Menu

Zagęszczanie włosów

Zagęszczanie włosów
Zagęszczanie włosów

Zagęszczanie włosów

Kochasz pięknie i atrakcyjnie się prezentować? Przykładasz wielką wagę do tego, jak się prezentujesz na co dzień? Bardzo ważnym elementem Twojej prezencji są dla Ciebie Twoje włosy? Chcesz, by wyglądały one naturalnie i pięknie każdego dnia? Niestety w ostatnim czasie zauważyłaś, że są one coraz bardziej przerzedzone oraz coraz to słabsze? Zauważyłaś, że bardzo zaczęły Ci wypadać? Ich wygląd pozostawia też bardzo wiele do życzenia? Twoje włosy są kruche i łamliwe? Stosowałaś już bardzo wiele przeróżnych metod, które miały w pozytywny sposób odmienić wygląd i jakość Twoich włosów? Niestety żadna metoda nie przyniosła oczekiwanych rezultatów? Nie masz pojęcia co z tym zrobić? Nie wiesz do kogo udać się po pomoc? Zastanawiasz się nad udaniem się do specjalisty w celu profesjonalnego zagęszczenia włosów? Chciałabyś jednak najpierw dowiedzieć się nieco więcej o takim zagęszczaniu? Szukasz sprawdzonych i profesjonalnych porad w tym temacie?

Jeżeli tak, to doskonale trafiłaś – ten tekst powstał właśnie z myślą o wszystkich kobietach, które na co dzień musza mierzyć się z takim samym problemem jak Ty. Serdecznie zapraszamy Cię do jego wnikliwej lektury!

Zagęszczanie włosów – jakie są na to sposoby?

Mało gęste czy przerzedzone włosy to bardzo częsty problem, który spotyka wiele kobiet niezależnie od ich wieku. Dla wielu Pań nieestetycznie wyglądające włosy są często przyczyną poważnych kompleksów. Na szczęście istnieje bardzo wiele sposobów na to by damska fryzura była gęsta i prezentowała się doskonale.

W tym artykule omówimy następujące sposoby na zagęszczanie włosów:

  • klipsy,
  • ultradźwięki,
  • microringi,
  • IMD 2GEN,
  • oraz naturalne metody zagęszczania włosów.

Dzięki charakterystyce poszczególnych zabiegów będziesz mogła dopasować idealną dla siebie metodą zagęszczania włosów.

Zagęszczanie włosów – klipsy

Zagęszczanie włosów to jeden z najbardziej popularnych zabiegów kosmetycznych. W zależności od wybranej metody można udać się na niego zarówno do salonu fryzjerskiego, jak i do specjalistycznego gabinetu medycyny estetycznej.

Pierwszą i zarazem jedną z najbardziej popularnych metod są klipsy.

Jest to oczywiście swoiste oszustwo, gdyż metoda ta polega na doczepianiu gotowych pasm włosów. Można zdecydować się zarówno na naturalne, jak i syntetyczne doczepy.

Wielką zaletą tej metody jest oczywiście to, że jest ona bardzo szybka w realizacji. Wystarczy bowiem udać się na około godzinną wizytę do salonu fryzjerskiego, w którym stylista idealnie dobierze i zamontuje na naszej głowie klipsy. Należy zaznaczyć, że jest to doskonały wybór na specjalne okazje na przykład na sylwestrową czy urodzinową imprezę.

Dzięki klipsom można pozwolić sobie na naprawdę ekstrawagancką fryzurę bez konieczności dokonywania strzyżenia.

Niestety doczepy mają też kilka dosyć sporych wad. Przede wszystkim jeżeli zostaną dobrane w zły i nieprofesjonalny sposób to będą się prezentowały naprawdę bardzo nieestetycznie i sztucznie.

Kolejną kwestią jest też to, że nie jest to dobry wybór do noszenia na co dzień. Wymaga on bowiem za każdym razem wykonania solidnego doczepienia, co z kolei wiąże się z poświęceniem temu kilkudziesięciu minut.

Dużym minusem jest również to, że z klipsami na głowie nie możemy udać się na przykład na basen, a w przypadku dużej ulewy fryzura będzie wyglądała bardzo brzydko.

Klipsy można doczepiać samemu w domu, gdyż w sklepach internetowych bez problemu można zaopatrzyć się w przeróżne syntetyczne i naturalne włosy. Jednak jest to obarczone sporym ryzykiem – naprawdę ciężko jest dobrać je w odpowiedni sposób, tak by prezentowały się ładnie i naturalnie na głowie.

Przeczytaj też:

Klipsy to jednak bez wątpienia świetny wybór na specjalne okazje i wydarzenia, warto jednak skorzystać z pomocy profesjonalnego fryzjera lub stylisty fryzur.

Zagęszczanie włosów – ultradźwięki

Kolejną metodą na zagęszczanie włosów, która w ostatnich sezonach staje się coraz bardziej popularna wśród Polek to metoda wykorzystująca ultradźwięki.

Można stwierdzić, że jest ona nieco podobna do poprzedniej – klipsów, jest jednak zdecydowanie bardziej profesjonalna i przynosi naprawdę piękne i długotrwałe rezultaty.

Wszystko polega na tym, że za pomocą specjalnego urządzenia emitującego ultradźwięki, doczepia się doczepy – pasemka. Są one wykonane w 100 procentach z naturalnych włosów, dzięki czemu efekt jest naprawdę fantastyczny, a fryzura wygląda w pełni naturalnie. Oczywiście takie doczepienie pasemek jest trwałe, dzięki czemu można bez obaw uprawić sport i prowadzić intensywny styl życia.

Włosy do których zostały doczepione za pomocą ultradźwięków naturalne pasemka można bez obaw farbować i poddawać strzyżeniu. Takie doczepy zachowują się bowiem jak normalne włosy, można więc bez obaw tak właśnie je traktować. Oczywiście taka metoda jest zdecydowanie bardziej pracochłonna, ale efekty są naprawdę fantastyczne.

Decydując się na taką metodą zagęszczania włosów należy dobrze wybrać salon fryzjerski. Warto zapoznać się przed wizytą z opiniami na jego temat, ponieważ wykonanie zagęszczenia włosów tą metodą wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu oraz dobrych umiejętności fryzjerskich i stylistycznych. W innym wypadku fryzura może nie prezentować się zbyt zachęcająco i estetycznie.

Zagęszczanie włosów – microringi

W przypadku poprzedniej metody – zagęszczania włosów z wykorzystaniem ultradźwięków, mieliśmy do czynienia z metodą na gorąco. W przypadku microringów mówimy z kolei o metodzie zagęszczania włosów na zimno. Jest ona zalecana wszystkim osobom, których włosy są naprawdę bardzo mocno zniszczone oraz przesuszone.

Dzięki temu, że w przypadku tego zabiegu nie trzeba poddawać włosów działaniu wysokich temperatur, to z pewnością nie ulegną one jeszcze większym uszkodzeniom i deformacjom.

Microringi to nic innego jak kolejna metoda polegająca na montowaniu na głowie specjalistycznych doczepów, a konkretniej pasm włosów.

Do wyboru klientek pozostają microringi z gwintem oraz z silikonem. Różnica polega na tym, że te z silikonem są nieco większe, ale za to są zdecydowanie bardziej trwałe od tych na gwint. Oczywiście tutaj wybór zawsze należy do klientki, jednak zdecydowana większość wybiera microringi montowane na silikon (należy oczywiście upewnić się najpierw czy nie jest się uczulonym na preparaty, które w swoim składzie zawierają silikon).

Ta metoda wymaga oczywiście udania się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdyż montaż microringów nie jest prosty i powinien zająć się tym specjalista. Oczywiście wybór odpowiedniego koloru pasemek jest także bardzo istotny, chodzi tutaj bowiem o to by włosy prezentowały się naturalnie i atrakcyjnie.

Jeżeli chodzi o trwałość tej metody zagęszczania włosów to w przypadku microringów montowanych na silikon to spokojnie efekt będzie utrzymywał się nawet do 4 miesięcy. Jest to więc bez wątpienia bardzo dobry rezultat.

Jeśli metoda ta zostanie wykonana w sposób profesjonalny to osoba, która się na nią zdecyduje nie będzie nawet odczuwała, że ma na głowie specjalne doczepy. Oczywiście takie włosy można normalnie myć i czesać. Nie ma także przeciwwskazań do ich farbowania czy też podcinania. Można, również bez problemu uprawiać sport, co jest bardzo ważne dla wielu osób.

Zagęszczenia włosów – IMD 2GEN

Dotychczas wszystkie opisane metody na zagęszczanie włosów były metodami w 100 procentach naturalnymi i nie wiązały się z wykonywaniem specjalistycznych zabiegów. Teraz przyszła kolej na metodę IMD 2 GEN, która jest bardzo zaawansowanym sposobem na walkę z rzadkimi i bardzo zniszczonymi włosami.

Jest ona szczególnie popularna wśród dojrzałych mężczyzn, u których wraz z wiekiem nastąpił znaczny spadek gęstości włosów. Jest jednak możliwa do wykonania, również u kobiet.

Przeczytaj też:

IMD 2 GEN to metoda, która wymaga wizyty w gabinecie medycyny estetycznej. Oczywiście automatycznie wiąże się to ze zdecydowanie większymi kosztami. Jej skuteczność jest jednak na tyle wysoka, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z tego zabiegu zagęszczania włosów.

Wszystko polega na tym, że u specjalisty wykonuje się analizę stanu włosów oraz cebulek włosowych. Po jej wykonaniu zostaje przygotowana specjalistyczna mikroskóra, na której są oczywiście włosy naturalne. Taka mikroskóra jest dobierana dla każdego pacjenta w sposób indywidualny, tak by nie sprawiała żadnego dyskomfortu podczas codziennego życia.

Możliwe jest wykonanie mikroskóry zarówno na niektóre fragmenty skóry głowy, jak i na całą jej powierzchnię. Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są naturalne włosy i jak bardzo mocno są one przerzedzone. Jeżeli chodzi o noszenie mikroskóry, jest ona bardzo komfortowa i niezauważalna dla innych.

Takie włosy pielęgnuje się w normalny sposób. Nie ma problemu z ich farbowaniem czy regularnym strzyżeniem. Nie trzeba oczywiście rezygnować z uprawiania sportu oraz intensywnego stylu życia.

Decydując się na zabieg IMD 2 GEN należy pamiętać o tym by wybrać się jedynie do w pełni profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej. Jest to bowiem spory wydatek i w przypadku wyboru złego punktu można narazić się na niepotrzebny stres. IMD 2 GEN to jednak jedna z najlepszych metod na zagęszczenie włosów.

Zagęszczanie włosów – metoda siateczkowa

Kolejną bardzo popularną metodą na zagęszczanie włosów jest tak zwana metoda siateczkowa. Jest ona szczególnie częstym wyborem wśród Pań, które cierpią z powodu na przykład łysienia plackowatego. Przynosi ona bardzo dobre efekty, a fryzura prezentuje się dosyć naturalnie.

Oczywiście wykonanie takiego zagęszczenia wymaga dużego doświadczenia i wprawy. Dlatego decydując się na taki zabieg warto jest wybrać się do naprawdę dobrego salonu fryzjerskiego. Nie warto na tym oszczędzać, gdyż nieprofesjonalnie wykonane zagęszczenie włosów metodą siateczkową wygląda po prostu bardzo nieestetycznie i sztucznie.

Metoda jest stosunkowo prosta i polega na dokładnym przyczepieniu do włosów przepuszczalnej siateczki z włosami naturalnymi. Jest to więc metoda przeznaczona dla osób, które mają chociaż odrobinę włosów. W przypadku całkowitej łysiny nie da się jej niestety zastosować.

Siateczka jest wykonana z materiałów wysokiej jakości, które są w pełni przepuszczalne, dlatego nie ma problemu z myciem czy farbowaniem takich włosów. Codzienne funkcjonowanie z tak zagęszczonymi włosami nie powinno sprawiać żadnych problemów.

Siateczki z włosami nie powinno być też widać, oczywiście jeżeli zagęszczenie zostały wykonane w sposób w pełni profesjonalny. Jeżeli chodzi o pielęgnację samej siateczki to nie jest ona skomplikowana, ponieważ wystarczy przemywać ją specjalnym preparatem.

Ile kosztuje zagęszczanie włosów?

Jak widać istnieje naprawdę bardzo wiele metod na skuteczne zagęszczenie włosów. Różnią się one od siebie pod bardzo wieloma względami, a jednym z różniących je elementów jest oczywiście cena, którą osoba zainteresowana zagęszczeniem włosów musi zapłacić za zabieg.

Jeżeli chodzi o zagęszczanie włosów klipsami to można stwierdzić, że jest to jedna z tańszych opcji. Cena jest oczywiście uzależniona od tego na jaki rodzaj włosów się zdecydujemy oraz od tego czy będziemy robić to sami czy w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Można jednak powiedzieć, że za klipsy musimy zapłacić od około 80 złotych.

W przypadku zagęszczania włosów za pomocą ultradźwięków cena jest już zdecydowanie wyższa i zaczyna się od około 250 złotych.

Microringi to skuteczna, ale zarazem dosyć droga metoda na piękne i gęste włosy. Osoby, które chciałby z niej skorzystać muszą liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Wszystko zależy oczywiście od tego w jakim salonie będzie się go wykonywało.

Jeżeli chodzi o metodę IMD 2GEN to jest ona zdecydowanie drogą opcją. Takie zagęszczanie włosów jest realizowane jedynie w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Trzeba, więc liczyć się z wydatkiem zaczynającym się od kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego w jakim stanie są nasze naturalne włosy.

Przeczytaj też:

Podobnie sytuacja ma się w przypadku siateczkowej metody zagęszczania włosów. Najczęściej tego typu zabieg wiąże się z wydaniem około 5 lub 6 tysięcy złotych.

Podsumowując, zagęszczanie włosów może być zarówno tanie jak i bardzo drogie. Wszystko zależy od tego czego oczekujemy oraz jak wiele jesteśmy w stanie zapłacić za pięknie wyglądające i bardzo gęste włosy.

Domowe sposoby na gęste włosy

Gęste włosy można uzyskać również poprzez domowe sposoby, które z pewnością okażą się o wiele tańsze niż profesjonalne sposoby w salonie fryzjerskim. Co prawda, nie przyniosą one tak spektakularnych efektów, ale z pewnością przyczynią się one do poprawy jakości naszych włosów.

Po pierwsze, najważniejsza jest zmiana naszej codziennej rutyny dotyczącej pielęgnacji. Jeżeli myjemy nasze włosy codziennie, powinniśmy z pewnością starać się wykonywać to stopniowo co drugi dzień, a następnie co trzeci. Codzienne mycie włosów, nawet jeżeli używamy odżywki ma niekorzystny wpływ na ich kondycję. Włosy stają się suche, łamliwe, matowe i pozbawione blasku, a w rezultacie tracą one również na objętości.

Kolejną kwestią są używane przez nas kosmetyki. Koniecznie sprawdźmy, czy posiadane przez nas szampony i odżywki nie posiadają w swoich składach substancji, takich jak: SLS, parabeny czy silikony. Są to bowiem sztuczne składniki, które mają niezwykle negatywny wpływ na nasze włosy oraz skórę głowy.

Ważne są również drobne szczegóły, które mogą mieć jednak ogromne przełożenie na wygląd naszych włosów. Być może zdarza się nam wycierać włosy ręcznikiem po ich umyciu. Jest to błąd, którego należy się wystrzegać. Pocierając energicznie ręcznikiem po naszych włosach możemy bardzo łatwo doprowadzić do ich zniszczenia. O wiele lepszym sposobem na odsączenie z nich nadmiaru wody będzie delikatne dociskanie ich ręcznikiem bez pocierania.

Równie ważne jest odpowiednie suszenie głowy suszarką, którego powinniśmy się wystrzegać, zwłaszcza gorącego strumienia powietrza, który niszczy strukturę włosa i sprawia, że staje się on łamliwy i podatny na uszkodzenia. Nawet jeżeli spieszymy się układając fryzurę do szkoły, czy do pracy , nie powinniśmy używać najcieplejszego podmuchu w naszej suszarce.

Ważne jest także, by pod żadnym pozorem nie kłaść się spać z mokrymi włosami. Praktyka taka sprawi, że wilgotne, podatne na kręcenie się pasma, będą gnieść się i łamać pod wpływem ciężaru naszej głowy podczas przewracania się na poduszce. Rano nasze włosy z pewnością będą niezwykle poplątane oraz w słabej kondycji.

W jakie kosmetyki należy się zaopatrzyć?

W domowej pielęgnacji niezwykle ważne są używane przez nas na co dzień kosmetyki. Przede wszystkim należy zadbać o to, by były one jak najbardziej popularne. Należy wystrzegać się wspomnianych wcześniej substancji, do których zaliczają się parabeny, SLSy i silikony. Im bardziej delikatnych szamponów będziemy używać, tym lepiej dla kondycji naszych włosów.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się naturalne olejki do włosów wytłaczane z migdałów, pestek moreli lub awokado. Posiadają one nieoceniony wpływ na strukturę naszych włosów i warto stosować je po każdym myciu, zwłaszcza na końcówki. Sprawi to, że nasze włosy zdecydowanie się wzmocnią i staną się bardziej odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia.

Dobrą praktyką będzie także stosownie tradycyjnej oliwy z oliwek czy oleju lnianego bezpośrednio na skórę głowy i traktowanie jej jako maski. Po nałożeniu oleju należy owinąć włosy folią lub specjalnym czepkiem i pozostawić na około 30 minut. Dzięki temu nasze włosy wzmocnią się u nasady, co spowoduje ich podniesienie się i zwiększy ich objętość.

Może wydawać się, że takie działanie sprawi, że skóra naszej głowy będzie szybciej się przetłuszczała. Nic jednak bardziej mylnego. Dobroczynne składniki zawarte w naturalnych olejach roślinnych, będą miały bez wątpienia korzystny wpływ na skórę naszej głowy i być może sprawią one nawet, że będziemy mogli myć włosy o wiele rzadziej.

Jednak również przy zakupie olejków należy wykazać się ostrożnością i upewnić się, czy na pewno nie posiadają one sztucznych dodatków. Olejki powinny mieć w swoich składach 100% oleju, w innym wypadku nie należy ich kupować. Generalnie, w przypadku kosmetyków, należy trzymać się tej samej zasady, która tyczy się żywności i brzmi „im krótszy skład, tym lepiej”.

Produkty spożywcze a pielęgnacja

Do wykonywania masek zagęszczających włosy często przydadzą się także produkty spożywcze. Być może części z nas wydaje się, że płukanki z jajek czy innych składników, które możemy znaleźć w lodówce to przeżytek, który stosowały nasze mamy i babcie, z powodu braku kosmetyków w sklepie. Po części jest to prawda, jednak w dalszym ciągu zabiegi pielęgnacyjne wykonane z pomocą produktów spożywczych potrafią zdziałać prawdziwe cuda i powinniśmy się do nich przekonać.

Doskonałym sposobem na bardziej gęste, zdrowe oraz mocne włosy jest maseczka z drożdży, miodu i mleka, która nie tylko odżywi nasze włosy, ale również pobudzi skórę naszej głowy do wzrostu nowych pasm.

  1. Miód oraz odrobinę drożdży należy rozpuścić w szklance ciepłego mleka i pozostawić przygotowaną miksturę do ostygnięcia.
  2. Następnie całość wsmarować w skórę głowy i pozostawić na około godzinę.
  3. Po upływie tego czasu należy umyć głowę delikatnym szamponem i gotowe. Zabieg wykonywać można raz na tydzień.

Przeczytaj też:

Regularne stosowanie wspomnianej mieszanki z pewnością odbije się pozytywnie na stanie naszych włosów.

Kolejnym w pełni naturalnym sposobem jest wykonanie ziołowej płukanki. Zioła cenione są nie od dziś i mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Warto więc przygotować napar z pokrzywy, szałwii lub mięty, poczekać aż ostygnie a następnie zaaplikować ją na świeżo umyte włosy.

Stosowanie tego prostego zabiegu po każdym myciu wzmocni nasze włosy i sprawi, że nabiorą one pięknego blasku. Płukanki nie należy już dalej spłukiwać.

Najbardziej klasyczną odżywką na włosy wykonaną z produktów spożywczych jest jednak maseczka z jajek. Jest ona niezwykle prosta w przygotowaniu. Wymaga ona bowiem jedynie dwóch jajek, które należy roztrzepać w kubku i zaaplikować na skórę głowy i całą długość włosów. Może nam wydawać się to odrobinę mało higieniczne, ale warto poświęcić się dla spektakularnych efektów, które zapewni ta maska do włosów.

Maseczkę należy pozostawić na głowie przez około 30 minut, a następnie dokładnie umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę.

Warto jednak pamiętać, by używać do mycia chłodnej wody. W przeciwnym przypadku jajka zetną się na głowie i możemy mieć niemały kłopot z pozbyciem się tego rodzaju jajecznicy z pasm włosów 😉

Jak uzyskać efekt gęstych włosów bezpośrednio przed wyjściem?

Wspomniane wyżej sposoby dadzą efekt, jeżeli będą stosowane regularnie. Musimy poświęcić im odpowiednią ilość czasu, by okazały się skuteczne. Tymczasem, czasami zależy nam, by uzyskać efekt bujnej fryzury bezpośrednio na konkretne wydarzenie i nie możemy pozwolić sobie na długotrwałe oczekiwanie na efekty.

W takim przypadku warto skorzystać z jednorazowych sposobów, które sprawią, że będziemy prezentować się olśniewająco podczas uroczystości, ważnego święta lub imprezy. Jak uzyskać tego rodzaju efekt?

Jednym ze sposobów, na jaki możemy postawić jest użycie pianki do włosów i wmasowanie jej we włosy tuż przy ich nasadzie, przy skórze głowy. Taki zabieg sprawi, że włosy podniosą się i nabiorą optycznej gęstości.

Kolejną metodą, chociaż nie jest ona polecana i często stosowana przyniesie bardzo niekorzystne efekty jest tapirowanie włosów u nasady. Polega ono na wykonywaniu pionowych ruchów grzebieniem, wzdłuż poszczególnych pasm, tak naprawdę jest to kołtunienie i niszczenie włosów, lecz można pozwolić sobie na nie na jednorazowe wyjście. Natapirowane włosy należy spryskać lakierem, tak by efekt postawionych pasm utrzymał się na dłużej.

Dobrym sposobem będzie również suszenie włosów na okrągłej szczotce o dużej średnicy, dzięki temu wymodelujemy naszą fryzurę w odpowiedni sposób, a przy okazji sprawimy, że będzie ona wyglądała na o wiele bardziej gęstą. Należy jednak pamiętać, by mimo korzystania ze sprytnych sposobów na jednorazowe wyjście nie zapominać o codziennej pielęgnacji.

Aktualizacja 08/10/2022

Zobacz też

Fryzury dla cienkich włosów

Fryzury dla cienkich włosów

Fryzury dla cienkich włosów Cienkie włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji, by prezentowały się doskonale i imponująco. Nie każdą fryzurę można z nich przygotować. Cieniutki warkocz nie wygląda tak dobrze, jak ten gruby. Na szczęście są damskie fryzury i drobne sztuczki doskonale znana stylistom, które pozwalają na stworzenie imponujących uczesań nawet z cienkich włosów. Jakie fryzury dla cienkich włosów będą najlepsze? Co się sprawdzi? Jakie fryzury damskie dobrze wyglądają przy cienkich włosach? Cienkie włosy najlepiej wyglądają na fryzurach nieuporządkowanych, czasami nazywa się je stylem „messy„. Cienkie włosy warto też obcinać tak, by nie sięgały one niżej niż za linię żuchwy. Optycznie zwiększa […]

Ile włosów ma człowiek?

Ile włosów ma człowiek?

Ile włosów ma człowiek? Zdrowe i zadbane włosy to atrybut kobiecości i oznaka zdrowia. Nie każda z nas jednak może się pochwalić bujną damską fryzurą, a problemy z wypadaniem włosów odbierają pewność siebie. Kiedy w ogóle powinniśmy zacząć się martwić, że z naszymi włosami dzieje się coś nie tak? Ile włosów ma człowiek? Jak o nie zadbać od wewnątrz i jakie kosmetyki wprowadzić do codziennej rutynowej pielęgnacji? A może zdecydować się na bardziej radykalny krok i udać się na zagęszczenie włosów? Od czego zależy ilość włosów? Od stanu zdrowia, wieku, czynników hormonalnych, naturalnego koloru – mowa tu o ilości włosów, […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.