Menu

Zadbaj o swoje włosy na zimę

Zadbaj o swoje włosy na zimę
Zadbaj o swoje włosy na zimę

Niskie temperatury oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne często stają się przyczyną występowania nietypowych problemów z włosami takimi jak elektryzowanie się, przetłuszczanie czy łupież. Wszelkie dolegliwości zmuszają nas do stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytanie, jak zadbać o włosy w okresie jesienno-zimowym.

O czym należy pamiętać podczas codziennej pielęgnacji?

W pierwszej kolejności zadbaj o odpowiedni ubiór. Włosy oraz skóra głowy są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Należy pamiętać, iż mróz znacznie wysusza kosmyki i powoduje ich łamanie. Z tego powodu należy pamiętać o noszeniu czapki. Najlepiej sięgać po akcesoria stworzone z naturalnych tworzyw, które jednocześnie pozwolą na wymianę powietrza i ochronią przed przetłuszczaniem się pasm.

Zimą warto także zażywać odpowiednie suplementy oraz pamiętać o przestrzeganiu zasad dobrze zbilansowanej diety. Szczególny wpływ na włosy ma witamina D, na której niedobory cierpi większość społeczeństwa. W okresie jesienno-zimowym należy także regularnie czyścić szczotkę, na której gromadzi się łój oraz bakterie, co dodatkowo może powodować elektryzowanie się włosów.

Jak zadbać o włosy elektryzujące się?

Jak zadbać o włosy elektryzujące się?

Najbardziej podatne na elektryzowanie są suche i zniszczone włosy. Doskonałym środkiem, który ułatwia stylizowanie niesfornych kosmyków, jest jedwab hydrolizowany pozwalający na uzyskanie efektu lśniących i jedwabiście gładkich włosów. Jego głównym zadaniem jest zatrzymywanie wody na powierzchni włosów, dzięki czemu znacznie minimalizuje ryzyko tak częstego zimą elektryzowania się. Dodatkowo olejek zapewnia ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz rozdwajaniem się końcówek.

Aby zmniejszyć dokuczliwość elektryzowania się, warto także zrezygnować z używania plastikowych szczotek i grzebieni. Najlepiej sprawdzają się te wykonane z naturalnego włosia oraz drewna. Dodatkowo skuteczne jest także suszenie pasm przy wykorzystaniu jonizujących suszarek. Warto przy tym płukać akcesoria takie jak czapki i szaliki w zmiękczającym płynie do płukania, który znacznie zmniejsza ich właściwości elektrostatyczne.

Jak nawilżyć włosy?

W codziennej pielęgnacji zimą nie można zapomnieć o nawilżaniu włosów. Przede wszystkim należy pamiętać o regulowaniu wilgotności powietrza w pomieszczeniach. W tym celu można zdecydować się na zakup nawilżacza lub regularnie wietrzyć mieszkanie. Warto także sięgać po odpowiednie kosmetyki. Świetnie sprawdzają się te na bazie naturalnego aloesu oraz D-panthenolu. Wybrane odżywki i maski należy aplikować szczególnie na końcówki, które najbardziej narażone są na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jak nawilżyć włosy?

Jak zadbać o skórę głowy zimą?

Suche i wilgotne powietrze oraz noszenie czapek sprawia, że częściej borykamy się z problemem przetłuszczających się włosów i skóry głowy. Z tego powodu najlepiej wybierać delikatne szampony o dodatkowych właściwościach nawilżających. Warto stosować naprzemiennie tradycyjny preparat oraz odżywkę o właściwościach myjących. W ten sposób unikniesz dodatkowego drażnienia skalpu. Jeśli zauważysz u siebie łupież, sięgnij po kosmetyki z cynkiem lub dziegciem, które nie tylko hamują namnażanie się drożdżaków, ale także pomagają regulować pracę gruczołów łojowych.

5/5

Zobacz też

Jak zrobić karbowane włosy?

Karbowane włosy: komu pasują i jak zrobić krok po kroku?

Karbowane włosy Wśród wielu procesów, jakim można poddać włosy, na szczególną uwagę zasługuje karbowanie włosów. To nie zwykłe loki, czy prostowanie. Karbowane włosy wyróżniają się spośród setek innych fryzur. Ich wykonanie nie należy do skomplikowanych, ale oczywiście trzeba się tego nauczyć, najlepiej pod okiem doświadczonego fryzjera. Co to są karbowane włosy? Fryzjerzy każdego dnia stoją przed różnymi wyzwaniami. Klienci są bardzo wymagający. Doskonale wiedzą, czego chcą i nie chcą zapłacić za kiepską usługę. A jeśli nie wiedzą, czego chcą i w czym będzie im dobrze, to oczekują od fryzjera profesjonalnego doradztwa. Taka właśnie jest codzienność w pracy fryzjera. Karbowane włosy […]

Dlaczego włosy siwieją?

Dlaczego włosy siwieją?

Dlaczego włosy siwieją? Wraz z wiekiem, na głowach kobiet jak i mężczyzn, przybywa siwych kosmyków. Jedni borykają się z tym problemem jeszcze przed 50-tym rokiem życia, podczas gdy inni cieszą się naturalnym kolorem włosów znacznie dłużej. Jakie są powody takiego stanu rzeczy? Podstawowe powody siwienia włosów Siwienie włosów, to – ujmując najkrócej – utrata pigmentu we włosach. Za odpowiednie zabarwienie kosmyków odpowiada melanocyty – czyli komórki, które odpowiadają za wytwarzanie barwnika właściwego dla danej osoby – melaniny. Sam proces zabarwiania włosów jest banalnie prosty: melanina wytwarzana przez melanocyty osiada na keratynowej powłoce włosa i dzięki temu powstają osoby o włosach […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *