Menu

Cieniowanie włosów

Cieniowanie włosów
Cieniowanie włosów

Cieniowanie włosów od A do Z

W salonach fryzjerskich na cieniowanie włosów stosuje się coraz częściej nie tylko w przypadku fryzur damskich, ale też męskich cięć. Ten rodzaj strzyżenia cieszy się dużą popularnością już od wielu lat, a z każdym kolejnym sezonem pojawiają się nowe, ciekawe rozwiązania.

Czym jest cieniowanie, jak je wykonać, komu pasuje i jakie daje efekty – te pomocne informacje, a także wiele innych znajdziesz poniżej.

Na czym polega cieniowanie włosów?

Cieniowanie włosów to rodzaj stylizacji, która polega na tym, że włosów nie obcina się równo. Z tego też powodu przy cieniowaniu jedne pasma są dłuższe, a inne krótsze. Przeważnie jest tak, że kosmyki, które znajdują się pod spodem, są dłuższe od tych po zewnętrznej stronie.

Prawidłowo i profesjonalnie wykonane cięcie tego typu sprawia, że zabieg pozostaje wizualnie niezauważalny. Przejścia są bowiem płynne, a cięcie wykonuje się zwykle w sposób delikatny. Jak wykonuje się cieniowanie – specjalista, fryzjer, bądź stylista, wybiera kosmyki, dzieląc włosy na kilka pasm, a następnie przeprowadza cięcie, które może mieć różną długość. Cieniowanie można wykonać pod różnym kątem w zależności od tego, jaki ostateczny efekt chce się uzyskać.

Jeśli cały zabieg wykona się w sposób przemyślany i profesjonalny, wtedy, niezależnie od tego, czy cieniuje się włosy krótkie, półdługie, czy długie, fryzura nabiera lekkości i naturalności. Bardzo często za pomocą tego zabiegu można sprawić, by wizualnie włosy wyglądały na bardziej gęste i puszyste.

Wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie nie tylko ze względu na to, że fryzura dobrze się prezentuje, ale także z tego względu, że włosy później łatwiej się układa. Dzieje się tak dlatego, ponieważ poprzez cieniowanie udaje się podnieść włosy, które znajdują się u nasady. Poza tym końcówki w takiej stylizacji powodują, że fryzura nabiera delikatności i subtelności. Oprócz tego warto dodać, że dzięki cieniowaniu można bardzo łatwo zatuszować wszelkie mankamenty twarzy, szczególnie tej, która jest pucołowata. Po wycieniowaniu bowiem rysy stają się jakby optycznie szczuplejsze i wysmuklone, więc za pomocą cieniowania można zdecydowanie wyglądać młodziej.

Ze względu na wiele walorów, cieniowanie włosów od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Bardzo często dzięki odpowiedniemu cięciu udaje się stworzyć ponadczasowy look. Co ciekawe coraz częściej w salonach fryzjerskich specjalista pyta nie tylko kobiet o to, czy decydują się na cieniowanie, ale również mężczyzn. Dla obu płci można więc znaleźć bardzo wiele twarzowych fryzur, w których uwzględnia się cieniowanie.

Rodzaje cieniowania włosów

To, czy będziemy wyglądać po cieniowaniu efektownie, czy nie, zależy przede wszystkim od tego, czy fryzjer umiejętnie dokona cięcia pod określonym kątem. Do najpopularniejszych metod cieniowania włosów można zaliczyć cieniowanie włosów warstwowo. Dzięki niemu włosy sprawiają wrażenie bardziej gęstych, niż to ma miejsce wtedy, gdy wykonuje się tradycyjne cieniowanie.

Inne popularne metody strzyżenia tego typu, to cieniowanie włosów z grzywką, które można przeprowadzić zarówno na pasmach półdługich jak i długich włosach. Taki zabieg powoduje, że efektownie udaje się schować pod ciekawą fryzurą zbyt wysokie czoło. Poza tym standardowo cieniuje się włosy do ramion i długie u osób, które nie noszą grzywki. Na czym polega cieniowanie warstwowo, półdługich włosów i długich – o tym poniżej.

Cieniowanie włosów warstwowo

Włosy cieniuje się warstwowo zazwyczaj u kobiet, które mają długie włosy. Ten rodzaj strzyżenia polega na tym, że obcina się końcówki na daną długość nie pojedynczych kosmyków, ale większej liczby pasm. Dzięki takiemu cięciu włosy zwykle układają się w niezwykle kobiecy i zmysłowy sposób. Dzieje się tak z tego powodu, że cięcie większych pasm sprawia, iż fryzura staje się jakby optycznie bardziej trójwymiarowa.

Oprócz tego włosy nabierają większej objętości. Wybór takiego cięcia nie tylko wpływa na efektowny wygląd włosów, ale i na twarz. Osoba, która została poddana takiemu strzyżeniu, wygląda znacznie młodziej, a wszystko przez to, że kosmyki, które okalają twarz, łagodzą jej rysy.

Fryzjer, który wykonuje cieniowanie warstwowe, może zaproponować kilka różnych rozwiązań. Do najbardziej popularnych stylizacji z zastosowaniem takiego cięcia można zaliczyć:

  • cieniowanie włosów z grzywką na bok,
  • cieniowanie z przyciętą, krótką grzywką,
  • fryzura cieniowana z wykonaniem przedziałka,
  • cieniowanie pasm na całej długości,
  • też cieniowanie, które obejmuje wyłącznie cięcie poniżej ucha.

Jest też wiele możliwości, jeśli chodzi o to, jak fryzjer potraktuje włosy, które znajdują się z tyłu. Cieniowanie może być wówczas mocniejsze, które zestawia się kontrastowo z dłuższymi pasmami z przodu, co daje bardzo efektowny wygląd. Inną możliwością jest wykonanie cieniowania w sposób kaskadowy. W tym przypadku obcina się w taki sposób wyłącznie pasma, które znajdują się z tyłu.

Cieniowanie długich włosów

Najczęściej spotykanym wariantem cieniowania w salonie fryzjerskim jest to, które wykonuje się na włosach długich. Na takie rozwiązanie decydują się najczęściej kobiety skarżące się na zbyt przyklepaną fryzurę, bądź też te, które cieszą się wyjątkowo gęstymi pasmami. Za pomocą cieniowania długie włosy sprawiają wrażenie bardziej lekkich. Poza tym nie są takie przyklapnięte, ponieważ udaje się je nieco podnieść u nasady.

Przeczytaj też:

[rpi]

Z kolei jeśli cieniuje się długie włosy, które nie należą do grubych i mocnych, wtedy pasma zyskują na objętości. Jednak należy pamiętać o tym, by w sposób umiejętny ciąć poszczególne pasma, by uzyskać pożądany efekt. Z tego też powodu przy cieniowaniu długich włosów warto zdać się na wiedzę doświadczonego fryzjera, który nie tylko umiejętnie wycieniuje włosy, ale również zrobi to z umiarem. Jeżeli bowiem zbyt mocno podetnie się poszczególne kosmyki, wtedy fryzura nie będzie atrakcyjna i to niezależnie od tego, czy cieniuje się gęste, czy rzadkie kosmyki.

Dobrą wiadomością jest to, że na cieniowanie włosów długich mogą zdecydować się panie, które mają dowolny rodzaj pasm. Zatem sprawdzi się ono zarówno przy włosach prostych, jak i falujących. Poza tym korzystnie dzięki takiemu strzyżeniu będą wyglądać włosy kręcone. Decydując się na cieniowanie długich włosów, wybiera się fryzurę, która nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, by prezentowała się znakomicie. W związku z tym można w zupełności zrezygnować z takich rozwiązań, jak wymyślne upięcia, czy wyrafinowane czesanie – od razu wygląda się tak, że bez kompleksów można się pokazać na ważnym spotkaniu.

Warto dodać, że po cieniowaniu, długie włosy nie wymagają jakiejś szczególnej pielęgnacji. Tak naprawdę wystarczy je tylko umyć i rozczesać. Cieniowanie długich włosów daje uniwersalny efekt, co oznacza, że do fryzury uda się dobrać praktycznie każdy strój. Nie oznacza to jednak, że na samym cieniowaniu świat się kończy przy strzyżeniu długich włosów. Dla wielu kobiet jest to dopiero początek, który zachęca do poszukiwania ciekawych form, w jakie można ułożyć długie pasma.

Cieniowane włosy do ramion

W przypadku włosów krótkich, bądź takich, które można określić półdługimi, fryzjerzy mogą również zaproponować wiele ciekawych strzyżeń w ramach cieniowania. Efekt jest podobny, jak wtedy, gdy skraca się stopniowo długie włosy, czyli uzyskanej fryzury nie trzeba w żaden szczególny sposób modelować.

Nieco inaczej jest jednak w przypadku, kiedy cieniuje się włosy sięgające do ramion. Wtedy fryzjer zwykle zachęca swoje klientki do tego, by po umyciu głowy w trakcie suszenia używały szczotki. Niekiedy też dobrym pomysłem podczas układania włosów półdługich podczas suszenia, jest skorzystanie z prostownicy. Jeśli natomiast chodzi o włosy krótkie, to po cieniowaniu można je potraktować żelem lub pianką, by uzyskać pożądany efekt.

Decydując się na cieniowanie krótkich włosów lub tych, które sięgają do ramion, można sprawić, że fryzura stanie się bardziej puszysta i lekka. W dodatku u osób, które mają półdługie włosy, po cieniowaniu nie tylko zyska na tym ich fryzura, ale również i ogólny wygląd, ponieważ figura wydaje się optycznie bardziej smukła.

Cieniowanie włosów męskich

Oprócz metod cieniowania typowych dla kobiet, są również i zadowalające rozwiązania w tej kwestii dla panów, którzy coraz chętniej decydują się na strzyżenie tego typu. Najczęściej mężczyźni proszą o wysokie wycieniowanie włosów. W takim przypadku fryzjer bardzo mocno przycina włosy, które znajdują się po bokach albo całkowicie wygala tę część głowy. Z kolei z przodu pasma pozostawia znacznie dłuższe. By jeszcze wzmocnić efekt, najczęściej zaczesuje je mocno do góry.

Jest to przykład warstwowego cieniowania. Na taką metodę strzyżenia są przeważnie chętni panowie w młodym wieku. Warto dodać, że taka propozycja układania męskich włosów jest dostępna w salonach fryzjerskich stosunkowo od niedawna. Nie oznacza to jednak, że inne warianty cieniowania włosów męskich nie cieszą się popularnością. Panowie z gęstymi włosami także proszą o wycieniowanie. Efektem takiego zabiegu w tym przypadku jest to, że łatwiej udaje się ułożyć poszczególne pasma w odpowiedni, zadowalający sposób.

Cieniowanie włosów krok po kroku

Pomimo tego, że są kobiety i mężczyźni, którzy samodzielnie wykonują cieniowanie na swoich włosach, to jednak lepiej zdać się na profesjonalistę. Warto bowiem pamiętać o tym, że aby odpowiednio wymodelować włosy poprzez strzyżenie, przydaje się zarówno doświadczenie, wiedza, jak i wprawa. Cieniowanie włosów nie należy do najłatwiejszych zabiegów, a jeśli wykonuje się je samodzielnie, wtedy ryzyko błędu jest bardzo duże, gdyż nie widzi się dobrze wszystkich pasm.

Oprócz wprawy przydaje się także wyczucie. Trzeba bowiem w sposób umiejętny cieniować włosy, tak aby nie wystrzyc pasm albo zbyt mocno, albo zbyt słabo. Gdy wycieniuje się włosy za bardzo, wtedy włosy sprawiają wrażenie wyjątkowo rzadkich. Natomiast, gdy wykona się takie strzyżenie w sposób zbyt delikatny, wówczas efekt jest praktycznie niezauważalny. Poza tym tylko profesjonalny fryzjer będzie potrafił dobrać rodzaj takiego strzyżenia do określonych rysów twarzy. Jeżeli natomiast nie uwzględni się tego aspektu, można wykreować fryzurę, która zamiast zatuszować mankamenty twarzy, sprawi, że staną się one jeszcze bardziej widoczne.

Jeżeli jednak weźmie się pod uwagę wszystkie te wytyczne i ma się dość dobre oko, a także potrafi w sposób umiejętny dokonać cięcia tak, by uzyskać zadowalający efekt, można spróbować samodzielnie wykonać cieniowanie. Jak tego dokonać – oto kilka wskazówek dla początkujących.

Cieniowanie włosów krok po kroku

  1. Zanim przystąpi się do strzyżenia włosów, warto mieć pod ręką odpowiednie narzędzia pracy. Zatem przydadzą się takie akcesoria, jak: proste, ostre nożyczki fryzjerskie, lusterko, a także grzebień i zestaw gumek do włosów.
  2. Gdy już uda się skompletować ten niezbędny zestaw, można przygotować włosy. W tym celu należy je dokładnie umyć, by udało się usunąć z nich zarówno zanieczyszczenia, jak też pozostałości kosmetyków, jeśli stosuje się takie do stylizacji fryzur. Po umyciu głowy najlepiej poczekać, by pasma wyschły.
  3. Suche włosy można dokładnie zmierzyć, patrząc na czubek głowy. Następnie należy je związać w tradycyjny koński ogon, a na koniec tego etapu dokładnie rozczesać.
  4. By móc przystąpić do skracania końcówek, warto wyprostować wszystkie pasma, a także dokładnie je wygładzić.
  5. Teraz już czas na cięcie: należy wziąć końcówkę niewielkiego pasma między palec środkowy i wskazujący, a następnie przyciąć ją na długości około jednego centymetra. Gdy cieniuje się włosy po raz pierwszy, warto być ostrożnym, dlatego lepiej zacząć od podcinania końcówek na niedużej długości. W razie gdyby efekt nie był zadowalający, zawsze można go poprawić, docinając końcówki trochę mocniej.
  6. Gdy uda się przyciąć końcówki zebranych włosów, można je rozpuścić, rozczesać, a następnie podzielić na parę poziomych kosmyków, których powinno być mniej więcej pięć. Wyodrębnione pasma należy związać przygotowanymi wcześniej gumkami do włosów. Każdą z uzyskanych kitek trzeba rozczesać i można zacząć skracanie, tak jak miało to miejsce na początku. Należy więc zacząć od cieniowania na długość jednego centymetra, a później ewentualnie pogłębiać.
  7. Po wycieniowaniu końcówek we wszystkich związanych pasmach, można je ponownie rozpuścić. Należy w tym miejscu pamiętać o tym, by nie zdejmować gumek z włosów zbyt wcześniej, ponieważ poszczególne kosmyki mogłyby się splątać, przez co cieniowanie byłoby bardziej czasochłonne. Na tym praktycznie kończy się praca, jeśli okaże się, że po rozczesaniu włosów osiągnięty efekt jest w pełni zadowalający. W przeciwnym razie trzeba powtórzyć cały proces, pamiętając o tym, by nie cieniować za mocno.

Jak prawidłowo cieniować włosy?

Pomimo tego, że cieniowanie włosów można wykonać u kobiet i mężczyzn o dowolnym typie twarzy i urody, trzeba wykonać tę czynność w sposób umiejętny. W zależności od tego, czy strzyże się włosy krótkie, do ramion, czy długie, trzeba dobrać właściwy rodzaj cięcia do długości pasm. W praktyce oznacza to, że przy danej długości kosmyków stosuje się na przykład łagodne cieniowanie, a przy innej można wykonać bardziej śmiałe i głębokie strzyżenie, by uzyskać pożądany efekt. Należy też wziąć pod uwagę to, czy fryzurze wyjdzie na dobre, gdy wycieniuje się zarówno nasadę włosów jak i końcówki, czy też gdy skróci się wyłącznie same końce pasm.

W fachowym salonie fryzjerskim można liczyć na to, że specjalista zanim zdecyduje się na cieniowanie, zwróci uwagę na to, jakie dana osoba ma rysy twarzy. Poza tym zorientuje się przed strzyżeniem, czy włosy są gęste, czy nie, a także jaką mają strukturę. Podczas cieniowania bardzo ważne jest też to, by używać odpowiednich akcesoriów, które nie będą źle wpływać na strukturę końcówek.

Jeszcze do niedawna w salonach używano degażówek, czyli specjalistycznych nożyczek, które wyróżniają się tym, że mają charakterystyczne ząbki.

Teraz jednak odchodzi się od tego trendu. Zaobserwowano bowiem, że cięcie tymi nożyczkami sprawia, że pasma się niszczą, a końcówki rozdwajają. W związku z tym obecnie przy cieniowaniu fryzjerzy prawie zawsze sięgają po ostre nożyczki, po maszynki lub po chiński nóż. Ponadto pamiętają o tym, by zastosować właściwą metodę cięcia poszczególnych pasm.

Ile kosztuje i jak długo trwa cieniowanie włosów?

Jeśli chodzi o koszty, jakie są związane z cieniowaniem włosów, to cena zależy przede wszystkim od długości fryzury. Poza tym koszt może być wyższy, jeśli klient salonu zdecyduje się oprócz strzyżenia na dalsze modelowanie.

Przeczytaj też:

[rpi]

Trzeba również mieć na uwadze to, że w poszczególnych miastach ceny mogą się nieznacznie różnić, jednak przeciętnie za samo strzyżenie włosów krótkich zapłaci się około 50 zł, a z modelowaniem w granicach 80 zł.

Dla włosów średnich będzie to wydatek rzędu odpowiednio 60 zł i 100 zł, bądź około 70 zł i 120 zł, gdy cieniuje się i modeluje włosy długie.

Chcąc wycieniować włosy, na taki zabieg trzeba zwykle przeznaczyć mniej więcej pół godziny. To, jak długo potrwa strzyżenie zależy głównie do tego, jak wymyślna ma być fryzura. Poza tym trzeba też uwzględnić to, jaka długość mają włosy, a także czy są gęste, czy nie.

Jak długo utrzymuje się cieniowanie?

Podcięcie włosów to zabieg, który utrzymuje się dość długo. Praktycznie zadowalającym efektem można cieszyć się przez 6 tygodni. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak mocne było cieniowanie. Jeśli fryzjer wykonał głębokie cięcie, wtedy strzyżenie trzeba zwykle powtórzyć wcześniej.

Dlaczego warto cieniować włosy?

Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na cieniowanie. Przede wszystkim po takim zabiegu włosy mają swój niepowtarzalny charakter. Poza tym fryzura nie jest przyklapnięta, a poszczególne pasma lepiej się modeluje. Oczywiście zanim fryzjer zdecyduje się wykonać takie strzyżenie, musi zwrócić uwagę na to, czy włosy mają odpowiednią kondycję. Jeśli nie, to cieniowanie może bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Szczególnie ostrożnie należy podchodzić do podcinania cienkich pasm, by włosy nie wydawały się rzadsze, niż są.

Jednak najczęściej cieniowanie jest zaproszeniem do tego, by wykreować ciekawą fryzurę. Za pomocą odpowiedniego cięcia, można bowiem ułożyć poszczególne pasma w dowolny sposób, co daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o nadanie kształtu fryzurze. Podcinając grube i ciężkie pasma, nadaje się włosom lekkości, a także sprawia, że łatwiej je na co dzień układać. Warto pamiętać o tym, że wycieniować można praktycznie każdy typ włosów, a więc też kosmyki kręcone, które po strzyżeniu stają się bardziej sprężyste i ładniej się układają. Z kolei wycieniowane krótkie włosy stają się bardziej lekkie, gdyż udaje się proporcjonalnie rozłożyć objętość poszczególnych pasm.

Dla kogo wskazane jest cieniowanie włosów?

Pomimo tego, że na cieniowanie włosów najczęściej decydują się kobiety, które mają włosy do ramion, bądź długie pasma, takie strzyżenie jest dobre dla większości. Mogą się na nie zdecydować także panie o krótkich włosach, jak i panowie. Oczywiście, jak już wyżej zostało wspomniane, ostrożnie do takiego strzyżenia powinny podchodzić osoby z cienkimi włosami, niemniej w każdym przypadku można tak dobrać zakres strzyżenia, by fryzura wyglądała korzystnie i twarzowo. Przy cienkich włosach trzeba jednak zachować czujność, by po zabiegu włosy nie uwydatniały niedoskonałości rysów twarzy.

Z kolei profesjonalnie wykonane cieniowanie nie tylko wpłynie pozytywnie na objętość fryzury, czy na jej lekkość, ale też uda się dzięki niemu ukryć pewne mankamenty. Zatem na cieniowanie powinny zdecydować się osoby, które chciałyby załagodzić rysy. Problemem może być cofnięty podbródek, wysokie czoło, mocno zarysowane kości policzkowych, czy też wyraźnie odznaczająca się szczęka, a za pomocą cieniowania uda się taki kłopot łatwo rozwiązać.

Najczęściej klienci salonów fryzjerskich decydują się na podcięcie włosów, by nadać fryzurze większą objętość. Za pomocą takiego strzyżenia udaje się wykreować cięcie w stylu bob, gdy strzyże się głównie włosy znajdujące się z tyłu. Z kolei, gdy cieniuje się pasma, które znajdują się z przodu, oprócz nadaniu fryzurze lekkości, można korzystnie wpłynąć na kontur i rysy twarzy, sprawiając, że wygląda ona znacznie młodziej.

Osoby o pociągłej twarzy i kanciastej twarzy powinny wybrać cieniowanie średnich pasm znajdujących się przy twarzy. Wtedy rysy wydadzą się bardziej okrągłe, a przy tym twarzy ubędzie lat. Poza tym na cieniowanie mogą się zdecydować ci klienci salonów fryzjerskich, którzy chcieliby skrócić w ten sposób grzywkę. Za pomocą strzyżenia uda się sprawić, by była lżejsza. Taki zabieg jednak nie sprawdzi się u posiadaczy grzywek w stylu Egipcjanek.

Na cieniowanie mogą również zdecydować się osoby, które mają zniszczone włosy. Za pomocą takiego strzyżenia uda się bowiem przywrócić dobrą kondycję pasmom i sprawić, by odzyskały swoją naturalną lekkość.

Oczywiście jeśli nie ma się fachowej wiedzy na temat tego, jak cieniować włosy, by nie wyrządzić im szkody, najlepiej udać się do profesjonalnego fryzjera. Tylko wtedy można mieć pewność, że po osiągnięty efekt będzie zadowalający zarówno pod względem wizualnym, jak i mając na względzie stan włosów.

Jaki jest efekt po cieniowaniu?

Po cieniowaniu włosów można spodziewać się wielu zadowalających efektów. Przede wszystkim, jak już wspomniano, pasma stają się lżejsze, a fryzura bardziej gęsta. Poza tym włosy zyskują na objętości, gdyż podnosi się kosmyki u nasady. Po cieniowaniu włosy łatwiej się układa i można je dowolnie modelować. Jeśli cieniuje się kręcone lub falowane pasma, to można w ten sposób sprawić, by miały atrakcyjny skręt. Na cieniowaniu zyskują również rysy twarzy, a niekiedy i cała sylwetka – wycieniowane włosy łagodzą i wysmuklają wygląd.

Cieniowanie włosów a rodzaje fryzur

Osoby, które chcą wycieniować krótkie włosy, mogą wybierać w różnych sposobach układania włosów, jednak zwykle sprowadzają się one do trzech możliwych fryzur, czyli:

  • z grzywką, kiedy fryzjer podnosi pasma u nasady,
  • z irokezem – cieniuje się boki i zostawia dłuższe pasma na górze,
  • zadziorne fryzury w stylu grunge.

Przeczytaj też:

[rpi]

Przy cieniowaniu średnich włosów, podcina się końcówki, by zmiękczyć rysy twarzy. Z kolei jeśli chodzi o fryzury, które pasują osobom z długimi włosami, to przede wszystkim cieniuje się gęste pasma, by włosy nabrały lekkości. Długie wycieniowane włosy można zostawić tak jak są rozpuszczone, bądź też związać je w tradycyjny kucyk.

Pasma sięgające za ramiona opłaca się też niekiedy luźno upiąć, jeśli pożądanym efektem jest romantyczna naturalność. Długie kosmyki warto również pofalować lub pokręcić. To dobry pomysł, gdy chce się podkreślić strzyżenie. Poza tym wygląda się wtedy bardziej naturalnie.

W przypadku długich włosów cieniowanie nie jest zwykle finalnym zabiegiem. Klientki salonów fryzjerskich bardzo często decydują się jeszcze na pasemka albo na grzywkę.

Jak dbać o cieniowane włosy?

Jeśli włosy się puszą, wtedy przyda się właściwa odżywka, najlepiej w postaci delikatnej pianki. Przy cieniowaniu szczególnie trzeba pamiętać o tym, by dbać o końcówki włosów. Z tego też powodu warto sięgać po olejek arganowy, jeśli zauważa się, że ta część kosmyków faktycznie nie jest w najlepszej kondycji. Pomocne są także wzmacniające maski do włosów, bogate w substancje odżywcze. Na taki zabieg pielęgnacyjny warto pokusić się raz na tydzień.

Cieniowane włosy najlepiej również myć szamponem, który ma naturalny skład. Najlepszym wyborem w tym przypadku może być albo szampon do włosów z pokrzywy, albo z czarnej rzepy.

Włosy, które poddano cieniowaniu, trzeba także w umiejętny sposób suszyć. Zatem najkorzystniej jest naprowadzać ciepłe powietrze wtedy, gdy ułoży się pasma na okrągłej szczotce. Włosy należy suszyć tak, by od nasady do połowy traktować je ciepłym powietrzem, a same końcówki chłodniejszym. Efektem takiego postępowania jest to, że domykają się łuski pasm i w związku z tym nie są tak podatne na zniszczenie.

Zobacz też

Dlaczego warto stosować puder do włosów?

Puder do włosów, zwany też proszkiem do włosów, to kosmetyk do stylizacji zarówno dla Pań jak i dla Panów. Jego głównym zadaniem jest uniesienie u nasady włosów, które są oklapnięte i pozbawione blasku. Idealnie zamaskuje miejsca, które się przetłuszczają. Nadaje się zarówno do długich jak i krótkich włosów, każdego rodzaju. Dodatkowo produkt ten nie obciąża włosów a jego stosowanie nie pozostawia żadnych śladów. Jakie właściwości posiada puder do włosów? Każda z nas chciałaby codziennie rano wstawać z pięknie ułożonymi włosami, które nie są problematyczne. Każda z nas również zastanawia się nad zakupem kosmetyków dobranych do potrzeb włosów jak i ich […]

Jak znaleźć dobrego fryzjera w Warszawie? Przewodnik po salonach z topowymi stylistami

Szukasz doskonałego fryzjera w Warszawie, który odmieni Twój look? Wybór odpowiedniego specjalisty to klucz do sukcesu. W niniejszym przewodniku podpowiadamy, jak rozpoznać salon z topowymi stylistami, który spełni Twoje oczekiwania. Dowiedz się, na jakie aspekty zwrócić uwagę przed umówieniem się na wizytę i jakie cechy powinien posiadać profesjonalista od włosów, abyś wyszła z salonu zachwycona. Porady ekspertów, opinie klientów, najnowsze trendy – to wszystko pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru w stolicy i cieszyć się wymarzoną fryzurą. Znajdź swojego stylistę w Warszawie Wybór fryzjera może być kluczowy dla Twojego wyglądu oraz samopoczucia. W dużych miastach, takich jak Warszawa, obfitość salonów fryzjerskich […]

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze