Menu

Modne kolory włosów 2020

Modne kolory włosów
Modne kolory włosów

Modne kolory włosów

Można zaobserwować, że w 2020 roku przedstawicielki płci pięknej odchodzą od różnego rodzaju wariacji na temat baleyage. Bardzo dużym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć zdecydowane i czyste odcienie. Koniecznie trzeba mieć świadomość, że bardzo istotne znaczenie ma pielęgnacja włosów. Muszą być one wizytówką kobiety. Rekomendowane jest zatem zadbanie nie tylko o ich nawilżenie, ale również bardzo zdrowe końce. Jakie są zatem modne w tym sezonie kolory włosów?

Ombre, sombre, flamboyage

Warto wiedzieć, że różne rodzaje baleyage są bardzo modne już od kilku sezonów. Wspomniany trend jednak zdecydowanie osłabł w 2020 roku. Panie zdecydowanie częściej podejmowały decyzję o czystych i mocnych kolorach. Doskonałymi przykładami są brąz, rudy, blond czy czerń. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że wspomniane odcienie są zdecydowanie bardziej stonowane.

Godny uwagi jest również fakt, że zmiana była dla stylistów czymś zupełnie naturalnym. Panie będąc u fryzjera proszą bowiem o zdecydowane kolory. Należy również mieć świadomość, że w licznych pokazach od wiosny do lata można było u znacznej większości pań dostrzec klasyczne odcienie włosów bez specjalnych przejść kolorystycznych. Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że styliści rekomendują coraz częściej ciepłe blondy, a także orzechowe brązy.

Odcienie niebieskiego

Można zaobserwować, że w 2020 roku ogromną popularnością zaczął cieszyć się kolor niebieski. Przedstawicielki płci pięknej w różnym wieku podejmowały decyzję o wykonaniu koloryzacji na wspomniany wcześniej kolor. Obecnie jest bowiem możliwość zabawy z różnymi odcieniami niebieskiego. Panie mogą bowiem zdecydować się nie tylko i wyłącznie na stalowy, ale również delikatny pastelowy.

Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że nie musi to być w żadnym wypadku kolor całościowy. Może bowiem bez żadnego problemu pojawić się w formie kontrastowej grzywki czy refleksów. Panie muszą jednak wiedzieć, że nie jest to kolor przeznaczony dla każdej osoby. Nie będzie bowiem służył urodzie każdej kobiety. Styliści rekomendują jednak kobietom zaryzykować podczas okresu wakacyjnego i postawić na małe szaleństwo.

Kontrast

Powrót do tego trendu zaskoczył zdecydowaną większość fryzjerów i stylistów. Każdy fryzjer przynajmniej raz w życiu podjął decyzję o tym, że już więcej tego nie wykona. Chodzi tutaj oczywiście o słynną koloryzację, która cieszył się niezwykłą popularnością pod koniec lat 90 – tych.

Warto również wiedzieć, że wspomnianą fryzurę z ogromną dumą zaprezentowała znana amerykańska piosenkarka Dua Lipa. Gwiazda zdecydowała się bowiem zmienić swój wizerunek z bardzo ciemnego koloru na mocny kontrast. Ponadto podjęła decyzję o rozjaśnieniu części swoich włosów. Oczywiście przekonało to później inne przedstawicielki płci pięknej do wykonania tej damskiej fryzury.

Należy wiedzieć, że kolor w wersji z gładkim kucykiem może świetnie komponować się z rysami twarzy przedstawicielki płci pięknej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że kontrastowa koloryzacja ma pomóc paniom w uwydatnieniu niektórych elementów szyi czy twarzy. Oczywiści fryzura może zostać także wykonana w znacznie lżejszej wersji. Ponadto różnica tonów w cale nie musi być taka duża. Jest to doskonałe rozwiązanie dla przedstawicielek płci pięknej, które uwielbiają bawić się swoim wizerunkiem.

Chunkier Hair

Jest to również powrót do fryzur damskich z lat 90-tych. Jest to fryzura charakteryzująca się bardzo grubymi i mocnymi pojaśnieniami. Oczywiście wersja jest zdecydowanie bardziej odświeżona. Może zatem przypaść do gustu znacznej większości przedstawicielek płci pięknej. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że pojaśnienia znacznie płynniej będą wychodziły z bazowego koloru. Ponadto różnica między poszczególnymi kolorami nie będzie zbyt kontrastowa.

Godny uwagi jest fakt, że bardzo duża liczba fryzjerów bała się tego trendu, ponieważ nie wiedziała w jakiej dokładnie odsłonie wróci. Obecnie jest to ulubiona koloryzacja części przedstawicielek płci pięknej. Warto wiedzieć, że omawianym zabiegiem można bez żadnego problemu nie tylko i wyłącznie zmienić grafikę barwy, ale również rozjaśnić obecny kolor. Jest to świetne rozwiązanie do wprowadzenia innego koloru do tego, który aktualnie posiada dana kobieta.

Jeżeli dziewczyna jest w posiadaniu chłodnego odcienia brązu i podjęła decyzję o zmianie przy zostawieniu obecnego koloru, może zdecydować się na chunkier hightlights. Wystarczy bowiem dokonać kilku mocnych pojaśnień w kolorze, który idealnie będzie współgrał z urodą przedstawicielki płci pięknej.

Money Piece

Warto wiedzieć, że Money Piece w najprostszym możliwym ujęciu będzie oznaczać rozjaśniony front włosów. Oczywiście na początku 2020 roku nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej były zainteresowane podjęciem tak drastycznego kroku. Godny uwagi jest fakt, że część kobiet nawet odeszła od pojaśnień na całej głowie i postawiła tylko na Money Piecie. Panie coraz częściej są wręcz zachwycone końcowym rezultatem.

Jak dbać o koloryzowane włosy?

Kobiety muszą mieć świadomość, że farbowane włosy będą od nich wymagały odpowiedniej, ukierunkowanej pielęgnacji. Ponadto kobiety muszą poświęcić im zdecydowanie więcej czasu i zaangażowania w porównaniu do naturalnych włosów. Rekomendowane jest również regularne stosowanie kosmetyków, które są przeznaczone specjalnie do danej koloryzacji. Mają bowiem w swoim składzie znacznie większą ilość substancji odżywczych. Ponadto kosmetyki powinny być nakierowane głównie na walkę z przesuszeniem czy odbudowę struktury włosów. Obecnie można bez żadnego problemu zaopatrzyć się w wspomniane kosmetyki u swojego fryzjera. Świetnym rozwiązaniem jest także wybranie się do specjalistycznego sklepu z artykułami fryzjerskimi. Należy przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze kierować się przede wszystkim składem kosmetyków.

Koniecznie trzeba również zaznaczyć, że zadaniem szamponu do włosów farbowanych jest przede wszystkim zapobieganie wypłukiwaniu się farby do włosów. W ten prosty sposób przedstawicielka płci pięknej będzie mogła zdecydowanie dłużej cieszyć się świetnym kolorem. Z kolei włosy nie będą dodatkowo wymagały częstego farbowania. Zalecane jest zaopatrzenie się w produkt, który będzie miał w swoim składzie bardzo cenne substancje myjące. Ponadto kobiety powinny myć włosy w letniej wodzie.

Następnie po umyciu włosów konieczne jest ich odpowiednia pielęgnacja. Doskonałym przykładem będzie właściwe odżywienie włosów. Kobiety powinny stosować różnego rodzaju odżywki, które są przeznaczone przede wszystkim do włosów farbowanych. Rekomendowane jest praktycznie po każdym umyciu włosów nałożenie odżywki do spłukiwania, zamknie ona bowiem łuski włosów, a także zagwarantuje blask. Przedstawicielce płci pięknej będzie w ten sposób zdecydowanie łatwiej rozczesać włosy.

Ponadto koniecznie trzeba zaznaczyć, że spłukanie w żaden sposób nie przyczyni się do przeciążenia fryzury. Kobieta może bez żadnego problemu przynajmniej raz w tygodniu użyć silnej odżywczej maski do włosów. Świetnym rozwiązaniem będzie przetrzymanie jej na włosach nawet przez 60 minut pod kompresorem z ręcznika. Dzięki temu pod odpowiednim oddziaływaniem ciepła maska będzie mogła nie tylko i wyłącznie wniknąć we włosy, ale również odpowiednio je zregenerować.

Kobiety posiadające dłuższe włosy powinny koniecznie zdecydowanie większą uwagę poświęcić końcówką. Można w ten sposób uniknąć nie tylko i wyłącznie rozdwajania, ale również łamania. Godny uwagi jest fakt, że końce włosów bardzo często są wysuszone. Nie ma zatem żadnego problemu ze stosowaniem na nie kosmetyków z odżywczymi olejkami czy specjalnych preparatów przeznaczonych do końcówek.

Praktycznie każda kobieta, która latem przebywała stosunkowo długo na słońcu spotkała się z efektem rozjaśnienia włosów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że promienie UV mogą doprowadzić do zmiany koloru włosów. Przedstawicielki płci pięknej, które zatem nie chcą do tego dopuścić powinny stosować właściwe środki z filtrami UV. Godny uwagi jest fakt, że wspomnianym działaniem będą wykazywały się także silikony. Warto wiedzieć, że nie cieszą się one pozytywnymi opiniami w ostatnich latach. W przypadku, gdy jednak włosy nie będą źle reagowały na silikony, panie mogą bez żadnego problemu ich używać. Nie tylko pokryją włosy warstwą ochronną, ale również będą w stanie odpowiednio zabezpieczyć przed ewentualnym wypłukiwaniem koloru

Warto zaznaczyć, że wyjątkowej troski będą wymagały rozjaśnione włosy. Należy mieć świadomość, że pielęgnowanie włosów w kolorze blond będzie utrudnione w przypadku, gdy panie będą je poddawały działaniom bardzo inwazyjnych środków. Są one bowiem w stanie nawet wypłukać naturalny kolor. Koniecznie trzeba również zdawać sobie sprawę, że bardzo często rozjaśnienie może doprowadzić do powstania tzw „siana na głowie„. Należy zatem pamiętać o odpowiednim nawilżaniu i odżywianiu włosów. Obecnie na rynku dostępne są specjalne preparaty do włosów po wykonanym rozjaśnieniu. Zalecane jest zaopatrywanie się w produkty, które będą posiadały w swoim składzie emolienty. Są one w stanie osłonić włosy przed ewentualnym zniszczeniem. Należy pamiętać, aby po wykonanym rozjaśnieniu włosów zrezygnować z innych zabiegów stylizacyjnych, które będą wymagały użycia stosunkowo wysokiej temperatury.

Panie mogą oczywiście prócz profesjonalnych produktów przeznaczonych do farbowanych włosów stosować także domowe sposoby, które zagwarantują właściwą kondycję. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo istotnym elementem w przypadku koloryzacji włosów będzie ich zakwaszenie. Bardzo pomocne mogą się okazać odżywki po koloryzacji dodawane do farb. Warto wiedzieć, że zakwaszenie można bez żadnego problemu wykonać samodzielnie raz w tygodniu.

Rekomendowane jest w tym celu płukanie włosów cytryną albo octem. Kobieta powinna oczywiście uważać na stężenie. Sok z wspomnianej cytryny może bowiem przyczynić się do minimalnego rozjaśnienia koloru włosów. Warto również wiedzieć, że kondycji omawianych włosów będzie także służyło olejowanie.

Najpopularniejsze fryzury damskie to:

4.7/5

Zobacz też

Jak dobrać idealną fryzurę do kształtu twarzy?

Wybór idealnej fryzury damskiej pasującej do kształtu twarzy może nie wydawać się łatwy.  Aby ułatwić to zadanie, przyjrzymy się czynnikom, które mają znaczenie przy wyborze fryzury, od kształtu twarzy po pielęgnację. Wybór idealnej fryzury damskiej pasującej do kształtu twarzy może nie wydawać się łatwy. Aby ułatwić to zadanie, przyjrzymy się czynnikom, które mają znaczenie przy wyborze fryzury, od kształtu twarzy po pielęgnację.  Sześć podstawowych kształtów twarzy Zanim przejdziemy do doboru fryzury w zależności od kształtu twarzy, należy najpierw go określić. Czynnikami decydującymi o kształcie twarzy będą czoło, kości policzkowe i szczęka.  Owal Jeśli masz owalny kształt twarzy, jej długość jest […]

Najmodniejsze odcienie dla brunetek

Najmodniejsze odcienie dla brunetek

Najmodniejsze odcienie dla brunetek Kobiety uwielbiają eksperymentować z kolorem włosów. Ta czynność sprawia im wielką przyjemność i powoduje, że poprawia im się humor, a samoocena gwałtownie idzie do góry. Dlaczego panie decydują się ufarbować włosy? Po pierwsze dlatego, że stare uczesanie i odcień włosów się im znudziły i pragną jakiejś odmiany, metamorfozy. Panie decydują się również na farbowanie włosów również wtedy, gdy chcą zrobić na kimś piorunujące wrażenie na przykład podczas uroczystości rodzinnych. Poza tym farbowanie włosów to też najskuteczniejszy sposób, by ukryć pierwsze oznaki starzenia się organizmu, czyli siwe włosy. Kobiety farbują włosy także z bardziej prozaicznych powodów, bo […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *