Menu

Jak powinnaś dbać o włosy?

Jak powinnaś dbać o włosy?
Jak powinnaś dbać o włosy?

Jeśli chcesz zadbać o swoje włosy, a przy tym zatroszczyć się o skórę głowy – warto przyjrzeć się swojej dotychczasowej rutynie pielęgnacyjnej. Długofalowa zmiana nawyków i wprowadzenie nowych produktów może pomóc w osiągnięciu pożądanych rezultatów. Poniżej znajdziesz garść podpowiedzi, które pomogą Ci uzyskać satysfakcjonujące rezultaty i to bez konieczności wydawania fortuny!

Przyjrzyj się swoim dotychczasowym nawykom pielęgnacyjnym

Lśniące i zadbane włosy to pragnienie wielu kobiet. Jeżeli chcesz cieszyć z codziennej fryzury – przypatrz się swoim codziennym przyzwyczajeniom. Spłukujesz włosy gorącą wodą? Jeśli owszem – zacznij stopniowo przestawiać się najpierw na letnią i chłodną wodę. Dzięki temu nie będziesz odczuwać dyskomfortu, a Twoje włosy na pewno będą Ci wdzięczne. Domkniesz w ten sposób rozchylone łuski – nie popadaj jednak w przesadę. Płukanie zarówno w lodowatej jak i zbyt ciepłej wodzie nie będzie korzystne – ważne jest zachowanie umiaru.

Drugim ważnym krokiem jest to, aby unikać mocnego tarcia włosów ręcznikiem. Takie agresywne traktowanie może bowiem doprowadzić do zniszczeń – mokre włosy są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia. Kolejny aspekt dotyczy bezwzględnego wysuszenia włosów przed pójściem spać. W przeciwnym razie możesz doprowadzić nie tylko do tego, że włosy staną się matowe, kruche i łamliwe. Każdy trycholog zaalarmuje również, że chodzenie spać z mokrymi włosami może doprowadzić do pojawienia się chorób skóry głowy.

Wybierz odpowiednią szczotkę do rozczesywania włosów

Jednym z podstawowych akcesoriów każdej kobiety jest szczotka do rozczesywania włosów. Z uwagi na intensywność użytkowania warto poświęcić chwilę na dobór odpowiedniego wariantu.

Cienkie włosy potrzebują szczególnej troski – dotyczy to nie tylko skompletowania właściwych kosmetyków, ale także szczotki do codziennego rozczesywania. W tym przypadku akcesorium do włosów Olivia Garden z włosiem dzika zapewni delikatne rozczesywanie kosmyków bez strachu o uszkadzanie ich struktury.

Poza subtelnym rozczesaniem możesz również oczekiwać od tych szczotek, że pomogą w pozbyciu się zanieczyszczeń. Dodatkowo staną się błyszczące. Ten naturalny połysk nada kosmykom naturalnego piękna!

Posiadaczki włosów długich z reguły borykają się z problemem braku objętości – w tym przypadku odpowiednia szczotka do włosów Olivia Garden pomoże Ci w jednoczesnej stylizacji. W tych przypadkach warto postawić na szczotki z powłoką ceramiczną, które zapobiegną elektryzowaniu i ułatwią modelowanie.

Jeżeli masz kręcone włosy i podczas codziennego rozczesywania nie chcesz psuć ich naturalnego skrętu – najlepiej będzie sięgnąć po bambusowe modele o szeroko rozstawionych zębach.

Szeroką ofertę akcesoriów znajdziesz w ofercie firmy Olivia Garden. Szczotka tej marki z pewnością posłuży Ci przez długie lata i zadba o kondycję Twoich włosów. Wysoka jakość tych produktów sprawia, że docenisz je za trwałość oraz możliwość nie tylko rozczesywania, ale także modelowania fryzury oraz zapobiegają elektryzowaniu włosów. Taki wielofunkcyjny produkt powinien zatem znaleźć się koniecznie w Twojej kosmetyczce!

Czym wyróżniają się szczotki Olivia Garden?

Produktów do włosów Olivia Garden nie trzeba przedstawiać żadnej włosomaniaczce. Kolekcje z tej firmy podbijają serca konsumentek na całym świecie. Z czego to wynika? Marka Olivia Garden proponuje szeroką ofertę szczotek – znajdziesz tam nie tylko warianty do rozczesywania, ale również do stylizacji włosów czy masażu skóry głowy. Jeżeli chcesz pokusić się o modelowanie włosów na szczotkę – również znajdziesz oś dla siebie spośród produktów od Olivia Garden. Szczotka do codziennego użytku to np. model Finger Brush z naturalnym włosiem dzika oraz antystatycznych kolców. 

Postaw na sprawdzone produkty do stylizacji włosów 

Na drodze do uzyskania lśniących włosów bez rozdwojonych końców pomoże Ci odpowiednio dobrany plan pielęgnacji. Mowa tutaj o kosmetykach dobranych konkretnie dla Ciebie. Zapoznaj się najpierw z charakterystyką włosów wysoko-, nisko- oraz średnioporowatych. Prawidłowe dobranie produktów pomoże Ci uzyskać pożądane rezultaty. Postaraj się też nie przesadzać z ilością lakieru czy pianki. Jeżeli jednak nie wyobrażasz sobie modelowania bez utrwalenia fryzury – sięgaj po produkty od zaufanych marek – z pewnością podczas wizyty w salonach kosmetycznych otrzymasz odpowiednie rekomendacje.

Powyższy poradnik powinien przeprowadzić Cię przez meandry prawidłowej pielęgnacji oraz doboru szczotki. Warto też zrewidować swoje dotychczasowe nawyki podczas mycia, rozczesywania i suszenia. Po wprowadzeniu sugerowanych zmian nie oczekuj jednak, że pozytywne rezultaty pojawią się z dnia na dzień. Systematyczność pozwoli Ci uzyskać pożądane efekty na przestrzeni najbliższych tygodni lub miesięcy. Gdy tylko zobaczysz rezultaty w postaci błyszczących włosów i wygodniejszego rozczesywania – na pewno wzmocnisz swoją motywację w utrwaleniu nowych nawyków.

Aktualizacja 02/11/2023

Zobacz też

Hair strobing

Hair strobing

Hair strobing W każdym kolejnym sezonie pojawia się nowa modna stylizacja włosów. Od 2015 roku coraz więcej kobiet decyduje się na szczególny rodzaj koloryzacji, czyli na hair strobing. Na czym polega fenomen tej stylizacji, czym ona jest i komu pasuje – o tym, a także o wielu innych przydatnych informacjach można przeczytać w tym artykule. Czym jest hair strobing? Obecnie kobiety, kiedy tylko pragną zmienić nieco swój wizerunek, decydują się na określony wariant koloryzacji włosów. Dzięki takiemu zabiegowi można optycznie odjąć sobie lat, na przykład poprzez ukrycie pod farbą pierwszych siwych włosów. Co ciekawe farbowanie włosów to trend, który cieszy […]

Velaterapia

Velaterapia

Velaterapia Velaterapia na włosy z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz większą popularność, dlatego też warto nieco więcej dowiedzieć się o tej niesamowitej metodzie. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest Velaterapia, jakie są jej największe zalety i kto powinien skorzystać właśnie z jej dobrodziejstwa. Co to jest Velaterapia? Velaterapia najprościej rzecz mówiąc to nic innego jak opalanie końcówek włosów za pomocą ognia. Głównym celem zabiegu jest zlikwidowanie rozdwojonych lub połamanych końcówek bez potrzeby obcinania włosów. Pamiętać należy o tym, że włosy mogą niszczyć się na różnej długości, dlatego też ich […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.