Menu

Suszarka do włosów: jaką wybrać i które parametry są najważniejsze?

Suszarka do włosów
Suszarka do włosów

Suszarka do włosów

Piękne i zadbane włosy wymagają odpowiedniej dbałości. Jednym z etapów pielęgnacji jest suszenie włosów. Sprawdź, jak wybrać suszarkę do włosów, aby służyła jak najlepiej i jak najdłużej. Odpowiednio wybrany sprzęt i świadome korzystanie z jego funkcji to gwarancja sukcesu!

Co oferuje rynek?

Wybór w suszarkach do włosów jest na prawdę duży. Warto podzielić je pod względem materiału z jakiego są wykonane i przeznaczenia. Możemy mówić o trzech typach suszarek – takich do użytku domowego, dla profesjonalistów i modelach turystycznych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić sobie do domu sprzęt używany przez profesjonalistów. Należy się w takiej sytuacji liczyć ze znacznie wyższą ceną.

Jedną z cech suszarek profesjonalnych jest moc silnika, która pozwala na maksymalne eksploatowanie w ciągu dnia. Warto przemyśleć, czy na pewno takiej potrzebujemy. Modele do użytku domowego też są świetne i mają wiele przydatnych funkcji. Jeżeli chodzi o suszarki turystyczne, jak nazwa wskazuje, są mniejsze, dlatego że ich przeznaczaniem jest zmieszczenie się w walizkę. Oczywiście, z powodu swoich rozmiarów są też słabsze, lecz nie można mieć wszystkiego.

Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę z czego skonstruowana jest suszarka. Mocny fundament i grube ściany to podstawa w dobrze wybudowanym domu, ze sprzętem jest podobnie. Upraszczając, suszarka składa się z dwóch podstawowych elementów. Jest to grzałka i wentylator oraz dodatkowo obudowa.

Wyróżniamy kilka materiałów, z których są produkowane te elementy.

Pierwszy z nich to metal lub plastik. Najstarszy wykorzystywany materiał. Jak łatwo można się domyślić, jest też najmniej polecanym. Dlaczego? Bardzo łatwo się przegrzewa oraz nie jest najbezpieczniejszym tworem. Ponad to ten typ suszarek emituje bardzo gorące powietrze, które może w katastrofalny sposób wpłynąć na kondycję włosów.

Często spotykany materiał ceramiczny wyrobił sobie dobrą pozycję na rynku. Suszarki z elementami ceramicznymi mogą się pochwalić wysoką jakością. Równomiernie suszą włosy i nie uszkadzają ich. Są częstym wyborem w profesjonalnych salonach fryzjerskich.

Kolejny materiał to turmalin. Jest stosunkowo nowym odkryciem w produkcji suszarek. Głównym atutem tej technologii jest produkcja jonów ujemnych podczas suszenia. Wchodząc w reakcje z kationami, sprawiają, że włosy stają się gładkie i błyszczące. Idealnie nadaje się do stylizacji.

Ostatnim z głównych surowców do produkcji suszarek jest tytan. Urządzenia z tej rodziny są najbardziej wytrzymałe, zarówno pod względem odporności na czynniki fizyczne, jak i na długą eksploatację.

Całokształt ma znaczenie

Wiemy już z czego może być stworzona nasza przyszła suszarka. Jednak dzisiejsze suszarki to nie tylko grzałka i wentylator – to także wiele przydatnych funkcji i ważnych parametrów. Jest ich dość sporo. Niektóre są bardziej istotne niż pozostałe. Jakie parametry i funkcje powinny zwrócić naszą uwagę w pierwszej kolejności?

Na początku powinniśmy postawić na moc. Siła z jaką suszarka będzie dmuchać ciepłe powietrze jest bardzo ważnym parametrem. Jest też dość indywidualna. Jeżeli Twoje włosy nie są długie ani grube, to śmiało możesz wybrać urządzenie z mocą około 1400W. Jesteś posiadaczką długich i grubych włosów? Z pewnością nie jedna kobieta Ci zazdrości. Zdecyduj się na suszarkę z większą mocą, która sprawniej wysuszy Twoje włosów. Może być to moc rzędu 2000W lub nawet trochę więcej.

W obecnych czasach, niezbędne jest, aby suszarka była wyposażona w możliwość regulacji temperatury powietrza jak i siły nawiewu. Obecnie na rynku są dostępne takie modele, które same automatycznie dopasowują wspomniane parametry, więc możliwość manualnego sterowania nimi jest absolutnie wymagana.

W opisie produktu, który chcemy kupić powinna pojawić się wzmianka o zastosowanych technologiach. Bardzo ważnym jest, by wśród wymienionych fraz, pojawił się zapis o wykorzystywaniu funkcji jonizacji. Suszarka pozbawiona tej technologii może puszyć włosy i źle wpływać na ich kondycję.

Jest jeszcze sporo innych, praktycznych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Jeżeli masz taką możliwość, to przed zakupem weź suszarkę do ręki. Waga produktu jest bardzo ważna. Nie będzie fajnie, jeśli codziennie suszenie włosów stanie się obciążeniem dla delikatnych rąk. Zwróć uwagę, czy uchwyt jest antypoślizgowy. Ręka w każdej chwili może się spocić, co zwiększa ryzyko upuszczenia sprzętu, a to nigdy nie jest czymś pożądanym. Dodatkowym kryterium może być głośność pracy urządzenia. Oczywistym jest. że nie będzie bezszelestna ale suszenie włosów nie powinno przypominać dźwięków, podobnych do tych wydawanych przez startujące samoloty.

Przeczytaj też:

[rpi]

Nie bez znaczenia jest długość kabla. W zależności od warunków w jakich suszysz włosy – upewnij się, że będzie on wystarczająco długi.

Fajnym rozwiązaniem jest przewód obrotowy. Dzięki niemy, nie będziesz się martwić o to czy kabel podczas suszenia się nie poplącze.

Bardzo istotnym aspektem, dla osób korzystających niemal codziennie z suszarki, może okazać się pobór mocy. Czyli ilość prądu jaką dane urządzenie zużywa podczas swojej pracy.

Rzecz jasna, mycie włosów codziennie i ich suszenie nie jest zalecane, ale przecież suszarka może służyć więcej niż jednej osobie.

Ile kosztuje dobra suszarka do włosów?

Powoli dotarliśmy do kwestii pieniężnej. Ile tak na prawdę musimy zapłacić za dobrą suszarkę do włosów? Czy stać nas na wysoką jakość suszenia?

Odpowiedź brzmi tak! Oczywiście, sprzęty profesjonalne, używane do stylizowania męskich i damskich fryzur w salonach fryzjerskich są dość drogie, lecz czy na pewno go potrzebujesz? Jeżeli sprawa ceny ma znaczenie to nie warto przepłacać. Obecnie wiele firm oferuje na prawdę fajne urządzenia w stosunkowo atrakcyjnych cenach. O jakich sumach mówimy?

Nawet za sumę mniejszą niż sto złotych można kupić dobrą suszarkę. Jednak te modele zwykle nie mają funkcji jonizacji, która jest kluczowa dla wielu użytkowników. Na szczęście nie trzeba za nią dużo dopłacać. Modele posiadające tę technologię można nabyć już za około 150 – 200 złotych. Jest to stosunkowo niska cena, jak na produkt, od którego bardzo dużo wymagamy.

Jeżeli pragniesz dać włosom wszystko co najlepsze, a budżet Cię nie ogranicza to suma około dwóch tysięcy złotych to minimum. Jednak za taka cenę można kupić już prawdziwe cudeńko.

Ukryte (lub wliczone) koszty – czyli akcesoria i dodatki do suszarki

Suszarki jak wiele innych rzeczy mają swoje akcesoria. Czasami dostajemy je w komplecie wraz z urządzeniem, innym razem trzeba je sobie dokupić. Z pewnością ich obecność lub nie wpływa na cenę urządzenia. Ale czy faktycznie potrzebujemy tych akcesoriów? Niektórych z nich z pewnością tak, inne mogą wydawać się zbędne, w zależności od ego jakie włosy posiadamy i do czego używamy suszarki. Oczywistym jest, że spełnia ona nie tylko swoją podstawową rolę suszenia, ale często jest urządzeniem wykorzystywanym do stylizacji.

Akcesoria do suszarek to w praktyce rozmaite końcówki, nakładki jakie można nałożyć na urządzenie. Te wszystkie dodatki mają pełnić określone funkcje, więc to czy będą nam potrzebne zależy tylko od nas.

Niezależnie od upodobań użytkownika jest jedno akcesoriów, które zawsze się przydaje. To filtry do suszarki. Są osłoną dla silnika przed zanieczyszczeniami dochodzącymi z zewnątrz. A jest ich dość sporo! Czysty i zadbany silnik lepiej i dłużej pracuje, a to leży w naszym interesie.

Pozostałe akcesoria to głownie końcówki, które pomagają w stylizacji włosów. Są to między innymi koncentratory powietrza, końcówki spin curl czy nakładki prostująca. Po nabraniu wprawy będziesz w stanie świetnie wymodelować swoje włosy tylko za pomocą suszarki, bez dodatkowych urządzeń takich jak prostownica czy lokówka.

Dla częstych podróżników przydatnym dodatkiem może okazać się etui na suszarkę, które zapewni jej bezpieczeństwo podczas transportu.

Korzystaj z suszarki do włosów mądrze

Nawet najlepszy i najdroższy sprzęt nie zdziała cudów, jeśli podczas codziennej pielęgnacji będziesz popełniać podstawowe błędy. Jest kilka zasad, do których należy się stosować jeśli włosy mają być piękne i zdrowo mimo częstego suszenia.

Podstawowa zasadą jest nie suszenie włosów zaraz po ich umyciu. Najpierw należy odsączyć nadmiar wody ręcznikiem. Robimy to delikatnie, nie szorujemy! W międzyczasie dobrze jest pozwolić aby łazienka odparowała poprzez otworzenie drzwi czy okna. Włosy najlepiej suszyć w suchym pomieszczeniu a nie pełnym wilgoci. Wilgoć jest też wrogiem wszelkiej elektroniki. Najpierw rozczesujemy włosy. Dobrym pomysłem jest zastosowanie środków chroniących przed wysoką temperaturą. Znajdziesz takie, które można stosować przed i po myciu włosów.

Przeczytaj też:

[rpi]

Suszarkę podczas suszenia należy trzymać w odległości co najmniej 15 centymetrów od głowy a powietrze z niej się wydobywające powinno być letnie lub chłodne. Jeżeli pragniemy aby w efekcie końcowym nasze włosy był gładkie niczym tafla lodu to suszymy je od nasady po końce. Z kolei jeżeli pragniemy aby się uniosły, najlepiej jest je suszyć głową w dół.

Jeżeli to możliwe, nie susz włosów do końca i pozwól im naturalnie doschnąć. Nie rób tego nigdy, gdy planujesz wyjść na zewnątrz w gorące lato. Zbyt szybkie odparowywanie wody sprawi że włosy zrobią się suche.

Daj sobie czas

Posiadasz już niezbędną wiedzę w temacie suszarek do włosów. Nie zaszkodzi jednak jej stale poszerzać. Nie spisz się ze swoim wyborem. Przejrzeć opinie użytkowników. Można znaleźć w nich wiele wskazówek na temat urządzeń danej firmy. Być może jakiś model ma tendencje do usterek?

Tak czy inaczej, z pewnością teraz wiesz już czego szukać i co jest potrzebne Twoim włosom!

Zobacz też

Czy można farbować włosy w ciąży?

Czy można farbować włosy w ciąży?

Czy można farbować włosy w ciąży? Farbowanie włosów w ciąży to temat, który budzi różne kontrowersje. Tymczasem wiele kobiet lubi od czasu do czasu modyfikować swój wizerunek. Fryzura damska to jeden z jego najważniejszych elementów. Zmiana koloru włosów poprawia samopoczucie i dzięki temu można poczuć się lepiej. Wiele przyszłych mam widzi jednak liczne zagrożenia związane z farbowaniem włosów samodzielnie lub też z wizytą u fryzjera. Czy można farbować włosy w ciąży? Jeśli tak, to na co należy uważać i jakie produkty warto do tego użyć, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i nienarodzonemu jeszcze dziecku? Zagrożenia związane z farbowaniem włosów w ciąży […]

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu?

Jaki kolor włosów do niebieskich oczu?

Kolor włosów do niebieskich oczu Niebieskie oczy są przez wiele osób uważane za najpiękniejsze. Są też dość popularne. Najczęściej spotykane są niebieskie oczy, których odcień wchodzi w szarość, rzadziej w zieleń. Jeśli jesteś posiadaczką oczu w tym kolorze to koniecznie musisz poznać odpowiedź na pytanie o to, jaki kolor włosów pasuje do niebieskich oczu? Który kolor podkreśla piękno niebieskich oczu? Do niebieskich oczu najlepiej pasują włosy w odcieniach blondu, brązu oraz rudości. To bardzo duże spektrum odcieni, które jest też uzależnione od karnacji. Im jaśniejsza skóra, tym lepiej wygląda z jasnymi odcieniami włosów. Trzeba też podkreślić, że najmodniejszym i najbardziej […]

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze