Menu

Jak używać prostownicy, aby nie zniszczyć włosów?

Jak używać prostownicy
Jak używać prostownicy?

Jak używać prostownicy do włosów?

Prostownica to jeden z najbardziej podstawowych narzędzi do tego, aby móc wykonać niebanalną, zawsze chętnie noszoną fryzurę z lokami. Problem jednak w tym, że choć prostownica jest sprzętem powszechnym i bardzo łatwo dostępnym, to jednak kręcenie włosów przy jej pomocy nie jest najłatwiejszym zadaniem. Mało tego, w skrajnych przypadkach nieumiejętne obchodzenie się z tym urządzeniem może nawet doprowadzić do zniszczenia włosów. Warto by więc wiedzieć, jak kręcić włosy prostownicą krok po kroku.

Krok pierwszy przygotowania do kręcenia włosów

Kręcenie włosów to dość poważne zadanie, którego nie można wykonać bez żadnego przygotowania, ponieważ zwyczajnie nic z tego nie wyjdzie. Co zatem trzeba wykonać, aby móc z pełną świadomością być gotową do rozpoczęcia kręcenia włosów? Przede wszystkim na wstępie trzeba pamiętać o tym, aby posiadać umyte i całkowicie suche włosy. Pozostawienie choćby małego mokrego fragmentu, może spowodować poważne uszkodzenie włosów. Kolejnym krokiem, jaki należy wykonać, to odpowiednie wysuszenie włosów. Dobrze jest do tego celu użyć szczotki, co pozwoli zwiększyć objętość włosów, a także przełoży się to na to, że staną się one znacznie bardziej puszyste i miękkie, co sprzyjać będzie ich kręceniu prostownicą.

Kręcenie włosy prostownicą krok po kroku

Gdy posiada się już czyste, dobrze i dokładnie wysuszone włosy, można w takiej sytuacji przejść do kręcenia włosów przy pomocy prostownicy. Zadanie to nie jest łatwe, dlatego też warto trzymać się dokładnie instrukcji. I choć jej przeczytanie i zaznajomienie się z nią jest dość długie, to jednak warto pamiętać o tym, że odrastanie włosów w przypadku dużego niepowodzenia, będzie o wiele dłuższe.

  1. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, to dokładne rozczesanie włosów na całej ich długości. Dokładność jest tu bardzo wskazana, ponieważ jakiekolwiek zagniecenia, czy też zaplatania się kosmyków włosów, mogą narobić sporo szkód i problemów.
  2. Przy pomocy dobrego jakościowo grzebienia należy następnie wykonać przedziałek, który znajdzie się na linii łączącej uszy. Kosmyki trzeba zabezpieczyć specjalnymi klipsami, aby się nie rozeszły.
  3. W przypadku posiadania grzywki poleca się również jej oddzielenie i odpowiednie zabezpieczenie w dokładnie ten sam sposób. Resztę włosów należy podzielić najlepiej na cztery części i tak samo pozabezpieczać klipsami.
  4. Gdy już się posiada w pełni przygotowane włosy, następnie należy wziąć do ręki prostownice i rozgrzać ją do temperatury około 150 stopni Celsjusza. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli posiada się cieńsze włosy, temperatura powinna być niższa, aby nie zniszczyć włosów. W przypadku posiadania bardzo cienkich kosmyków poleca się obniżenie jej wręcz do 110 stopni Celsjusza.
  5. Gdy posiada się już przygotowaną odpowiednio prostownice, należy następnie wydzielić pojedyncze pasmo włosów, a następnie lekko pokryć je lakierem utrwalającym loki. Nie zwykłym, ponieważ może to zniszczyć delikatną strukturę włosa. Kolejnym krokiem jest już tylko kręcenie włosów, które należy przeprowadzać od dołu, stopniowo i systematycznie podążając ku górze głowy. Żeby to zrobić, należy wcześniej przygotowane pasmo włosów nakręcić na prostownice i bardzo delikatnie obrócić nieco urządzenie. Włosy powinno się trzymać na prostownicy nie dłużej niż 3 sekundy. Jest to bardzo ważne, aby ich nie uszkodzić. W skrajnych przypadkach, gdy chce się uzyskać efekt znacznie bardziej odstających i skręcony kosmyków włosów, można czas ten przedłużyć do 5 sekund.
  6. Gdy skończy się kręcenie włosów na całej głowie, na koniec należy całość przeczesać palcami, lekko pochylając się do przodu. W ten sposób nabiorą one odpowiedniej puszystości. Ostatnim krokiem jest tylko zabezpieczenie nowo powstałej fryzury przy pomocy lakieru do włosów.

Inne możliwości prostownicy

Rzecz jasna powyższy przykład jest tym najłatwiejszym i najczęściej używanym. Nie oznacza to jednak tego, że jest to jedyny sposób, w jaki można wykorzystać prostownice do kręcenia włosów. Istnieją jeszcze co najmniej dwie techniki, które również warto znać, aby móc wprowadzić nieco oryginalności do swoich fryzur.

Dobrym przykładem takiego ciekawego wykorzystywania prostownicy jest kręcenie przy jej pomocy fali na włosach. Innymi słowy, zamiast mocnych loków, możliwe jest uzyskanie na włosach efektu delikatnej fali, co często jest znacznie chętnie noszone przez kobiety niż tradycyjne mocne loki. Żeby taką falę uzyskać, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, jak duże pasma włosów poddaje się działaniu prostownicy. Im więcej włosów na raz zostanie zawinięte na prostownice, tym delikatniejszy efekt się uzyska. Dobrym rozwiązaniem jest również skręcanie włosów nie na całej ich długości, lecz np. od połowy, dzięki czemu uzyskany efekt będzie jeszcze bardziej delikatny i subtelny.

Innym niezmiernie ciekawym efektem, który da się uzyskać przy pomocy prostownicy, to wykręcenie włosów. Świetnie ta technika sprawdza się przypadku kobiet posiadających włosy nieco dłuższe, lecz doskonale sprawdzi się również na tych nieco krótszych fryzurach. Wykręcone przy pomocy prostownicy włosy najlepiej można porównać do efektu włosów rozwianych przez wiatr. Naturalne piękno, jakie się wtedy z nich wydobywa, zachwyci każdego. Żeby taki efekt uzyskać, należy delikatnie pasmo włosów nawijać na prostownicę, a następnie delikatnie wykręcać je na zewnątrz.

Podsumowanie

Wykonanie odpowiedniej damskiej fryzury to nieraz zadanie niezmiernie trudne i skomplikowane. Dodatkowo za usługi najlepszych w tej dziedzinie specjalistów, trzeba naprawdę słono zapłacić. Na szczęście w praktycznie każdym domu znajduje się idealne urządzenie do tego, aby dużą część pracy z własną fryzurą może było wykonać samodzielnie. Warto się tym zainteresować, ponieważ jak widać, nie jest to wcale tak trudne, a efekty mogą być powalające.

Aktualizacja 15/05/2023

Zobacz też

Czy można farbować włosy w ciąży?

Czy można farbować włosy w ciąży?

Czy można farbować włosy w ciąży? Farbowanie włosów w ciąży to temat, który budzi różne kontrowersje. Tymczasem wiele kobiet lubi od czasu do czasu modyfikować swój wizerunek. Fryzura damska to jeden z jego najważniejszych elementów. Zmiana koloru włosów poprawia samopoczucie i dzięki temu można poczuć się lepiej. Wiele przyszłych mam widzi jednak liczne zagrożenia związane z farbowaniem włosów samodzielnie lub też z wizytą u fryzjera. Czy można farbować włosy w ciąży? Jeśli tak, to na co należy uważać i jakie produkty warto do tego użyć, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i nienarodzonemu jeszcze dziecku? Zagrożenia związane z farbowaniem włosów w ciąży […]

zagęszczanie włosów

Jak wygląda zagęszczanie włosów? Systemy uzupełnień włosów

W dzisiejszych czasach ciągły stres, problemy z dietą, niewystarczające wysypianie się to problemy każdego. Przez to wypadanie naszych włosów nasila się, a my nie wiemy jak na to zaradzić. Większość szamponów zagęszczających na włosy nie działa, a jeżeli już to trzeba czekać miesiącami na jakiekolwiek efekty. Na szczęście, drogą fryzjerską można dojść do swojej upragnionej fryzury w sposób szybki i efektowny. Co to jest system uzupełnienia włosów? Niewykrywalny system włosów to produkt stworzony zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, w przeciwieństwie do naturalnych peruk, które zwykle są robione dla kobiet. Usługa ta polega na pokryciu niedoboru włosów w określonej okolicy […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.