Menu

Pielęgnacja kręconych włosów

Jak dbać o kręcone włosy?
Jak dbać o kręcone włosy?

Pielęgnacja kręconych włosów

Naturalnie kręcone włosy to prawdziwy dar od matki natury, potrafią być one naprawdę zjawiskowe i dodawać nam niesamowitego wdzięku. Chociaż często prawdziwe jest popularne stwierdzenie, że kobiety z prostymi włosami marzą o lokach i na odwrót będziemy przekonywać wszystkie panie z kręconymi włosami do odłożenia na bok prostownicy.

Nie ma jednak co ukrywać, że loki wymagają szczególnej pielęgnacji, by wyglądały pięknie i zdrowo. Jeżeli borykasz się z niesfornymi lokami, szukasz najlepszego szamponu dla tego typu włosów i chcesz wiedzieć, jak najlepiej o nie dbać koniecznie zapoznaj się z poniższym tekstem! Zapraszamy do lektury!

Jakie kosmetyki do kręconych włosów są najlepsze?

Kręcone włosy wymagają specjalnych kosmetyków, które zapewnią więcej nawilżenia niż te przeznaczone do prostych włosów. Dzieje się to z tej przyczyny, że loki muszą być odpowiednio dociążone by nie puszyły się i niszczyły. Niestety, ale te zjawiskowe kobiece fryzury są niezwykle podatne na łamanie oraz przesuszanie.

Na rynku możemy znaleźć wiele szamponów do falowanych i kręconych włosów. Niektóre z nic zwiększają objętość, inne powodują jeszcze większą sprężystość, jednak podstawą, na której najbardziej powinny skupić się wszystkie osoby z lokami są szampony nawilżające. Co więcej, faktem, którym może zdziwić niektóre osoby jest to, że w pielęgnacji włosów kręconych szampon tak naprawdę gra drugorzędną rolę. Znacznie ważniejsza jest w tym procesie dobra odżywka do kręconych włosów.

Z uwagi na to, że włosy kręcone są o wiele lżejsze od prostych wymagają zdecydowanie większego nawilżenia, które zapewni im odżywka, szampon stosować zaś można jako dodatek co kilka myć. Popularnym sposobem wśród osób z kręconymi włosami jest również rozpoczynanie mycia od nałożenia odżywki, następnie używanie szamponu i kolejne nałożenie odżywki, tym razem jednak o mocniejszym działaniu nawilżającym.

Jaki skład powinny mieć kosmetyki do kręconych włosów?

Większość z nas nauczyła się już sprawdzać skład produktów spożywczych zanim włożymy je do swojego koszyka, jednak ta sama zasada nie zawsze jest dla wszystkich oczywista podczas zakupów kosmetyków. Niemniej jednak każdy, kto jeszcze tego nie robi, powinien jak najszybciej zacząć, gdyż składniki kosmetyków nie są obojętne dla naszego zdrowia. Przy produktach przeznaczonych do kręconych włosów jest to wyjątkowo ważne, by miały one naturalny skład, gdyż jak już wspomnieliśmy ten typ włosa jest niesamowicie delikatny i podatny na wszelkie czynniki zewnętrzne.

Co powinno znajdować się więc w składzie dobrych szamponów, odżywek i masek do włosów?

Głównym zadaniem szamponów, jak wszyscy doskonale wiemy jest mycie, dlatego muszą one zawierać detergenty. Ważne jednak by były one jak najbardziej delikatne. Jeżeli na etykiecie danego produktu znajdziemy substancje, takie jak: mydlnica lekarska, glukozyd laurylowy lub glukozyd kokosowy możemy spokojnie zdecydować się na jego zakup, gdyż powyższe składniki są całkowicie naturalnymi środkami myjącymi, które nie zaszkodzą naszym włosom.

Dodatkami, które również są pożądane w składzie są zdecydowanie wszelkiego rodzaju emolienty. Generalnie, tak samo jak przy wyborze artykułów spożywczych warto kierować się zasadą: „Im krótszy skład, tym lepiej”.

To samo oczywiście tyczy się odżywek czy masek do włosów kręconych. Dobrze, jeżeli w ich składzie będziemy mogli dopatrzeć się roślinnej keratyny, która w niezwykły sposób wzmocni kręcone włosy.

Jak zadbać o kręcone włosy po myciu?

Pierwszą i najważniejszą zasadą pielęgnacji kręconych włosów jest suszenie włosów chłodnym strumieniem powietrza. Pod żadnym pozorem nie powinnyśmy nastawiać suszarki na maksymalną temperaturę, gdyż może być to fatalne w skutkach dla naszej fryzury. Co do suszarki, naprawdę warto wyposażyć się w model z dyfuzorem, dzięki któremu nasze włosy doskonale się ułożą.

Kolejny błąd popełniany często przy suszeniu, to ugniatanie włosów, w celu ich wymodelowania. Wbrew pozorom taka praktyka może przynieść nam zdecydowanie więcej szkód niż pożytku. Należy ograniczyć ugniatanie włosów i pamiętać, że możemy sobie pozwolić na nie dopiero w końcowych etapach suszenia.

Bardzo ważne jest dbanie o odpowiednie nawilżenie również poza etapem mycia. Możemy je osiągnąć dzięki regularnemu stosowaniu masek raz na tydzień. Po nałożeniu maski należy założyć czepek, który następnie owiniemy ręcznikiem. Taka metoda zapewni naszej głowie ciepłą temperaturę, dzięki której odżywcze składniki maski lepiej i głębiej wchłoną się w kosmyki. Maskę należy trzymać na głowie w zależności od jej rodzaju od 20 do 30 minut.

Dobrym sposobem jest również używanie olejków do włosów kręconych. Warto stosować te specyfiki po każdym myciu. Prócz nawilżenia i wzmocnienia dadzą nam one bowiem również wspaniały efekt połysku. Olejki oczywiście także powinny być jak najbardziej naturalne. Doskonałym wyborem z pewnością okażą się te z pestek moreli lub migdałów, które coraz częściej możemy spotkać w rozmaitych drogeriach.

Kręcone włosy, jak sami możemy zauważyć wymagają wiele uwagi, jednak, kiedy zapewnimy im dobrą pielęgnację odwdzięczą się one zjawiskowym wyglądem.

Aktualizacja 10/07/2023

Zobacz też

Jaki kolor włosów do brązowych oczu?

Jaki kolor włosów do brązowych oczu?

Kolor włosów do brązowych oczu Chcąc wyeksponować swój piękny, piwny kolor oczu, powinniśmy odpowiednio dobrać do niego kolor włosów. Nie możemy jednak przy tym zapominać o naszej karnacji. Dzięki odpowiedniemu zestawieniu koloru włosów z karnacją, piwnymi oczami i dobraniu damskiej fryzury do kształtu twarzy możemy osiągnąć spektakularny sukces, jeśli chodzi o nasz wygląd. Jaki zatem kolor włosów będzie idealny dla brązowych oczu? Jaki kolor włosów dla piwnookich będzie najlepszy? Decydując się na zmianę koloru włosów, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na oprawę naszej tęczówki, a ta w przypadku brązowych oczu może mieć kilka odcieni. Przy brązowych oczach o jasnej oprawie […]

Lata 50 fryzury damskie

Lata 50 fryzury damskie

Lata 50 fryzury damskie Fryzury z lat 50- tych to wszelkiego rodzaju fale i loki upięte w misterne wzory. Włosy były skręcane na wałkach o różnej wielkości, tak aby uzyskać różnej wielkości skręt. W tym dziesięcioleciu królowały również uniesione od nasady włosy, utrwalone dużą ilością mocnego lakieru. Fryzury damskie były tak mocno utrwalone, że nawet podczas intensywnych ruchów nie traciły nic na swojej stylizacji. Niekwestionowanym królem wśród fryzur był bananowy kok, jednak takie fryzury jak pixie czy rulony z grzywki wcale nie ustępowały stylem. Komu pasują fryzury z lat 50 Fryzury z lat pięćdziesiątych charakteryzują się tym, że są to […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.