Menu

Peruki naturalne – czy warto zainwestować w perukę z prawdziwych włosów?

Nakładanie peruki w celu zmiany wyglądu włosów, dopasowania fryzury do stylizacji, czy po prostu, preferując częste zmiany, przy okazji nie chcąc farbować czy obcinać własnych włosów to częsty powód. Jednak bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy peruka nie jest kupowana jako ciekawa część garderoby, ale dlatego, że jest ona po prostu potrzebna. Najczęściej po peruki naturalne sięgają osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia. Wśród nich należy wymienić łysienie plackowate czy leczenie onkologiczne, mogące doprowadzić do całkowitej utraty włosów. Jakie peruki wybrać w takiej sytuacji?

Dlaczego peruki naturalne są najlepsze do noszenia na co dzień?

Naturalne peruki są znacznie trwalsze i wytrzymalsze, niż peruki syntetyczne, ponieważ są wykonane z naturalnych włosów, które zachowują swoją strukturę i teksturę przy odpowiedniej pielęgnacji bardzo długo. Peruki naturalne mogą być też modelowane za pomocą urządzeń, takich jak suszarka do włosów, prostownica lub lokówka, co pozwala na utrzymanie stylizacji zgodnej z potrzebami i preferencjami. Należy tu wspomnieć, że peruki naturalne tworzone na zamówienie bardzo często mają za zadanie przypominać fryzurę, która do tej pory była noszona na co dzień przez klienta. W ten sposób osoby z zewnątrz nie zauważają zmiany.

Ponadto peruki naturalne są również wygodniejsze w noszeniu, ponieważ zapewniają lepszą cyrkulację powietrza przy skórze głowy.

Peruki naturalne i ich koszt

W zależności od tego, w jaki sposób i z jakich włosów zostały wykonane, koszt bywa różny. Można postawić na najtańsze peruki naturalne, robione z włosów, które przed przekazaniem ich do pracy były ścinane bez zachowania ich w splocie. Jednak wtedy może dojść do sytuacji, gdy poszczególne pasma będące ułożone w różny sposób (jeżeli chodzi o układ łusek), mogą doprowadzać do ich łatwiejszego plątania się.

Wyjątkowo dobrej jakości są tak zwane peruki Virgin Hair, które są wykonane z włosów, które nigdy nie były koloryzowane. Ścina się je także związane w warkocze lub kucyki, stąd ma się gwarancję ułożenia wszystkich włosów tak, aby łuski budowały powierzchnie pojedynczych włosów w tym samym kierunku.

Peruki naturalne czy syntetyczne?

Peruki naturalne są zazwyczaj droższe niż peruki syntetyczne, ze względu na wcześniej opisany proces zbierania i przetwarzania włosów. Są również bardziej wymagające w pielęgnacji i konserwacji – wymagają regularnego czyszczenia i nawilżania, aby utrzymać ich jakość i trwałość. Nie da się jednak ukryć, że ich wygląd jest o wiele bardziej naturalny, choćby ze względu na lekkość naturalnych pasm w porównaniu do pasm syntetycznych.

Aktualizacja 08/11/2023

Zobacz też

Jak używać prostownicy

Jak używać prostownicy, aby nie zniszczyć włosów?

Jak używać prostownicy do włosów? Prostownica to jeden z najbardziej podstawowych narzędzi do tego, aby móc wykonać niebanalną, zawsze chętnie noszoną fryzurę z lokami. Problem jednak w tym, że choć prostownica jest sprzętem powszechnym i bardzo łatwo dostępnym, to jednak kręcenie włosów przy jej pomocy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Mało tego, w skrajnych przypadkach nieumiejętne obchodzenie się z tym urządzeniem może nawet doprowadzić do zniszczenia włosów. Warto by więc wiedzieć, jak kręcić włosy prostownicą krok po kroku. Krok pierwszy: przygotowania do kręcenia włosów Kręcenie włosów to dość poważne zadanie, którego nie można wykonać bez żadnego przygotowania, ponieważ zwyczajnie nic z […]

Dlaczego włosy się łamią?

Dlaczego włosy się łamią?

Dlaczego włosy się łamią? Kruchość włosów jest częstym problemem, wynikającym z różnego rodzaju czynników. Słaba kondycja włosów sprawia, że damska fryzura jest postrzępiona, przerzedzona i nie prezentuje się najlepiej. Dlaczego włosy się łamią? Jak temu zapobiec? Przyczyny nadmiernej łamliwości włosów Łamanie się kosmyków jest w pełni naturalnym zjawiskiem, jeśli nie występuje zbyt często. Wówczas jest związane głównie z mechanicznymi uszkodzeniami, które zdarzają się na przykład, gdy włosy ocierają się o odzież. Tego rodzaju łamania się włosów ciężko uniknąć w 100% nawet przy prawidłowej pielęgnacji. Jednak bardzo często łamiące się włosy oznaczają poważniejsze problemy zdrowotne lub nieodpowiednią dbałość o stan włosów. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.