Menu

Peruki naturalne – czy warto zainwestować w perukę z prawdziwych włosów?

Nakładanie peruki w celu zmiany wyglądu włosów, dopasowania fryzury do stylizacji, czy po prostu, preferując częste zmiany, przy okazji nie chcąc farbować czy obcinać własnych włosów to częsty powód. Jednak bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy peruka nie jest kupowana jako ciekawa część garderoby, ale dlatego, że jest ona po prostu potrzebna. Najczęściej po peruki naturalne sięgają osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia. Wśród nich należy wymienić łysienie plackowate czy leczenie onkologiczne, mogące doprowadzić do całkowitej utraty włosów. Jakie peruki wybrać w takiej sytuacji?

Dlaczego peruki naturalne są najlepsze do noszenia na co dzień?

Naturalne peruki są znacznie trwalsze i wytrzymalsze, niż peruki syntetyczne, ponieważ są wykonane z naturalnych włosów, które zachowują swoją strukturę i teksturę przy odpowiedniej pielęgnacji bardzo długo. Peruki naturalne mogą być też modelowane za pomocą urządzeń, takich jak suszarka do włosów, prostownica lub lokówka, co pozwala na utrzymanie stylizacji zgodnej z potrzebami i preferencjami. Należy tu wspomnieć, że peruki naturalne tworzone na zamówienie bardzo często mają za zadanie przypominać fryzurę, która do tej pory była noszona na co dzień przez klienta. W ten sposób osoby z zewnątrz nie zauważają zmiany.

Ponadto peruki naturalne są również wygodniejsze w noszeniu, ponieważ zapewniają lepszą cyrkulację powietrza przy skórze głowy.

Peruki naturalne i ich koszt

W zależności od tego, w jaki sposób i z jakich włosów zostały wykonane, koszt bywa różny. Można postawić na najtańsze peruki naturalne, robione z włosów, które przed przekazaniem ich do pracy były ścinane bez zachowania ich w splocie. Jednak wtedy może dojść do sytuacji, gdy poszczególne pasma będące ułożone w różny sposób (jeżeli chodzi o układ łusek), mogą doprowadzać do ich łatwiejszego plątania się.

Wyjątkowo dobrej jakości są tak zwane peruki Virgin Hair, które są wykonane z włosów, które nigdy nie były koloryzowane. Ścina się je także związane w warkocze lub kucyki, stąd ma się gwarancję ułożenia wszystkich włosów tak, aby łuski budowały powierzchnie pojedynczych włosów w tym samym kierunku.

Peruki naturalne czy syntetyczne?

Peruki naturalne są zazwyczaj droższe niż peruki syntetyczne, ze względu na wcześniej opisany proces zbierania i przetwarzania włosów. Są również bardziej wymagające w pielęgnacji i konserwacji – wymagają regularnego czyszczenia i nawilżania, aby utrzymać ich jakość i trwałość. Nie da się jednak ukryć, że ich wygląd jest o wiele bardziej naturalny, choćby ze względu na lekkość naturalnych pasm w porównaniu do pasm syntetycznych.

5/5

Zobacz też

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły?

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły?

Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły? Puszące się włosy to jeden z najczęstszych problemów, z którym spotykamy się podczas ich pielęgnacji. Takie włosy mogą wyglądać nieatrakcyjnie, wpływając niekorzystnie na nasz wizerunek, a doprowadzenie ich do normalnego stanu bywa czasochłonne i nie każdego dnia jest na to czas, szczególnie wtedy, gdy trzeba rano szybko przygotować się do wyjścia do pracy, na uczelnię lub w inne miejsce, gdzie ważny jest wygląd. To duży problem podczas układania damskiej fryzury. Dlaczego zatem nasze włosy się puszą? Czy dotyczy to wszystkich rodzajów włosów? Jakie domowe sposoby, a także jakie kosmetyki możemy zastosować, by zlikwidować […]

Łupież

Łupież

Łupież Łupież jest przykrą dolegliwością, objawiającą się głównie nieestetycznymi, białymi płatkami we włosach oraz na ubraniach. Budzą one niesmak, a także zakłopotanie u chorego. Jakie istnieją rodzaje łupieżu? Łupież jest chorobą, która polega na zbyt szybkim podziale komórek naskórka skalpu, co prowadzi do jego łuszczenia się w formie brzydko wyglądających płatków. Powstanie tej przypadłości wynika z różnych przyczyn, a wskazać można aż cztery rodzaje łupieżu: Łupież pstry – objawia się brunatnymi bądź ciemnoróżowymi plamami na skórze głowy lub (częściej) innych częściach ciała. Ten rodzaj łupieżu jest szczególnie dokuczliwy, bowiem może wywoływać nieprzyjemny świąd. Wywołuje go grzyb należący do rodziny drożdżopodobnych […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *