Meble w salonie fryzjerskim to nie tylko podstawowe narzędzia do pracy, ale również jego wizytówka. Jak zatem zadbać o wizualny wygląd wnętrza, tak by zatroszczyć się o funkcjonalną stronę, a jednocześnie wykreować przyjemną dla oka i komfortu przestrzeń?
Meble w salonie fryzjerskim to nie tylko podstawowe narzędzia do pracy, ale również jego wizytówka. Jak zatem zadbać o wizualny wygląd wnętrza, tak by zatroszczyć się o funkcjonalną stronę, a jednocześnie wykreować przyjemną dla oka i komfortu przestrzeń?
Meble, które pracują na sukces salonu
Dla projektantów mebli fryzjerskich jest jasne, że tego typu elementy muszą łączyć w sobie pragmatyzm, design i wygodę. Dzięki temu można łatwo wyposażyć swój salon i to bez najmniejszych kompromisów. Wybierając wygodne fotele fryzjerskie, nowoczesny czy elegancki design wliczony jest bowiem w cenę. W przypadku foteli ważny jest jeszcze jeden aspekt – wygoda. Te meble https://www.fryzomania.pl/category/meble-fryzjerskie muszą obowiązkowo rozpieszczać zmysły klientki i sprawiać, że nawet podczas dłuższego zabiegu będzie czuć się komfortowo i wyśmienicie. Warto zwracać uwagę na takie fotele, które mają automatyczną regulację i wyposażone są w podłokietniki czy podnóżek. Istotny jest też materiał, z którego jest wykonany mebel. Tańsze zamienniki nie tylko szybciej się eksploatują, ale również powodują dyskomfort u klientek. Fotele fryzjerskie warto więc wybierać z najwyższej półki i permanentnie czuwać nad ich wyglądem ale też funkcjonalnością. Popękana skóra, czy skrzypiące siedzisko również wywołają negatywne wrażenia u klientów.
Funkcjonalność w salonie fryzjerskim – o czym nie wolno zapomnieć?
Jeśli są stanowiska fryzjerskie, to oczywiście muszą być i konsole. Te mogą mieć jednak różny wygląd – samych luster, blatów czy kompletnej zabudowy z szafką bądź regałami. W tym wszystkim najważniejsze są lustra, które pozwalają klientkom podziwiać wyniki prowadzonych prac czy zabiegów. Zabudowane konsole sprawdzą się w bardziej przestronnych wnętrzach. Trzeba dodać, że szafki i regały świetnie radzą sobie z utrzymaniem ładu i porządku, ale z drugiej strony zabierają miejsce. Dlatego w mniejszych salonach egzamin zdają mobilne pomocniki.
Jeśli salon ma być funkcjonalny, to musi posiadać również myjkę. Klientki nie czują jednak komfortu, kiedy muszą przechodzić na zaplecze, by skorzystać z tradycyjnej umywalki. Dlatego warto pokusić się o profesjonalną myjkę zintegrowaną z fotelem albo przenośną, mobilną, którą można dostawić do stanowiska bądź ustawić w rogu.
Szafki fryzjerskie
Sprzętów i akcesoriów, których fryzjer używa podczas wykonywania swoich obowiązków jest sporo. Gdzieś więc trzeba pomieścić – szczotki, grzebienie, nożyczki, maszynki, trymery, preparaty, wsuwki, prostownice i itp. Zostawianie tego wszystkiego na widoku, powoduje niezwykły rozgardiasz w salonie, ale też utrudnia znajdowanie poszczególnych narzędzi, Dlatego przydają się szafki czy regały albo mobilne pomocniki, gdzie można przybory uporządkować i poukładać. Takie mobilne wózki są idealne nawet jeśli w salonie znajdują się konsole z regałami. Przygotowanie przyborów na wózku, sprawia, że fryzjer wszystko ma pod ręką, dzięki czemu może wykonywać zabieg prościej i szybciej.
Hokery fryzjerskie – też się przydadzą
Myśląc o wygodzie, warto mieć na uwadze nie tylko klientów, ale także pracowników salonu. I wcale nie trzeba wiele działać w tym zakresie, wystarczy zainwestować w hokery fryzjerskie, które będą świetnym wsparciem podczas pracy. Dzięki takim udogodnieniom fryzjerzy nie muszą realizować zabiegów na stojąco i odciążają w dużym stopniu mięśnie nóg i kręgosłupa. Hokery są jednak praktyczne również z innych względów – jeśli nie są używane przez fryzjerów, mogą między innymi zapewnić dodatkowe miejsce w poczekalni.