Menu

Jak wygląda zagęszczanie włosów? Systemy uzupełnień włosów

Jak wygląda zagęszczanie włosów? Systemy uzupełnień włosów
Jak wygląda zagęszczanie włosów? Systemy uzupełnień włosów

W dzisiejszych czasach ciągły stres, problemy z dietą, niewystarczające wysypianie się to problemy każdego. Przez to wypadanie naszych włosów nasila się, a my nie wiemy jak na to zaradzić. Większość szamponów zagęszczających na włosy nie działa, a jeżeli już to trzeba czekać miesiącami na jakiekolwiek efekty. Na szczęście, drogą fryzjerską można dojść do swojej upragnionej fryzury w sposób szybki i efektowny.

Co to jest system uzupełnienia włosów?

Niewykrywalny system włosów to produkt stworzony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, w przeciwieństwie do naturalnych peruk, które zwykle są robione dla kobiet. Usługa ta polega na pokryciu niedoboru włosów w określonej okolicy ale istnieje także pełen system uzupełnień włosów który służy do pokrycia całej głowy. Mogą być produkowane masowo, dostosowywane lub w 100% szyte na miarę, aby idealnie dopasowywały się do głowy, oferując maksymalny komfort i naturalność. Są one zwykle wytwarzane z włosów naturalnych, chociaż niektóre firmy odważyły się wyprodukować je z włosów syntetycznych z niewielkim powodzeniem. Przykleja się je do skóry głowy za pomocą: taśmy klejącej, kleju w płynie, lub  grzebienia. Pierwszy to najstarszy i najczęściej używany system ze względu na swoją prostotę, drugi to najbezpieczniejszy i najnowocześniejszy, a trzeci najrzadziej wykorzystywany ze względu na brak naturalności, bezpieczeństwa i nadmiar codziennych ograniczeń. Zwykle są rozwiązaniem na każdy rodzaj trwałego lub długotrwałego wypadania włosów lub łysienia. W przeciwieństwie do peruk z włosów naturalnych, nie są one powszechnie używane na specjalne okazje lub przez krótki czas. Można z nimi spać, brać prysznic, chodzić na plażę, wykonywać dowolną aktywność i są całkowicie bezpieczne przy użyciu płynnych klejów. Systemy włosów najnowszej generacji mogą stać się całkowicie niewykrywalne i zapewniać maksymalny komfort.

Dlaczego warto skorzystać z systemu uzupełniania włosów?

W ostatnich latach niechirurgiczne systemy wymiany włosów stały się świetną alternatywą dla inwazyjnych i bolesnych zabiegów chirurgicznych, a obecnie zyskują ogromną popularność wśród osób zmagających się z wypadaniem włosów. Najbardziej obiecującą opcją kamuflażu lub wzmocnienia przerzedzających się włosów jest niechirurgiczne zagęszczenie włosów. Przemysł fryzjerski przeszedł sam Siebie, a niektóre ekskluzywne i wyrafinowane systemy wymiany włosów zapewniają najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Przede wszystkim musisz zdawać sobie sprawę z zalet systemów wymiany włosów w porównaniu z perukami i łatami na włosy:

  • Systemy wymiany włosów zyskały niezrównaną popularność, ponieważ są niewykrywalne i wyglądają najbardziej naturalnie.
  • Zapewnia pożądaną gęstość i objętość.
  • Brak konieczności operacji oznacza brak blizn i łatwość przyjęcia.
  • Oszczędza w dużej mierze czas i pieniądze.
  • Zaawansowane techniki konturowania pomagają w niestandardowych systemach i doskonałych wynikach.
  • Te pasma można traktować jak własne i są bezproblemowe; możesz normalnie pływać, ćwiczyć, spać, brać prysznic.
  • Można je pielęgnować, farbować lub stylizować tak jak włosy naturalne. 

Jaki system włosów wybrać?

Pełne, mocne włosy prowadzą do dobrego nastawienia do życia i pewności siebie. Wiadome jest również, że skutki wypadania włosów są bardzo zróżnicowane. Istnieje szeroka gama systemów do włosów dla kobiet i mężczyzn o cienkich włosach. Wiele firm zajmujących się tym problemem, robi indywidualny projekt dla każdego kto tego potrzebuje, uzupełnienie włosów gwarantuje dobre samopoczucie i spełnienie wymagań klienta. Jedno jest pewne, odpowiedni stylista potrafi dobrać najlepszy produkt tak, by każdy mógł być pewny siebie i czuć się idealnie w swoim ciele.

Czy gęstość włosów wpływa na jakość systemu?

Jak najbardziej! Należy pamiętać, że im mniejsza gęstość, tym delikatniejsza oraz cieńsza powinna być osnowa. Jeżeli gęstość włosów wynosi ok. 70%, baza pozostanie niezauważalna. Grubszy i mocniejszy materiał może utrzymać włosy o większej gęstości. Wybierając grubszą bazę, możesz zwiększyć gęstość włosów. Wiązać się to będzie jednak z
poświęceniem naturalnego wyglądu na rzecz trwałości.

Jak trwałe są systemy uzupełnień włosów?

Trwałość systemu uzupełnień włosów to kluczowa cecha każdego z nich. Jego żywotność nie zależy tylko od zastosowanego typu bazy, włosów, ale również od indywidualnych cech systemu. Przeciętna żywotność systemu uzupełnień włosów waha się od około trzech miesięcy do nawet czterech lat. Warto mieć na uwadze, że są to produkty bardzo delikatne i należy chronić je przed wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi, kontaktem z niebezpiecznymi substancjami oraz, co szczególnie ważne, dbać o właściwą pięlęgnację.

Hair system nazywany bywa również protezami włosów to nieinwazyjna metoda poprawiająca wizerunek. W zależności od potrzeb mogą one przedłużać oraz zagęszczać naturalne włosy zasłaniając miejsca gdzie są ubytki. Efektem tego jest bujna i zdrowo wyglądająca  czupryna. System włosów może przybierać różne formy, których odpowiedni dobór zależy od preferencji osobistych klienta oraz stanu naturalnych włosów.  Do każdej osoby hair system jest dobierany według indywidualnych i specyficznych potrzeb i oczekiwań klienta.

Aktualizacja 09/06/2023

Zobacz też

Fryzura do owalnej twarzy

Fryzura do owalnej twarzy

Fryzura do owalnej twarzy Twarz owalna jest marzeniem wielu kobiet, które lubią eksperymentować ze swoimi włosami. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych Pań, które chcą dowiedzieć się, która fryzura do owalnej twarzy będzie najlepszym wyborem w obecnym sezonie. Czym charakteryzuje się twarz owalna? Według wielu doświadczonych fryzjerów i stylistów twarz owalna jest uważana za ideał. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że praktycznie każda damska fryzura będzie prezentować się bardzo okazale, dlatego też można pozwolić sobie na eksperymenty. Twarz owalna jak powszechnie wiadomo ma perfekcyjnie osadzone czoło. Znakami charakterystycznymi jest również delikatnie zaokrąglona broda. Nie można zapominać również o […]

Dlaczego warto stosować puder do włosów?

Puder do włosów, zwany też proszkiem do włosów, to kosmetyk do stylizacji zarówno dla Pań jak i dla Panów. Jego głównym zadaniem jest uniesienie u nasady włosów, które są oklapnięte i pozbawione blasku. Idealnie zamaskuje miejsca, które się przetłuszczają. Nadaje się zarówno do długich jak i krótkich włosów, każdego rodzaju. Dodatkowo produkt ten nie obciąża włosów a jego stosowanie nie pozostawia żadnych śladów. Jakie właściwości posiada puder do włosów? Każda z nas chciałaby codziennie rano wstawać z pięknie ułożonymi włosami, które nie są problematyczne. Każda z nas również zastanawia się nad zakupem kosmetyków dobranych do potrzeb włosów jak i ich […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.