Delikatny warkocz kłos
Warkocz jest jedną z chętniej wybieranych fryzur. Taka damska fryzura znana jest od wieków, a kobiety za nią przepadają, gdyż łatwo ją wykonać, a przy tym zapewnia poczucie swobody i komfortu. Warkoczem określa się fryzurę wykonaną z połączenia ze sobą w szczególny sposób dwóch lub trzech pasm, które zabezpiecza się na końcu. Na przestrzeni lat powstało wiele odmian tradycyjnego warkocza, a jednym z nich jest ten zwany kłosem i jemu będzie poświęcona tematyka tego artykułu.
Co nieco o warkoczu kłos
Warkocz kłos inaczej nazywany jest też warkoczem greckim, chociaż obecnie rzadko już mówi się o tej szczególnej fryzurze w ten właśnie sposób. Czym różni się kłos od warkocza dobieranego – przede wszystkim tym, że plecie się go nie z trzech, a z dwóch pasm.
Najlepiej taka fryzura prezentuje się wtedy, gdy plecie się ją z długich włosów. Dlatego też podczas rozważania tego, jaką fryzurę wybrać na wesele, przy kłosie należy zapuścić nieco włosy. Przy półdługich pasmach efekt nie będzie bowiem tak olśniewający. Jeśli zależy nam na tym, by nie wyglądać pospolicie, możemy dodatkowo zdecydować się na przeciągnięcie warkocza na bok.
Jak dobrać warkocz do kształtu twarzy?
Delikatny warkocz kłos pasuje każdej kobiecie, jeśli chodzi o rysy twarzy. Szczególnie zaś warto rozważyć takie uczesanie, jeśli mamy owalną twarz, do której w rzeczywistości można dobrać dowolną fryzurę. Jednak warkocz ten równie dobrze będzie się prezentować u kobiet, które mają kwadratową twarz. Takie upięcie sprawi, że ostre rysy uda się złagodzić, zwłaszcza, jeśli przeciągnie się warkocz na bok, a do tego wypuści kilka pasm. W ten sposób fryzura doda kobiecości i będzie wyglądać na nieco lżejszą.
Tak naprawdę problemu z doborem tej fryzury nie należy upatrywać w rysach twarzy, a w kondycji samych włosów. Warto więc wziąć pod uwagę gęstość i jakość pasm, a także to, by udało się odpowiednio zasłonić te elementy kształtu naszej twarzy, które rzucają się w oczy, a nie wpływają korzystnie na nasz wygląd. To samo dotyczy też tych obszarów, jakie chciałybyśmy podkreślić, a za pomocą tej fryzury z pewnością będzie to możliwe.
Warkocz kłos – dlaczego warto?
Warkocz kłos cieszy się niezwykłą popularnością. Tę fryzurę z powodzeniem noszą znane gwiazdy, więc nie musimy się martwić o to, że w takim uczesaniu nie będziemy podążać za modnymi trendami.
Poza tym trzeba dodać, że taka fryzura jest dobra na wiele różnych okazji. Można ją nosić na ważne uroczystości, jak na ślub, ale również komfortowo będziemy czuć się z nią na co dzień. Pomijając nasze samopoczucie i trendy, musimy też przyznać, że warkocz kłos uda nam się zapleść w rekordowo krótkim czasie. Nawet jeśli będziemy przymierzać się do plecenia po raz pierwszy, możemy liczyć na to, że uda nam się uzyskać pożądany efekt.
Niezaprzeczalnym atutem jest również to, że warkocz kłos może być fryzurą wyjściową dla wielu innych uczesań. Poza tym warkocz ten może mieć wiele wariacji: na bok, warkocz luźny lub nieco potargany. Wszystko to razem sprawia, że fryzura ta zadowoli większość kobiet – można ją bowiem dopasować do siebie, podkreślając własny temperament poprzez odpowiedni wygląd tego uczesania. Można również poeksperymentować i w efekcie stworzyć swój własny, niepowtarzalny image.
Zaplatanie warkocza kłos krok po kroku
- Zanim przystąpimy do właściwej czynności, czyli do zaplatania warkocza, musimy najpierw odpowiednio przygotować nasze włosy. Zatem zaczynamy od umycia głowy. Na mokre włosy nakładamy piankę i tak przygotowane pasma suszymy.
- Kiedy już nasze włosy są suche, możemy przystąpić do następnego etapu, czyli do nakręcania pasm na papiloty, bądź też na lokówkę. Podczas tej czynności nie musimy się za bardzo koncentrować na tym, by każdy lok miał powtarzalny i precyzyjny skręt.
- Po nakręceniu włosów, pochylamy głowę do przodu, by w delikatny sposób rozczesać pasma swoimi palcami. Jeśli zależy nam na tym, by włosy nie były zbyt luźne podczas plecenia, możemy je nieco spryskać. W tym celu należy wybrać delikatny lakier.
Tak przygotowane włosy dają się łatwo zebrać w potrzebne pasma, z których będziemy pleść warkocz. Mają odpowiednią objętość i lekkość, a są to właśnie te niezbędne cechy, jeśli zależy nam na tym, by plecenie warkocza przebiegało szybko, zadowalająco i sprawnie.
Jednak szykując fryzurę na wesele, warto zadbać o to, by warkocz utrzymał się w swojej niezmienionej formie możliwie jak najdłużej. Dlatego też włosy przed pleceniem powinny być wyprostowane i odpowiednio miękkie. By uzyskać ten efekt, jeśli nie udało się nam tego dokonać przy wyżej podanym przygotowaniu, warto wykonać tak zwany brushing. Polega on na tym, że suszymy włosy suszarką, używając przy tym okrągłej szczotki. Za pomocą szczotki chcemy maksymalnie wyprostować włosy, a jeśli rezultat nas nie zadowoli, możemy posłużyć się żelazkiem do włosów.
Chcąc przystąpić do plecenia warkocza, odchylamy głowę do tyłu. Włosy dzielimy na dwie części i z każdej dobieramy po jednym paśmie z zewnętrznej krawędzi, przeplatając je ze sobą raz z biorąc pasmo z lewej strony, a raz z prawej.
Kiedy już upleciemy warkocz, warto sprawdzić, czy ma on zadowalającą nas objętość. Jeśli nie, możemy rozważyć pancaking. Jest to zabieg, który polega na tym, że poluzowujemy niektóre sploty i wyciągamy je na wierzch. Taki trik zajmie nam tylko chwilę, a efekt będzie naprawdę dobry – zaplecione włosy od razu wydadzą się optycznie o wiele grubsze.
Najpopularniejsze fryzury damskie to:
- fryzura bob,
- kucyki,
- warkocze.