Menu

Fryzura pixie

Fryzura pixie
Fryzura pixie

Fryzura pixie

Odpowiednio przycięte włosy to podstawa każdej stylizacji. Jednym z ciekawszych pomysłów na ułożenie włosów zarówno na co dzień, jak i do pracy jest ponadczasowa fryzura pixie. Chociaż od jej debiutu w latach 60 XX wieku minęło już kilka dekad to wciąż cieszy się ona niesłabnącą popularnością.

Do kogo pasuje? Jak ją przygotować?

Unikatowa fryzura

Ułożenie włosów w stylu pixie sprawi, że nawet najzwyklejszy ubiór i akcesoria zamienią się w niepowtarzalną stylizację, która będzie doskonale pasowała do różnorodnych sytuacji. Warto podkreślić, że chociaż od czasu, gdy Coco Chanel po raz pierwszy pojawiła się z fryzurą pixie cut minęło już blisko 60 lat to wciąż miliony kobiet z zachwytem nosi ten rodzaj fryzury. Jeżeli więc zastanawiamy się jak zmienić swój aktualny wygląd i równocześnie nie chcemy popełnić poważnego błędu pixie cut będzie doskonałym rozwiązaniem.

Chociaż niegdyś ten rodzaj krótkiej fryzury w dużej mierze opierał się o zaczesywanie włosów za ucho to współcześnie fryzura pixie może zaistnieć w postaci pięknych, liśniącymi i swobodnie podających na twarz fal. Niemniej jednak ten rodzaj wyjątkowej fryzury nie będzie pasował do każdej kobiety. Przede wszystkim Pixie zaleca się kobietom, które mają niewielką twarz oraz ostre rysy. W takiej sytuacji fryzura wraz ze stylizacją nada kobiecie niepowtarzalnego charakteru.

W jaki sposób przygotować tą damską fryzurę? Jak się do tego przygotować?

Fryzura pixie – czy będę dobrze wyglądała?

Każda kobieta zastanawia się, czy będzie dobrze wyglądała w nowej fryzurze. Tak, jak zostało powiedziane pixie najbardziej pasuje do kobiet mających niewielką twarz i wyraziste rysy. Równocześnie należy pamiętać, że nie jest to zawsze obowiązująca reguła. Współcześnie dzięki technologii możemy z łatwością sprawdzić, jak będziemy wyglądać w nowej fryzurze.

Pobierając darmową aplikację możemy w kilka sekund dowiedzieć się, jak nowa fryzura będzie się komponować z kształtem naszej twarzy. Tym prostym sposobem już na samym początku możemy poznać efekt końcowy, dzięki czemu ryzyko spada do zera. Oczywiście, jeżeli nie chcemy użyć aplikacji można też zawiązać włosy w kucyk i postarać się oczyma wyobraźni zobaczyć się z krótkimi włosami w stylu pixie.

Cięcie pixie

Pixie cut
Pixie cut

Oczywiście jeżeli mamy długie włosy pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić przed wykonaniem fryzury pixie jest ścięcie włosów. Po przejściu tego podstawowego kroku można rozpocząć przygotowania do stworzenia tej unikatowej stylizacji.

W jaki sposób najlepiej ściąć włosy? Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiadamy!

Przygotowując włosy do fryzury pixie w pierwszej kolejności należy wyznaczyć podkowę na szczycie głowy. W następnym kroku należy ściąć separację (linię poddziału głowy) pod kątem 90 stopni. Następnym etapem skracania włosów jest ścięcie ich dolnej części „na grzebieniu”, dzięki czemu równocześnie wyznaczymy kontur fryzury.

Pixie cut – przygotowania do stylizacji

Szczęśliwie wykonanie fryzury w stylu pixie nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Przed rozpoczęciem tworzenia stylizacji warto się jednak zastanowić, czy aktualny kolor włosów będzie dobrze pasował do przyszłej fryzury.

Jaka kolor włosów jest najlepszy do cięcia pixie? Czy zmiana koloru jest konieczna? Śpieszymy z odpowiedzią!

Chociaż w wielu przypadkach nie ma to większego znaczenia, to fryzura pixie najlepiej prezentuje się wraz z włosami blond. Jeżeli więc już wcześniej zastanawiałaś się nad zafarbowania włosów być może jest to odpowiedni moment. Jeżeli koloryzacja nas nie interesuje do stylizacji włosów potrzebne będą tylko trzy podstawowe akcesoria:

  • lakier do włosów,
  • olejek do włosów,
  • produkt termoochronny.

Fryzura pixie – stylizacja włosów krok po kroku

  1. Pierwszą czynność jaką należy wykonać jest nałożenie na włosy produktu termoochronnego. Produkt musi być nałożony na osuszone włosy. Tym prostym sposobem zapobiegniemy ich zniszczeniu przez nadmierną temperaturę. W czasie przygotowywania do tworzenia stylizacji nie należy obawiać się o takie kwestie jak mikrouszkodzenia, włosów, czy też rozdwojone końcówki. Jaki jest kolejny krok?
  2. Po nałożeniu produkty termoochronnego należy bardzo dokładnie wysuszyć włosy wyciągając je na okrągłej szczotce. Na tym etapie należy zrobić odpowiedni przedziałek z boku głowy, który będzie odgrywał kluczową rolę w naszej stylizacji. Po wykonaniu wszystkich z tych czynności należy odpowiednio natapirować włosy pod wierzchnią warstwę. W jaki sposób należy to zrobić?
  3. Aby wykonać to w sposób prawidłowy należy użyć wyznaczonego do tego grzebienia. Włosy należy zaczekać do tyłu. Następnym etapem będzie nałożenie na już natapirowane włosy odrobiny lakieru do włosów, który z pewnością doda im dużo objętości. Następnie natapirowane partie należy zakryć za pomocą wierzchniej warstwy włosów. Jednym z ostatnich etapów jest nawilżenie palców olejkiem do włosów. Gdy już to zrobimy należy zapiąć nimi pasma z boku za uchem. Na końcu nakładamy opaskę na włosy. Fryzura pixie jest gotowa.

FAQ

✓ Do jakiej twarzy pasuje fryzura pixie?

Pixie zaleca się przede wszystkim kobietom, które mają niewielką twarz oraz ostre rysy.

✓ Jak przygotować włosy do pixie cut?

Przygotowując włosy do fryzury pixie w pierwszej kolejności należy wyznaczyć podkowę na szczycie głowy. W następnym kroku należy ściąć separację (linię poddziału głowy) pod kątem 90 stopni. Następnym etapem skracania włosów jest ścięcie ich dolnej części "na grzebieniu", dzięki czemu równocześnie wyznaczymy kontur fryzury.

✓ Z jakim kolorem pixie wygląda najlepiej?

Chociaż w wielu przypadkach nie ma to większego znaczenia, to fryzura pixie najlepiej prezentuje się wraz z włosami blond

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.