Menu

Jak wygląda zagęszczanie włosów? Systemy uzupełnień włosów

Jak wygląda zagęszczanie włosów? Systemy uzupełnień włosów
Jak wygląda zagęszczanie włosów? Systemy uzupełnień włosów

W dzisiejszych czasach ciągły stres, problemy z dietą, niewystarczające wysypianie się to problemy każdego. Przez to wypadanie naszych włosów nasila się, a my nie wiemy jak na to zaradzić. Większość szamponów zagęszczających na włosy nie działa, a jeżeli już to trzeba czekać miesiącami na jakiekolwiek efekty. Na szczęście, drogą fryzjerską można dojść do swojej upragnionej fryzury w sposób szybki i efektowny.

Co to jest system uzupełnienia włosów?

Niewykrywalny system włosów to produkt stworzony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, w przeciwieństwie do naturalnych peruk, które zwykle są robione dla kobiet. Usługa ta polega na pokryciu niedoboru włosów w określonej okolicy ale istnieje także pełen system uzupełnień włosów który służy do pokrycia całej głowy. Mogą być produkowane masowo, dostosowywane lub w 100% szyte na miarę, aby idealnie dopasowywały się do głowy, oferując maksymalny komfort i naturalność. Są one zwykle wytwarzane z włosów naturalnych, chociaż niektóre firmy odważyły się wyprodukować je z włosów syntetycznych z niewielkim powodzeniem. Przykleja się je do skóry głowy za pomocą: taśmy klejącej, kleju w płynie, lub  grzebienia. Pierwszy to najstarszy i najczęściej używany system ze względu na swoją prostotę, drugi to najbezpieczniejszy i najnowocześniejszy, a trzeci najrzadziej wykorzystywany ze względu na brak naturalności, bezpieczeństwa i nadmiar codziennych ograniczeń. Zwykle są rozwiązaniem na każdy rodzaj trwałego lub długotrwałego wypadania włosów lub łysienia. W przeciwieństwie do peruk z włosów naturalnych, nie są one powszechnie używane na specjalne okazje lub przez krótki czas. Można z nimi spać, brać prysznic, chodzić na plażę, wykonywać dowolną aktywność i są całkowicie bezpieczne przy użyciu płynnych klejów. Systemy włosów najnowszej generacji mogą stać się całkowicie niewykrywalne i zapewniać maksymalny komfort.

Dlaczego warto skorzystać z systemu uzupełniania włosów?

W ostatnich latach niechirurgiczne systemy wymiany włosów stały się świetną alternatywą dla inwazyjnych i bolesnych zabiegów chirurgicznych, a obecnie zyskują ogromną popularność wśród osób zmagających się z wypadaniem włosów. Najbardziej obiecującą opcją kamuflażu lub wzmocnienia przerzedzających się włosów jest niechirurgiczne zagęszczenie włosów. Przemysł fryzjerski przeszedł sam Siebie, a niektóre ekskluzywne i wyrafinowane systemy wymiany włosów zapewniają najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z zalet systemów wymiany włosów w porównaniu z perukami i łatami na włosy:

  • Systemy wymiany włosów zyskały niezrównaną popularność, ponieważ są niewykrywalne i wyglądają najbardziej naturalnie.
  • Zapewnia pożądaną gęstość i objętość.
  • Brak konieczności operacji oznacza brak blizn i łatwość przyjęcia.
  • Oszczędza w dużej mierze czas i pieniądze.
  • Zaawansowane techniki konturowania pomagają w niestandardowych systemach i doskonałych wynikach.
  • Te pasma można traktować jak własne i są bezproblemowe; możesz normalnie pływać, ćwiczyć, spać, brać prysznic.
  • Można je pielęgnować, farbować lub stylizować tak jak włosy naturalne. 

Jaki system włosów wybrać?

Pełne, mocne włosy prowadzą do dobrego nastawienia do życia i pewności siebie. Wiadome jest również, że skutki wypadania włosów są bardzo zróżnicowane. Istnieje szeroka gama systemów do włosów dla kobiet i mężczyzn o cienkich włosach. Wiele firm zajmujących się tym problemem, robi indywidualny projekt dla każdego kto tego potrzebuje, uzupełnienie włosów gwarantuje dobre samopoczucie i spełnienie wymagań klienta. Jedno jest pewne, odpowiedni stylista potrafi dobrać najlepszy produkt tak, by każdy mógł być pewny siebie i czuć się idealnie w swoim ciele.

Czy gęstość włosów wpływa na jakość systemu?

Jak najbardziej! Należy pamiętać, że im mniejsza gęstość, tym delikatniejsza oraz cieńsza powinna być osnowa. Jeżeli gęstość włosów wynosi ok. 70%, baza pozostanie niezauważalna. Grubszy i mocniejszy materiał może utrzymać włosy o większej gęstości. Wybierając grubszą bazę, możesz zwiększyć gęstość włosów. Wiązać się to będzie jednak z
poświęceniem naturalnego wyglądu na rzecz trwałości.

Jak trwałe są systemy uzupełnień włosów?

Trwałość systemu uzupełnień włosów to kluczowa cecha każdego z nich. Jego żywotność nie zależy tylko od zastosowanego typu bazy, włosów, ale również od indywidualnych cech systemu. Przeciętna żywotność systemu uzupełnień włosów waha się od około trzech miesięcy do nawet czterech lat. Warto mieć na uwadze, że są to produkty bardzo delikatne i należy chronić je przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, kontaktem z niebezpiecznymi substancjami oraz, co szczególnie ważne, dbać o właściwą pięlęgnację.

Hair system nazywany bywa również protezami włosów to nieinwazyjna metoda poprawiająca wizerunek. W zależności od potrzeb mogą one przedłużać oraz zagęszczać naturalne włosy zasłaniając miejsca gdzie są ubytki. Efektem tego jest bujna i zdrowo wyglądająca  czupryna. System włosów może przybierać różne formy, których odpowiedni dobór zależy od preferencji osobistych klienta oraz stanu naturalnych włosów.  Do każdej osoby hair system jest dobierany według indywidualnych i specyficznych potrzeb i oczekiwań klienta.

Aktualizacja 19/12/2022

Zobacz też

Fryzura do kwadratowej twarzy

Fryzura do kwadratowej twarzy

Fryzura do kwadratowej twarzy Podążając za aktualnymi trendami modowymi bardzo wiele kobiet decyduje się na zmianę fryzury. Pamiętać należy jednak o tym, aby przed zmianą swojego uczesania dokładnie sprawdzić, jak dobrać nową fryzurę do kształtu twarzy. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiesz, która fryzura do kwadratowej twarzy będzie najlepszym wyborem i na które fryzury damskie należy w szczególności uważać. Czym charakteryzuje się kwadratowa twarz? Jeżeli chodzi o kwadratową twarz to jest ona zazwyczaj dość kanciasta i co najważniejsze wyróżnia się bardzo mocnymi rysami. Najbardziej widoczna jest przede wszystkim pozioma linia szczęki. Nie można zapominać również o dość ostrych i zarysowaniach […]

Jak wysuszyć włosy bez suszarki?

Jak wysuszyć włosy bez suszarki?

Jak wysuszyć włosy bez suszarki? Każda kobieta marzy o tym, aby posiadać piękne, bujne, grube oraz lśniące włosy. Czasem, aby móc poszczycić się pięknymi włosami nie wystarczy używać wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji włosów. Niezwykle ważne jest także odpowiednie suszenie włosów po ich umyciu. Niestety suszrki mogą niszczyć włosy, dlatego wiele osób zastanawia się jak wysuszyć włosy bez suszarki. Czy warto suszyć włosy suszarką? Zazwyczaj większość z nas po umyciu włosów sięga po suszarkę, aby jak najprędzej uporać się z mokrymi włosami. Ich suszenie jest uciążliwe zwłaszcza wtedy, gdy włosy są grube oraz bardzo długie. Tymczasem suszenie włosów z użyciem […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.