Menu

Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

Jaki kolor włosów do zielonych oczu?
Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

Jaki kolor włosów do zielonych oczu?

Osoby, które mają zielone oczy, mogą mieć problem z dobraniem do siebie odpowiedniej damskiej fryzury. Jeśli zaś poszukują inspiracji, dzięki którym mogłyby sprawić, by ich wygląd nabrał świeżości, warto sprawdzić, jaki kolor włosów pasuje do zielonych oczu?

Zdecydowanie zaś nie należy zmieniać fryzury na taką, która jest aktualnie na czasie, ponieważ nie każdemu będzie dobrze w danym cięciu. Na co więc zwrócić uwagę przy doborze koloru, a także jakie dodatki do włosów są wskazane dla osób, które mają zielone oczy – dowiesz się z tego artykułu.

Ciepły, czy zimny typ kolorystyczny?

Osoby, które mają zielone oczy można podzielić na te, które są zimnymi typami kolorystycznymi i ciepłymi.

Jeśli ktoś jest typem zimnym, wtedy lepiej będzie się prezentować w stonowanych, chłodnych odcieniach, właściwych dla zimy i lata.

Z kolei ci będący ciepłymi typami kolorystycznymi odnajdą się prędzej w ciepłych barwach właściwych dla wiosny i lata.

Nie jest łatwo określić, jakim typem kolorystycznym może być dana osoba mająca zielone oczy. By się o tym przekonać warto zestawić odzież w chłodnych i ciepłych barwach, a następnie sprawdzić, w której jest takiej osobie bardziej do twarzy. Nie zaszkodzi też przyjrzeć się tęczówce oka – jeśli są na niej jasne plamki, wtedy taka osoba może być ciepłym typem kolorystycznym. Z kolei zimny typ ma zwykle chłodne, zielone tęczówki.

Idealne fryzury dla jasnej karnacji i zielonych oczu

Osoby, które mają zielone oczy i są ciepłym typem kolorystycznym, a także mają jasną karnację mogą z powodzeniem zdecydować się na fryzury w rudym lub ciepłym, brązowym odcieniu.

Dobrym wyborem może być również ciepły blond, jeśli tylko dana osoba ma delikatne rysy twarzy, a także jasne, zielone oczy. W ciepłym blondzie wygląda się wówczas bardzo naturalnie i świeżo, a przy tym można podkreślić atuty swojej urody.

Z kolei dla osób, które są zimnymi typami kolorystycznymi lepszym kolorem będzie szeroka paleta brązów w tym ciemnych. Niektórym ładnie może być też we włosach o odcieniu chłodnego blondu. Mając włosy w takich barwach, można atrakcyjnie podkreślić walory rysów twarzy.

Jaki kolor włosów dla osób z zielonymi oczami o ciemnej karnacji?

Mając ciemną karnację i zielone oczy, najlepiej postawić na paletę ciepłych brązów.

Jeżeli ktoś ma wyjątkowo ciemną karnację, może pokusić się o stylizację utrzymaną w bardzo ciemnym brązie. Z kolei zimny brąz sprawdzi się u osób, które mają ziemistą karnację.

Zdecydowanie zaś osoby o ciemnej karnacji powinny się wystrzegać stawiania na fryzury w jasnych odcieniach. W takiej stylizacji będą wyglądać zwyczajnie nietwarzowo.

Jeżeli jednak dana osoba o zielonych oczach i ciemnej karnacji chce jakoś rozjaśnić swoją fryzurę, dobrym rozwiązaniem może być ombre lub pasemka. W takim przypadku należy jedynie pamiętać o tym, by jaśniejsze pasma były utrzymane w kolorystyce, która jest właściwa dla danego typu kolorystycznego.

Zatem jeśli jesteś ciepłym typem kolorystycznym, to powinnaś zdecydować się na ciepłe odcienie, a jeśli zimnym to na chłodne.

Jaki kolor włosów do kształtu twarzy?

Niezależnie od tego, jaki posiada się kształt twarzy, warto pamiętać o tym, że ciemniejsze odcienie włosów powodują, że rysy twarzy wydają się optycznie bardziej wyszczuplone. Z kolei jaśniejsze sprawiają, że twarz staje się jakby bardziej pełna.

Jednak sam kolor to nie wszystko, ponieważ duże znaczenie ma również to, jakiego rodzaju cięcie się wybierze, a także na jaką długość włosów dana osoba się zdecyduje. Chcąc jednak sprawić, by wygląd ujmował lat, najlepiej postawić wówczas na cieplejsze odcienie. Taki wybór spowoduje też, że uda się złagodzić rysy twarzy.

Jakie ozdoby do włosów dla osób z zielonymi oczami?

Dodatki do włosów pozwalają podkreślić temperament, jak również lepiej wyrazić siebie. W związku z tym nawet drobne ozdoby we włosach mogą w znaczny sposób wpłynąć na to, jak dana osoba jest postrzegana.

Oczywiście warto pamiętać o tym, że ozdoby dobiera się zarówno do koloru oczu, jak i do całego wyglądu. By dodatek do włosów był trafiony, warto też wziąć pod uwagę to, jak włosy są upięte, a także jaką mają długość i czy są gęste. Osoby o zielonych oczach dobrze będą się prezentować w dodatkach o jasnych odcieniach.

Można postawić na delikatne spinki, które posiadają kwiatowe akcenty, a także są dopełnione cekinami, bądź innym rodzajem kryształków.

Warto też zastanowić się nad wsuwkami do włosów, szczególnie nad tymi, które są w ciepłych barwach. Taki dodatek szczególnie dobrze sprawdza się wtedy, gdy znajduje się we włosach upiętych w prosty sposób.

Dla osób o zielonych oczach, które noszą długie włosy, często upięte w kok dobrym pomysłem może być opaska do włosów. Najlepiej zdecydować się na taką, która będzie dopełniona kwiatowymi akcentami, bądź też uzupełniona cekinami.

Wybierając opaskę do włosów, warto zwrócić uwagę na to, w jakim jest kolorze, a także z jakiego została wykonana materiału. Dla osób o delikatnej urodzie lepsze będą te z miękkiego tworzywa. Z kolei osoby mające dłuższe włosy, które można określić mianem artystycznego nieładu dobrze będą się prezentować w opasce z kwiatowymi akcentami.

4.6/5

Zobacz też

Lata 30 fryzury damskie

Lata 30 fryzury damskie

Lata 30 fryzury damskie Fryzury z lat 30 są do tej pory bardzo często wykorzystywane na imprezy, które wymagają nienagannego uczesania. Fryzury damskie tego typu pasowały przede wszystkim do stylizacji, gdzie nie była widoczna nagość kobiety, co nie było pożądane w latach 30. To właśnie w tych latach zaczęto także rozczesywać loki i zauważono, że olbrzymie ilości lakieru na włosach nie są korzystne. Był to nadal kosmetyk, który się używało, ale już w zdecydowanie mniejszej ilości i nie po to, aby cała fryzura była nie do ruszenia w żaden sposób przez kilka godzin. Jednak tutaj również nic się nie zmieniło […]

Peruki naturalne – czy warto zainwestować w perukę z prawdziwych włosów?

Nakładanie peruki w celu zmiany wyglądu włosów, dopasowania fryzury do stylizacji, czy po prostu, preferując częste zmiany, przy okazji nie chcąc farbować czy obcinać własnych włosów to częsty powód. Jednak bardzo często dochodzi do sytuacji, gdy peruka nie jest kupowana jako ciekawa część garderoby, ale dlatego, że jest ona po prostu potrzebna. Najczęściej po peruki naturalne sięgają osoby, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia. Wśród nich należy wymienić łysienie plackowate czy leczenie onkologiczne, mogące doprowadzić do całkowitej utraty włosów. Jakie peruki wybrać w takiej sytuacji? Dlaczego peruki naturalne są najlepsze do noszenia na co dzień? Naturalne peruki są znacznie trwalsze […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *