Menu

Męskie cięcie

Męskie cięcie
Męskie cięcie

Męskie cięcie

Męskie cięcie – stylowy, kobiecy look z pazurem. Kobiety na różnym etapie swojego życia decydują się na ścięcie włosów. Najczęściej taka wyraźna zmiana imagu jest zapowiedzią też większych zmian w ich życiu. Kiedy indziej skracają włosy, gdyż są zmęczone dotychczasowym uczesaniem. Mogą także w ten sposób chcieć odjąć sobie kilka lat lub też poszukują damskiej fryzury, której układanie nie zajmowałoby na co dzień zbyt wiele czasu.

Wśród krótkich damskich fryzur można wyróżnić te typowo kobiece, jak i męskie cięcia. Ten artykuł jest poświęcony temu drugiemu wariantowi.

Komu pasują krótkie włosy, jakie są najpopularniejsze męskie cięcia i jak się z nimi obchodzić?

Fryzury damskie krótkie, a zwłaszcza męskie cięcie – to ostatnimi czasy jedno z najbardziej pożądanych uczesań wśród kobiet. Okazuje się, że takie ułożenie włosów, które odbiera nieco kobiecości jest niezwykle pociągające i sprawia, że kobieta staje się bardziej tajemnicza.

Na tego typu fryzury stawiają przede wszystkim niezależne, indywidualne kobiety, które nie boją się eksperymentować ze swoim wizerunkiem. Jest to cięcie, w którym można wyglądać stylowo i twarzowo, jednak by zadziorny pazur zadziałał na korzyść, warto wiedzieć, jaką fryzurę dobrać do rodzaju włosów i do kształtu swojej twarzy.

Dobór męskiej fryzury do rodzaju włosów

Męskie cięcie będzie dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mogą się poszczycić grubymi włosami. Cienkie włosy krótko przycięte dobrze się prezentują, więc nie wymagają żadnych dodatkowych zabiegów, które sprawiłyby, że pasma nabrałyby większej objętości.

Zazwyczaj łatwo też dają się ułożyć. Zatem cienkie włosy najlepiej przycinać dość krótko, gdyż w nieco dłuższej wersji nie prezentują się już tak korzystnie. Chcąc sprawić sobie krótkie męskie cięcie przy cienkich włosach, należy jedynie pamiętać o tym, by nie decydować się na zbyt drastyczne cieniowanie. Lepsze są więc fryzury, które można zaliczyć do chaotycznych, bądź też o większej objętości.

Z kolei dla kobiet o grubszych włosach lepsze będą te męskie cięcia, które uwzględniają cieniowanie. Ścinając na krótko takie pasma, można też zdecydowanie odjąć sobie lat, a także wyszczuplić twarz.

Wybór krótkiej fryzury ze względu na kształt twarzy

Chcąc ściąć włosy na krótko, wybierając jedną z modnych męskich fryzur, warto pamiętać o tym, że każdy rodzaj twarzy ma swoje mankamenty, które trzeba uwzględnić podczas dobierania cięcia. Kobiety o owalnych rysach twarzy będą zawsze dobrze prezentować się w uczesaniu z grzywką.

Z kolei kobiety o okrągłej twarzy powinny postawić na męskie cięcie z asymetrią i cieniowaniem. Niesymetryczne uczesanie jest też wskazane dla pań, które mają kwadratową twarz. Szczególnie dobrze będą wyglądać we fryzurze z grzywką zaczesaną na bok, bądź wycieniowaną.

Grzywka jest też wskazana dla kobiet o trójkątnej twarzy – powinna być ona w tym przypadku zaczesana na bok lub mieć długość pozostałych pasm. Te kobiety nie będą natomiast dobrze się prezentować w bardzo krótkich męskich cięciach.

Na bardzo krótkie włosy mogą się natomiast zdecydować kobiety o owalnej twarzy i o regularnych rysach. Krótkie męskie cięcie jest wskazane przede wszystkim kobietom w młodym wieku, które nie mają odstających uszów, niewielkiej twarzy, czy grubej szyi. Na takie cięcie mogą też zdecydować się kobiety w dojrzałym wieku, gdyż dzięki takiej fryzurze mogą z powodzeniem odjąć sobie lat.

Najpopularniejsze męskie cięcia i sposób ich układania

Gładko zaczesane włosy do tyłu z przedziałkiem na środku

To jedno z najpopularniejszych męskich cięć wybieranych przez kobiety.

By efekt był zadowalający, fryzurę należy wymodelować palcami, nakładając na pasma sporo żelu lub wosk.

Fryzura na punka z nastroszoną grzywką

By utrzymać taką fryzurę w swojej stylizacji, konieczna jest pianka.

Po jej nałożeniu można „przylizać” włosy palcami i wyciągnąć grzywkę do przodu lub do góry.

Jest to cięcie idealne dla kobiet, które chcą sobie dodać nieco zawadiackiego pazura.

Przedziałek z boku i lekko wystrzyżone boki

Jest to jedno z krótszych cięć.

Włosy w tym przypadku układamy palcami, by stworzyć ciekawą stylizację.

Fryzura sprawdzi się u kobiet, które mają twarz o podłużnym kształcie.

Krótko po bokach i wywinięta grzywka do góry

Jeśli kobieta pragnie nieco ująć sobie kobiecości, to dzięki tej fryzurze będzie to możliwe.

Niezwykle męskie cięcie. Stylizacja z pazurem, którą uda się wykonać, nakładając nieco pianki na grzywkę i przeczesując ją palcami, kierując włosy ku górze.

Włosy na żel, z przedziałkiem z boku, gładko przylegające do głowy

Jest to druga z bardziej męskich fryzur.

Powinny się na nią zdecydować kobiety, które nie mają zbyt wyraźnych kości policzkowych, czy zbyt „kanciastych” rysów twarzy (zatem nie dla twarzy prostokątnej lub kwadratowej).

Fryzura ta pozwala wyeksponować czoło, co również warto mieć na względzie.

Wycieniowana długa grzywka skierowana na bok

To z kolei jedno z tych męskich cięć, które można zaliczyć do najbardziej kobiecych. By uzyskać taki efekt, należy lekko wycieniować grzywkę i ułożyć włosy palcami.

Liczy się zarówno cieniowanie, jak i dobór właściwego odcienia pasm.

Zatem praktycznie każdą z tych fryzur można ułożyć rękami. Szczotki warto używać tylko po to, by wyciągać pojedyncze pasma. By wybrana stylizacja wytrzymała próbę czasu, warto zastosować pastę modelującą, bądź lakier, pamiętając o tym, by psikać nim z większej odległości. Wtedy włosy się nie posklejają.

Najpopularniejsze krótkie fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.