Menu

Dlaczego warto stosować puder do włosów?

Dlaczego warto stosować puder do włosów?
Dlaczego warto stosować puder do włosów?

Puder do włosów, zwany też proszkiem do włosów, to kosmetyk do stylizacji zarówno dla Pań jak i dla Panów. Jego głównym zadaniem jest uniesienie u nasady włosów, które są oklapnięte i pozbawione blasku. Idealnie zamaskuje miejsca, które się przetłuszczają. Nadaje się zarówno do długich jak i krótkich włosów, każdego rodzaju. Dodatkowo produkt ten nie obciąża włosów a jego stosowanie nie pozostawia żadnych śladów.

Jakie właściwości posiada puder do włosów?

Każda z nas chciałaby codziennie rano wstawać z pięknie ułożonymi włosami, które nie są problematyczne. Każda z nas również zastanawia się nad zakupem kosmetyków dobranych do potrzeb włosów jak i ich rodzaju. Często przed wyjściem do pracy, na spotkanie czy też na imprezę nie mamy czasu na wielogodzinne stanie przed lustrem i zastanawianie się jak ułożyć włosy. Zatem warto postawić na zakup pudru z tego powodu, że produkt należy nałożyć na włosy po czym ułożyć je tak jak chcemy. Produkt ten nada im objętości i utrwali efekt na wiele godzin bez efektu peruki.

Czy proszek do włosów spełnia rolę odżywki?

Puder do włosów (sprawdź) często jest wzbogacony w składniki, które odżywiają włosy i je nawilżają. Dzięki temu włosy są miękkie, widocznie zagęszczone oraz lśniące lub matowe. Wszystko zależy od produktu i efektu jaki nim chcemy uzyskać. Dzięki zawartym w nim cząsteczkom włókna, produkt dobrze się przyczepia do włosów przy czym ich nie skleja.

Jak działa puder do włosów?

Kosmetyk ten często jest używany przez fryzjerów raz stylistów, którzy zajmują się układaniem fryzur. Jego działanie zaczyna się już u nasady włosów wchłaniając nadmiar sebum i tym samym unosząc je u nasady. Dodatkowo lekko je usztywnia i unosi a stylizacja staje się pełniejsza.

Jak należy używać pudru?

Puder do włosów często przypomina postać drobnego proszku lub talku. Zatem można go kupić w spray lub w opakowaniu z dziurkami. Wszystko zależy od tego w jaki sposób chcemy aplikować ten produkt. Jeśli Jest to spray, to należy go rozpylić w pobliżu nasady włosów a następnie wmasować w skórę głowy i ułożyć pożądaną fryzurę. Natomiast jeśli produkt ten jest w postaci proszku, to należy niewielką ilość rozsypać na skórze głowy a następnie wetrzeć tym samym formując kształt fryzury.

Należy pamiętać, aby stosować zawsze na suche włosy. Puder ten ma kolor biały, przy czym nie należy się tym przejmować, dlatego że znika on po nałożeniu na włosy a efekt pozostawia na długi okres czasu. Nakładając produkt należy również uważać, aby nie przesadzić z jego ilością. Może to spowodować, że włosy wówczas będą zbyt sztywne i nie będą wyglądały na świeże. W takim wypadku trzeba będzie je umyć i stylizować od początku.

Jaki puder wybrać, aby uzyskać oczekiwany efekt?

Przy wybieraniu odpowiedniego kosmetyku należy zwrócić uwagę na składniki w danym produkcie. Jeśli chcesz uzyskać efekt uniesionych włosów, pełnych objętości, wybierz produkt lekki, który w dodatku będzie pozytywnie wpływać na kondycję skóry i włosów. Dlatego też warto postawić na kosmetyki profesjonalne, które są dobrej jakości. Ich receptury powstawały w oparciu o wiedzę i doświadczenie. Warto również wspomnieć o tym, że sekret pięknych i lśniących włosów tkwi w systematycznej pielęgnacji domowej.

Proszek do włosów to produkt, który można stosować jako główny kosmetyk do stylizacji lub jako produkt końcowy. Stosuje się go również do odświeżenia fryzury oraz ewentualnych poprawek. Produkt ten jest idealnym sprzymierzeńcem każdego rodzaju włosów i fryzury.

Zobacz pozostałe kosmetyki do modelowania i stylizacji włosów na: https://trena.pl/173-stylizacja

Aktualizacja 09/05/2023

Zobacz też

Lata 50 fryzury damskie

Lata 50 fryzury damskie

Lata 50 fryzury damskie Fryzury z lat 50- tych to wszelkiego rodzaju fale i loki upięte w misterne wzory. Włosy były skręcane na wałkach o różnej wielkości, tak aby uzyskać różnej wielkości skręt. W tym dziesięcioleciu królowały również uniesione od nasady włosy, utrwalone dużą ilością mocnego lakieru. Fryzury damskie były tak mocno utrwalone, że nawet podczas intensywnych ruchów nie traciły nic na swojej stylizacji. Niekwestionowanym królem wśród fryzur był bananowy kok, jednak takie fryzury jak pixie czy rulony z grzywki wcale nie ustępowały stylem. Komu pasują fryzury z lat 50 Fryzury z lat pięćdziesiątych charakteryzują się tym, że są to […]

Lata 70 fryzury damskie

Lata 70 fryzury damskie

Lata 70 fryzury damskie Lata siedemdziesiąte to okres wielkich zmian, które zachodziły nie tylko w świecie mody, ale również w każdej dziedzinie. To wywrócenie wszystkiego do góry nogami zaowocowało w piękne dzieła i nowe trendy, które co rusz pojawiają się w modzie. Lata siedemdziesiąte na stałe wypaliły swoje piętno w kartach historii. Jeżeli chodzi o fryzury damskie to ten okres uchodzi za totalny szał i glamur! Pierwowzorem, który był naśladowany przez miliony kobiet na całym Świecie była Farrah Fewcett wcielająca się w jednego z Aniołków Charliego. Odważna, spontaniczna i pełna energii Farrah na stałe wprowadziła długą i cieniowaną fryzurę okraszoną […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.