Menu

Proste włosy do ramion

Proste włosy do ramion
Proste włosy do ramion

A może proste włosy do ramion?

Wraz z nadejściem wiosny oraz rychło zbliżającym się do nas latem każda dziewczyna chce zadbać o swój wygląd. Jedną z ważniejszych spraw jest oczywiście to na jaką fryzurę damską się zdecydujemy.

Obecnie modnych jest naprawdę bardzo wiele fryzur i nie można wskazać jednego najbardziej modnego cięcia oraz stylizacji. Wszystko zależy od kształtu twarzy oraz od samej kondycji włosów. Weźmiemy pod lupę damską fryzurę włosy do ramion. Jeżeli jesteście ciekawe dla kogo jest to idealna fryzura oraz w jaki sposób powinno się o nią dbać – to ten tekst z pewnością przypadnie do Waszego gustu. Serdecznie zapraszamy do uważnej lektury!

Klasyczne proste włosy do ramion

Włosy proste ścięte do ramion wydają się być absolutną klasyką fryzur damskich. Oczywiście jest to prawda, ale w ostatnich latach to właśnie powrót takich prostych cięć jest bardzo modny.  To, że taka fryzura wydaje się być bardzo prosta nie znaczy, że będzie ona pasowała każdej osobie.

Proste włosy do ramion to cięcie, które idealnie sprawdzi się u każdej kobiety, która ma owalną lub okrągłą twarz. W przypadku owalnej twarzy idealnie jest ściąć włosy na prosto do ramion, a przedziałek zachować na środku.

Jeżeli rysy twarzy są zaokrąglone to idealnym cięciem będzie wyznaczenie asymetrycznego przedziałka – po lewej lub prawej stronie. Kolejną kwestią jest grzywka, przy długości włosów do ramion jest ona naturalnie dobrym wyborem. Należy jednak pamiętać, że w przypadku okrągłej twarzy zdecydowanie lepiej będzie prezentowała się grzywka na bok. Optycznie sprawi ona, że twarz będzie wyglądała na zdecydowanie szczuplejszą.

Jeżeli natomiast rysy twarzy są owalne to klasyczna grzywka będzie dobrym i modnym wyborem. Proste włosy do ramion to fryzura, którą należy polecić szczególnie osobom, których włosy są bardzo kruche i mają małą objętość. Takie cięcie sprawi, że optycznie włosów będzie zdecydowanie więcej. Przede wszystkim końcówki będą wyglądały na zdecydowanie bardziej atrakcyjne. To właśnie z tego powodu ta fryzura będzie nadawała się dla osób, które bardzo często farbują włosy.

Można wręcz uznać, że jest to fryzura idealna dla wszystkich aktorek oraz sportowców. Co, więcej jej pielęgnacja nie jest trudna ani kłopotliwa, dzięki czemu rano nie będzie ona zabierała cennych minut!

Jak dbać o proste włosy do ramion?

Proste włosy do ramion to bardzo modne i klasyczne cięcie. Zdecydowanie nie należy ono do bardzo skomplikowanych ani też do bardzo ekstrawaganckich. Dzięki temu osoby, które zdecydują się u fryzjera na taką właśnie fryzurę nie muszą przejmować się za bardzo pielęgnacją oraz układaniem swojej fryzury.

Należy pamiętać oczywiście o regularnym stosowaniu dobrej jakości szamponu oraz o tym bo po myciu włosów stosować na nie profesjonalną odżywkę lub maskę do włosów. Jest to bardzo ważne gdyż dzięki temu włosy oraz końcówki będą wyglądały na piękniejsze oraz zdrowsze.

Ważną częścią pielęgnacji włosów prostych do ramion jest, także olejek pielęgnacyjny. Jest on polecany szczególnie osobom, których włosy są bardzo przesuszone i łamliwe. Oczywiście nie należy przesadzać z częstotliwością jego stosowania – wystarczy użyć go dwa razy w tygodniu. Olejek pielęgnacyjny jest w stanie zdziałać naprawdę cuda, ale by tak się stało trzeba zainwestować w naprawdę dobrej jakości produkt. Oczywiście tak samo z szamponem i odżywką.

W przypadku włosów problematycznych stosowanie znanych i dosyć tanich kosmetyków do włosów z drogerii często nie przynosi korzystnych rezultatów. Dlatego warto zapytać o rekomendację swojego fryzjera lub wybrać się do specjalistycznego sklepu z produktami fryzjerskimi. Takie zakupy będą nas niestety trochę kosztować – ale efekt będzie naprawdę fantastyczny.

Jeżeli chodzi o pielęgnacje i układanie takiej fryzury to warto wspomnieć jeszcze o tym by czesać się dobrej jakości szczotką – czyli taką, która czesze włosy a nie niszczy ich oraz nie wyrywa ich. Taką szczotkę bez problemu można zakupić w każdym salonie fryzjerskim lub w każdym sklepie internetowym z produktami do pielęgnacji włosów.

Cięcie włosy do ramion

Proste włosy do ramion to jak już wspomnieliśmy naprawdę bardzo popularna i modna fryzura. Nic, więc dziwnego że wiele filmowych gwiazd zdecydowało się na właśnie takie cięcie.

Ostatnią kwestią, którą należy wziąć pod uwagę chcąc posiadać właśnie taką fryzurę to oczywiście salon fryzjerski do, którego należy się udać. Od razu należy zaznaczyć, że takie ścięcie włosów absolutnie nie należy do skomplikowanych zabiegów i powinien sobie z nim poradzić każdy fryzjer. Oczywiście jeżeli nie mamy swojego stałego punktu oraz ulubionego fryzjera to zdecydowanie warto poszukać go w internecie. Należy pamiętać przy tym o przeczytaniu wcześniej opinii, które pozostawili o danym salonie jego klienci. Nie zajmie to zbyt wiele czasu, a może uchronić nasz przed stresem oraz nieudaną stylizacją włosów. Jeżeli nie mamy pewności co do tego czy na pewno taka fryzura będzie do nas pasowała, warto zapytać o zdanie fryzjera.