać własne atuty. Oczywiście fryzury na studia powinny być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Fryzury na uczelnię dla długich włosów

Z długich włosów na studiach można zapleść wiele modnych i dojrzałych fryzur, które zachowują jednak pełnię młodzieńczego ducha. Spięte włosy wygodnie się nosi, a znajomość licznych upięć zdecydowanie pozwoli niejednokrotnie uratować sytuację rano, kiedy to włosy nie chcą się układać po naszej myśli. Długie włosy mogą być wspaniałym atutem, jednak należy o nie dbać i poświęcać im odpowiednio dużo uwagi, aby rosły zdrowe.

Elegancki kucyk

Ta wariacja na temat kucyka daje naprawdę spektakularne efekty. Włosy należy zaczesać do tyłu, a następnie zebrać je gumką w kucyk. Następnie zbiera się pasmo włosów od spodu kucyka i oplata się je wokół gumki w taki sposób, aby przestała być ona widoczna. Elegancki kucyk gotowy!

Warkocz z tyłu głowy

Włosy znajdujące się nad uchem należy podzielić na trzy pasma, a następnie rozpocząć zaplatanie warkocza duńskiego w stronę drugiego ucha. W warkoczu duńskim kolejne pasma przekłada się nad sobą, zamiast pod spodem. Dobierając kolejne pasma należy kontynuować plecenie warkocza, a kiedy będzie już przy drugim uchu, to wtedy należy go zabezpieczyć przy pomocy gumki.

Fryzury na uczelnię dla średnich włosów

Średniej długości włosy są zdecydowanie najpopularniejsze, co nie oznacza jednak, że nie można przy ich pomocy stworzyć charakterystycznego upięcia, które pozwoli wyróżnić się z tłumu. Fryzura z włosów o średniej długości jest wygodna w pielęgnacji, a przy tym prezentuje się bardzo kobieco.

Francuz z koków

Włosy z góry głowy należy zebrać wysoko i zacząć owijać je wokół własnej osi w spiralę, tworząc koka. Tak upięty koczek zabezpiecza się gumkami lub wsuwkami. Tak samo należy postępować z pozostałymi partami włosów. Nie należy zapominać o najkrótszych włosach wyrastających przy karku. Tak przygotowaną fryzurę należy zabezpieczyć lakierem.

Ślimaczki z włosów

Z rozpuszczonych włosów należy wybrać niewielkie pasmo i zwijać je wokół własnej osi. Tak skręcony ślimaczek należy zabezpieczyć przy pomocy wsuwek na wysokości ucha. Należy powtarzać, aż wszystkie włosy zostaną skręcone w ten sposób. Tego rodzaju fryzura jest doskonała na każdą okazję.

Kok z boku głowy

Tego rodzaju fryzura łączy w sobie elegancję i zawadiackiego ducha, a w dodatku można ją upiąć na ostatnią chwilę. Na włosy należy nanieść piankę do stylizacji i delikatnie je natapirować, aby bardziej się unosiły. Następnie włosy zaczesuje się na jedną stronę i zwija się je w kierunku ucha. Tak powstały kok w nieładzie zabezpiecza się na końcu przy użyciu wsuwek.

Fryzury na uczelnię dla krótkich włosów

Krótkie fryzury na uczelnie prezentują się interesująco i zdecydowanie zasługują na szczególną uwagę. W zależności od charakteru mogą one dodawać powagi lub wręcz przeciwnie, wskazywać na młodego i zadziornego ducha. Nie do każdego typu urody będą pasować tego rodzaju fryzury, jeśli jednak pasują, to warto co jakiś czas odmienić przy ich pomocy swój wizerunek.

Krótkie włosy z przedłużanym przodem

Ciekawe strzyżenie krótkie w przedziałkiem na bok głowy posiada przedłużany przód, dzięki czemu linia włosów naturalnie się układ, a fryzura tworzy zwartą bryłę. Takie uczesanie zarezerwowane jest dla naturalnie prostych włosów.

Krótka fryzura z grzywką

Interesująca będzie wyglądała również krótka fryzura z grzywką, która sięga do ucha. Włosy o takiej długości same unoszą się delikatnie do góry i zaczynają kręcić, dzięki czemu zwiększa się w naturalny sposób ich objętość. Ta prosta fryzurka nie wymaga szczególnego modelowania.

Grzywka zaczesana na czoło

Jeszcze krótsza jest fryzura z grzywką zaczesaną na czoło. Postrzępiona grzywka może zostać dodatkowo ułożona przy użyciu lakieru. Tego rodzaju krótka fryzura jest bardzo zgrabna i świetnie się układa.

Fryzury do szkoły na szybko

Szybkie fryzury to zupełnie osobna kategoria. W codziennym pędzie często rano nie starcza czasu na to, aby upiąć na głowie skomplikowaną fryzurę. W takiej sytuacji warto skorzystać ze sprawdzonego zestawu fryzur do szkoły na szybko, które gotowe są już w ciągu kilku minut. Te fryzury zapewniają odpowiednio duży efekt przy stosunkowo małym nakładzie pracy.

Artystyczny nieład

Z braku czasu zawsze postawić można na naturalność. Jeśli ma się artystyczny charakter, to fryzura oparta na artystycznym nieładzie powinna pasować. Wystarczy dodatkowo wystylizować włosy przy pomocy pianki do włosów i nadać im wygląd, jakby zostały potargane przez wiatr. Oczywiście nie jest to fryzura dla każdego!

Klasyczny kucyk

To zdecydowanie bardziej stonowana propozycja, która sprawdzi się w każdym wieku. Szybki kucyk jest elegancki i praktyczny, a upiąć go można na różnej wysokości, aby dopasować fryzurę do długości włosów i do kształtu głowy. Tego rodzaju fryzura sprawdzi się w każdych okolicznościach. Aby zapleść podwyższony kucyk, wystarczy podłożyć pod niego małą żabkę tak, żeby nie wystawała.

Szybkie upięcie

Efektowne i naturalnie wyglądające upięcie włosów z tyłu sprawdzi się w każdym przypadku. Wystarczy rozdzielić włosy na dwie części i związać je w dwa supełki. Tak upięte włosy należy zabezpieczyć wsuwkami, aby fryzura się nie rozpadła. We włosy można wpiąć dodatkowo spinkę lub założyć ozdobną opaskę.