Menu

Koński ogon

Fryzura na wesele koński ogon
Fryzura na wesele koński ogon

Fryzura na wesele koński ogon

Poszukując idealnej fryzury na wesele, w pierwszej kolejności rozważamy wybór jednej z bardziej misternych, które będą tak wyjątkowe, jak cała uroczystość. Jednak coraz więcej kobiet dochodzi do wniosku, że w prostocie tkwi największa siła. Dowodem na to może być fakt, że dużą popularnością cieszy się… koński ogon. Tak, tak, fryzura damska, którą wiele kobiet nosi nie od święta i wielkich okazji, ale każdego dnia. Weselny koński ogon wcale jednak nie musi być takim uczesaniem, które nie będzie wzbudzać zachwytu. Wystarczy tylko odpowiednio spiąć włosy, nadać im objętości, poeksperymentować, by wyczarować naprawdę niezwykłą fryzurę, a przy tym modną, naturalną i kobiecą.

Dlaczego nie koński ogon?

Fryzury damskie na wesele: Koński ogon na tapecie. Uczesanie nieskomplikowane, a niezwykle pociągające i takie oczywiste. Jeśli zależy nam na tym, by wesele było pełne spontaniczności, na luzie i magiczne, taka fryzura z pewnością stanie się synonimem dobrej, nieskrępowanej zabawy. Koński ogon można upinać na wiele różnych sposobów, dlatego też chociaż w pierwszym odczuciu wydaje się, że takie uczesanie nie ma potencjału, to im dalej w las, tym szerszy uśmiech na twarzy. Możliwości zaczesania końskiego ogona jest naprawdę mnóstwo.

Koński ogon – dla kobiet o jakich rysach twarzy?

Koński ogon jest wybierany przez kobiet o różnej urodzie i o odmiennych rysach twarzy. Jest to zrozumiałe, jako że uczesanie to pasuje tak naprawdę do każdego kształtu twarzy. Można włosy upiąć w ten sposób niezależnie od tego, czy mamy grzywkę prostą, czy asymetryczną, czy też nie mamy jej wcale.

Jedynie kobiety o kwadratowych rysach powinny pamiętać o tym, że najlepiej zaprezentują się w tej fryzurze, gdy włosy nie będą związane zbyt ciasno. Zbyt mocne związanie włosów w kitkę sprawiłoby, że nieco „kanciaste” rysy twarzy byłyby jeszcze bardziej podkreślone. Zatem dla tych kobiet najlepszy będzie luźno związany kuc, z którego wymyka się kilka kosmyków.

Garść pomysłów na uczesanie w koński ogon

Koński ogon w lekkim nieładzie

Lekko rozczochrany kucyk jest idealny dla kobiet, które są w ciągłym ruchu. By osiągnąć taki efekt, wystarczy przed związaniem włosów lekko podtapirować pasma. Kucyk prezentuje się wtedy niezwykle kobieco i naturalnie.

Koński ogon – wersja elegancka

Dla kobiet, które cenią sobie ład i perfekcję, lepszym wariantem może być gładkie uczesanie. By kuc był idealny, należy pamiętać o tym, by włosy przed związaniem były dokładnie wyprostowane. Natomiast, chcąc nadać takiej prostej fryzurze elegancji, warto pociągnąć pasma pastą nabłyszczającą.

Prosty koński ogon z przedziałkiem

Jeśli planujemy kameralne wesele, wtedy możemy pozwolić sobie na najprostsze, wręcz tradycyjne upięcie, czyli na koński ogon z przedziałkiem. By uzyskać najlepszy efekt, najpierw wyznaczamy przedziałek na środku, a następnie związujemy włosy tuż nad karkiem. By fryzura nie była banalna, warto albo postawić na wyprostowane końcówki, albo na lekko zakręcone lokówką.

Koński ogon z warkoczem

Dla bardziej romantycznych kobiet, które lubią nieszablonowe rozwiązania, dobrym pomysłem może być koński ogon z wplecionym warkoczem. Efekt murowany, a żeby go osiągnąć, wystarczy podzielić włosy na trzy pasma i zaplatać warkocz, przekładając naprzemiennie włosy z prawej przez środek i z lewej przez środek na takiej długości, jaka jest najbardziej pożądana. Następnie wszystkie trzy pasma łączymy w jedno i zawiązujemy gumką lub spinamy. Im taka fryzura wygląda bardziej luźno, tym lepiej.

Pofalowany koński ogon

Jeśli chcemy nieco odmiany w tej prostej fryzurze, możemy zdecydować się na pofalowanie. Wystarczy w tym celu zastosować lokówkę, nawijając na nią poszczególne kosmyki jeden po drugim. Tak przygotowane pasma łączymy ze sobą i wiążemy w kucyka. Na koniec precyzyjnie szczotkujemy i utrwalamy lakierem.

Koński ogon – większa objętość włosów

Jeżeli nie mamy zbyt grubych włosów, a chcemy uczesać się w koński ogon, możemy ten fakt pozostawić tylko dla siebie. Wiążąc tradycyjnie włosy, możemy na koniec wykonać nadmuchanego koka. Innym dobrym pomysłem na zwiększenie objętości jest poprowadzenie kucyka od czubka głowy.

Jak sprawić, by koński ogon nie był nudny?

Koński ogon – gdy takie upięcie często wpływa na nasz wygląd w codziennym życiu, a chcemy mieć też taką fryzurę na weselu, możemy ją wzbogacić o kilka dodatków. Jednym z nich są warkoczyki przy skórze głowy – zaplata się je w tradycyjny sposób, wydzielając trzy pasma i przeplatając je raz w prawo, raz w lewo. Następnie wiążemy gumką, a końcówki dokładamy do głównego pasma, które składa się na koński ogon.

Można także postawić na ozdobne dodatki, na przykład na ozdobną spinkę zamiast typowej gumki. Jeśli jednak wybierzemy gumkę, warto tak związać włosy, by nie była ona widoczna, na przykład poprzez przykrycie jej kosmykiem włosów. Gdy zależy nam na tym, by fryzura była naturalna, warto zostawić kilka luźnych kosmyków z boku, bądź też zdecydować się na grzywkę. Jest więc naprawdę wiele możliwości, by najprostsza fryzura stała się również atrakcyjna w ten szczególny dla nas czas.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.