Menu

Fryzury damskie długie

Fryzury damskie długie
Fryzury damskie długie

Fryzury damskie długie

Modne fryzury damskie do długich włosów – każde włosy bez względu o długość należy odpowiednio stylizować i obcinać, aby wyglądały nienagannie w każdej sytuacji. Różnego rodzaju upięcia oraz odpowiednie cięcia pozwalają wydobyć piękno długich włosów.

Jak je układać, aby wyglądały doskonale na co dzień i w nieco bardziej odświętnych sytuacjach?

Fryzury damskie długie na co dzień

W codziennych sytuacjach sprawdzą się niezobowiązujące fryzury. Zasadniczo, długie włosy dają wiele możliwości, choć są również nieco trudniejsze w pielęgnacji, a także układaniu. Pozwalają jednak na uzyskanie zachwycających efektów przy niedużym nakładzie pracy.

Na co dzień świetnie sprawdzą się różnego rodzaju upięcia, a także szybkie i efektowne fale czy loki. Jeśli chodzi o sam rodzaj cięcia, warto go dostosować między innymi do struktury włosów. Kręcone pasma powinno się cieniować, aby pomóc im w uzyskaniu optymalnego skrętu, który będzie się prezentował znacznie lepiej, jeśli włosy będą lekkie. Proste, długie włosy można wycieniować w zależności od preferencji, gdyż one będą się prezentować dobrze zarówno w formie ciężkiej, niecieniowanej fryzury, jak i odpowiednio przerzedzonego, uformowanego uczesania.

Rodzaj fryzury należy również dobrać do kształtu twarzy, aby odpowiednio ją uwydatnić i nie doprowadzić do uwypuklenia jej słabszych stron. Niektóre uczesania mogą nie odpowiadać konkretnemu kształtowi twarzy czy oprawkom okularów (o ile kobieta je nosi).

Jak upinać długie włosy?

Na co dzień w ramach szybkich fryzur doskonale sprawdzą się romantyczne koki, które są o tyle proste w wykonaniu, że nie ma żadnej szczególnej reguły przy ich tworzeniu. Taka fryzura za każdym razem może wyglądać nieco inaczej, a mimo to świetnie się prezentować.

Aby zachwycić otoczenie z pomocą luźnego koka, wystarczy odpowiednio poupinać włosy i opcjonalnie podkręcić niektóre, luźne pasma. Warto pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu fryzury wsuwkami i kosmetykami do stylizacji. Nie należy jednak przesadzać z utrwalaniem z pomocą kosmetyków, gdyż efekt może być odwrotny od zamierzonego, jeśli nałożymy zbyt wiele tego typu specyfików.

Świetnym i z pewnością efektownym pomysłem na uczesanie długich włosów są różnego rodzaju warkocze. Dobierane lub zwykłe, zaczynające się od 1/3 długości lub od nasady – wszystko zależy od umiejętności oraz preferencji. Tego typu fryzury można również delikatnie poluzować, zwiększając objętość włosów i zapewniając nieco bardziej romantyczny efekt.

Z grzywką czy bez grzywki?

Wybór fryzury z grzywką lub bez niej jest uzależniony nie tylko od preferencji, ale także od kształtu twarzy. Osoby o wysokim czole powinny rozważyć stworzenie fryzury z grzywką, natomiast panie, o kwadratowym kształcie twarzy powinny ich raczej unikać lub postawić na grzywkę zaczesywaną na bok.

Długie włosy świetnie prezentują się w wielu różnych cięciach i ułożeniach. Często okazuje się, że opcji jest więcej niż tylko jedna – wówczas można albo różnicować uczesanie w zależności od nastroju, albo zdecydować się na jeden, preferowany rodzaj fryzury.

Jak dopasować długą fryzurę do stylu ubierania się i kształtu twarzy?

Dobór odpowiedniego uczesania do kształtu twarzy i preferowanego ubioru może stanowić nie lada problem. Jednak połączenie takie zapewnia naprawdę niesamowity efekt, dlatego warto poświęcić trochę czasu na znalezienie idealnego rozwiązania. Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy tak, aby jej zbędnie nie poszerzyć lub nadmiernie nie wydłużyć?

Fryzury damskie długie do twarzy owalnej

To chyba najłatwiejsza pod względem doboru fryzury twarz. Charakteryzuje ją duża regularność rys, a cała twarz jest lekko podłużna. Szczęka jest nieco węższa od czoła, a linia włosów układa się w dość regularny półokrąg. Tę twarz cechują idealne, proporcjonalne rysy, niespotykane w żadnym innym kształcie buzi.

Dobierając fryzurę do owalnej twarzy, warto zdecydować się na takie ułożenie włosów, które nie zasłania buzi. W tym przypadku bowiem ciężko znaleźć coś, co chce się zatuszować. Raczej wręcz przeciwnie – w przypadku twarzy owalnej dąży się do podkreślenia rys. Z tego względu przy tym kształcie twarzy sprawdzą się cięcia bez grzywki (lub skierowaną na bok), nieco pocieniowane, najlepiej odsłaniające buzię i delikatnie ją okalające.

W kwestii uczesania, przy owalnej twarzy doskonałym pomysłem są koki (zarówno luźne, jak i nieco bardziej eleganckie, zbite) czy różnego rodzaju sploty. Warkocze świetnie pomagają odsłonić twarz, a zatem doskonale podkreśla idealne rysy. Fanki fal i loków również mogą sobie na nie pozwolić, jednak dobrym pomysłem może okazać się rozpoczęcie kręcenia włosów dopiero w okolicach linii szczęki lub nieco powyżej – aby nie osłonić buzi lokami.

Fryzury przy okrągłej twarzy

Ten kształt twarzy cechuje jej zbliżona długość oraz szerokość, a także zaokrąglona linia włosów i podbródek. Kości policzkowe z reguły nie są mocno zarysowane nawet w przypadku szczupłych twarzy. W przypadku takiego kształtu twarzy dążymy do jej optycznego wyszczuplenia i unikamy cięć i fryzur, które mogłyby ją niepotrzebnie poszerzyć.

Dobrym pomysłem na cięcie długich włosów może być bardzo proste cieniowanie, raczej przy ich końcach. Jeśli pragniesz posiadać grzywkę przy okrągłej twarzy – zdecyduj się raczej na taką układana na bok: zbyt długa, prosta i gęsta grzywka mogłyby doprowadzić do niechcianego skrócenia twarzy.

Jeśli chodzi o najlepszą fryzurę dla okrągłej buzi, dobrym wyborem będą wysokie, gładkie koki: pomagają one w optycznym wysmukleniu twarzy, a przy tym wyglądają niezwykle elegancko. Wykonane z długich włosów pozwalają na uzyskanie naprawdę fenomenalnego efektu. Dla kobiet, które wolą luźne uczesania, dobrym wyborem będą również proste, rozpuszczone włosy. Fale lub loki mogłyby poszerzyć twarz, dlatego jeśli chcesz wypróbować taką fryzurę, kręcenie włosów rozpocznij raczej od połowy ich długości.

Fryzury przy pociągłej twarzy

Ten typ twarzy cechuje prosta i długa linia czoła oraz żuchwy. Taka twarz jest znacznie dłuższa w porównaniu z jej szerokością, a czoło z reguły jest wysokie. Przy pociągłej twarzy głównym zadaniem wszelkich fryzur jest jej optyczne wyrównanie i skrócenie. Nieprawidłowo dobrane uczesanie lub cięcie może prowadzić do niechcianego wydłużenia buzi.

Jeśli chodzi o cięcie, na długości nie ma właściwie ograniczeń: sprawdzą się zarówno proste włosy, jak i cieniowane. Przy tym typie twarzy świetnym pomysłem jest grzywka, która pomoże wizualnie skrócić czoło. Jednak decydując się na nią, lepiej postawić na prostą, grubą grzywkę do linii brwi: krótsza przy długim czole mogłaby dać niezbyt dobry efekt.

Uczesania z długich włosów przy pociągłej twarzy powinny być jak największe objętościowo. Dla pań o tym typie buzi proste, długie włosy nie są dobrym rozwiązaniem. Sprawdzą się wszelkie luźne, romantyczne upięcia, jednak wysokie koki mogą dodatkowo wydłużać twarz. Świetnym pomysłem są również fale oraz loki, które pomogą nieco zrównoważyć kształty twarzy.

Fryzury z długich włosów dla twarzy trójkątnej

Trójkątna buzia charakteryzuje się szerokim czołem oraz wąskim podbródkiem. Policzki są stosunkowo wąskie i rozszerzają się ku górze. Ten typ twarzy cechują dość ostre rysy, które chcemy nieco złagodzić z pomocą fryzury.

Z tego względu, przy trójkątnej twarzy sprawdzą się cieniowane cięcia, które pomogą nieco zakamuflować mocne rysy. Dobrym pomysłem może być również grzywka (jednak nieco krótsza).

Przy trójkątnej twarzy, należy decydować się na wszelkiego rodzaju luźne fryzury i upięcia. Sprawdzą się wszelkie fale oraz loki. Chcąc upiąć włosy, warto pomyśleć o wypuszczeniu kilku kosmyków – tak, aby nieco złagodzić ostre rysy.

Kwadratowa twarz i długie włosy

Kwadratową buzię charakteryzuje zbliżona szerokość szczęki i czoła, a także mocno zarysowana linia żuchwy. Linia włosów jest raczej kwadratowa, choć może nieznacznie się zaokrąglać. W przypadku takiego kształtu twarzy kluczową kwestią jest złagodzenie ostrych rysów.

Jeśli chodzi o cięcie, sprawdzą się wszelkiego rodzaju cieniowania. Dobrym rozwiązaniem może być także wprowadzenie asymetrii, zarówno w cięciu, jak i w ustawieniu przedziałka.

Panie o kwadratowej twarzy powinny stylizować długie włosy w fale oraz delikatne loki, które łagodzą rysy. Przy upięciach – dobrym rozwiązaniem jest zaczesywanie włosów do tyłu.

Dobór fryzury do stroju

Również w kwestii stroju, odpowiedni dobór fryzury ma kluczowe znaczenie. Kobiety, które ubierają się raczej elegancko, mogą wybierać spośród szeregu upięć: koków czy warkoczy lub wysoko umiejscowionych kitek. Tego typu fryzury podkreślą elegancję stroju i dodadzą kobiecie powagi.

Te z pań, które cenią kobiece i romantyczne stroje, z powodzeniem mogą stosować wszelkiego rodzaju luźne upięcia czy fale lub loki. Takie uczesania pozwolą na dodatkowe wzmocnienie wyglądu ubioru.

Fanki sportowego stylu powinny wybrać proste, wygodne fryzury – jak wysokie kucyki czy szybkie w wykonaniu warkocze. Wszelkie fryzury, które pozwolą zachować komfort, będą w tej sytuacji odpowiednie, jednak warto mieć na uwadze, aby nie były zbyt oficjalne: to może dać nieco groteskowy efekt.

Niezależnie od stylu – komfort psychiczny

Choć nie zachęcamy do popadania w skrajności i czesania eleganckiego koka do dresów – warto wziąć pod uwagę również własny komfort, zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

Osoby, które nie przepadają za eleganckimi upięciami, na oficjalne wyjścia mogą postawić na inne fryzury. Najistotniejsze jest, aby czuć się we fryzurze dobrze oraz pewnie: dzięki temu kobieta będzie piękna we własnych oczach. To z kolei sprawi, że spodoba się także innym.

Długie włosy do szkoły, do pracy, na co dzień

Długie włosy u kobiet są niezwykle lubiane przez wielu mężczyzn. Także same panie bardzo lubią siebie w włosach do łopatek czy nawet dłuższych. Niekiedy jednak taka prosta fryzura może się nudzić – wówczas warto zaszaleć z uczesaniem. Na szczęście, długie włosy dają w tym zakresie szereg możliwości.

Fryzury damskie długie na co dzień

Codzienne, kobiece fryzury z długich włosów powinny być efektowne, ale jednocześnie proste w stworzeniu. Nikomu nie zależy na tym, aby w powszedni dzień przed pracą czy szkołą spędzić długie godziny w łazience na stylizowaniu włosów. Dlatego też, dobrze jest mieć zestaw sprawdzonych uczesań, które są możliwe do uzyskania w kilka lub kilkanaście minut.

Jednym z najlepszych w tym zakresie jest prosty kucyk. Umieszczony wysoko na głowie, zapewni wygodę również w bardzo ciepłe dni, kiedy to rozpuszczone włosy mogłyby prowadzić do niepotrzebnego przegrzania. Łatwym trickiem, który pozwoli uzyskać świetny efekt bardzo długiego kucyka, jest… złożenie go z dwóch. Wystarczy związać połowę włosów na czubku głowy, a resztę – trochę niżej i połączyć je ze sobą. W ten sposób kucyk będzie wyglądał znacznie efektowniej, a włosy wydadzą się jeszcze dłuższe i gęstsze.

Zapleć mnie!

Świetnym rozwiązaniem na codzienną fryzurę są również wszelkiego rodzaju warkocze czy luźne koki. Szybki, prosty warkocz dobierany zapewnia doskonały efekt, a przy tym nie jest trudny. Już po kilku razach może okazać się, że jego zaplecenie to kwestia minuty czy dwóch. Zaplecenie włosów w warkocz daje niebanalny efekt, szczególnie przy długich włosach.

Jeśli warkocz wydaje się być zbyt „nudny” i sztywny – wystarczy wypuścić z niego kilka pasemek tak, aby okalały twarz – to pomoże nieco rozluźnić fryzurę i nada jej figlarnego charakteru. Takie uczesanie szczególnie dobrze sprawdzi się przy sukienkach bez względu na ich długość.

Fale, loki…

Doskonałą i szybką codzienną fryzurą są również wszelkiego rodzaju loki oraz fale. Ich stworzenie nie musi trwać długo, szczególnie jeśli zaplanujemy tę fryzurę jeszcze wieczorem.

W takiej sytuacji wystarczy nałożyć na wilgotne włosy wałki lub papiloty, a rano je zdjąć i delikatnie rozczesać grzebieniem o szerokim rozstawie lub po prostu palcami. Taka fryzura zawsze się sprawdza, a na długich włosach wygląda naprawdę niebanalnie.

Najprostsze z możliwych – rozpuszczone włosy

W dni, kiedy nie mamy ochoty na stylizowanie włosów, można zdecydować się na zostawienie włosów rozpuszczonych. Zadbane, długie pasma prezentują się świetnie również w bardzo prostym wydaniu. Aby dodać im charakteru, można zdecydować się na przykład na założenie szerokiej opaski czy dekoracyjnych spinek.

Przy długich włosach dobrze wyglądają różnego rodzaju grzywki (o ile kształt twarzy nie koliduje z tym rodzajem fryzury). Decydując się na nią, warto zwrócić uwagę, aby dopasować jej długość, a także ułożenie do kształtu twarzy.

Dobierając fryzurę, należy przede wszystkim pamiętać o własnym komforcie, także psychicznym. Jeśli kobieta nie czuje się dobrze w upięciach – nie powinna się do nich zmuszać i odwrotnie: jeżeli rozpuszczone włosy powodują dyskomfort, lepiej zrezygnować z takiej fryzury.

Długie fryzury na wesele i imprezę

Wielkie wyjścia, takie jak różnego rodzaju oficjalne i mniej oficjalne imprezy czy wesela oraz śluby, wymagają szczególnych rozwiązań. Kobiety zazwyczaj decydują się na eleganckie kreacje, które podkreślają ich walory, jak również odpowiednio dobrany makijaż i biżuterię.

Idealnym dopełnieniem takiej stylizacji jest również odpowiednio dobrana fryzura. Elegancka lub romantyczna, świetnie uzupełni strój i nada odpowiedniego charakteru, a także przyciągnie uwagę. Jak ułożyć długie włosy na wyjątkowe okazje?

Fryzury damskie długie – fale i loki

Jedną z najbardziej efektownych, w przy tym najłatwiejszych do uzyskania na długich włosach fryzur, jest stworzenie na głowie fantazyjnych loków lub romantycznych fal. To rozwiązanie, które cieszy się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Jest bardzo proste, a zarazem niezwykle efektowne, dzięki czemu wiele kobiet decyduje się na takie rozwiązanie na wiele okazji, zarówno tych mniej, jak i bardziej oficjalnych.

Długie włosy mogą wykazywać tendencję do rozluźniania pasm ze względu na swój ciężar, dlatego przed przygotowaniem wieczorowego uczesania, warto zrezygnować z nakładania odżywki na włosy, zarówno na długości, jak i przy skórze głowy. Wyjątek stanowią sytuacje, gdy mamy pewność, że włosy nie będą przez to oporniejsze w stylizowaniu.

Uzyskanie fal czy loków nie jest trudne i nie musi wymagać wyspecjalizowanych narzędzi. Do stworzenia dużych, romantycznych fal wystarczy bowiem prostownica – lokówka tworzy nieco bardziej zwarte loki lub drobniejsze fale. Przy odrobinie zdolności, możliwe jest również wystylizowanie włosów za pomocą okrągłej szczotki oraz suszarki.

Loki można z łatwością stworzyć przy wykorzystaniu tradycyjnych wałków lub papilotów. Te ostatnie można stworzyć we własnym zakresie w domu (na przykład ze starych, czarno-białych gazet). Zarówno papiloty, jak i wałki, wystarczy wieczorem nałożyć na wilgotne włosy i zostawić do rana (opcjonalnie, w przypadku wieczornego wyjścia – nałożyć rano i zdjąć podczas przygotowań).

Taka fryzura doskonale sprawdza się na wszelkiego rodzaju wyjścia. Dodatkowo przyozdobione na przykład za pomocą kwiatów, fale oraz loki sprawdzą się świetnie przy romantycznych, zwiewnych kreacjach. Panie, które preferują upięte włosy, powinny wypróbować inne fryzury dla długich włosów.

Lekkie upięcia na długich włosach

Długie kosmyki doskonale prezentują się również upięte – przy czym nie musi to być klasyczny kok. Przy długich włosach doskonale sprawdzi się na przykład upięcie włosów na bok przy jednoczesnym ich zakręceniu.

Do takiego uczesania warto dołączyć również ozdobę do włosów – na przykład spinkę z kwiatem czy elegancki grzebyczek wysadzany kamykami. Taki element należy dopasować do całej reszty stroju, uważając przy tym, aby nie przesadzić: chodzi o podkreślenie fryzury, a nie przytłumienie jej nadmiarem błyskotek.

Warkocze – czy sprawdzą się na większe wyjścia?

Na szczęście dla fanek tego typu uczesań – tak. Dodatkowo, na długich włosach będą się prezentować naprawdę zjawiskowo, szczególnie jeśli zdecydujemy się stworzyć bardziej nietypowy warkocz.

Na wesele czy imprezę, warto postawić na nieco mniej klasycznego warkocza. Świetnie sprawdzą się w tej roli między innymi warkocze francuskie czy inne formy dobieranych warkoczy, które można rozpocząć nad czołem i kontynuować dookoła lub w dół po skosie i zakończyć klasycznym warkoczem opadającym na jedno ramię.

Taka fryzura w zasadzie nie wymaga dodatkowych ozdób, jednak jeżeli będzie to pasowało do całości stylizacji – można się pokusić o umieszczenie delikatnego, kobiecego kwiatka za uchem po stronie przeciwnej do miejsca, w którym warkocz opada na ramię.

Klasyka gatunku – koki

Wiele upięć tego typu sprawdzi się najlepiej na bardzo długich włosach. Stworzenie takiej fryzury może jednak wymagać pomocy specjalisty lub wsparcia drugiej osoby: większość koków wykonywanych z długich kosmyków wymaga odpowiedniego zabezpieczenia z pomocą spinek.

Z długich włosów można stworzyć efektowne i luźne lub eleganckie, ciasno upięte koki. Każda z tych fryzur będzie się prezentować nienagannie, jeśli zostanie dopasowana do okazji, a także reszty stroju.

To świetny wybór na wszelkiego rodzaju oficjalne okazje, podczas których zdarzają się chwile aktywności, jak taniec. Luźny kok pozwala na zachowanie pięknej fryzury nawet gdy kobieta jest dość aktywna: nawet gdy jakiś fragment uczesania się przemieści, będzie wyglądać naturalnie.

Pamiętając o komforcie

Podczas dobierania fryzury, przede wszystkim należy stawiać na komfort. Panie, które nie przepadają za rozpuszczonymi włosami, nie powinny decydować się na nie za wszelką cenę, gdyż „lepiej się prezentują”. I odwrotnie: fanki luźnych kosmyków nie muszą koniecznie spinać włosów, aby wyglądać bardziej elegancko.

Ozdoby do długich włosów

Choć długie włosy stanowią niesamowitą ozdobę same w sobie, z pewnością można je wesprzeć, stosując odpowiednie ozdoby. Na rynku można znaleźć wiele modeli różnego rodzaju opasek, wsuwek, gumek czy spinek, które będą stanowić niezwykłą dekorację każdej fryzury.

Jakie spinki do długich włosów?

Do długich, rozpuszczonych włosów świetnie dopasują się różnego rodzaju grzebyki czy wsuwki, które pomogą odsunąć włosy z twarzy, a jednocześnie staną się doskonałą ozdobą. W ofercie różnych firm można znaleźć wielobarwne spinki, które można dobrać do koloru włosów czy stroju.

Na jasnych, blond włosach dobrze będą wyglądać srebrne, wsuwane spinki. Do włosów rudych – lepiej dopasują się te w kolorze miedzi lub zbliżonym, natomiast na ciemnych kosmykach doskonale odnajdą się wszelkie złote lub żółte barwy.

Na tego typu spinkach mogą znajdować się różnego rodzaju ozdoby, które warto dopasować do całości stylizacji. Prz romantycznych, zwiewnych sukienkach czy spódnicach świetnie sprawdzą się spinki dekorowane kwiatowymi motywami. Na nieco bardziej eleganckie okazje można zdecydować się na spinki czy grzebyki zdobione różnokolorowymi kamykami.

Takie spinki sprawdzą się nie tylko w rozpuszczonych włosach, ale również w spiętych czy związanych kosmykach. Stanowią świetną ozdobę i mogą dodać uroku niejednej fryzurze. Przy okazji spinek, warto wspomnieć również o dużych, klamrowych spinkach, dzięki którym możliwe jest zebranie całych włosów w szybką, komfortową fryzurę. Tego typu ozdoby z reguły wykonane są z plastiku lub materiałów skóropodobnych i zapewniają wygodę, a także oryginalną ozdobę i możliwość natychmiastowego ujarzmienia włosów osobom, które nie przepadają za klasycznymi gumkami do włosów.

Szerokie lub wąskie – opaski

Wykonane z plastiku czy innych tworzyw lub materiałowe. Opaski pomagają ujarzmić włosy i powodują, że kosmyki nie wpadają w oczy. Jednocześnie, mogą stanowić doskonałą ozdobę na wiele okazji. Tego rodzaju zdobień powinny jednak unikać osoby o wysokim czole – odsunięcie włosów z twarzy spowoduje dodatkowe wydłużenie buzi.

Opaski mogą posiadać nadrukowane wzory lub być dodatkowo zdobione – błyszczącymi kamykami, sztucznymi kwiatami, kokardami i innego typu dodatkami. Stanowią świetny dodatek do strojów codziennych i tych nieco bardziej eleganckich, a połączone ze sportowymi legginsami – mogą znaleźć zastosowanie również podczas treningu.

Przy długich włosach opaski sprawdzają się szczególnie dobrze, gdyż częściowo chronią przed wpadaniem włosów do oczu przy wietrznej pogodzie. Z tego względu posiadaczki długich kosmyków, które nie chcą wiązać włosów, szczególnie je lubią.

Taka opaska, szczególnie szersza i materiałowa, może także chronić uszy przed wiatrem, co stanowi jej dodatkowy walor użytkowy.

Gumki do każdej fryzury

Fryzury damskie długie lubią się niekiedy plątać. Kiedy włosy nie chcą dać się ujarzmić i nie mają najlepszego dnia, większość pań szuka metod, aby je skutecznie okiełznać i nadać im dobry wygląd.

W takiej sytuacji sprawdzają się różnego rodzaju gumki, które mogą stanowić dekorację same w sobie. Zdobione kwiatami czy z różnego rodzaju printami, pomagają stworzyć niebanalne kucyki, kitki czy warkocze, a przy tym zdobią fryzurę.

Na rynku dostępne są także specjalne gumki w kształcie sprężynek, które szczególnie dobrze sprawdzą się podczas codziennego użytkowania. Nie plączą włosów ani nie powodują ich łamania, dzięki czemu stanowią świetne zabezpieczenie.

Gumki znajdują również szerokie zastosowanie w różnego rodzaju kokach. Pomagają podtrzymać jego bazę i wzmacniają fryzurę, dzięki czemu jest ona w stanie przetrwać nawet długie godziny zabawy czy tańca.

Przede wszystkim – wygoda i styl

Dobierając ozdoby do włosów, kieruj się w głównej mierze własną wygodą. Nie ma sensu nosić nawet najpiękniejszej opaski, jeśli nie czujesz się w niej dobrze. Jeżeli nie jesteś pewna, co będzie Ci odpowiadać, dobrym pomysłem jest zakup niewielkich opakowań różnych ozdób i podjęcie decyzji metodą prób i błędów.

Dzięki mnogości wyborów, każda kobieta z pewnością znajdzie coś, co spełni jej wymagania i zadowoli nawet najbardziej wymagające panie. Dobór odpowiednich ozdób do włosów ma ogromne znaczenie nie tylko dla wyglądu, ale również komfortu i samopoczucia.

Długie fryzury dla pań w okularach

Wiele kobiet ze względu na problemy ze wzrokiem nosi okulary. W sprzedaży można spotkać naprawdę wiele różnego rodzaju oprawek, które doskonale się prezentują i dodają kobiecie uroku. Jednak niestety, nie każda fryzura dopasuje się do wyglądu okularów, a przy tym – niektóre cięcia mają tendencję do zaplątywania włosów w oprawki. Jak dobrać fryzury damskie długie do okularów?

Duże oprawki – jaka fryzura?

Duże oprawki stanowią pewne wyzwanie dla doboru optymalnej fryzury. Ze względu na swój charakter, mocno przyciągają uwagę i wymagają odpowiedniego uczesania oraz cięcia, aby nie przytłoczyć kobiecej twarzy.

Przy dużych, rzucających się w oczy szkłach, warto postawić na proste cięcie, które nie będzie przyciągać do siebie nadmiernej uwagi. Zastosowanie misternej fryzury czy stopniowania mogłoby doprowadzić do nadmiaru w obrębie twarzy i dać zupełnie odwrotny efekt do zamierzonego.

Przy dużych oprawkach warto postawić na luźno opuszczone włosy. Jeśli masz ochotę je zakręcić lub pofalować – zrób to raczej poniżej linii okularów: to pomoże zachować odpowiedni wygląd i podkreśli niezwykłość oprawek.

Panie o długich włosach mogą wybrać między cienkimi lub grubymi oprawkami, w zależności od preferencji, jednak warto dopasować je także do koloru włosów. Rudości doskonale połączą się z kontrastującymi, ciemnymi oprawkami, raczej plastikowymi. To doda kobiecie charakteru i uroku.

Długie blond włosy warto połączyć z cienkimi, złotymi lub srebrnymi oprawkami. Przy długich włosach doskonale wyglądają również oprawki typu „kocie oko”.

Grzywka przy okularach – tak czy nie?

Kobiety noszące okulary często zastanawiają się, czy będzie im pasować grzywka. Wybór ten nie jest uzależniony jednak wyłącznie od okularów, ale również od kształtu twarzy. Panie o długim czole mogą zdecydować się na długą, gęstą grzywkę, dochodzącą do linii brwi – tak, aby nie stykała się z oprawkami okularów.

Kobiety o krótkim, dość kwadratowym czole powinny postawić na grzywkę na bok, jednak dość krótką – tak, aby nie nachodziła na szkła. Włosy leżące na oprawach okularów nie wyglądają estetycznie, a także są dość niepraktyczne: ograniczają pole widzenia.

Uczesania przy okularach

Jedną z najprostszych, a przy tym najszybszych opcji jest romantyczny kok, niedbale związany na czubku głowy. Świetnie sprawdza się przy różnych rodzajach oprawek – zarówno mniejszych, jak i większych. Przy tego typu uczesaniu warto wypuścić kilka luźniejszych, lekko podkręconych pasm, aby uzyskać doskonały efekt.

Świetny efekt przy długich włosach dają również grube warkocze. Aby uzyskać efekt pogrubienia, możne lekko poluzować poszczególne pasma. Dopasowanie warkocza do okularów nie wymaga zbyt wiele wysiłku, można tak naprawdę wybrać ulubioną fryzurę w tym temacie.

Uniwersalnym cięciem, które pasuje do okularów, jest także klasyczny long bob. Pomaga on podkreślić oprawki, jednocześnie nie powodując efektu „przepełnienia”.

Wygoda i komfort

Przy doborze fryzury do okularów największe znaczenie ma jednak komfort. Przy każdym rodzaju oprawek oraz kształcie twarzy można wybrać spośród co najmniej kilku opcji. Podczas decydowania, najlepiej jest wybrać takie cięcie oraz uczesanie, które odpowiada naszemu gustowi.

Piękna fryzura nie pomoże podkreślić urody, jeśli będziemy się w niej niekomfortowo czuć. Z tego względu, warto wypróbować kilka lubianych fryzur i sprawdzić, która najlepiej wygląda w połączeniu z oprawkami okularów.

Jak dbać o długie włosy?

Każda fryzura wymaga odpowiedniej pielęgnacji dla zachowania nienagannego wyglądu włosów. Jednakże to długie włosy przysparzają w tym zakresie najwięcej kłopotów: ze względu na to, że są najbardziej narażone na uszkodzenia między innymi poprzez ocieranie się o ubrania, wymagają największej ochrony. Są również dość trudne w pielęgnacji przez to, że są ciężkie – potrzeba nieco wysiłku, aby odpowiednio unieść je u nasady. Jak dbać o długie włosy?

Po pierwsze – odpowiednia dieta

Włosy o żadnej długości nie będą prezentować się dobrze, jeśli będą uszkodzone i słabe. Mocne, zdrowe włosy można zapewnić sobie wyłącznie dzięki zdrowej diecie. Należy również mieć na uwadze, że do włosów, paznokci oraz skóry wartości odżywcze docierają na końcu.

Dlatego też jeśli dieta będzie uboga w witaminy i minerały, w pierwszej kolejności odbije się to na wyglądzie. Aby wspomóc włosy, można także stosować suplementy diety, które zawierają między innymi biotynę, poprawiająca stan włosów.

Dla zachowania odpowiedniego stanu kosmyków, należy spożywać dużo warzyw i owoców, a także uzupełniać je dobrej jakości białkami pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego.

Po drugie – zabezpieczanie

Przy długich kosmykach szczególne znaczenie ma ich optymalne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dlatego też warto stosować specjalistyczne preparaty, które pomagają zabezpieczać końcówki włosów przed uszkodzeniami.

Najczęściej mają one formę olejków, które wciera się w mokre lub wilgotne włosy po myciu. To pomaga zabezpieczyć włosy przed uszkodzeniami wynikającymi między innymi z ocierania ich o odzież.

Również na czas snu warto postawić na ochronę włosów przed ocieraniem o poduszkę. Kobiety, którym nie przeszkadzają związane włosy, mogą pokusić się o stworzenie wysokiego koczka na czubku głowy. Te z pań, które preferują rozpuszczone włosy do snu – mogą ochronić je poprzez przełożenie przez poduszkę – tak, aby nie pocierać ich podczas poruszania głową przez sen.

Po trzecie – odżywienie

Aby zachować możliwie najlepszy stanów włosów, należy zadbać o ich optymalne nawilżenie. Część z tych wysiłków to picie dużej ilości wody, aby zachować optymalne nawodnienie organizmu, jednak włosom można pomóc również kosmetykami.

Po każdym myciu warto zastosować odżywki nawilżające – przy czym przy długich włosach lepiej jest zdecydować się na nałożenie jej od okolic ucha, aby nadmiernie nie obciążać kosmyków. Odżywka nałożona na skalp mogłaby co prawda wykazać działanie odżywiające, jednak długie włosy są na tyle ciężkie same w sobie, że nie warto dodatkowo obciążać ich od samej góry.

Od czasu do czasu dobrze jest także zastosować różnego rodzaju maski, które zapewniają mocniejsze odżywienie i nawilżenie od klasycznych odżywek, które można stosować po każdym myciu. Maski najlepiej jest używać maksymalnie 1-2 razy w tygodniu w zależności od stanu włosów.

Po czwarte – unikanie niszczących zabiegów

Choć wszystko jest dla ludzi, aby zachować włosy w świetnym stanie, należy unikać traktowania ich skrajnie wysokimi oraz skrajnie niskimi temperaturami. To nie oznacza, że należy kompletnie zarzucić stosowanie prostownicy czy suszarki, jednak użytkowanie tej pierwszej lepiej ograniczyć, a w drugim przypadku – kupić sprzęt, który posiada również chłodny nawiew.

Jeśli chcesz uzyskać loki na naturalnie prostych włosach, lepiej wypróbuj papiloty lub wałki zamiast metod termicznych. To pozwoli uzyskać zadowalający efekt bez niszczenia łusek włosa.

Podczas zabiegów z użyciem wysokich temperatur, należy także zabezpieczyć kosmyki specjalnymi środkami, które zwiększają odporność włosów na temperaturę. Z reguły przyjmują formę pianek czy olejków i pozwalają ochronić delikatne włosy przed działaniem skrajnie wysokich temperatur.

Niegdyś wiele wątpliwości budziło także farbowanie włosów, jednak obecne specyfiki przeznaczone do tego zabiegu w większości przypadków nie są niebezpieczne. Aby mieć pewność, że farba nie zniszczy długich kosmyków, warto wybrać się na taki zabieg do profesjonalnego zakładu lub kupić dobrej jakości farbę do koloryzacji w warunkach domowych. Zasadniczo, dzięki obecnie dostępnym rozwiązaniom, nie ma potrzeby obawiać się koloryzacji – nie powoduje ona nadmiernego niszczenia się włosów.

Ponad wszystko – umiar

Nie należy dać się zwariować podczas pielęgnacji włosów. Po pierwsze, nie chodzi o to, aby dbanie o kosmyki zajęło cały wolny czas, po drugie należy pamiętać o bardzo istotnej kwestii: włosy są dla nas, a nie odwrotnie. Jeśli czasem nie masz ochoty nakładać odżywki, a także marzysz o przespaniu się na własnych włosach, bez wiązania ich – zrób to. Jednorazowa sytuacja tego typu nie zniszczy całej pielęgnacji.

Przede wszystkim, warto cieszyć się pięknymi włosami. Regularne i proste zabiegi wymienione powyżej pomogą zapewnić piękne, lśniące i zdrowe włosy, które zachwycą każdego.