Menu

Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów
Dekoloryzacja włosów

Dekoloryzacja włosów

Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet interesuje się tematem dekoloryzacji. Jest to oczywiście spowodowane tym, że wiele pań farbuje obecnie swoje włosy. Jednak jak doskonale wiemy efekt nie zawsze jest taki, jakby się tego chciało.

W praktyce wszystko wygląda inaczej niż na zdjęciu, czy też opakowaniu danego kosmetyku. Bardzo często dochodzi przecież do sytuacji, gdzie nowa damska fryzura w ogóle nie przypada niestety kobietom do gustu. Właśnie w takich przypadkach na przeciw oczekiwaniom wielu osób wychodzi dekoloryzacja.

Jest to czynność, która pozwala zredukować brzydki efekt. Zapewni szybkie i skuteczne pozbycie się nowego, niechcianego koloru. Oczywiście jest to zabieg, który cieszy się dużym uznaniem wśród wszystkich pań. Jest bardzo doceniany, gdyż po prostu pozwala na naprawienie i odkręcenie złego wyboru, decyzji.

Co więcej, tym samym po prostu pozwala na ponowne zmienienie swojego wyglądu. Jak się okazuje, dla wielu kobiet jest to nieoceniona pomoc. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się, jak to wszystko naprawdę działa w praktyce. Wiedza ta z pewnością przyda się w niedalekiej przyszłości.

Co to jest dekoloryzacja włosów?

Jak już zostało po części wspomniane wcześniej, dekoloryzacja jest to nic innego, jak po prostu usunięcie danego koloru z włosów. Chodzi tu oczywiście konkretnie o sztuczne ciemne barwniki zawarte w farbach. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że są dwa sposoby na wykonanie całej tej czynności.

Jedną z nich jest użycie rozjaśniacza. To on w głównej mierze pozwala na pozbycie się niechcianego koloru. Największa zaletą tej właśnie metody jest to, że zapewnia ona przede wszystkim szybki efekt. Nic w tak krótkim czasie nie przyniesie aż tak dużych rezultatów.

Pozostając przy tym temacie, należy także wspomnieć o wykonaniu dekoloryzacji przy pomocy specjalnych preparatów tzw. ściągaczy kolorów. Ta z kolei metoda jest teoretycznie również skuteczna co poprzednia. Różni się ona jednak w znacznym stopniu długością trwania. Jest ona znacznie dłuższa i tym samym zabiera o wiele więcej czasu.

Warto jednak mieć świadomość, że akurat ten zabieg nie naraża włosów aż tak bardzo na zniszczenie. Jest o wiele bardziej dla nich delikatniejszy. Dzięki nim w pewnym stopniu mogą one nadal pozostać w dosyć dobrej kondycji. To akurat niesłychanie istotne, gdyż po upływie czasu niestety bardzo trudno będzie odbudować stan włosów sprzed farbowania i całej dekoloryzacji. Właśnie dlatego tak ważne jest pamiętanie o takich kwestiach. Z pewnością każdy po takich zabiegach chciałby cieszyć się zdrowymi włosami, które będą się świetnie prezentowały. Jednak niesłychanie istotne jest tu odpowiednie zadbanie o nie.

Kiedy warto zdecydować się na dekoloryzację włosów?

Oczywiście dekoloryzacje poleca się wszystkim kobietom, które nie do końca, a właściwie zupełnie nie są ani zadowolone, ani tym bardziej usatysfakcjonowane z wyglądu nowej fryzury. Nie ulega wątpliwości, że bardzo dobrze, że w ogóle obecnie taka możliwość istnieje. Gdyby nie byłoby takiego rozwiązania to z pewnością część pań musiałaby niestety przez jakiś czas albo nie wychodzić zupełnie z domu, albo też próbować na różne sposoby zakrywać swój kolor włosów.

Warto również powiedzieć sobie o tym, że dzięki dekoloryzacji można usunąć ciemny pigment. Właśnie dlatego zabieg ten polecany jest wszystkim osobom o ciemnych włosach – czarnych, brązowych, czy wielu, wielu innych. Nie mniej jednak, dekoloryzacja zapewnia również przyciemnienie rozjaśnionych włosów. Jak doskonale wiemy, istnieje więc możliwość pójścia zarówno w jedną, jak i drugą stronę. Sposobów więc jest naprawdę wiele.

Warto mieć również świadomość tego, że zabieg ten odradzany jest wszystkim paniom, które niestety posiadają zniszczone i cienkie włosy. Oczywiście, sam zabieg nie niszczy pasm, to jednak w ogromnym stopniu przekłada się na ich ogólną kondycję. Po całej dekoloryzacji czasami nakłada się także farbę, aby wyrównać dany kolor. To również nie wpłynie pozytywnie na stan słabych już obecnie włosów.

Warto mieć to jednak na uwadze, iż z pewnością nikt nie chciałby, aby stały się one jeszcze gorszej jakości. Co więcej, podejmując się dekoloryzacji należy mieć świadomość, że zabieg ten odpowiada tylko i wyłącznie za usunięcie koloru wcześniej farbowanych włosów. W żaden sposób nie wpłynie on na barwę naturalnych włosów. Jeśli ktoś chciałby się jej po prostu pozbyć to jest to oczywiście nierealne. Nie ma niestety takiej możliwości.

Dekoloryzacja odpowiada tylko i wyłącznie za usuwanie sztucznego pigmentu, a nie naturalnych kolorów. Dla wielu osób jest to oczywiście jak najbardziej zrozumiałe. Czasami jednak zdarza się, że niektórzy mają dosyć spontaniczne pomysły dlatego też warto o takich kwestiach wcześniej wspominać.

Jak dekoloryzować włosy bezpiecznie?

Nie ulega wątpliwości, że w tym przypadku kluczowe jest jednak bezpieczeństwo. Należy zdawać sobie sprawę, że najwyższe standardy mogą nam zapewnić tylko i wyłącznie najlepsi profesjonaliści w tym zawodzie. Taka osoba wie, jak działać, aby nie uszkodzić struktury włosów.

Przeczytaj też:

[rpi]

Kluczowe okazuje się tu również wcześniejsze ocenienie stanu pasm. Na tej podstawie można odpowiednio dobrać stężenie preparatów tak, aby cały końcowy efekt był spektakularny. Nie bez znaczenia jest również kontrolowanie co chwilę stanu włosów. Należy dokładnie im się przyglądać i obserwować cały przebieg zabiegu.

Warto również mieć świadomość, że bezpieczna dekoloryzacja nie zależy tylko i wyłącznie od profesjonalnego fryzjera, ale także od produktów. Oczywiście, najlepiej byłoby postawić na te z górnej półki, te najwyższej, możliwej jakości. Oprócz pięknego wyglądu, z pewnością zadbają także o to, aby nic nie stało się skórze głowy.

Przy wykonywaniu takiej dekoloryzacji i nakładaniu kosmetyku na głowę warto zacząć od tzw. próby uczuleniowej, alergicznej. Chodzi tu o to, aby wybrać sobie jeden kosmyk włosów i najpierw tylko i wyłącznie na niego nałożyć dany produkt. Po odczekaniu odpowiedniego czasu należy zwrócić uwagę na stan włosów i oczywiście skóry głowy. Jeśli nie będą pojawiały się żadne niepożądane skutki to tylko wtedy można przechodzić do wykonywania całej dekoloryzacji. Zdecydowanie warto zadbać o najwyższe standardy bezpieczeństwa przy wykonywaniu tego właśnie zabiegu.

Dekoloryzacja włosów krok po kroku

Na samym wstępie warto zdawać sobie sprawę, że istnieje kilka ciekawych metod na domową dekoloryzację. Pierwszą opcją jest użycie do tego dekoloryzatora, który dostępny jest w większości sklepów kosmetycznych. Pozwala on głównie na rozjaśnienie naszych włosów.

Cały zabieg powinno zacząć się od dokładnego umycia włosów. Kolejnego dnia można zabrać się za wykonanie samego zabiegu.

Trzeba tutaj pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu dekoloryzatora.

Następnym krokiem jest nałożenie całego kosmetyku na włosy. Należy nakładać go od dołu do góry. Pamiętać należy o omijaniu odrostów. Jeśli czas upłynie, to trzeba dokładnie wypłukać włosy i ocenić, czy efekt jest zadowalający, czy też nie.

Może oczywiście okazać się, że nie jesteśmy usatysfakcjonowani z efektu dekoloryzacji. Wtedy też dobrze byłoby powtórzyć wykonanie całego zabiegu jeszcze raz. Wtedy z pewnością będzie można liczyć na spektakularny sukces, który zaowocuje dużym zadowoleniem.

Innym z kolei sposobem są domowe maseczki rozjaśniające. Można postawić chociażby na takie stworzone z miodu, czy też szamponu i łyżeczki sody. W pierwszej opcji należy nałożyć miksturę na włosy i odczekać kilka godzin. W drugiej zaś ważne jest umycie ich w tym właśnie produkcie. Kluczowa okazuje się tu jednak regularność. Tylko ona może zapewnić dobry, końcowy efekt. Oczywiście nie będzie on aż tak spektakularny, jednak pozwoli na minimalne rozjaśnienie ciemnej koloryzacji.

Oprócz tego warto także wspomnieć o dekoloryzacji za pomocą kąpieli rozjaśniających. W tym przypadku trzeba wymieszać rozjaśniacz do włosów z szamponem i chociażby odżywką. Szampon odpowiada tu za to, że otwiera łuskę włosa. Dzięki temu rozjaśniacz może wniknąć w głąb, w środek i tym samym usunąć niechciany pigment. Odżywka zaś ma na celu oczywiście odżywienie i dokładne nawilżenie włosów. Tutaj również warto mieć świadomość, że taki domowy sposób nigdy nie będzie w żadnym stopniu równał się profesjonalnej dekoloryzacji wykonanej u fryzjera. Ponadto, przy podejmowaniu się wykonywania takiej czynności samemu, w znacznym stopniu zwiększamy swoje niebezpieczeństwo, a tym samym narażamy nasze włosy na niechciane niszczenie. Warto o tym pamiętać, gdyż niestety niektóre procesy mogą być bardzo trudne do odwrócenia. Być może nawet zupełnie nieodwracalne. Z pewnością nikt nie chciałby świadomie, w znacznym stopniu pogorszyć stan swoich włosów. Dobrze byłoby więc stosować się do tych zasad.

Podsumowując, jak doskonale widać dekoloryzacja to zabieg, który cieszy się w dzisiejszych czasach naprawdę ogromną popularnością zarówno w naszym kraju, jak i za jego granicą. Nie ulega wątpliwości, że nie zawsze jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć jaki kolor pojawi się na naszej głowie po nałożeniu farby. Co ciekawe, efekty bywają naprawdę różne. Zarówno pozytywne, jak i negatywne. Czasem wzbudzają sporo emocji, gdyż po prostu fryzura nie przypada go gustu kobietom. Wtedy też właśnie warto zdecydować się na dekoloryzację. To ona pozwoli na pozbycie się tego przykrego problemu. Zapewnia szybkie, skuteczne i trwałe usunięcie niechcianego koloru. Jak się jednak okazuje kluczowa jest tutaj umiejętność wykonania takiego właśnie zabiegu. Należy mieć świadomość, że najlepiej byłoby udać się w tym przypadku do profesjonalisty. Jednak zdecydowanie nie jest to jedyne wyjście z tej trudnej sytuacji. Wyżej zostało wymienionych kilka konkretnych, domowych sposobów, które pozwalają również na dekoloryzację we własnym mieszkaniu. Warto mieć jednak świadomość, że z pewnością nie zapewnią one aż tak spektakularnych efektów, jak właśnie wizyta u specjalisty. Nie mnie jednak, dekoloryzacja to naprawdę ciekawy i godny polecenia zabieg. Z pewnością zapewni on dużo zadowolenia i satysfakcji!

Zobacz też

Czy można farbować włosy w ciąży?

Czy można farbować włosy w ciąży?

Czy można farbować włosy w ciąży? Farbowanie włosów w ciąży to temat, który budzi różne kontrowersje. Tymczasem wiele kobiet lubi od czasu do czasu modyfikować swój wizerunek. Fryzura damska to jeden z jego najważniejszych elementów. Zmiana koloru włosów poprawia samopoczucie i dzięki temu można poczuć się lepiej. Wiele przyszłych mam widzi jednak liczne zagrożenia związane z farbowaniem włosów samodzielnie lub też z wizytą u fryzjera. Czy można farbować włosy w ciąży? Jeśli tak, to na co należy uważać i jakie produkty warto do tego użyć, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i nienarodzonemu jeszcze dziecku? Zagrożenia związane z farbowaniem włosów w ciąży […]

Jak wysuszyć włosy bez suszarki?

Jak wysuszyć włosy bez suszarki?

Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Każda kobieta marzy o tym, aby posiadać piękne, bujne, grube oraz lśniące włosy. Czasem, aby móc poszczycić się pięknymi włosami nie wystarczy używać wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji włosów. Niezwykle ważne jest także odpowiednie suszenie włosów po ich umyciu. Niestety suszrki mogą niszczyć włosy, dlatego wiele osób zastanawia się jak wysuszyć włosy bez suszarki. Czy warto suszyć włosy suszarką? Zazwyczaj większość z nas po umyciu włosów sięga po suszarkę, aby jak najprędzej uporać się z mokrymi włosami. Ich suszenie jest uciążliwe zwłaszcza wtedy, gdy włosy są grube oraz bardzo długie. Tymczasem suszenie włosów z użyciem […]

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze