Trwała ondulacja

  Trwała ondulacja
  Trwała ondulacja

  Trwała ondulacja

  Mnóstwo kobiet, zarówno młodych dziewczyn, jak i dojrzałych pań marzy o tym, aby posiadać na swej głowie piękne oraz bujne loki. W związku z tym wiele z nich decyduje się na trwałą ondulację, która to pozwala przez długi czas cieszyć się z posiadania okazałych loków o pięknym skręcie. Mimo, iż ten od lat wykonywany zabieg fryzjerski we współczesnych czasach jest o wiele bezpieczniejszy dla struktury włosów, to jego wykonanie wymaga posiadania odpowiednich umiejętności.

  Jak poprawnie wykonać trwałą ondulację włosów, aby być w pełni zadowolonym z posiadanej fryzury?

  Historia trwałej ondulacji włosów

  Pierwsze wzmianki o trwałym skręcie włosów zostały odnotowane w 1905 roku. Wówczas to Karl Nessler wynalazł trwałą ondulację na gorąco. Dzięki swym osiągnięciom został on nazwany „Dobroczyńcą Ludzkości”. I nic w tym dziwnego, gdyż dzięki temu osiągnięciu udało mu się w pełni uszczęśliwić te wszystkie kobiety, które marzyły o tym, aby posiadać bujne, kręcone włosy. Wówczas to zabieg trwałej ondulacji był wykonywany przy pomocy aparatu elektrycznego, który z czasem został wyparty przez aparat parowy oraz kompresowy.

  Na początku zabieg ten był wykonywany tylko w nielicznych zakładach fryzjerskich za dość znaczną opłatą, bowiem trzeba było za niego zapłacić aż 5 funtów szterlingów, co na tamte czasy było dość znaczną sumą. Wykonanie tego zabiegu polegało na tym, że to poszczególne pasma włosów były nawijane na grube, ręczne grzejniki posiadające masę aż 900 gramów każdy.

  Następnie w 1924 roku Józef Mayer wprowadził do aparatu Nesslera istotne udoskonalenia, które to pozwoliły na stosowanie tak zwanego nawijania płaskiego. Ówczesny aparat do trwałej ondulacji składał się z ogrzewanego zbiornika na wodę oraz bardzo długiego przewodu do którego przez specjalne rurki do nakręcanych na włosy wałków doprowadzana była wytworzona pod ciśnieniem para. Poszczególne pasemka włosów zabezpieczano wówczas tuż przy nasadzie głowy specjalnymi, gumowymi klamrami, które to stanowiły istotną ochronę przed ewentualnym poparzeniem skóry. W dalszej kolejności włosy zwilżano płynem ondulacyjnym i nawijano na nie metalowe, wewnątrz puste wałki, przez które to przechodziła para wodna.

  Nawinięte włosy były zawsze szczelnie przykrywane dość grubym, gumowym fartuchem, który to były łączony z gumowymi rurkami, przez które przechodziła gorąca para. Po uzyskaniu zamierzonego efektu fryzjer zdejmował wałki i zajmował się myciem pokręconych oraz bujnych włosów.

  Z biegiem lat metoda ta została unowocześniona i została wprowadzona trwała ondulacja kompresowa. W 1946 roku pojawiła się trwała na zimno, która przede wszystkim kojarzy się wielu z nas z bujnymi oraz bardzo modnymi fryzurami z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Wówczas to bowiem, były niezwykle modne fryzury na tak zwanego „baranka”.

  Trwała włosów dziś a dawniej

  Dziś trwała ondulacja włosów ponownie wraca do łask. Każda kobieta, która marzy o posiadaniu bujnych oraz kręconych włosów może pozwolić sobie na w pełni nowoczesny zabieg oferowany w wielu salonach przez profesjonalnych oraz doświadczonych fryzjerów.

  Obecnie trwała ondulacja jest niezwykle popularnym, powszechnie wykonywanym zabiegiem fryzjerskim, który posiada zarówno szereg istotnych plusów, jak i minusów. Niemniej jeśli zabieg trwałej ondulacji zostanie wykonany w pełni prawidłowo, to wówczas loki o pięknym i równiutkim skręcie potrafią dodać każdej kobiecie, niezależnie od wieku mnóstwo elegancji, seksapilu oraz pewności siebie.

  Dobrze zrobiona trwała to taka, która została wykonana przez doświadczonego oraz w pełni kompetentnego fryzjera z odpowiednim doświadczeniem. Przed wykonaniem tego zabiegu, warto zawsze zaczerpnąć porady stylisty, bowiem trwała może nie pasować do niektórych kształtów twarzy czy sylwetek ciała.

  Czym charakteryzuje się zabieg trwałej ondulacji włosów?

  Trwała to niezwykle popularny zabieg, który obecnie jest wykonywany niemalże w każdym salonie fryzjerskim. Dzięki niemu każda kobieta może nadać swoim włosom znacznej objętości oraz sprawić, że staną się one kręcone jak nigdy dotychczas w życiu.

  Z racji tego, że w ostatnich czasach włosy kręcone oraz pięknie pofalowane są bardzo modne, na wykonywanie tego zabiegu decyduje się miliony kobiet na całym świecie. Trwała to zabieg, który jest wykonywany na włosach o różnej długości, zarówno krótkich jak i długich.

  Co prawda efekt pofalowanych włosów można w pewnym sensie uzyskać przy pomocy lokówki, wałków czy papilotów ,jednak nie jest on zbyt trwały i taka fryzura wystarcza zazwyczaj tylko na jedno oficjalne wyjście z domu. Nic zatem dziwnego, że mnóstwo pań, które to pragną szczycić się kręconymi włosami każdego dnia decydują się na trwałą ondulację, która potrafi utrzymać się na włosach przez bardzo długi czas.

  Nowoczesne techniki stosowane obecnie wielu profesjonalnych salonach fryzjerskich pozwalają cieszyć się wszystkim kobietom piękną i bujną damską fryzurą bez narażania włosów na nadmierne wysuszenie.

  Zabieg trwałej ondulacji krok po kroku

  Zabieg trwałej ondulacji włosów zazwyczaj trwa od godziny do dwóch i zawsze rozpoczyna się on od umycia włosów klientki. Następnie fryzjer nakręca na poszczególne pasemka włosów wałki o odpowiedniej grubości, a końcówki zabezpiecza papierowymi płatkami.

  Po wykonaniu tej czynności wszystkie kosmyki włosów trzeba dobrze spryskać specjalnym płynem przeznaczonym do trwałej ondulacji, który to jest powszechnie dostępny na rynku kosmetycznym. Preparat należy zawsze trzymać na włosach poddanych trwałej od 20 do 30 minut. Czas ten jest w dużej mierze uzależniony od stanu włosów danej klientki, ich długości oraz efektu, jaki chce ona ostatecznie osiągnąć. Niemniej czas oraz przebieg tego procesu musi być nieustannie kontrolowany przez fryzjera, bowiem w przeciwnym razie można doprowadzić do nadmiernego przesuszenia włosów, które w efekcie tego stają się matowe, nieestetyczne oraz łamliwe.

  Kolejną czynnością wykonywaną przez fryzjera jest dokładne spłukanie płynu do ondulacji włosów i nałożenie na nie specjalnego preparatu utrwalającego, który jednocześnie regeneruje najgłębsze struktury włosa, odżywia je oraz odpowiednio nawilża. W końcowym etapie zabiegu trwalej ondulacji ów preparat jest spłukiwany wodą, a włosy są suszone za pomocą suszarki i układane w wymarzony przez klientkę sposób.

  Efekt końcowy trwałej ondulacji

  Trwała to sprawdzony zabieg fryzjerski, który pozwala na posiadanie na głowie wymarzonych loków o mniejszym lub większym skręcie. Jest to zabieg, który pozwala na długotrwałe zakręcenie włosów.

  Dziś w ofercie poszczególnych salonów fryzjerskich dostępne są różnorodne rodzaje trwałej ondulacji, które to są wręcz idealnie dostosowane do określonego rodzaju włosów. Inną bowiem trwałą ondulację należy wykonać na grubych i zdrowych włosach, a jeszcze inną na farbowanych, cienkich oraz bardziej delikatnych.

  Zanim zdecydujemy się na to, aby na naszej głowie zagościły wymarzone loki warto zawsze dobrze zastanowić się o jaki efekt końcowy nam chodzi. Dziś każdy profesjonalny fryzjer z dużym doświadczeniem potrafi zafundować każdej swojej klientce, zarówno grube loki, jak i drobne skręty. Kilkanaście lat temu mocny skręt na krótkich włosach był raczej wykonywany przez starsze kobiety, a młode dziewczyny raczej decydowały się na wykonywanie tego zabiegu na nieco dłuższych włosach.

  We współczesnych czasach mnóstwo kobiet bardzo często decyduje na delikatny skręt włosów albo na subtelne, miękkie fale. Taki efekt końcowy można uzyskać po nawinięciu na włosy nieco grubszych wałków.

  Warto zawsze pamiętać o tym, że podczas wykonywania zabiegu trwałej ondulacji włosów niezwykle ważne jest ich właściwe cięcie. Decydując się na ten zabieg, raczej niewskazane są fryzury cieniowane.

  Ponadto zabieg trwałej ondulacji nigdy nie powinien być wykonywany na suchych oraz zniszczonych włosach na przykład z powodu intensywnego rozjaśniania czy też ich częstego farbowania. Trwała jest bowiem dość złożoną formułą składającą się z reduktora i amoniaku, która przerywa poszczególne wiązania siarczkowe we włosach. W związku z tym zabieg ten powoduje, że włosy stają się znacznie mniej elastyczne oraz przyjmują kształt, który to jest im nadany przez zastosowane wałki.

  Warto zawsze pamiętać o tym, że najbardziej zadowalający efekty trwałej ondulacji uzyskuje się na zdrowych, lśniących, grubych oraz mocnych włosach. Z kolei panie posiadające cienkie, kruche i łamliwe włosy powinny raczej zdecydować się bardzie delikatny oraz łagodny zabieg, bowiem w przeciwnym razie mogą one jeszcze bardziej zniszczyć sobie włosy.

  Jakie są rodzaje trwałej ondulacji?

  Trwała to zabieg, który jest wykonywany na rożnego rodzaju włosach. We współczesnych czasach dostępne są bowiem takie techniki, które to umożliwiają efektowne wykonanie tego zabiegu nie tylko na grubych i w pełni zdrowych włosach, lecz także tych, które są nieco mniej zadbane.

  O tym, którą należy wybrać technikę trwałej ondulacji powinien zawsze decydować fryzjer. Obecnie powszechnie wykonywane zabiegi w salonach fryzjerskich można podzielić na:

  • Trwałą ondulację kwaśną – która charakteryzuje się przede wszystkim tym, że jest znacznie delikatniejsza od pozostałych zabiegów. Jej efekt utrzymuje się na włosach zazwyczaj do trzech miesięcy.
   Zabieg wykonany tym sposobem sprawia, że loki wyglądają na bardziej naturalne.
   Najczęściej jest on stosowany w przypadku posiadania włosów słabych oraz bardzo delikatnych.
   Ponadto, z zachowaniem zasad wszelkiej ostrożności można go także wykonać na włosach rozjaśnianych oraz farbowanych. Zabieg ten jest zawsze przeprowadzany przy użyciu niewielkiej ilości kwasowych środków chemicznych.
  • Trwałą ondulację zasadową, zwaną inaczej alkaliczną – zabieg ten charakteryzuje się tym, że wykonywany jest na normalnych, w pełni zdrowych i grubych włosach, które to nie są zniszczone poszczególnymi zabiegami fryzjerskimi na przykład częstym rozjaśnianiem.
   Tego typu zabieg jest znacznie bardziej trwały, bowiem skręt na włosach potrafi utrzymywać się aż do dziesięciu miesięcy.
   W tym czasie wskazane jest zawsze wykonanie zabiegu uzupełniającego w okolicy odrostów.

  Podstawowym warunkiem wykonania tego zabiegu jest posiadanie w pełni zdrowych włosów, bowiem w tym przypadku używane są bardzo mocne preparaty, które to mogłyby uszkodzić słabe włosy.

  • Trwałą ziołową – która jest zdecydowanie najdelikatniejszym ze wszystkich zabiegów ondulacji, podczas którego słabe i zniszczone włosy są delikatnie kręcone.
   Ondulacja ziołowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które to posiadają cienkie oraz łamliwe włosy. Uzyskany efekt końcowy zazwyczaj utrzymuje się na włosach średnio przez okres około dwóch – trzech miesięcy.
  • Trwałą dwufazową – zabieg ten jest przede wszystkim wykonywany przy kręceniu odrostów, a więc wówczas, gdy zabieg trwałej ondulacji był już wykonany wcześniej i włosy tuż nasady zdążyły odzyskać pierwotny, prosty kształt.
   W przypadku wykonywania tego typu zabiegu na odrosty nakładany jest zazwyczaj silniejszy płyn, natomiast na pozostałe włosy nieco łagodniejszy.

  Wybór techniki wykonania trwałej ondulacji jest zależny w głównej mierze od rodzaju włosów, a ostateczną decyzję powinien zawsze podjąć fryzjer w oparciu o dokładne obejrzenie włosów i ocenę ich jakości oraz struktury.

  Czy warto wykonać trwałą ondulację włosów?

  Trwała to zabieg na temat którego opinie są podzielone. Mnóstwo kobiet bowiem nie wyobraża sobie życia bez fali na włosach, inne z kolei uważają ten zabieg za zbyteczny i wolą cieszyć się z posiadania prostych oraz niezniszczonych zabiegami fryzjerskimi włosów.

  Wybór fryzury jest bowiem zawsze sprawą indywidualną każdej kobiety i zależy od jej indywidualnych upodobań. Warto zaznaczyć, że fryzura powinna być zawsze dobrana do kobiecej figury oraz kształtu twarzy. Niektóre kobiety zatem lepiej wyglądają w prostych włosach, innym z kolei trwała dodaje niesamowitego uroku osobistego oraz seksapilu. Bujne loki na głowie sprawiają, ze mnóstwo filigranowych oraz zadbanych kobiet potrafi przyciągnąć mnóstwo męskich spojrzeń.

  Niemniej każda kobieta, która zdecyduje się na trwałą ondulację powinna doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że bujne oraz okazałe loki sprawią, że kobieca twarz wydaje się znacznie szersza. W związku z tym zabieg kręcenia włosów nie jest z pewnością najlepszą opcją dla tych kobiet, które t posiadają okrągłe lico.

  Ponadto trwałej ondulacji włosów powinny raczej unikać długowłose kobiety o niskim wzroście, bowiem okazałe loki na głowie będą jeszcze bardziej optycznie powiększać głowę oraz powodować wrażenie dysproporcjonalnej budowy ciała. Warto także pamiętać o tym, że okazałe pukle oraz loki na głowie zazwyczaj dodają kilka lat. Zatem tego typu fryzury nie są polecane dla tych kobiet, które chcą się odmłodzić.

  Z kolei w bujnych oraz okazałych lokach na głowie wręcz rewelacyjnie prezentują się młode dziewczyny, które posiadają bardzo regularne rysy twarzy.

  Najbardziej kontrowersyjna jest bez wątpienia fryzura typu afro, na wykonanie której mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie młodziutkie dziewczyny oraz smukłej oraz filigranowej sylwetce oraz o bardzo drobnych rysach twarzy.

  Co prawda zabieg trwalej ondulacji jest od wielu długich lat doceniony przez miliony kobiet na całym świecie, ale zanim zdecydujemy się na jego wykonanie warto zawsze poradzić się specjalisty, który to pomoże nam dobrać fryzurę idealnie do rysów twarzy oraz posiadanej figury.

  Istotne przeciwwskazania do wykonania trwałej ondulacji

  Trwała to zabieg, który bardzo mocno ingeruje w strukturę włosów, zatem jego wykonanie nie jest polecane w kilku istotnych przypadkach. Nie powinien on być wykonywany nigdy bezpośrednio po farbowaniu włosów, a w szczególności wówczas, gdy do farbowania była użyta henna.

  Ponadto wykonanie trwałej ondulacji włosów nie zawsze okazuje się najlepszym pomysłem, jeśli na pierwszy rzut oka widać, że włosy są mocno zniszczone częstym rozjaśnianiem. W tym przypadku wykonanie tego zabiegu mogłoby doprowadzić do jeszcze mocniejszego wysuszenia włosów, które staną się bardzo kruche oraz łamliwe.

  Niezwykle ważne jest także to, aby trwałej ondulacji nie wykonywać w pierwszym trymestrze ciąży, bowiem nie ma badań, które wykluczyłyby negatywny wpływ środków chemicznych używanych w czasie zabiegu na płód. Natomiast, w późniejszych trymestrach ciąży zabieg ten nie jest zabroniony, niemniej lepiej nie narażać swego maleństwa i z wykonaniem wymarzonej fryzury poczekać do jego narodzin.

  Trwałej ondulacji włosów nie powinny także wykonywać te kobiety, które są skłonne do uczuleń oraz podrażnień skóry na poszczególne kosmetyki. Aby w stu procentach wykluczyć alergię warto zawsze przed wykonaniem zabiegu poprosić fryzjera o wykonanie stosownej próby alergicznej. Powinien on być wykonany w szczególności wówczas, gdy kobieta posiada skłonności do uczuleń, a zabieg ten zamierza wykonać pierwszy raz w swoim życiu. Jest to niezwykle istotne, bowiem dzięki temu można skutecznie uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych.

  A jeśli nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania trwałej ondulacji, wówczas można bez przeszkód wykonać zabieg i przez długi czas cieszyć się z posiadania bujnych oraz kręconych włosów.

  Jak wykonać trwałą ondulację w domowym zaciszu?

  Dziś mnóstwo kobiet rezygnuje z wizyt w zakładzie fryzjerskim i decyduje się na wykonanie trwalej ondulacji w domu. A jest to możliwe dzięki dostępności na rynku kosmetycznym w pełni skutecznych oraz łatwych w użyciu preparatów do trwałej ondulacji włosów. Dzięki doborowi sprawdzonego płynu oraz wałków o odpowiedniej grubości każda kobieta może bez problemu pozwolić sobie na wykonanie zarówno gęstych fali, naturalnych pukli, jak i drobnych oraz ciasno skręconych loczków.

  W tym celu wystarczy kosmyki włosów równomiernie nakręcić na wałki, a następnie posmarować je dokładnie wybranym płynem do trwałej ondulacji. Po odpowiednim czasie preparat ten należy obficie spłukać wodą, a na włosy nałożyć odpowiedni środek utrwalający.

  Jak dbać o włosy po zabiegu trwałej ondulacji?

  Po wykonaniu trwałej ondulacji właściwa pielęgnacja włosów jest niezwykle ważnym czynnikiem. W takiej sytuacji bowiem każde włosy potrzebują regularnego i intensywnego nawilżenia oraz odżywienia.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich kobiet, które zdecydowały się na posiadanie na głowie bujnych loków producenci oferują wysokiej jakości preparaty do właściwej pielęgnacji włosów. Wśród wielu z nich można wymienić niezwykle skuteczne maseczki, odżywki oraz spraye do włosów suchych i zniszczonych poszczególnymi zabiegami fryzjerskimi. Warto pamiętać o tym, że ich stosowanie należy zawsze rozpocząć kilka dni po wykonaniu trwałej ondulacji włosów, bowiem po wykonaniu tego zabiegu włosy potrzebują kilka dni odpoczynku.

  Oprócz środków do pielęgnacji włosów warto także wyposażyć się w wysokiej jakości preparaty, dzięki którym fale oraz loki będą miały jeszcze efektywniejszy skręt oraz będą prezentować się wręcz zjawiskowo.

  Jak powszechnie wiadomo z upływem czasu każda fryzura może stracić swoją pierwotną objętość. Aby tego w pełni skutecznie uniknąć warto zawsze używać suszarkę z dyfuzorem oraz specjalne środki do stylizacji włosów, w postaci pianek oraz żeli przeznaczonych do tego typu włosów. Najlepiej włosy jest suszyć ze spuszczoną głową, bo wiem wówczas unoszą się one u nasady, dzięki czemu można uzyskać w pełni naturalne, pięknie prezentujące się loki.

  Trzeba także zawsze pamiętać o tym, aby włosów poddanych wcześniej trwałej ondulacji nigdy nie rozczesywać tradycyjną szczotką. Do tego celu natomiast znacznie lepiej sprawdzi się drewniany grzebień, który posiada szeroki rozstaw ząbków. Trwała to bez wątpienia bardzo wymagająca fryzura, która pięknie prezentuje się tylko wówczas, gdy poświęcimy jej trochę czasu oraz prawidłowo o nią zadbamy.

  Włosy po wykonaniu tego zabiegu zawsze są nieco słabsze, zatem ich odpowiednia pielęgnacja ma ogromne znaczenie dla ich właściwej kondycji. Warto pamiętać o tym, aby po raz pierwszy włosy po trwalej ondulacji umyć dopiero po dwóch, trzech dniach, bowiem czas ten pozwoli na uformowanie się ich właściwego skrętu. Z kolei suche końcówki warto co najmniej raz na miesiąc podcinać.

  Niezwykle ważne jest także to, aby od czasu do czasu sięgać po dostępne na rynku ziołowe szampony, które to doskonale nawilżającą, regenerują oraz odpowiednio wzmacniają strukturę włosa. Nieodpowiednia pielęgnacja oraz niewłaściwy dobór preparatów może przyczynić się do tego, że włosy z czasem staną się zniszczone, przesuszone oraz będą się puszyć, co w dużym stopniu będzie utrudniało ich efektywne ułożenie.

  Jaka jest cena trwałej ondulacji włosów?

  Obecnie zabieg trwałej ondulacji jest powszechnie wykonywany niemalże w każdym zakładzie fryzjerskim, zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach. Jego cena jest zawsze uzależniona od kilku istotnych czynników. Na to ile wydamy pieniędzy w dużym stopni wpływa długość posiadanych włosów oraz renoma zakładu, w którym zdecydujemy się na wykonanie tego zabiegu.

  Zazwyczaj bywa tak, że w zakładach położonych w dużych miastach, w których pracują dobrze wykwalifikowani oraz w pełni doświadczeni fryzjerzy za zabieg trzeba zapłacić nieco więcej. Cena jest także bardzo często uzależniona od rodzaju zabiegu oraz od jakości zastosowanych preparatów.

  Koszt tego zabiegu zazwyczaj waha się w granicy od 60 do 200 zł.

  Zastosowanie wysokiej jakości preparatów do trwałej ondulacji gwarantuje efekt posiadania na głowie wymarzonych loków na kilka miesięcy.

  Płyn do trwałej ondulacji

  Obecnie na rynku kosmetycznym wybór płynów do wykonania zabiegu trwałej ondulacji jest bardzo bogaty. Wiele z nich jest wzbogaconych o cenne składniki, które potrafią doskonale chronić włosy przed zniszczeniem. Posiadają one bowiem w swoim składzie silne właściwości wzmacniające i odżywcze. Niezwykle dobroczynny wpływ na włosy mają te płyny do ondulacji włosów, które posiadają w swoim składzie:

  • proteiny z mleka – które doskonale odbudowują uszkodzone włókna keratynowe,
  • proteiny z jedwabiu – które odpowiadają za wypełnianie ubytków powstałych na powierzchni łusek poszczególnych włosów,
  • pantenol, a więc prowitaminę witaminy B5 – która w odpowiedni sposób utrzymuje optymalny poziom nawilżenia włosów,
  • syntetyczne polimery błonotwórcze – które odpowiadają za właściwe nabłyszczenie włosów.

  Użycie dobrego płynu do trwałej ondulacji włosów zapewnia długotrwały skręt i można dzięki niemu uzyskać na głowie wymarzone fale, naturalne pukle czy też niesamowitą burzę loków.

  Aktualizacja 03/08/2022

  Zobacz też

  Modne kolory włosów

  Modne kolory włosów 2020

  Modne kolory włosów Można zaobserwować, że w 2020 roku przedstawicielki płci pięknej odchodzą od różnego rodzaju wariacji na temat baleyage. Bardzo dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć zdecydowane i czyste odcienie. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że bardzo istotne znaczenie ma pielęgnacja włosów. Muszą być one wizytówką kobiety. Rekomendowane jest zatem zadbanie nie tylko o ich nawilżenie, ale również bardzo zdrowe końce. Jakie są zatem modne w tym sezonie kolory włosów? Ombre, sombre, flamboyage Warto wiedzieć, że różne rodzaje baleyage są bardzo modne już od kilku sezonów. Wspomniany trend jednak zdecydowanie osłabł w 2020 roku. Panie zdecydowanie częściej podejmowały decyzję o czystych i […]

  Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

  Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

  Jaki kolor włosów do zielonych oczu? Osoby, które mają zielone oczy, mogą mieć problem z dobraniem do siebie odpowiedniej damskiej fryzury. Jeśli zaś poszukują inspiracji, dzięki którym mogłyby sprawić, by ich wygląd nabrał świeżości, warto sprawdzić, jaki kolor włosów pasuje do zielonych oczu? Zdecydowanie zaś nie należy zmieniać fryzury na taką, która jest aktualnie na czasie, ponieważ nie każdemu będzie dobrze w danym cięciu. Na co więc zwrócić uwagę przy doborze koloru, a także jakie dodatki do włosów są wskazane dla osób, które mają zielone oczy – dowiesz się z tego artykułu. Ciepły, czy zimny typ kolorystyczny? Osoby, które mają […]

  Powiadomienia
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  Zobacz wszystkie komentarze