Jak upiąć włosy wsuwkami?

Jak upiąć włosy wsuwkami?
Jak upiąć włosy wsuwkami?

Efektywne upięcie włosów z pomocą wsuwek

Piękne, grube oraz w pełni zadbane włosy to największy atrybut każdej zadbanej kobiety. Każda z nich może jeszcze bardziej elegancko oraz efektywnie się prezentować, jeśli na jej głowie zostanie wyczarowana ciekawa fryzura. Zatem jak upiąć włosy wsuwkami?

Jak upiąć krótkie włosy z pomocą wsuwek?

Dziś mnóstwo kobiet decyduje się na noszenie krótkich włosów. Nie oznacza to jednak, że krótkie włosy nie mogą być spięte w modny sposób, oraz w taki aby ich posiadaczka nie traciła swego kobiecego, w pełni eleganckiego wyglądu.

Od kilku ostatnich sezonów niezwykle modne są męskie cięcia oraz fryzura na boba, a obie te fryzury mogą być upinane w interesujący sposób za pomocą tradycyjnych wsuwek.

Jak powszechnie wiadomo mocno krótkie fryzury nie pozwalają na wiązanie włosów z tyłu głowy. W związku z tym nie ma najmniejszego sensu, aby na siłę próbować zebrać króciutkie włosy w kucyk.

Niemniej przy użyciu powszechnie dostępnych na rynku, płaskich wsuwek można spiąć w niezwykle ciekawy sposób poszczególne pasma włosów z przodu czy też z boku głowy. Jak zatem wyczarować na krótkich włosach ciekawe uczesanie z pomocą wsuwek? Otóż w tym celu należy jedną ręką dobrze wygładzić wybrane pasmo włosów, a następnie wziąć wsuwkę między palec wskazujący, a środkowy drugiej ręki i sprytnie wsunąć ją w miejsce wygładzonych włosów.

Z kolei kobiety, które to chcą uzyskać na swej głowie znacznie większą objętość włosów powinny nieco natapirować włosy z wierzchu, a następnie upiąć ich górę.

Z kolei dla tych pań, które to nie są zwolennikami spinek czy wsuwek polecane są przede wszystkim kolorowe opaski, które to dodają wszystkim fryzurom mnóstwo kobiecości oraz wyraźnego akcentu w stylu bohemy.

Jak upiąć wsuwkami włosy średniej długości

Dziś włosy o średniej długości, często cieniowane są pożądane przez mnóstwo kobiet w różnym wieku, zarówno młodych dziewczyn jak i dojrzałych kobiet. I nic w tym dziwnego, gdyż włosy o długości do ramion są niezwykle wygodne podczas noszenia, a ponadto można z nich tworzyć niezwykle ciekawe fryzury damskie. Ponadto włosy do ramion są uznawane za bardzo kobiece i dodają zawsze niesamowitego uroku oraz elegancji.

Do zrobienia z nich ciekawej fryzury niezbędne jest posiadanie płaskich wsuwek, których to zadaniem jest utrzymywanie fryzury na głowie w należytym stanie przez długi czas.

Z włosów o średniej długości można wykonać niezwykle piękne uczesania, w których to warto zaprezentować się podczas wyjść na ważne imprezy okolicznościowe. I tak na przykład wybierając się na wesele bliskiej przyjaciółki czy bliskiego członka rodziny warto wyczarować z włosów o średniej długości od lat wciąż modnego koka. Niezwykle oryginalnie na głowie każdej modnej kobiety prezentuje się niski kok z dobieranymi pasmami, który to został ozdobiony niezwykle uroczymi wsuwkami z motywem roślinnym, liściastym czy też kwiatowym.

Tego typu uczesanie w porównaniu z gustownie dobraną sukienką potrafi zawsze dodać każdej kobiecie niesamowitego szyku oraz elegancji.
Niski kok z dobieranymi pasmami włosów można bez problemu zrobić na średniej długości włosach zarówno cieniowanych, jak i prostych.

Aby go wykonać na cieniowanych włosach należy poszczególne pasemka włosów dobierać dookoła głowy, bowiem dzięki temu krótsze włosy pozostają pod kolejnymi pasemkami.

Przy odrobinie umiejętności fryzjerskich niski kok na włosach średniej długości można wykonać w trzech krokach. Pierwszym z nich jest spryskanie wcześniej umytych włosów lakierem modelującym, a następnie dokładne wysuszenie ich suszarką.

Kolejnym krokiem jest podzielenie włosów na mniejsze pasma i zakładanie jednego za drugie rozpoczynając od przodu. Upinane włosy należy sukcesywnie podpinać wsuwkami. Zaplatanie poszczególnych kosmyków włosów zaczyna się zawsze wykonywać z jednej strony, a następnie przechodzi się na drugą, w taki sposób aby końce włosów połączyły się ze sobą w tylnej części głowy.

Niezwykle ważne jest, aby końcówki włosów dokładnie podpinać wsuwkami od środka, a włosy na bieżąco spryskiwać lakierem utrwalającym. Na koniec warto zawsze kilka wybranych pasemek puścić luźno z przodu.

Upięcie długich włosów z pomocą wsuwek

Piękne, długie i grube włosy są chlubą wielu kobiet. Co prawda takie włosy pięknie się prezentują, jeśli są rozpuszczone, ale można z nich także tworzyć niezwykle ciekawe upięcia z pomocą wsuwek. Pięknie upięte, długie włosy dodają każdej kobiecie mnóstwo uroku osobistego oraz doskonale podkreślają jej rysy twarzy.

Długie włosy niezwykle oryginalnie oraz pięknie się prezentują, jeśli zostaną w połowie upięte. Tego typu półoficjalne uczesania są niezwykle dziewczęce oraz schludne i doskonale nadają się na ważny egzamin czy rozmowę kwalifikacyjną. Podstawą takiego upięcia są gładkie, równe kosmyki włosów, które to są podtrzymywane przy pomocy ozdobnych wsuwek. Jeśli zostaną one upięte tuż pod czołem, wówczas doskonale eksponują rysy oraz wysmuklają twarz. Ponadto sprawiają, że szyja jest jakby nieco dłuższa.

Z kolei kobiety, które to posiadają okrągłą twarz raczej powinny zrezygnować z koczków oraz supełków na czubku głowy. Powinny one raczej podpinać gładkie czy lekko natapirowane włosy jedynie z pomocą wsuwek.

Z kolei pełne upięcia w postaci końskich ogonów, koków oraz koron doskonale odsłaniające szyję i świetnie nadają się na ważne, wieczorne wyjścia. A ich ozdobą mogą być bez wątpienia zawsze okazałe wsuwki z motywami roślinnymi.

Aktualizacja 29/05/2022

Zobacz też

Czy można farbować włosy w ciąży?

Czy można farbować włosy w ciąży?

Czy można farbować włosy w ciąży? Farbowanie włosów w ciąży to temat, który budzi różne kontrowersje. Tymczasem wiele kobiet lubi od czasu do czasu modyfikować swój wizerunek. Fryzura damska to jeden z jego najważniejszych elementów. Zmiana koloru włosów poprawia samopoczucie i dzięki temu można poczuć się lepiej. Wiele przyszłych mam widzi jednak liczne zagrożenia związane z farbowaniem włosów samodzielnie lub też z wizytą u fryzjera. Czy można farbować włosy w ciąży? Jeśli tak, to na co należy uważać i jakie produkty warto do tego użyć, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i nienarodzonemu jeszcze dziecku? Zagrożenia związane z farbowaniem włosów w ciąży […]

Lata 50 fryzury damskie

Lata 50 fryzury damskie

Lata 50 fryzury damskie Fryzury z lat 50- tych to wszelkiego rodzaju fale i loki upięte w misterne wzory. Włosy były skręcane na wałkach o różnej wielkości, tak aby uzyskać różnej wielkości skręt. W tym dziesięcioleciu królowały również uniesione od nasady włosy, utrwalone dużą ilością mocnego lakieru. Fryzury damskie były tak mocno utrwalone, że nawet podczas intensywnych ruchów nie traciły nic na swojej stylizacji. Niekwestionowanym królem wśród fryzur był bananowy kok, jednak takie fryzury jak pixie czy rulony z grzywki wcale nie ustępowały stylem. Komu pasują fryzury z lat 50 Fryzury z lat pięćdziesiątych charakteryzują się tym, że są to […]

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze