Menu

Proste włosy z grzywką

Proste włosy z grzywką
Proste włosy z grzywką

Proste włosy z grzywką

Wraz z nadejściem wiosny oraz zbliżającym się latem wiele Pań chce odświeżyć i uatrakcyjnić swój wygląd. Oczywiście idealnym sposobem jest wybranie się do fryzjera i zmiana dotychczasowego wyglądu i koloru włosów. Jednak wiele osób ma naprawdę bardzo spore problemy z wyborem odpowiedniego typu fryzury dla siebie.

W ostaniach sezonach bardzo popularne stają się włosy do ramion z grzywką. Jednak z pewnością nie pasują one do każdego typu urody oraz do każdych włosów.

Chciałbyś zmienić swoją fryzurę? Marzysz o grzywce? Nie wiesz jednak czy będzie Ci z nią do twarzy? Szukasz sprawdzonych i praktycznych porad fryzjerskich?

Jeżeli tak, to idealnie trafiłaś – ten tekst powstał właśnie z myślą o wszystkich osobach, które mają taki sam problem jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do jego wnikliwej lektury!

Proste włosy do ramion z grzywką

W ostatnich kilku latach nastąpił zdecydowany powrót do modnego cięcia włosów z grzywką. Należy tutaj zdecydowanie zaznaczyć, że nie chodzi tylko o tradycyjną grzywkę, ale także o jej bardziej ekstrawaganckie odmiany na przykład o grzywkę ściętą na bok.

Mnogość odmian takiej damskiej fryzury pozwala na to by osoba o praktycznie każdym kształcie twarzy mogła posiadać grzywkę. Oczywiście do każdego typu urody należy dopasować nieco inne ścięcie.

Idealnym kształtem twarzy, który umożliwia posiadanie każdego rodzaju grzywki jest twarz owalna. Takie kobiety mogą bez żadnego wahania zdecydować się na praktycznie każde cięcie i będą miały gwarancje dobrego i atrakcyjnego wyglądu.

Nieco gorzej przedstawia się sytuacja wszystkich osób, które mają okrągłą twarz. W takim przypadku zdecydowanie nie poleca się prostej i ostrej grzywki. Należy wówczas zdecydować się na przykład na grzywkę ściętą na bok lub na grzywkę półokrągłą – czyli taką która przy obu końcach jest nieco dłuższa.

Jeżeli chodzi o osoby posiadające kwadratowy kształt twarzy to idealną grzywką dla nich będzie bardzo lekka i rzadka grzywka. Nie może być ona pod żadnym pozorem gęsta, ani ciężka, gdyż całość będzie się prezentowała bardzo nieatrakcyjnie.

Kolejny rodzaj twarzy, który jest wprost stworzony do noszenia grzywki to oczywiście trójkątny kształt twarzy. W takim wypadku najlepiej jest wybrać mocne i proste ścięcie grzywki do linii brwi. Nada to bardzo mocnego i charakterystycznego wyglądu, a całość będzie się prezentowała niezwykle modnie i atrakcyjnie.

Włosy z grzywką – jak je ułożyć oraz jak o nie dbać?

Jeżeli chodzi fryzurę z grzywką to wielu osobom wydaje się, że jest to wyjątkowo wymagająca i trudna w układaniu i codziennej pielęgnacji fryzura. Nie jest to jednak prawdą, wystarczy poznać po prostu kilka sposobów na poskromienie swojej grzywki.

Pierwszą i bardzo ważną sprawą dla wszystkich osób, które zastanawiają się jak ułożyć swoją grzywkę jest jej mycie. Niby wydaje się to bardzo oczywista czynność, a jednak w przypadku takiej fryzury nie jest to takie proste.

Najlepszym wyborem jest mycie samej grzywki rano. Myjąc ją wieczorem i idąc spać z mokrymi włosami ryzykuje się, że rano będzie ona naprawdę bardzo ciężka do ułożenia. Wystarczy wstać nieco wcześniej i za pomocą szamponu umyć grzywkę w umywalce, a następnie ją wysuszyć. Jest to pierwszy, a zarazem jeden z najważniejszych kroków przy układaniu takiej właśnie fryzury.

Następną problematyczną kwestią przy układaniu włosów z grzywką jest to, że są one bardzo podatne na niesprzyjające warunki atmosferyczne – deszcz, śnieg i wiatr to wszystko sprawia, że fryzura jest napuszona i wygląda po prostu okropnie. Dlatego kolejnym krokiem w ułożeniu grzywki jest zastosowanie lakieru do włosów.

Ważne jest by zainwestować w naprawdę wysokiej jakości profesjonalny lakier. W przeciwnym razie grzywka będzie sklejona, a fryzura będzie prezentowała się bardzo ciężko i brzydko. Można zainwestować w specjalną pastę fryzjerką, za pomocą której można nadać włosom na grzywce jeden kierunek. Jest to bardziej ekonomiczna wersja, gdyż takiej pasty zużywa się zdecydowanie mniej niż lakieru do włosów.

Te dwa kroki są zdecydowanie najważniejsze podczas codziennego układania włosów z grzywką. Oczywiście nie można zapomnieć o tym, że żeby grzywka prezentowała się pięknie to pozostała część włosów musi również wyglądać doskonale. Warto jest stosować szampony i odżywki wysokiej jakości, dzięki nim można mieć pewność, że wygląd naszych włosów jest bardzo atrakcyjny.

Co jakiś czas warto udać się do salonu fryzjerskiego na podcięcie grzywki, gdyż zbyt długa nie będzie na pewno dobrze się prezentowała. Jeżeli jesteś zdecydowana na wykonanie u siebie tego typu ścięcia to radzimy dobrze wybrać fryzjera. W przeciwnym razie efekt może być bardzo niezadowalający, a niestety grzywki nie da się usunąć w 5 minut – wymaga to nawet kilku miesięcy czasu.

Dlatego nie ryzykuj i dobrze wybierz salon fryzjerski, do którego udasz się na swoją wiosenną metamorfozę.

Podsumowując, grzywka jest bardzo modną fryzurą, trzeba jednak pamiętać by dobrać jej odpowiedni rodzaj do swojego kształtu głowy i twarzy. Wtedy z pewnością będzie się pięknie wyglądało!

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

  • fryzura bob,
  • kucyki,
  • warkocze.