Menu

Jak profesjonalnie urządzić salon fryzjerski?

Meble w salonie fryzjerskim to nie tylko podstawowe narzędzia do pracy, ale również jego wizytówka. Jak zatem zadbać o wizualny wygląd wnętrza, tak by zatroszczyć się o funkcjonalną stronę, a jednocześnie wykreować przyjemną dla oka i komfortu przestrzeń?

Meble w salonie fryzjerskim to nie tylko podstawowe narzędzia do pracy, ale również jego wizytówka. Jak zatem zadbać o wizualny wygląd wnętrza, tak by zatroszczyć się o funkcjonalną stronę, a jednocześnie wykreować przyjemną dla oka i komfortu przestrzeń?

Meble, które pracują na sukces salonu

Dla projektantów mebli fryzjerskich jest jasne, że tego typu elementy muszą łączyć w sobie pragmatyzm, design i wygodę. Dzięki temu można łatwo wyposażyć swój salon i to bez najmniejszych kompromisów. Wybierając wygodne fotele fryzjerskie, nowoczesny czy elegancki design wliczony jest bowiem w cenę. W przypadku foteli ważny jest jeszcze jeden aspekt – wygoda. Te meble https://www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie muszą obowiązkowo rozpieszczać zmysły klientki i sprawiać, że nawet podczas dłuższego zabiegu będzie czuć się komfortowo i wyśmienicie. Warto zwracać uwagę na takie fotele, które mają automatyczną regulację i wyposażone są w podłokietniki czy podnóżek. Istotny jest też materiał, z którego jest wykonany mebel. Tańsze zamienniki nie tylko szybciej się eksploatują, ale również powodują dyskomfort u klientek. Fotele fryzjerskie warto więc wybierać z najwyższej półki i permanentnie czuwać nad ich wyglądem ale też funkcjonalnością. Popękana skóra, czy skrzypiące siedzisko również wywołają negatywne wrażenia u klientów.

Funkcjonalność w salonie fryzjerskim – o czym nie wolno zapomnieć?

Jeśli są stanowiska fryzjerskie, to oczywiście muszą być i konsole. Te mogą mieć jednak różny wygląd – samych luster, blatów czy kompletnej zabudowy z szafką bądź regałami. W tym wszystkim najważniejsze są lustra, które pozwalają klientkom podziwiać wyniki prowadzonych prac czy zabiegów. Zabudowane konsole sprawdzą się w bardziej przestronnych wnętrzach. Trzeba dodać, że szafki i regały świetnie radzą sobie z utrzymaniem ładu i porządku, ale z drugiej strony zabierają miejsce. Dlatego w mniejszych salonach egzamin zdają mobilne pomocniki.

Jeśli salon ma być funkcjonalny, to musi posiadać również myjkę. Klientki nie czują jednak komfortu, kiedy muszą przechodzić na zaplecze, by skorzystać z tradycyjnej umywalki. Dlatego warto pokusić się o profesjonalną myjkę zintegrowaną z fotelem albo przenośną, mobilną, którą można dostawić do stanowiska bądź ustawić w rogu.

Szafki fryzjerskie

Sprzętów i akcesoriów, których fryzjer używa podczas wykonywania swoich obowiązków jest sporo. Gdzieś więc trzeba pomieścić – szczotki, grzebienie, nożyczki, maszynki, trymery, preparaty, wsuwki, prostownice i itp. Zostawianie tego wszystkiego na widoku, powoduje niezwykły rozgardiasz w salonie, ale też utrudnia znajdowanie poszczególnych narzędzi, Dlatego przydają się szafki czy regały albo mobilne pomocniki, gdzie można przybory uporządkować i poukładać. Takie mobilne wózki są idealne nawet jeśli w salonie znajdują się konsole z regałami. Przygotowanie przyborów na wózku, sprawia, że fryzjer wszystko ma pod ręką, dzięki czemu może wykonywać zabieg prościej i szybciej.

Hokery fryzjerskie – też się przydadzą

Myśląc o wygodzie, warto mieć na uwadze nie tylko klientów, ale także pracowników salonu. I wcale nie trzeba wiele działać w tym zakresie, wystarczy zainwestować w hokery fryzjerskie, które będą świetnym wsparciem podczas pracy. Dzięki takim udogodnieniom fryzjerzy nie muszą realizować zabiegów na stojąco i odciążają w dużym stopniu mięśnie nóg i kręgosłupa. Hokery są jednak praktyczne również z innych względów – jeśli nie są używane przez fryzjerów, mogą między innymi zapewnić dodatkowe miejsce w poczekalni.

Zobacz też

Farba do włosów czy szampon koloryzujący?

Farba do włosów czy szampon koloryzujący?

Farba do włosów czy szampon koloryzujący? Obecnie na rynku jest wiele produktów służących do koloryzacji włosów. Mogą to być farby przeznaczone do użytku domowego (jest to tańsza wersja) – a także farby profesjonale, z reguły stosowane w salonach fryzjerskich, których jak najbardziej można też używać w samodzielnie w domu. Farby do włosów potrafią znacznie różnić się między sobą, nie tyle kolorem co zawartością składników. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej różnym rodzajom farb do włosów i ich właściwościom. Farby i szampony do włosów – czym się różnią? Zacznijmy od farb. Do wyboru mamy farby zmywalne, trwałe i roślinne: Farby do włosów […]

Jak wysuszyć włosy bez suszarki?

Jak wysuszyć włosy bez suszarki?

Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Każda kobieta marzy o tym, aby posiadać piękne, bujne, grube oraz lśniące włosy. Czasem, aby móc poszczycić się pięknymi włosami nie wystarczy używać wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji włosów. Niezwykle ważne jest także odpowiednie suszenie włosów po ich umyciu. Niestety suszrki mogą niszczyć włosy, dlatego wiele osób zastanawia się jak wysuszyć włosy bez suszarki. Czy warto suszyć włosy suszarką? Zazwyczaj większość z nas po umyciu włosów sięga po suszarkę, aby jak najprędzej uporać się z mokrymi włosami. Ich suszenie jest uciążliwe zwłaszcza wtedy, gdy włosy są grube oraz bardzo długie. Tymczasem suszenie włosów z użyciem […]

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze