Oddawanie włosów na perukę: gdzie oddać włosy i ile można dostać?

Włosy na peruke
Włosy na peruke

Oddawanie włosów na peruki

Bardzo wiele osób uważa, że ścięte włosy u fryzjera nadają się jedynie do wyrzucenia. Jest to oczywiście bardzo mylne myślenie, ponieważ na długich włosach można całkiem nieźle zarobić.

W ostatnim czasie coraz więcej osób rezygnuje z pieniędzy i przeznacza swoje włosy na cele charytatywne. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dokładnie dowiedzieć się jak w rzeczywistości wygląda oddawanie włosów na peruki.

Jakie włosy można oddać na perukę?

Jeżeli chodzi o minimalną długość włosów, które można oddać na peruki to wynosi ona 25 cm.

To właśnie z takiej długości doświadczeni perukarze są w stanie wykonać profesjonalną perukę o długości 15 cm. Niestety ze względu na dość charakterystyczny proces tkania nie ma możliwości wykorzystania włosów krótszych. Włosy dokładnie segregowane są nie tylko pod względem długości, ale również pod względem jakości, typu oraz koloru.

Dlaczego warto oddać włosy?

NFZ niestety nie w całości refunduje peruki, które wykonane są z naturalnych włosów. Pamiętać należy o tym, że peruki wykonane z naturalnych włosów są dość drogie, dlatego też nie każdy pacjent może pozwolić sobie na ich zakup.

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że na jedną perukę potrzeba włosów aż od 5-10 osób. Między innymi dlatego też warto poważnie zastanowić się nad oddaniem swoich włosów za darmo kobietom i dzieciom, które zmagają się z nowotworem.

Jakie warunki muszą spełniać włosy?

Pamiętać należy o tym, że można oddać jedynie włosy, które są farbowane na ciemniejsze kolory. Niestety nie ma możliwości oddania włosów, które są rozjaśnianie.

Na peruki nie nadają się także włosy farbowane henną. Wykluczone są również włosy, które wcześniej były rozjaśnione, a następnie ponownie pofarbowane na ciemniejsze kolory.

Warto wspomnieć także i o tym, że na perukę nie nadają się włosy po trwałej ondulacji oraz włosy na keratynowym prostowaniu. Osoby, które mają włosy kręcone i chcą je oddać muszą je oczywiście przed ścięciem wyprostować. Mało osób zdaje sobie sprawę także z tego, że na peruki przyjmowane są włosy siwe.

Cenne wskazówki

Przed oddaniem włosów należy je dokładnie umyć. Bardzo ważne jest to, aby podczas tego zabiegu nie korzystać z odżywek.

Jeżeli wysyłamy włosy pocztą to muszą być one dokładnie wysuszone. Niestety nawet lekko wilgotne włosy dość szybko spleśnieją podczas przesyłki. Jeżeli istnieje taka możliwość, to poszczególne pasemka należy dokładnie podzielić na równe długości. Dobrym rozwiązaniem jest wykonanie warkocza, który można następnie zabezpieczyć gumką i ściąć w wyznaczonym miejscu. Po ścięciu włosów warto zadbać także i o to, aby nie pomieszać końcówek z nasadą. Dobrym pomysłem jest także oznaczanie nasady włosów.

Gdzie oddać włosy na peruki?

Włosy na peruki można oddać w salonie fryzjerskim, który współpracuje z odpowiednimi fundacjami. Jak łatwo się domyśleć nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie skontaktować się z odpowiednią fundacją. Prawidłowo zabezpieczone włosy, można w wygodny sposób wysłać tradycyjną pocztą.

Pamiętać należy także i o tym, że niektóre salony fryzjerskie także są zainteresowane odkupienie włosów. Doświadczeni fryzjerzy, dzięki naturalnym włosom są w stanie wykonać na przykład popularne zabiegi przedłużania albo zagęszczania włosów.

Ile kosztują włosy na perukę?

Osoby, które chcą zarobić na swoich włosach powinny rozejrzeć się za porządnymi skupami włosów. W internecie można znaleźć bardzo wiele rzetelnych firm, które przyjmują każdą ilość włosów i oferują bardzo korzystne ceny. Większość skupów zapewnia swoim klientom niezobowiązującą wycenę kitki, dlatego też warto porównać ceny w kilku różnych punktach, dzięki czemu będzie można wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

Za zadbane włosy o długości 31cm – 35cm można otrzymać od 1000zł do nawet 1700zł. Osoby, które mają bardzo długie włosy (powyżej 76cm) mogą zarobić nawet od 9000zł do 13000zł. Włosy wyceniane są w oryginalnej wadze, a na cenę końcową ma wpływ nie tylko długość, ale również kondycja włosów.

Jakie są zalety peruk z naturalnych włosów?

Peruki z naturalnych włosów są bardzo przydatne w wielu sytuacjach, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem.

Dzięki peruce można zamaskować wszelkie niedoskonałości, co pozwoli zyskać większą pewność siebie. Na rynku dostępne są peruki wykonane z naturalnych i syntetycznych włosów. Jak łatwo się domyślić to właśnie te pierwsze zapewniają lepszą trwałość i komfort noszenia.

Naturalne włosy mogą pochwalić się bardzo dużą odpornością na zniszczenie, dlatego też można korzystać z ich dobrodziejstwa nawet przez kilkanaście lat. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o walorach estetycznych, które w tym konkretnym przypadku odgrywają bardzo ważną role. Naturalne peruki nie puszą się i nie plączą, dlatego też zawsze prezentują się bardzo okazale.

Olbrzymią zaletą jest także to, że nie wymagają większej pielęgnacji. Większość peruk można układać w dowolne męskie i damskie fryzury oraz stylizować. Naturalne włosy można nie tylko kręcić i prostować, ale również farbować na dowolny kolor.

Aktualizacja 28/07/2021

Zobacz też

Hair strobing

Hair strobing

Hair strobing W każdym kolejnym sezonie pojawia się nowa modna stylizacja włosów. Od 2015 roku coraz więcej kobiet decyduje się na szczególny rodzaj koloryzacji, czyli na hair strobing. Na czym polega fenomen tej stylizacji, czym ona jest i komu pasuje – o tym, a także o wielu innych przydatnych informacjach można przeczytać w tym artykule. Czym jest hair strobing? Obecnie kobiety, kiedy tylko pragną zmienić nieco swój wizerunek, decydują się na określony wariant koloryzacji włosów. Dzięki takiemu zabiegowi można optycznie odjąć sobie lat, na przykład poprzez ukrycie pod farbą pierwszych siwych włosów. Co ciekawe farbowanie włosów to trend, który cieszy […]

Fryzury dla cienkich włosów

Fryzury dla cienkich włosów

Fryzury dla cienkich włosów Cienkie włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji, by prezentowały się doskonale i imponująco. Nie każdą fryzurę można z nich przygotować. Cieniutki warkocz nie wygląda tak dobrze, jak ten gruby. Na szczęście są damskie fryzury i drobne sztuczki doskonale znana stylistom, które pozwalają na stworzenie imponujących uczesań nawet z cienkich włosów. Jakie fryzury dla cienkich włosów będą najlepsze? Co się sprawdzi? Jakie fryzury damskie dobrze wyglądają przy cienkich włosach? Cienkie włosy najlepiej wyglądają na fryzurach nieuporządkowanych, czasami nazywa się je stylem „messy„. Cienkie włosy warto też obcinać tak, by nie sięgały one niżej niż za linię żuchwy. Optycznie zwiększa […]

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Przeczytaj poprzedni wpis:
Keratynowe prostowanie włosów
Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Keratynowe prostowanie włosów od a do z W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób uważa, że keratynowe prostowanie włosów jest zabiegiem...

Zamknij